CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
tak sangka si dirty harry dah banyak betul berubah, sweet lahhh

Alhamdulillah ..setelah sekian lama bersabar dan redha..akhirnya kebenaran terbukti juga..
semoga org2 yg masih belum insaf itu diberikan petunjuk dan hidayah dari Allah SWT..
pertalian yg selama ini terputus..perlahan lahan kembali bersambung semula..Syukur Allah telah makbulkan doa ibuku..supaya ditunjukkan kebenaran dari kami yg teraniaya dan terus terusan dianiaya..

pada wanita2 yg masih belum berkahwin, carilah bakal suami yg ada pegangan agama nya..lebih dari harta dan rupanya.. cari suami yg tak akan sesekali membuka aib isteri pada org lain..cari seorang suami yg ada pegangan hidup dan mampu membuat keputusan sendiri dan membimbing anak isteri..bukan yg diarah dan menerima telunjuk org lain..bukan suami yg pijak semut depan kita pun tak mati tapi dibelakang kita hanya Allah yg tau.. cari suami yg sewaktu nak bernikah mmg niatnya betul2 nak bernikah kerana Allah dan ingin membina keluarga hingga ke syurga..

Dalam hidup kita ni, yg diatas tak sentiasa di atas..begitulah sebaliknya.. jgn sesekali menghina, mentertawakan dan memfitnah seseorang jika kita sendiri tidak tau hujung pangkal cerita..jgn sesekali menghina seseorang yg aibnya dibuka..jgn kita fikir kitalah yg paling baik..paling hebat..paling banyak amalan.. hiduplah bersederhana, bersyukur dgn apa yg ada..

Dosa dgn Allah masih boleh bertaubat dan minta keampunan..tapi dosa sesama manusia selagi tak diampunkan selagi itula kamu akan bawa dosa itu hingga mati jika tak dimaafkan.. nauzubillahiminzalik..

Panasonic tak suka Mat Roska.  Buatpercuma pun sama walhal dulu elok aje.  So enter la Brektgn.  Ni tgh encode, tak tau la jd ke tak.  Tunggu lebih kurang beberapa saat je lagi.
:
:
:
Alhamdulillah.  Panasonic, Anne dah mai.  Get ready!

Edited by Genkidesuka at 19-10-2018 09:26 AM

Mcm2 jenis penagih ada dlm dunia ni... penagih dadah, penagih permainan video, penagih seks, penagih drama, penagih kasih sayang, dll.   Apa pun, jadilah penagih ilmu.  Timbalah ilmu utk dekatkan diri kpdNya dan fikirlah cara2 utk melestarikan alam.  We can make a difference.  

Semoga Allah temukan kita semua dgn kebahagiaan yg hakiki.

Last month
Me:  Ni si Deok Man dah besar ni.
Husband:  Oh?  Ha, bolehlah tengok.

Last night
Husband:  Dah ada yg baru?
Me:  Tuesday n Wednesday afternoon nx week baru ada, bang.
Husband:  Oh, okay.

lama x menapak bod ni...dok main2 bod sebelah...

Follow Us
Pelik la dengan kawan sekolah i tu..
Hari tu masa dia nak register ke apa entah anak masuk asrama form one thn depan, dia tulis status ayat “nnt kita dipersoalkan di akhirat kelak apa aliran pelajaran anak2 bla...bla.. bla...”

Ayat mcm kalau anak dia tak masuk sek agama asrama tu, dosa hukumnya ke? Sebab nnt anak tak tau pasal agama langsung ke?

Pagi ni dlm instagram dia upload gambar berzumba pakai t-shirt ketat, seluar ketat, posing terkangkang tapi syukur la masih bertudung..

Pusing 360 darjah... anak2 dicampak ke sekolah agama asrama, maknya berzumba menayang body di media sosial...

Siapa yang akan dipersoalkan kelak?

Ini semua poyo...

