CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Sampai ke sudah aku x lagi ke klinik utk check samada aku pregnan ke tak. Kakak2 aku hari2 soh pergi. Aku plak busy baru 2 hari keje dan meja penuh dgn paperwork. Tok laki aku busy gak. Esok dia outstation drive lebih 4 jam sbb ada cricket tournament kekdahnya. Aku malas nak pi sbb aku x brp minat nak menunggu

Hari ni aku buka puasa dgn ayam dgn mee rebus. Aku x brp selera lately. Air pun aku nak cola je, lain2 aku tolak tepi

Aku fikir aku nak pi jumpa accupuncture sbb aku rasa mcm x brp sihat. Patut ke x patut? Atau aku direct jumpa gynae check aku ngandung ke tak

penat nak hadapi sikap manusia yang selfish lepas tu macam bagus... cubala positif sket.. ni x , dengan semua org kau nak marah... pastu yang kene tempiasnya aku jugak... apelah salahnya dalam hidup ni bertoleransi...

aduhhh husband aku ... gara2  "I'm sorry but do I know you?" kat sorang  artis yang wassap dia, kami dah hilang sorang bakal pelanggan.   

Tadi aku check fb hstay,  ada berbelas2 like  dari artis  XX sejak semalam.    Aku terus cakap wah banyaknya artis XX like page kita.   Husband aku pun bagitau XX tu  ada wassap dia,  dari cara wassap as if husband aku kenal  siapa dia.   

Mana la husband aku kenal,  artis2 90an dia kenal la.  So husband aku pun balas la seperti ayat di atas ..... waaa terus XX  tak balas dah sampai sekarang.

Hari ni nak masak asam pedas ikan repuh

Aku redha dengan kehilangan
Namun kalah dengan kerinduan
Kerinduan yang tak dapat digambarkan...

Be it for reason, be it for love I won't take the easy road!

Follow Us
Hari ni nampaknya aku berbuka sorang. Aku malas nak ikut outstation memandangkan keadaan aku asyik keluar masuk tandas dan muntah2 je lately ni

Aku malas nak masak. Aku ingat nak order steam fish je dari mana2 restoran thai berdekatan

Laki aku call tanya aku buat apa, aku malas nak borak sbb tekak aku nak muntah bila banyak bercakap. Teruk giler aku rasa. Semua bende aku x suka skrg ni. Apakah???
Aku rindu nak makan mempelam cicah belacan cili dgn kicap. Mana nak cari :::

lmbt nye pukul 1....sabtu pn kena kerja......aduhhhhhhhhhhhhh

Tadi nampak mendung.ni dah panas balik.baru nak fefeling dingin sambil bergolek-golek

Langit dah gelap balik.macam nak lebat jer hujan.alhamdulillah

Terbace thread rozita che wan marah pengkid. Dulu zaman bujang aku ade pengkid ni minat gile dgn adik aku. Muke adik aku ramai kate mcm iras sofea jane .adele sikit aku tgk mak aku mcm nk gile bile adik aku ikut pengkid ni merate sampai dia putus tunang benci gile mak aku kat pengkid ni sampai sekarang tapi takdir Allah abg sipengkid ni jatuh hati kat adik aku mase dia bawe adik aku blk rumah maknye.maknye juge berkenan amat kat adik aku.pengkid tu mmg marahkan abgnye sb suke kat adik aku.  Mule2 mak aku x terime abg dia dan benci mrk sekeluarge tp abg pengkid tu X putus ase.  Sekarang dah jd suami isteri dan beranak pinak.  Pengkid tu sampai sekarang x kawin2 sejak mrk kawin pengkid tu x pernah dtg ke rumah mak aku sampai skrg.

Susah ke nak didik anak2 ni? . Kes budak2 mati bawe motor bawah umur, kes budak2 keluar mlm balik lewat,  kes budak2 berfb berwechat berinsta sampai beribu friends dan ditipu dirogol. Ape masalah sebenarnye didikan ibu bape ?. Rebel,  pengaruh kawan? Susah ke nk pantau? .

