CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Tadi antar anak nak exam upsr...dua calon missing in action...kesian cikgu kelam kabut cari...call parents, diorg cakap dah hantar kat skolah

budak2 ni...kecik2 dah pandai cari pasal....camnelah masuk peringkat remaja nanti, risau aku

Bakal bekas laki aku xnak bagi aku ambik anak bongsu...dah seminggu x pergi kelas iqra', bertabahlah wahai hati

Edited by Hana at 12-9-2017 11:28 AM

Pagi ini aku naik lift dgn 2-3org.
sorang tu aku tau dia ada anak kecik2 3 orang.
sorang tu, aku agak anak dia upsr
sbb semua orang muka mengantuk.
aku pun mengantuk gak sbb tdo lambat tgk citer hindustan live kat FB.
siot aje admin tu. start live kul 11pm utk hindustan.
-mcm le besok takleh tengok.

citer hindustsan lama. Shah Rukh khan jadi orang tua yang membosankan. dia kawen dgn heroin muda. kelakar sbb dia takle bini dia dgn jadi dance partner. Yang tak logik tu bini dia tak cam dia.
okla. citer hindustan mmg byk tak logik. tu aku suka sgt tu.
patutnya aku tengok part awalan mcm mana derang leh kawen aje. (wp aku agak kawen paksa)
sbb aku dah tengok kat tv tapi, kat tengah2.
sekali, sampai abis kau aku tengok. elo..Shah Rukh khan ok..

Dalam ramai ramai ramai orang..kenapa dia jugak yg aku jumpa..

Sedih dengan kematian Sultan Kedah..satu satu pemimpin negara dan raja raja yang ku kenal sepanjang aku membesar kembali kepadaNya.

Sungguh nostalgia ...semoga Allah merahmati rohnya dan tempatkan dia bersama orang org yang soleh dan beriman. Amin.

Teringat pada mak dan bapakku...satu hari nanti mereka akan turut meninggalkanku..tak dapat bayangkan macam mana disaat aku dihimpit kesunyian nanti walau aku bersuami dan mempunyai anak anak.

Suami..entah. Hubungan kami biasa biasa saja sekadar tanggungjawab..tiada ruh. Manakan sama kasih sayangku kepada mak bapakku.

Aku kdg kalo bukak soc med aku lg suke org off comment kt post dorang. Sbb dah naik muak nk baca komen2 acah bagus, penyibuk tak tentu masa netizen.
Sibuk nauuu nk kawal hidup org lain dan nk ikut ckp dorang.
Cuba lah berfikiran positif dan bersihkn hati yg berkeladak tu.
Tu soc med org dia nk post apa nk tulis caption apa tu dia punye suke ati dia la. Kalau tak suke takyah tgk. Ni nk gak bertenggek pastu sakit ati sendiri.
Just satu ayat blh meroyan terbawa2.. terus buat kesimpulan sendiri.
Mcm la duk serumah mcm lah kenal sgt org tu sampai blh agak n baca hati org.
Pastu semua menda nk nilai berdasarkn apa yg org post kt socmed.
Eh dah tak kawan lg ker tade pun gambar bersama? Kalo asik ade gambar bersama ko kecoh juga kn.. bila xde pun ko kecoh.
Dgn gambo2 kt socmed je ko dah blh nilaikn hidup org..
masing2 mengomen dah mcm tgh mkn kuaci santai dr syurga gituhhh..
Ewwww pelislah.. pdhal masa tgh scroll ig sana sini tu ank duk jerit2 nk susu.
Pinggan penuh sinki, baju berbakul2 tak lipat..sendiri hidup pun tak sempurna mana tp alahai...

Follow Us
pagi2 sebelum start kerja.... kalau tak ada urgent task .... aku mesti nak bukak cari.com.
kalau pagi tu internet buat hal.... rasa cam tak sempurna je hidup aku.... adoiiii
dah ketagih ke.....

not feeling well since last week
bergili2r anak2 & ibu papa
hari nie dah kurang demam masing2
emcik papa pun flu dah kurang
masing2 tinggal batuk je yang x sudah..
apepun sakit itu penghapus dosa kan

Tak sengaja ter-bukak Agoda .....
Tak sengaja ter-booked hotel kat Melaka ...
Tak sengaja ter-apply cuti 2 hari ...

Hahahha ... hotel biasa2 je rasanya tuh .. ntah, x pernah duduk lagi .. tapi baca review mcm ok ..
Yang sangat eye-catchy nya is the Hotel's pool ... children pool .. siap ada kapal pirate .. wohoho
Aku leh bayangkan mcm mana bebudak 2 org tu sengih lebor bila tgk pool tu nanti ...

