CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
jemnya
baru jam 4.57

tengok slip gaji
gaji lama lagi
sedihnya
bonus lak org lain dh habis
kita lak masuk lewat lima hari dr gaji
sedih lagi

Aku tgh debor tunggu confirmation ticket balik Malaya
Banyak plan sebenarnya
Dlm hati rasa gembira campur risau juga
Harap sume baik2 sahaja

Spt yg dijangka,lewat balik harini.abg aku msg kata dia ada belikan siakap suh aku masak stim.aku ckp mana dan..kul 6 atas jalan lagi.ni baru smpai rumah haaa..

Bukak pintu,nampak dia tgh basuh ikan. Aku slow-slow naik atas dah ada aroma tu,makna kata dia yang masak
Ok bole bersiram dgn aman

Aku nak luahkan pasal aku kenal sorang doktor ni. Dia Neuro Surgeon kat sebuah hospital swasta kat sini. Umur dlm lingkungan 54 tapi not bad, Italianoooooo juga mcm shuben aku , loaded ya hamat, duda sejak 7 tahun yg lepas, anak sorang je pompuan duduk dgn bekas bini juga seorang doktor pakar tapi kat Melbourne. Nak jadikan citer pakcik ni tersuka plak kat aku. Collegue dah gtau dia yg aku ni dah kawin but still pakcik ni mcm x reti bahasa nak juga dekat2 dan berbaik dgn aku. Aku x berani nak habaq bende ni kat tok laki, kalau x matilaaaa pakcik ni kene luku dgn satu jari laki aku tu je. Mcm mana aku nak habaq kat pakcik ni supaya stop berbaik sgt dgn aku, stop belikan aku mcm2 sampai kenyang dah satu ofis hari2 sbb dia hadiahkan makanan dan mcm2 kat aku

Pakcik ni duit x habis makan. Dia keje sbb dia kene habiskan sisa2 hidup dia. Anak dia yg sorang tu pun kabonya setahun dia bg cecah $200k belanja. Rumah banglo dia berbiji2 dan semua rented out. Skrg dia dok banglo tepi pantai sorang2. Aku nak rekomen kat sapa pun tak tahu sbb pakcik ni satu ofis aku tahu dia kira suka mati kat aku

Kesian pun ada. Skrg wajah pakcik tu masuk ke mimpi aku sbb dia baik kat aku hari2. Laki aku kalau tau ni mati la aku kene pisah tpt tido

Duit raya dah siap tukar.bukan kat bank pun tapi dgn orang yg keje bank. sampul duit raya jerk tak beli lagi. Raya tahun bila ntah,dok budget sampul banyak lagi stok.sekali sehari sebelum raya baru sedar satu sampul pun yileks. Gelupur pi gagau cari kat uptown. At last adik aku offer dia punya,ada lebih sampul sebab tahun tu dia defisitkan peruntukan duit raya.tak cukup duit raya,dia kata suh budak-budak mintak dengan aku. Amboii banyak la kau punya pandai kan??Tapi nak sampul orang tu punya hal,aku iya kan ajer lah

Follow Us
Mungkin aku akan minta dikeluarkan daripada senarai waris..
Aku rasa itulah yg terbaik buat semua orang..,
Jika bukan rezeki kita dalam mulut pun boleh keluar balik.. tak mengapalah.
Aku tanak hidup dengan rasa bersalah...
Benar ia memang hak aku tapi kalau boleh diganti aku cuma mahu mak dan abah kembali.
Aku tak peduli dengan uwang ringgit tu.. lagi2 ia jd punca keretakkan hubungan jd lebih baik ianya tiada..Aku akan lebih tenang....Ramadhan kali ini yang paling menyedihkan dalam byk2 ramadhan yg pernah aku lalui dalam hidup...

Bila lah agaknya aku akan dapat kerja...stress jugak nanti time raya mesti sedara mara dok tanya pasal sekolah la, kerja la...adoi...

Pagi ni aku lemau selemau2 nya..maybe sebab mlm td aku mkn ubat resdung/selsema.kul 9 aku dh tumbang x sedar diri.sedar2 kul 1pg lampu blk dh tutup.tq sayang.dh blh harap dah anak dara aku tu.selalu mlm2 aku yg tutup sliding door sbb pintu tu agak ketat tp mlm td semua dia buat.tutup lampu kipas ruang tamu,tutup sliding door,slowkan kipas blk aku,tutup lampu blk aku.Semua tu rutin harian aku,dia dh masak dah.

