CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Minggu ke dua spm tamat,kertas teras setel!..lega sket aku..lg 6 hari paper sains,psv then last Perniagaan 3/12..lps tu anak aku merdeka trmasuk mamanya.hahaha
Tp aku x cuti gak..14/12 br dpt balik kg.kena urus bdk2 spm antar buku teks pulak.last paper 12/12 ..jenuh aku nak tunggu.
Apa pun hari terakhir sekolah hari ni..pengetua buat meeting lak petang ni.sure drag smpai asar..nyampah i ols!
Apa pun..Alhamdulillah berakhir penderitaan utk thn ni.insya Allah thn dpn mohon pindah sekolah lain.ramai cikgu mohon pindah dek sbb dia sekor.sbb dia sorang gila mental...kuasa veto yang amat.kau pengetua je..bukan pemilik sekolah ni..aku dh 16 thn kt sek tu,takde sorang pun pengetua yg mcm ni..
Kalau smpai ramai stress dn mtk tukar..agak2 salah siapa?

Teruknya
Langsung takde rasa ownership kat project tu
Dulu beriya nakkan satu project to secured her job katanya...
Dah bagi, dah tak dapat mss terus nak campak kerja kat orang lain..
I bengang juga malam semalam tapi esoknya masa meeting i terima secara positive..
Dia nampak lega tapi sebaliknya reputasi dia tercalar bila ramai yang tau kisahnya..
Next year appraisal tak dpt rating bagus dari new boss  jangan mengeluh.

Akan jadi bahan jenaka la nanti selama i involve dalam project tu..

Kemurungan si RD handle project ni...

Hahahahaha

Edited by Hana at 24-11-2018 12:10 PM

minggu ni banyak kawan2 aku up post pasal anak2 derang ambik hadiah. Aku? diam2 aje. mula2 nak post tapi, malu pulak kalau tahun depan takde. hahaha. biar mistery aje la. RIAK kat sini ajek.
ada sorang anak kawan aku, semua A, no.1 dlm keseluruhan. Darjah 4. Ppuan.
ada sorang lagi, dapat 7 subject terbaik. Misti dia dapat no.1 atau no.2. Sekolah tu pandai, buat badge utk subject terbaik selain sijil & piala. Pengawas lagi. Ppuan. Aku nampak dah, ada harapan dpt tokoh pelajar tu. See, anak2 orang lain sgt2 cemerlang. aku suka tengok. nape la ada ibubapa kecoh pasal majlis penyampaian hadiah ni. Orang cemerlang harus dihargai ok. bukan senang nak cemerlang.

Aku pun patut tulis article la. Hapuskan Hari Sukan/Sport Day. Apesal budak2 berbakat aje dapat hadir & layak wakil rumah sukan? hahahaha. abis budak2 lembab/terkedek berlari duk dlm khemah aje ke? hahahahhaha

Buat sukaneka dari darjah 1 hingga 6. tempat ke-4 pun patut dpt hadiah. Biar semua budak berbakat atau tidak dlm sukan dapat bersukan/main sukaneka & dapat hadiah wp dapat tempat no.4. Boleh tak? hahahahaha. haa..baru tau ye.. time anak ko berbakat sukan, suka ye ada sport day. time anak ko malas belajar, sokong dihapuskan majlis2 penyampaian hadiah/tiada exam utk tahap 1. piraahh..

Ottokaji?  Tkyh explain pun.  Bukan dia yg bg aku mkn.

Ckp psl mkn, mille feuille nabe nmpk mcm sedap.  Pandai2 la buat msian style... guna stok ayam/daging. Tkde kale kita pakai la kailan.  

It's the Rev all along.  Mujur bukan Ed.  Anyway, next!  Bismillaahirrahmaanirraahiim. Starto!

Edited by Hana at 24-11-2018 03:12 PM

aku kirim  gam gamat, ubat resdung & coklat kisses kat sorang personal shopper ni. Dia keje kat langkawi. Dia ambik order orang2 penduduk taman. aku tak tanya pulak upah dia brp. sekali upah dia rm100. matilanakk..

aku suka la langkawi. aku patut gi langkawi tiap2 cuti sekolah kan?
langkawi adalah 1 tempat never boring bagi aku. Ada coklat. Ada Pantai. Ada laksa sedap.
tapi laki aku cakap rugi naik flight gi langkawi byk kali. patut naik flight gi tempat lain pulak.