Tak paham style diaorang ni..barang dah tahap not safe to consume boleh bagi bagi kat orang lepas tu orang tak nak guna, marah pulak! Aku pun masuk dapur jugak...Mak aku ada jer ajar kenal barang expiry date segala. Ni barang dah terang terang berkulat, kata masih boleh guna! Basuh, rebus..hilang lah kulat hijau biru tu! Adoi! Kang balas balik, kata dia hidup dah lama...Habis tu..kita ni tak sekolah la? Hidup lama pun tak semestinya bijak.. Kalau tau dek chepwan food preparation dia ni..mau kena hamun!

Tau la aku tgh susah sekarang ni..tapi jangan la anggap kami anak beranak boleh makan sisa keluarga korang! Masak lauk pauk mewah semalam. Cucu cucu kuat mentedarah tu tak nak habiskan..Ada sisa, baru panggil cucu yang tak kaya ni dtg makan. Aku tak nak pegi. Cukup la dulu tapau ayam goreng kunyit dengan kesan ratah. Kekhinziran apa ka itu? Rezeki anak anak bulu la tapi mengalir jugak air mata aku.

Pernah dia kata.. aku ni miskin. Anak pompuan dia tu kaya. Jauh beza.. Hah yo la.. Miskin aku..mak aku sediakan harta DAN ANAK MU MENUMPANG..PERCUMA. Miskin ku dan keluarga ku sampai keluarga kaya mu tak pernah jejak kaki ke rumah orang tuaku. Tapi orang tua aku tak pernah beri sisa makanan semalam utk tetamu walaupun tetamu itu anak dan menantu!

Maaflah orang miskin ni jadi menantu. Maaflah kalau orang miskin ni tak mampu bagi duit macam dulu-dulu. Masa berduit la kita disanjung ye kan?

Semalam kesedihan yg amat
Sibuk aje engkau Tanya dah minta keje here and there? Tiap Kali dtg itulah yg kau Tanya
Takut sangat ke aku abeskan duit laki?
Mmg aku akan abeskan duit laki pun
Then aku harap cepatlah DPT keje jauh2 boleh aku bawak lari tok Laki jauh2 again. Padan muka ko Kan!
Tapi tok Laki baik Dan memahami. Tiap soalan pasal kerja dia yg jawabkan, aku diam je
Balik rumah tok Laki pujuk, pat aku Dan kata next time takyah ikut pegi rumah Sana
Aku harap aku kuat utk tak pegi rumah Sana lagi sampailah tok Laki tunjuk tiket flight oversea yg due lagi 2 minggu
Padan muka ko - nak sgt Kan???

Kita boleh ckp itu ini tp kita tak sedar bahawa kdg2 kita are guilty of committing psychological projection.  Astaghfirullahal'azim.

Let's use psychological projection as a tool for greater self awareness instead.  Next time bila triggered, kita muhasabah diri dulu.  Embrace whatever the issue is sampaila perkara itu tak jd issue.  Jom berubah!  Bila ada kemahuan, pasti ada jln Insya Allah.  Fighting!

Tengah elliptical sambil berforum. Lalala husb mandikan baby boy. Thanks husb!

Susahnya lahai balik duduk sini. Xpakai tudung terus jadi jahat gitew. Sabarla wanita. Iols pon x reti nk nolong.

Xberpantang pon jadi isu. Bosan tau issue petty like this.

Menyampah la mak2 orang suka pergi office konon bergaya tapi gaya ala2 makcik pergi kenduri kawin..
Bila HR panggil suruh ukur baju korporat, masing2 tak nak pergi... konon “kita tak pakai baju korporat”..
Tapi bila tetiba ada Town Hall... riuh rendah sibuk nak pinjam baju korporat orang lain.
Ngok la korang.. iye, I ada 3 pasang baju korporat tapi jangan harap nak bagi pinjam..
Korang kan suka pergi kerja pakai baju lengan kelawar, baju ala kebaya la, baju merepek yang layak di pakai ke majlis kenduri aje tu.. hah pakai la pergi Town Hall.