Edited by aku.semut.merah at 15-6-2017 09:06 PM

Pagi ni aku masuk ofis lambat. Agak dlm jam 10 lebih jugaklah aku sampai bilik ofis. Lemau selemaunya sampai otak blur semalam, akhirnya tok laki bawa pi hospital. Check kencing , scan segala bagai, aku +++++ . InsyaAllah edd 15/2/2018. Laki aku happy tapi risau sbb esok dia dah nak fly oversea utk conference selama seminggu. Aku skrg rasa nak memandu pun x larat. Kepala ting tong, tekak loya dan rasa malas semacam. Mengandung di usia senja ni doctor gtau mmg ada risiko tetapi memandangkan aku sihat xde sebarang penyakit, insyaAllah semua akan ok. Pagi tadi, masa ngadap cermin, aku fikir nak boy ke girl??? Laki aku bg hint semoga dpt boy, aku mcm nak girl sbb boleh la aku hias dgn mcm2 baju dan aksesori baby girl kesukaan aku

Oh ya! Hari ni aku x posa. Doctor pesan utk rehat dulu dari berpuasa sehari dua ni sbb aku sgt lembik dan x bermaya.

Tahniahhhhhhhhhh

xnak luah apa2...malas nk type..

type pnjang pon kredit +1 je...pendek pon +1 je

ok bye

nmpk x kredit aku sikit dr posting count??

sbb aku pnah reply kt thred ni.....jelaga toll

Alaaa ... tensen la mcm ni ...

semalam dapat baju yg tempah dari bulan 2 hari tu ... tempah 2 pasang..

Sekali tailor buat bahagian atas terbesar sikit ... dah jadi gebos bebenor plak lah .. haihhhhh

eeeee ... baru je seronok2 baju raya banyak tahun ni ... huhuhu

Aku sudah nekad dan tak mahu berpaling lagi..

mungkin lepas nih keadaan berbeza bagiku tak mengapalah
Selama ni pun memang aku 'sendirian' membawa haluan diri.
Sungguh aku menyesal, aku dah elok tak pernah komen or reply kat mana2 tp takpelah sesal dulu pendapatan sesal kemudian tiada gunanya...
Cukuplah Allah bagiku..

tahniah semut.

di hari lahir, aku diuji dengan demam selsema. ikutkan plan nak berbuka diluar. semoga dapat juga berbuka di luar dengan Mr H.

Laki aku sibuk tanya aku nak apa dari duty freee shopppp????? Aku kata xnak apa2 sbb skrg nak makan pun tekak aku x selera, nak hidu perfume pun hidung aku x suka. Lepas tu dia tanya, nak dia belikan bra tak? Gilerrr aku gelak kata xyah ah, aku x suka org beli innerwear aku . Aku gtau dia kalau nak beli sgt pun beli lah baju utk aku keje ke jimba2 ke but make sure S size atau size 10. Aku skrg ni perasan saiz badan aku makin mengecil, maybe sbb selera makan kurang dan selalu rasa x sihat. Harap2 aku x alami alahan ngandung yg teruk mcm sesetengah org. Takut aku nak lalui

Haih apa motif kau nak send link tu kat aku 2x? Nak reject ke nak accept? Kalau nak accept, jangan la buat orang dok tunggu, buat orang nervous. Kalau nak reject, katakanlah nak reject. Aku baru je nak move on, kau dok panggil aku lagi. Jangan mainkan hati and perasaan orang. Kalau system error, cakap awal awal dan katakanlah cepat samada kau nak reject ke accept. I really need this.

Teruk gile aku gaduh dgn maincont sampai klien masuk campur. Bos maincont cina ni aku ckp elok2 kamu duk tinggi suare.  Aku minta elok2 kat projek manager kamu ,projek manager X boleh buat keputusan terus bgtau kat kamu.  Then kamu tinggi kan suare,  aku lawan kaw2 sampai Kamu Jerit aku pun jerit balik Siap kate aku nobody dan site tu kamu punye. Aku dahle x puase sb period. Kesan pergaduhan tu client buat meeting tergempar suruh aku dan maincont dtg. Client risau aku berhenti dari projek. X de makne aku nk stop.  Oke meeting selesai dgn baik dan bos maincont tu mulekan minte maaf dgn aku dan aku pun same minte maaf kah kah. Kamuorg yg lambat kerje asyik tunde2 EOT manjang dan hampir LAD. Kamu nk drag semua subcon:zz. Apepun aku sindir maincon mase meeting aku nk siap kerje aku x peduli isu2 lain pun.:zz

Kondo yg first pun belum lagi ade penghuni walau aku dgr sold out semue.  Len kali jgn ambil projek kondo besar2 kalau x mampu siap ikut waktu :zz