Selain Langkawi, Cameron pun best utk repeat . Pun suka gak. Ada Strawberry. Ada jagung manis. Ada Scone. Ada steamboat (sesuai sgt makan time dinner. sejuk2 sambil makan sup panas2) Tapi, yang teruk tu time jem. kalau tersalah pilih masa, mereput le atas jalan.
Penah terkena 1x. Naik dari simpang pulai. anak aku kena kencing tepi jalan. hahahaha.

Selain langkawi dan cameron, legoland pun best jugak utk repeat. suka sebab lawa sgt. tak sangka msia ada tempat selawa dan boleh sama taraf dgn USS singapore. Byk lego2 boleh dibeli sampai bankrap. hahahaha.

err..apesal aku suka tempat2 kat msia aje? maybe inilah luahan hati rakyat marhein. nak gi tokyo disneyland belum mampu lagi.

Follow Us
Aku tak boleh hadam betul dgn org yg suka play victim ni, hipokrit lepas tu takde common sense.. eh rasa mcm nak lempang je bg sedar sikit tapi aku tak boleh buat mcmtu. Geram aku.

Edited by kaishi at 26-11-2018 08:49 AM

Untuk kalini.

Aku mula rasa aku buat silap lagi.
Kenapa la aku berjodohan dengan lelaki mcmni lg.
Berselindung di sebalik agama.
Kerap menyalahkan aku.
Dan mempergunakan aku.

Bahan amek dr aku. Tanpa kebenaran. Tanpa tanya akum dia jual diam2. Duit ?? Sesen pon utk aku xde..... xpe.... modal bahan juga fully aku. Supplier punya kepercayaan juga yg harus dan wajib aku jaga! So aku kena hati2 debgan spesies ni.

Dan juga dgn alasan aku nusyuz...... so aku x layak sesen pon.

Sedangkan rumah dan segala nafkah yg patut jd tanggungjawab dia.... aku yg selesaikan SEORANG !!!!!!

Dia nak pergi sana sini..... pastu kata aku yang nak dan puncanya income dia jadi tak ada

Aku tahan lagi.

Dah beratus kali aku minx cerai...... aku x tahan dah... bukan sbb xnak hidup ssuah.... dah banyaaaaakk aku berlebih kurang hal2 nafkah. Aku redha. Bukan aku xnak hidup susah dengan dia.... tp aku da xnak hadapi lg dah ntaj apa2 perangai..... dah mcm2.

Dulu aku fikir aku dah terlepas dari mulut buaya.... tapi aku masuk mulut dinosour kecik yg ganas tu rupenye!!!! Jujur aku xnak pon dl.... aku lg suke single. Bebas.

Kalini..... aku da xnak merentan dan meroyan.... xpe. Aku ada kudrat 4 kerat.

Aku diamkan je segala benda yang aku tau. Xpe... kalini.... aku akan kumpul one by one.

Payah sgt nak ceraikan aku dengan alasan dia buat isthikharah bagai....

Aku baru niat nak buat isthikharah...... Tuhan dah tunjuk, klu aku betul2 buat...... ntah apa lg terbukak.

Aku sedar salah aku..... aku menyesali apa yg dah terjadi. Aku tak tahu apa jenis karma yg aku tgh hadapi...... aku bukan gatal or desperate nak berlaki....... tapi aku dah mula sedar.... rezeki aku bukan dlm rumahtangga.

Edited by Genkidesuka at 26-11-2018 01:04 PM

Aku ni tgh duduk kat meja komputer, N kat sofa.  Dia tgh tengok satu drama korea ni.  Dulu kecik2 dia tgk tp tak fhm.  Drama tu lebih kurang mcm cerita yg aku buat.  I uploaded mine online a year before the drama was released.  Of course la the drama is way better...  sbb org jahatnya plotting dari awal, main dgn perasaan.  Watak org jht dlm cerita aku muncul dekat nak hujung2.  Aku punya pun ada scheduler juga (dlm cerita aku, aku gelar dia 'Partner') n he was involved with the sister, sama mcm dlm drama tu la.  Mine terjadi dlm 6 bln.  Drama tu 49.  Hint, hint.  