Sorry la.. takde istilah pinjam2 baju walau sehari..
Ini bukan kali pertama.. tiap tahun nak hadap isu pinjam baju korporat ni sangat la tak profesional okay.

Bila kita fokus kat masalah tp tak usaha buat apa2, makin jd besar la masalah itu.  Usaha tu pulak tgk usaha mcm mana.  Kalau jln usaha yg kita pilih tu buat kita makin hanyut, makin hanyut la kita dlm bubble kebahagiaan sementara sambil terumbang-ambing dilambung ombak masalah tersebut.

Sebagai parents, ingatkanlah anak2 kita selalu.  Allah dan RasulNya dah bagi guideline, bodohlah kita kalau tak ikut.  Semoga kita semua tidak terus hanyut.

Sedihnya geng kamcing aku nak resign. She is chinese, walaupun kepala angin (macam aku)tapi kekepala anginan itulah yang menserasikan kami. Time serius, kami serius. Time mengilai, kami mengilai sesungguh..berdua. Aku lebih selesa dgn dia berbanding bangsa sendiri yang lebih banyak bermuka-muka. Berbeza agama dan bangsa bukan penghalang untuk kami sejiwa.

Nampakla dia sedih..tapi what to do..dia dah tak larat nak commute jauh every day. tu pun dua tahun jugala dia bertahan.

Pagi ni sempatlah kau sembur meja aku dengan air gula melaka dari kuih tu..lepas tu kami sama-sama mengekek gelak. Dalam hiba aku cakap..its ok babe..at least you left me with that sweet memory..which ever i see gula melaka after this, it will remind me of u..instead of cendol..you kan hantu cendol. Then kami gelak lagi.

See, how can i possible let u go?? C, i will be missing u..definitely!

Jahat mulut aku nak panggil dia b@b!
Menyakitkan hati aje
Tunggu ! Jgn sampai aku kurang ajar
Ko tunggu nasib kau Sana

Edited by Genkidesuka at 23-10-2018 10:31 PM

Aku pun nk pi situ juga satu hari nnti, Insya Allah.  Pi diam2 sudah la.  Semoga sempat pergi.

https://www.thepatriots.asia/hakikat-haji/

mungkin aku perlu belajar redha..perlu belajar bahawa rezeki tu di tangan Allah.walaupun sayang nak melepas kerja,tapi hakikatnya jodoh aku dengan kerja sekarang ni mungkin ditakdirkan Allah setakat ini je.mungkin akan ada lebih rahmat dan keberkatan sekiranya aku tak bekerja di *** lagi.mungkin dah sampai masanya untuk aku fokus pada anak yang makin membesar.percaya dan yakin bahawa Allah ada.cukuplah bersedih untuk beberapa hari ni.perlu simpan air mata untuk benda yang menggembirakan pulak.fighting!!!

Sedekah walaupun sikit tp ikhlas boleh menyelesaikan masalah.  Kita bantu org, Allah bantu kita.  

Kerja dlm dunia pendidika. Ni..tambah pulak aku jenis suka stalk anak2 murid dan ex anak murid,boleh buat aku jadi murung dan meroyan.gejala sosial yg sgt serius dikalangan remaja.dulu aku x sedar sgt..sejak anak aku dh 17 thn..mcm2 aku pelajari ttg dunia remaja.kelab malam,dadah,zina tu dh jadi biasa.Allahu..kalau aku tgk kat IG sana..bersepah jenis yg pegi kelab malam dan PP semua tu..dn paling sedih bila ex student aku yg sgt2 baik ms sekolah dulu dh terjebak sama.sebabnya brkwn dgn kwn2 yg jenis mcm tu.nak nangis aku..family org baik2,mak ayah mmg jenis prihatin jugak tp mcm tu jadinya..berhari2 aku duk mikir pasal dia sampai aku rasa helpless..dimana silapnya.
Anak aku ni pulak mcm mana?mcm mana kuat didikan sekali pun kalau dh pengaruh tu sgt kuat,apa dayanya?Allah..minta jauh la ya Allah.aku sgt2 takut dgn semua ini