Aku pun ade anak2. Perempuan dan lelaki. Knp mrk X teruje pun fb wechat insta. Ye suami aku tegas pade anak perempuannye jgn berfb insta.  Anak lelaki pun x teringin bende2 tu wl mrk semue belasan tahun.  Motor?ye pernah anak suarakan tp bile aku bg penjelasan keburukan mrk terime. Setiap mlm anak2 aku ade bersame2 aku. X de keluar berpeleseran  .nk tgk wayang dgn kawan2 pun anak2 aku suruh aku yg hantar dan ambil dan semue kawan2 mrk pun ibubape hantar ambil jike mrk bertemu dimane2 kompleks membeli belah.  Susah ke nk didik anak2 ni sampai ade wujud kes2 kematian yg dipaparkan di akhbar. Semue ni berpunce didikan oleh ibubape.  Rapatlah dgn anak2. Ambil tahu kemane dan ape mrk buat sepanjang mase.

aku harap esok dipermudahkan untuk aku..dan segala kemelut ni selesai.. tipu lah klu kata takde sekelumit pun perasaan sedih atas apa yg jadi, tapi aku kena bangkit dan teruskan kehidupan.. lepas ni aku kena plan apa yg aku nak buat seterusnya..  aku percaya, org yg sabar takkan dikecewakan Allah..

Hari ni NSW cuti umum. Aku dgn laki dpt jemputan utk lunch dari famili rapat laki, tapi kami dtg je sbg menghormati jemputan dan sekadar borak2. Aku dpt angpaw sempena kawin, buka2 aku dpt $400 dgn hadiah set MyBurberry Perfume dgn MyBurberry Body Mist sekali. Rezeki aku. Laki aku kata sejak dua menjak ni rezeki aku sgt murah

Alhamdulillah.

Bagi org yg takda pets, nak bersihkan tinggalan kucing ni mmg menyeksakan.  Tambahan pula kalau tmpt yg sama tu is revisited by the cats.   Seeloknya depa clean the porch dgn Urinex ke apa and keep their shoes indoors.  The cats were attracted to them stinky shoes on the first place.  

Talking about stinky shoes, dua hari lepas aku terbau something bad coming from the kitchen wall cabinet.  Tengok2 telur pindang sepupu aku kahwin bulan March ada dok lg dlm bekas kaca door gifts tu.   اَسْتَغْفِرُ اَللّهَ الْعَظِیْمَ  Kita org lupa nak keluarkan telur tu sebelum simpan dlm cabinet.  Tergelak sengsorang aku kat dapur.  Telur2 tu selamat masuk tong sampah and as for the door gifts, they will probably end up masuk recycle bin sekejap lagi.  Dari dia duduk tersusun je atas countertop tak buat sumbangan apa2 kan?  Kalau org dulu2 depa display benda2 mcm tu dlm almari.  Rumah aku rumah cowboy, takde lemari display2 ni.

Walaupun byk dah buang/derma barang tahun2 lepas bila spring cleaning, kat rumah ni ada je hoarders yg dok kumpul benda, termasuklah aku.  Simpan dlm top cabinet kononnya boleh pakai esok2.  Takdenya.  Buang je la dlm recycle bin.  Semoga selepas ni aku transform jadi mcm June Cleaver ke or a magical unicorn that poops rainbows ke.  Purge 21 unused items a day until they are all gone, hmm?  Aku rasa 30 items a day pun boleh ni, nak2 bekas makanan plastik tu.  Simpan buat rugi space je.

Allah menciptakan segala sesuatu pasti ada hikmahnya.   Masa inilah masa yg sesuai.  Let the purging begin!