Edited:  Aku lupa cerita yg aku buat tu terjadi dlm 6 bln daa.  Tgh tgk semula videos aku buat dulu.  Stupid dumb-dumb belaka je ceritanya.

aritu masa mabuk2 berazam lepas deliver nk amek CL 44hari xnk culas2 da macam dulu,

sekarang badan da sihat sikit rasa mcm nk amek CL seminggu je sebab ios rimas orang luar duduk rumah iols masuk dapur iols. susah la jadi

see, melayu mudah lupa kekekeke

i'm confused.. i'm lonely..i'm tired.. but i'm not done yet..

Lahir2 si P dah jd org bangsa A.  Siapa tetapkan?  Allah tetapkan.  Masuk forum Cari, P yg berbangsa A ni baca kat forum bangsa dia habis kena caci.  Dia buat salah ke?  Takde pun. Subuh tadi kat masjid dgn ayahnya.  Atuk dia yg tgh godek2 pasu kat luar tu tak la, atuknya belum dpt hidayah lagi.  

Islam ajar kita nilai org berdasarkan akhlaknya, bukan bangsa keturunannya.  Kita tak suka kena judged tp kita judge org based on their skin color.  Wake up, my brada n sista!  Kita diciptakan Allah berbagai kaum n bangsa utk kita saling kenal-mengenal, hidup bermuwafakat n harmoni.  We need each other.  Let's heal the world n make it a better place to live in!  

Edited by Genkidesuka at 29-11-2018 10:34 PM

Aku kejap rasa nk join, kejap rasa malas plak.  Mesti peserta2 lain muda2 remaja bw gear bagak... sekali terselit plak acik kepam sorang guna henpon.  

Edited:  Update

Tak boleh pergi pun.  Kena balik kampung ada wedding.  Pasti ada hikmahnya tu.

Semalam punya cerita
Muka aku madam mencuka aje kat rumah X
Dua Kali X panggil aku suruh buat air baru aku gi buat
Pastu ngajar aku masukkan itu ini dlm air sampai aku kompius Dan kalut
Then kasik arahan soh letak air kat meja Mkn etc as if aku tak reti pikir, pastu Tanya pasal cawan tak letak skali kat meja
Kuasa betullah
Aku rasa mmg aku tunjuk muka benci semalam Dan kemenyampahan Tu membuak2 sampai sume kerja tak jari ( kerja buat air aje)
Mmg muka aku masam aje Dan at my best aku takmo pandang muka X

Padan muka kau aku dah turned to next level of showing my bitterness to you
Nak buat baik dgn aku pun dah terlambat as my menyampah to you dah menggunung hasil Dari your perangai to me dulu2

Aku dah letih.

Aku minta cerai cara baik......

Apa besar sangat ke salah aku smpai nak maki mak ayah aku dan ckp mcm2 hal anak aku...... aku xde laki lain..... aku xd3 buat dia bankrupt.... aku xde bebankan dia pape.... dr awal kawin smpai skrg aku bukan jenis meminta2... nafkah dan pape tanggunhjawab dia yg sepatutnya..... tp menghamun keturunan aku..... ya Allah......... aku tau aku salah ..... tp salah aku besar sgt ke smpai mcm tu ???? Kata solat.... kata beriman pd Allah............ tp ................

Tak ape lah.... aku maafkan..... aku doakan yg terbaik utk dia.... aku doa Allah lindungi dia selalu.

Dia suami yg baik sebenarnya...... dia ingatkan aku tentang Tuhan. Dia ajak aku solat dan bebebrapa kali jd imam aku. Sumpah aku x lupa.

Semoga semuanya dipermudahkan utk dia dan juga aku

Perpisahan mungkin yg terbaik..... dr terus saling menyakiti.

Edited by penmerah at 1-12-2018 10:16 PM

test pening

Edited by Hana at 2-12-2018 10:26 PM

byk berlaku benda best bulan Nov18.
#setelah 10thn lebih, company aku buat Dinner. Tema dinner carnival. nasib zaman ni ada carousell. boleh la beli pre loved belly dancing belt. Earring & Head Chain kena beli baru. Dan jumpa baju yang sesuai.  Baju beli baru la. aku tak sudi nak beli preloved. tak pasal2 bau badan orang melekat lagi. wat suwey ajek.

