CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
hmmm bestnya tengok kat youtube video Dr. Muhaya..
Sangat positive....
kalau aku rasa down, sedih, marah, stress  dan negative emo...
aku akan dengar motivation words from Dr. Muhaya....
This person is very special....

Hari ni nmpk seseorg masuk headline.   He was my boss suatu ketika masa aku muda2 dulu. Masa dia balik dari Australia, kita org dpt la keychain koala seorg seketul.  Masa di balik umrah, dpt juga something dia bg2 kat HQ staff.  Last aku nmpk dia masa kita org hi-tea satu opis.  Tak lama pastu aku resign.  Aku ingat lagi sbb tu la aku punya first n last hidup as a career woman.  Hope he'll be ok.

kelakar pulak  baca KRT si suami  yang berciter wife dia curang dan kantoi sebab si suami  dapat kesan wassup antara scandal wife yakni seorang doktor  yang merawat si wife.

Yang paling kelakar nombor hp si doktor tu tak dipadam  sebab nampak setengah je dan para pengomen pulak bijak meneka nombor walaupun nampak separuh2.

Aku pun saje try save nombor dan kat wassup nampak lah muka scandal si wife yang wife tu agung2 kan hensem orang nya..well...tak tau nak komen apa

Patutlah ramai makcik bawang yang kutuk

mood silent treatment is on ...

Siti kasim tu dah kenape

Tgk berita hari ni... throwback lagi.  Sama mcm aku, tua dah dia.  Dulu masa dia dtg sekolah aku... ya allah... terciptalah satu kelab peminat.  Sampai berminggu2 namanya jd sebutan.  Yg lawaknya aku tk tahu pun rupa dia mcm mana sbb aku rabun.  Aku dgr org kata lawa orgnya.   Masa kes meletop satu dunia tu... barula aku tau rupa dia.  Masya Allah.  Walaupun fahaman politik kita tidak sama... Barakallahufik.

Follow Us
Bestnya mkn nasi beriyani bawah khemah kenduri kahwin.
Sesuatu yang jarang dilalui.
Sebabnya kebanyakan orang sekarang buat majlis kat dewan.
16/9 ni ada jemputan kahwin anak jiran lama.
Buat kat dewan, kurang ghairah nak pergi

Kejap je masa berlalu kan..dh hampir pertengahan sept..bulan 10 exam akhir thn anak aku.thn dpn sure thn yg sgt2 stress dn busy buat aku sb anak aku nak SPM!
So nervous weh!harap abis spm dia dpt U yg dekat2 je..then aku akan ikut dia pindah.hahaha..berangan dulu..dia kata x nak duduk asrama.for me,kalau asrama dlm kampus ok lagi,selamat la sket.tapi kalau duduk rumah sewa luar Sorry!not allowed..lgpun kesian la aku duduk sorang2 nanti

Hujan membawa rahmat..tapi bila petang je badan aku rasa nak demam. Da nak masuk empat hari telan panadol sebab rasa nak demam tapi tak demam. sakit urat..ke ada sakit lain nih?

kekonon nak diet..jaga kalori..sekali makan dark coklat sport ritter..baru perasan. sebungkus je da lebih 2000 kalori. Ooo mak....cancel terus. Dark coklat pon katanya baik untuk turunkan bp.

Alhamdulillah..bp makin stabil. Bila da stabil mula le lalai jaga makan.
Harap harap dapatlah aku capai 55 kg. Boleh ke? kiranya hari ni cheat day la kot. Hari bermalasan. Pagi mendobu..bawak anak padang. aku joging. bawak jejalan. masak sup kentang.

selebihnya berbaring layan tdo..layan fesbuk. Selalunya ginilah bila weken kalo tak balik jenguk makpak. esok le aku gi. Bapak budak plak buat hal dia gak. main tepon..tv. bebudak layan tv...

hari keje ..boleh lepak ngan kawan. Bila time cuti..sunyik. Tak cukop kasih sayang agaknya..kihkihkih.

