CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
makin niat nak diet, makin la menjadi2 'kelaparan' aku ... huh .. apa niiiii

migraine hari ni.... Ya Allah sakitnya kepala aku ni...
tapi tak sampai hati nak mc... atau cuti...
kerja melambak sangat...
kalau esok sabtu kan best... boleh rest kejap...
okayyy aku sambung kerja balik....
bye uollss....  mmuahhhhh...

pagi2 dah kene tembak bertalu2 ... hmmmmmmmmm

Bila ada masalah, face them.  Face them with determination n courage.  Jgn cipta masalah lain.  Jgn lari sbb kalau lari takkan menang punya.  May Allah ease our difficulties.

bila tolong org tak ikhlas dan hrp balasan..hujung2 org tu dah tak layan ko lagi..ko boleh plk mengata org tu kat org lain.. manusia jenis apa ko ni ek? eloklah aku dah takde any connection dgn ko dan anak beranak ko lagi..tak penting pun..aku tak perlukan toxic people mcm ko ..serik dah!

selalu mimpi yang bukan2... dah berbulan dah....
pelik arrrr....
mimpi janin baby la.... mimpi kanak2 paling selalu...
budak2 kecik tu dok main keliling aku...
sapa budak2 tu??? ishhhh.....

Follow Us
Utk yg tak puas hati dgn posts aku yg katanya mcm tak berpijak di dunia nyata tu kan... dgr sini baik2 na...  Allah takkan perintahkan kita buat kalau in reality kita tak boleh buat.  Semak semula iman kita.  Tu je la aku nak pesan.

Perlu berubah untuk kebaikan bersama ...

Anak semakin membesar ... perlu kehidupan yang lebih sihat & kuatkan kaki kami semua atas jalan Nya ... semoga kami istiqamah .

Last time aku mkn keenwah ni, aku dpt migraine. Pagi ni, ada la lagi 2 sudu tinggal dlm mangkuk... tp aku dah rasa nauseous.  Kena mkn sikit2 je la.  Ok, dah habiskan.  Alhamdulillah.  Tak tahu la bila aku dibukakan hati nk mkn menda ni lagi.  

Dia datang Jumaat lepas maghrib..
Takkan tak tau hari jumaat orang kerja...  
Takkan tak tau lepas maghrib hari jumaat orang baru balik kerja nak berehat..
Takpa...  Datang la...
I bebel  juga kat en suami tapi tetap jua sibuk2 sediakan apa yang patut..
Iyelah kan..  Kita bertandang rumah orang pun bawa sesuatu untuk tuan rumah...
Takkan orang bertandang rumah kita hidang air sunquick je..

Lepas tu...  Dah datang pinjam tuala untuk anak mandi  la,  pinjam tuala untuk dia pulak,  pinjam telekung la,  pinjam kain pelikat la...

Eh korang ni dah tau berjalan siang ke malam tak pandai nak bawa barangan sendiri ke?

Tanya ada ubat demam untuk budak pulak..
Menyampah pulak i...

Edited by awanearisu at 20-11-2018 03:02 PM

Lokasi: Kumpulan WA keluarga. Ada atuk dengan neneknya sekali.
A: (anak) dapat sekian-sekian (keputusan periksa)
B: okla. Takleh paksa sangat. Nanti budak2 ada masalah psikologi.
A: Kbai

motif????????
#lawakkeder
#takfaham

Edited by Hana at 20-11-2018 05:34 PM

#aku rasa mcm ada harapan aje aku dapat jemputan ambik hadiah (aku tau, bukan anak aku.hahaha) kat sekolah agama memandangkan 94% merupakan markah terendah dlm byk2 kertas agama dia.
Tapi, rupanya takde surat jemputan. anak aku dpt no.4. hancur harapan mak dia nak hadiri majlis penyampaian hadiah sekolah agama (tak penah dpt hadir setakat ini)

#sekolah kebangsaan, spt biasa, dapat jemputan. utk subject terbaik. okla. terubat sket hati.