#Anak sulung aku dapat hadiah lagi thn ini. Dapatlah jemputan majlis anugerah sekolah kebangsaan. aku paksa tahun depan biar dpt no.3 utk sekolah Kafa. hahahaha (omak dia dulu lagi tak pandai. ada hati nak paksa2 anak laks..

#Ada rezeki lebih sket utk pergi cuti2 luar Msia. Krabi aje. boleh laa tu. anak2 aku suka main2 air.
Pantai kat krabi biasa aje. sama aje dgn langkawi (langkawi lagi)
tapi bila ko ambik pakej pergi ke pulau2, subahallah..lawa sgt airnya. pantainya pun cantik. rasa cam syukurnya ada rezeki lebih dapat tengok keindahan yang begitu indah.
aku harap ada rezeki lebih utk pergi Istanbul & jepun. Istanbul nak tengok masjid yang lawa Selain makan halal yang senang. Jepun tu sbb aku mmg berangan nak gi disneyland. I dont care.

#Ada rezeki jugak aku jejak kaki kat MAHA 2018. Mula2 eksyen bila adik ajak. Pastu hari jumaat tu aku boring gosok baju2 yang menimbun (ditambah dgn mendung nak hujan) aku pun oklah..jadi la gi MAHA tu. Aku suh husben aku dropkan aku & budak2 paling dekat dgn dewan. aku tak sudi nak jalan kaki jauh2 dari parking. Bestlah aku round2 dewan2 tu betul2. food testing. beli barang makanan banyak. hahaha. hasben aku dropkan aje pastu dia kuar. aku just jalan2 dgn budak2 aje. best ada anak2 yang besar ni. Cuma dia bising dahaga aje la. aku jumpa adik ipar yang jadi exhibitor jugak kat situ. pastu jumpa adik aku dgn keluarga dia. best jalan ramai2 ni. adik & adik ipar pun kaki jalan wp derang bawak anak 2thn lebih. anak derang pun kaki jalan gak.
aku balik dgn keluarga adik aku. balik pun kul 930pm. hahahaha..

#kat MAHA 2018, Dewan D ada pelbagai gerai2 jual makanan negeri yang famous2.
Nasi Ayam Pak Mal pun femes ke?
Kitaorang beli nasi dagang terengganu yang sgt sedap dari 1 gerai ni. bila kitaorg pergi balik utk tanya location dia beniaga, dia dah balik dah. Gerai yang jual kerepok losong pun dah balik.
frustnyaa..

#Oleh kerana aku cuti seminggu..keje aku pun banyak.
dah le aku jeles adik aku gi lagi tu MAHA arini. jeles betul.
aku tak boleh pergi sbb tgh settlekan keje2 sejak hari sabtu. aku tdo 4jam aje tau. bangun terus ngadap laptop.   gi mandi tu bila rasa puas hati. pastu sambung balik.
aku pesan kat anak aku, belajar rajin2 supaya dapat keje dgn kerajaan. Jangan keje swasta cam aku. seksa sgt.
Tengok adik aku. Keje dgn kerajaan. Life sgt enjoy.
aku tak tahu le aku yang tak efficient atau keje aku yang banyak? aku yang tak efficient ni. Hari Isnin tak sempat sbb aku ni tempat orang bertanya aje status itu ini. Hari Isnin, aku plan tuk buat followup dgn orang2 aje. itu pun ambik masa gak. sedar2 dah waktu lunch.

Edited by Genkidesuka at 4-12-2018 08:41 AM

Tak lama lagi kena pindah.  Rumah ni dah nak roboh.

Satgi nak pi Mytown, Insya Allah.  Pastu singgah rumah my mum.  

Edited:  Nota tambahan.  Two wrongs don't make a right.  

i malas laaa buat keje orang lain... yyy yyyyyyyyyyyyyyyyyyy

kdg ko buat aku marah..sedih dan benci..tapi kdg ko buat aku happy..senyum dan syg ko..