Khamis ni laki aku kene pi oversea seminggu sbb ada conference sampai Jumaat depan. Aku bgtau boleh tak aku drive kete kesayangan dia tu utk pi kerja dan kelas malam selama seminggu tu . Dia kata tengok camne. Aku kata xnak la tu, takut la tu kot2 aku langgaq apa2 ke...dia jwb, dia tak risau tu pun sbb kete dia insured dan setakat kete bawah $200k tukar tiap 2 tahun sekali, dia x kisah, yg dia kisah kalau aku kene rompak ke kene ganggu ke kene hape ke kalau bawa malam2 pi kelas . Aku kata xpelah sambil buat muncung itik In the end dia kata, bawa je tapi make sure aku sentiasa hati2 sbb dia risau xdak sapa nak tengok aku masa dia takde since family dia mak pak abg kakak nak fly Itali dan memasing busy.

Tak sabar nak habiskan pengajian aku. Ikutkan aku dah malas nak belajar . Aku dah bgtau laki aku yg aku rasa malas nak sambung dah, dia x bg aku berhenti sbb alang2 katanya. Masalahnya sejak kawin ni aku rasa otak aku makin tepu dan malas nak berfikir. Aku rasa nak tido tido tido je. Ni penangan cuti sampai sebulan la ni

Nyesal plak rasa pi gatai sambung belajaq ritu. Mana tau nak jumpa jodoh dan terkawin plak :zz

Aku nak catitkan kat sini. Aku risau betul lah.
Entah apa racun yg akan dipeneterate dlm pala otak X nanti
Aku harap benar Kau tak buat drama bukan2
Kalau tidak, drama Kau boleh mereput ujung katil ye
Aku benci kau !!!
walo kau cuba2 nak buat baik balik porahhhh

Bulan-bulan puasa ni kalau masih ada 'roh' yang tak tenang dan bergentayangan melata, pakat-pakatlah sedekahkan al-fatihah berjemaah. kesian pula tengok.

Edited by Hana at 13-6-2017 11:32 AM

yuhu..im back.. lama betul aku tak ada luahan. yela. asyik bz baca gossip artis thread vvip. nak termuntah dah aku.
eh. takleh muntah. nanti batal puasa pulak. im still puasa.

banyaknya aku nak citer. hehehe.
#1 - Adik ipar aku perempuan no.7 yang keje nurse nak beli kete besar. kete skrg, a myvi, adik dia kasi guna dgn sambung bayar. marah ooo FIL aku. adik dia pun marah gak. dulu cakap lain. skrg cakap lain. mcm2 la dia cakap.
FIL pulak cakap, orang lain gaji lagi besar, takde pun sebok2 nak beli kete besar.
errr.. FIL tgh puji aku ke? ehem..ehem..
perasan aje. masalahnya gaji tak besar pun.

#2 - Aku dah beli sandwich dari Garsa Kitchen tu. Rasa dia? rasa sandwich la. hahahaha..
okla. janji dah penah rasa. or,maybe kali ini nak beli tuna on fire laks. dia cakap itu best seller.
yang aku beli tu Fiesta. Ada beef, chicken slice, tuna & egg. Yg pasti, egg paling sedapla.

#3 - Aku beli penyidai tower mobile dari ikea. sgt membantu utk tido kat rumah MIL. takde la masalah nak berebut tempat utk sangkut tuala lagi.hahaha.
ini aku bagi suggestion ni utk sapa2 nak jadi menantu mithali mcm aku.

#4 - Hari ahad, plan nak berbuka kat luar. Chicken rice shop aje. itu paling murah & sedap kat mall. hahaha.
tapi, orang tu cakap, dah fully reserved 3jam lalu. Ha? orang start booked pukul 3pm lagi? kitaorg pun bungkus aje la.
pastu bila jalan2, banyaknya restoren fully booked. kaya raya betul orang msia ni.
tapi, restoren western aku tak check la.

#5 - Hari Isnin, gi bazaar stadium. ingatkan dah awal,tapi, rupanya barisan sgt panjang utk Mee Rebus Warisan Keluarga Hj Wahid Johor. sedap sgt ke? aku pantang tgk barisan panjang2 nie. hahaha. tapi, idok le beratur sebab penat puasa.kalau tak puasa, mmg confirm aku memanjangkan lagi barisan itu. hahaha