#cikgu darjah 1 ckp, kelas dikekalkan. tiada rombakan ikut keputusan exam. Aku? ala.. penat aje aku berusaha (aku tau. bukan anak aku. ) utk pastikan result anak aku cun sket utk naik kelas. aku baru plan/susun strategy tiap2 tahun nak bagi dia naik kelas sampai kelas no.2. tu aje. takyah masuk kelas 1. kelas no.2 pun cukup ok bagus dah. kelas no1. tu biasa budak2 dlm lingkungan cemerlang sgt, markah 90% keatas.
aku tak tahu kenapa parents lain tak berapa suka streaming kelas. aku suka aje. wp anak no.2 kureng sket tang belajar tapi, aku berusaha ok.. (err..again,aku laa..anak aku suka main aje) baru la ada rasa "persaingan" sket.
budak2 skrg sgt2 pandai. bagi aku la. Derang dpt 100% cam kacang putih aje. haa..anak2 aku nak dpt 90% ke atas pun tercungap2. omak yang kena "berusaha" lebih ye..

#korang tak suka hadiri majlis penyampaian hadiah or pikir takde benda sgt majlis tu, takyah le nak kutuk aku. sebab aku suka ok. aku suka sgt dpt hadir majlis penyampaian hadiah.

lagipun utk budak2 aku leh belanja byk barang. smiggle pun aku beli utk anak2 aku. aku takde nak had2 budget or bagi pensel murah2 wp hari2 anak no.2 aku hilangkan pensel & eraser.

Edited by Hana at 20-11-2018 10:38 PM

sekolah agama anak aku ni, KAFA takde WA grup utk darjah 2 ke atas (or, aku tak tahu.hahaha) yang ada WA grup utk darjah 1 aje. so, aku ada la info2 penting minggu ni.
Ada bapak ni, tanya pasal info KAFA kat WA grup sekolah kebangsaan. aku dgn baik hati, pun forwardlah message tu. Forward bulat2. takde nak edit2. hahaha. (nak tolong sgt tapi pemalas pulak)
dah 2-3 ibubapa yang ada membaca start komen date2 tertentu dlm INFO tu. Bapak budak yang tanya sesuatu tadi hilang pulak (tak baca kot). aku dah bengang/sentap dgn ayat2 derang punya komen2, aku pun ckp la sorry. dah delete. rasa menyesal pergi forward message info2 KAFA tu.
bapak yang tanya soalan tu baru muncul pastu suh tempek message tu balik
sorry naik lorry la bapak. sapa suh gi menghilang tadi. pastu 2-3 tulis suh tempek message. tak reti2 nak tanya in private ke? lantak ko le nak spoon feed sgt.
lebih baik jadi silent reader lagi bagus.mmg tak patut share info sekolah agama kat grup WA sekolah kebangsaan sbb nnt timbul kekeliruan.

tu la. sorang tukang tanya - nak spoon feed. sorang pulak (aku tu) tukang forward aje info2 date2 utk minggu ni. hahaha..mmg kena dgn regu tu.

Malam tadi tengok2 kat mudah.
Survey sewa apartment...
Termenung jap i bila sedar sewa apartment I kat mamat yang dah duduk sejak 6 tahun lepas kurang 200-250 dari apartment lain...
Itu belum kira apartment lain tu kosong takde apa2...
Apartment i siap ada kitchen cabinet,  shoe rack,  katil & almari ...kitchen cabinet pun siap ada island table...  
Haisshhh.... Tengah karang ayat nak minta naikkan sewa...  Lrt putra pun dah ada station dekat2 situ,  Tesco pun dah dekat...