dok mengimbau kehidupan lepas....

rumah 1st yg aku beli adalah flat 650sft..42K..loan 15thn,,mthly 375..tahun 2005
rumah 2nd..thn 2005..landed teres 154k..loan gomen

nyesal wei aku beli flat tu...
bagi sewa pun..mcm2 peel tenant...sudahnya aku jual jer rumah tu thn 2011..
jual murah jer..70k...dah la tingkat bawah sekali..

tak per la..aku jual pun kat melayu..keja driver lori ais jer...
tapi mmg nyesal gila la...beli flat tu...
lokasi bandar bukit puchong...

Hilang dah laki.aku pepagi

Mlm td after midnight, otak aku dipaksa bekerja buat maths.   Allah bg aku idea apply imaginary linear equations utk cari parts of angles in a circle.  Dh tkde cara lain... kot.  Undang2 sudut dlm bulatan dh aku guna.  Bole jd juga aku yg tk tau byk.  Karang kena explain kt anak pulak.  Aku pun nk tau juga mcm mana cikgu solve the problem nnti.  There should be an easy way. I don't think a 4-mark question requires the students to think that much.  Ke ni soalan kbat?  Wow.   

i  love you..but i hate you....

I tak move on lagi. Kenapa susah sangat ni? Padahal i sangat yakin yang u cuma cinta sesaat i. Ternyata i salah

laki aku ada urusan kat KL jumaat lepas. terus aku pesan beli sandwich dari garsa kitchen.
aku teringin nak rasa sandwich dia nama nya salted egg chicken. sandwich ni tak selalu ada mcm yang lain2. ada masa2 nya.

So, rasanya..mcm ayam buttermilk cuma takde kuah buttermilk aje.
pandai la derang reka cipta sandwich.

okla. next sandwich nak rasa, Tuna on Fire pulak.

laki aku cakap, mcm takde orang boleh buat sandwich kat shah alam aje.

Adus aku tak boleh baca2 pasal makanan ni..nyum nyum nyum tetiba teringat penkek padington..aku suka sana sbb ada sweet ada savoury..for mummy n for kids..ermmm..dengar lagu ed sheeran perfect..sedapnya  kena dgn jiwa  n life aku sekarang ni..nak tepek utube sini tapi tak pandai la pulak.

apa la kena dgn aku ek? matta fair tak pergi. tiket AA tgh murah tak de rasa nak rebut. tengok tapi, tak jumpa pun yang murah tu? mcm tipu or date aku tak sesuai?
pastu aku tengok date2 yang sesuai nak cuti, tak kena sama ada minggu tu aku kena prepare slide or kolik aku dah rebut cuti daa.. kelambatan betul aku ni. mcm kekura.
ditambah pulak orang2 porem asyik sebut2 pasal berjimat cermat. betapa aku insaf nya.

Muka  dah lah trompah lorry pecah. Miang semacam bila belakang isteri. Tapi si sang isteri punya lah  sanjung & megah terhadap suami nya. Ke hulur hilir cerita tang suami yg konon best in the world.
Lantak ko lah

Aku masih golek2 atas katil.  Sakit kepale le pulek.  8.30 aku start masak dan buat kerje ape yg patut.  Sementare tu bace forum sambil golek2 dulu

Fe-feeling so healthy la konon pagi ni ... hahaha

Pagi2 aku buat omlette kosong, bakar roti & boh salad .. niat nak eat healthy bfast la today .. (semalam dah pekena Nasik lemak & malam makan tosay pulak lagi .. hehhehe)

Sekali, adik aku ajak teman pi kantin ... tengok pulak mee + kuetiaw goreng yang sgt menyelerakan .. lantas aku pon tapaw ... ahahhahah buat makan lunch katanya ... chaitttt .... hot2 chicken shit la aku ni ... haihhhhhh

Misi bersambung besok je lah ... (INSYA'ALLAH ..... )