Sayu rasa hati.Tamat sudah 6 tahun menimba ilmu kat sekolah keb.Lepas ni cabaran lagi besar untuk anak dara aku.Tak sangka dah besar dah anak2 dara aku.Banyak kenangan kat sekolah rendah ni.
Tahun depan dua2 dah sekolah menengah.Ibu rilex sikit lah.Tengari je sibuk. Tak de dah bebel2 suruh c bam bam ni bangun pagi.hahah rindunyaaa...

Budak2 kecik menangis n menjerit pagi2 takmo masuk kereta?  This too shall pass, dear neighbors.  Tabah betul kalian hadap hari2.  Semoga anak2 kalian menjadi anak2 yg soleh.

Today is Jumaat.  Moh kita bykkan selawat.

Minggu ke dua spm tamat,kertas teras setel!..lega sket aku..lg 6 hari paper sains,psv then last Perniagaan 3/12..lps tu anak aku merdeka trmasuk mamanya.hahaha
Tp aku x cuti gak..14/12 br dpt balik kg.kena urus bdk2 spm antar buku teks pulak.last paper 12/12 ..jenuh aku nak tunggu.
Apa pun hari terakhir sekolah hari ni..pengetua buat meeting lak petang ni.sure drag smpai asar..nyampah i ols!
Apa pun..Alhamdulillah berakhir penderitaan utk thn ni.insya Allah thn dpn mohon pindah sekolah lain.ramai cikgu mohon pindah dek sbb dia sekor.sbb dia sorang gila mental...kuasa veto yang amat.kau pengetua je..bukan pemilik sekolah ni..aku dh 16 thn kt sek tu,takde sorang pun pengetua yg mcm ni..
Kalau smpai ramai stress dn mtk tukar..agak2 salah siapa?

Teruknya
Langsung takde rasa ownership kat project tu
Dulu beriya nakkan satu project to secured her job katanya...
Dah bagi, dah tak dapat mss terus nak campak kerja kat orang lain..
I bengang juga malam semalam tapi esoknya masa meeting i terima secara positive..
Dia nampak lega tapi sebaliknya reputasi dia tercalar bila ramai yang tau kisahnya..
Next year appraisal tak dpt rating bagus dari new boss  jangan mengeluh.

Akan jadi bahan jenaka la nanti selama i involve dalam project tu..

Kemurungan si RD handle project ni...

Hahahahaha

Edited by Hana at 24-11-2018 12:10 PM

minggu ni banyak kawan2 aku up post pasal anak2 derang ambik hadiah. Aku? diam2 aje. mula2 nak post tapi, malu pulak kalau tahun depan takde. hahaha. biar mistery aje la. RIAK kat sini ajek.
ada sorang anak kawan aku, semua A, no.1 dlm keseluruhan. Darjah 4. Ppuan.
ada sorang lagi, dapat 7 subject terbaik. Misti dia dapat no.1 atau no.2. Sekolah tu pandai, buat badge utk subject terbaik selain sijil & piala. Pengawas lagi. Ppuan. Aku nampak dah, ada harapan dpt tokoh pelajar tu. See, anak2 orang lain sgt2 cemerlang. aku suka tengok. nape la ada ibubapa kecoh pasal majlis penyampaian hadiah ni. Orang cemerlang harus dihargai ok. bukan senang nak cemerlang.

Aku pun patut tulis article la. Hapuskan Hari Sukan/Sport Day. Apesal budak2 berbakat aje dapat hadir & layak wakil rumah sukan? hahahaha. abis budak2 lembab/terkedek berlari duk dlm khemah aje ke? hahahahhaha

Buat sukaneka dari darjah 1 hingga 6. tempat ke-4 pun patut dpt hadiah. Biar semua budak berbakat atau tidak dlm sukan dapat bersukan/main sukaneka & dapat hadiah wp dapat tempat no.4. Boleh tak? hahahahaha. haa..baru tau ye.. time anak ko berbakat sukan, suka ye ada sport day. time anak ko malas belajar, sokong dihapuskan majlis2 penyampaian hadiah/tiada exam utk tahap 1. piraahh..