Vacation yang tak-sengaja with my small family ... coming really soon ... yay ... seb baik tok laki ku x merungut .. bukan apa, sebab aku dah siap2 tengok roster keje dia .. hehehe ... dia keje last day midnight shit then off day ... so, dia x yah apply cuti ..

Happy mood ...

Bila laaa nak dapat kerja ni dugaan betul....

Edited by sebu1 at 13-9-2017 03:09 PM

Kesian petaiterbang tag aku merata. Deidra kan dah kena ban.  Acu kamu tag mn Deidra sufeenan

Dah bergeng rupenye. Kesian betul

Skrg hidup aku penat dan happy dengan kehadiran si kecik...ni pn xsabar nk blk jumpa dak kecik yg bam bam...

Bila tgk date hari ni... tak sampai seminggu lagi anak aku yg sorang tu nak balik rumah dia kat sana semula.  Tahun depan dia ntah boleh balik ntah tidak.  Zmn sekarang senang.  Rindu2, Whatsapp ada.  Tp... still tak sama.  Tkpalah.  Insya Allah pjg umur, kita jumpa lagi.  Aku biasanya nangis awal2...  bila kat airport nanti, Insya Allah aku senyummm je sambil lambai2.  

Masalah keluarga yg tak pernah berakhir.. aku mmg dah agak.
Sbb rasa pelik je bila 1-2 minggu ni mcm semuanya smooth je.. rupanya sekejap jelah.. mata kanan aku pun asik ngerdik2 je mmg sah ada hal yg tak best berlaku.
Sbb kehidupan kami mmg tak pernah sempurna, tak pernah smooth mcm keluarga org lain drpd aku wujud kat donia ni sampai la sudah kot..
Bila mak abah dah takde lagi laaaah.. hurmmm ada luka yg dalam sgt, ade perit yg tak mampu nak tanggung..
Kadang2 tertanya bilakah akan berakhir? Bila pelangi akan muncul?
Bila nak happy ending?

Salah siapa?

Nak wat cemana kita memang takleh nk memilih sapa ibubapa kita, sapa adik beradik kita, mana asal usul kita..
Nak minta tukar ganti pun dah tak boleh.. hadap jelah...

Aku dpt surat cinte dari maincon. Kene balas balik kawkaw

Kita yg pilih sama ada hendak murung atau gembira.  Perkara yg di luar kawalan kita, hadapilah dgn redha, syukur dan berserahlah kpdNya.  Amat rugi jika kita hanya tahu berkeluh-kesah tanpa mempedulikan nikmat2 lain yg Allah kurniakan kpd kita.  Dpt bernafas itu satu nikmat.
Dilahirkan Islam itu satu nikmat.  Dijodohkan dgn suami yg tidak mengambil rasuah itu satu nikmat.  Dikurniakan anak2 dan keturunan itu satu nikmat.  Dilahirkan dan dibesarkan oleh ibubapa itu satu nikmat.  Ada tmpt tinggal, ada kenderaan, ada kemudahan asas, ada smartphone, ada jari yg masih tidak kejung dek athritis, ada otak yg masih boleh berfikir, ada masa utk mkn, ada masa utk tidur, masih bernyawa, boleh baca forum....

Surah Al Ma'aarij
70-19:  Sesungguhnya manusia diciptakan bersifat resah gelisah.
70-20:  Apabila dia ditimpa kesusahan dia gelisah.  
70-21:  Dan apabila dia mendapat kebaikan dia bakhil.
70-22:  Kecuali orang yang solat.
70-23:  Yang mereka itu tetap mengerjakan solatnya.
70-24:  Dan orang yang dalam hartanya tersedia hak tertentu.  
70-25:  Untuk orang yang meminta dan orang yang tidak mempunyai apa-apa.
70-26:  Dan orang yang membenarkan hari al-din (pembalasan).
70-27:  Dan orang yang takut terhadap azab Rab (Tuhan)nya.
70-28:  Sesungguhnya azab Rab (Tuhan) mereka itu, tidak seorang pun merasa aman.
70-29:  Dan orang yang memelihara kemaluannya.
70-30:  Kecuali terhadap isteri-isteri mereka atau yang mereka miliki dengan tangan kanan mereka, maka sesungguhnya mereka itu tidak tercela.  
70-31:  Sesiapa mencari yang selain itu, maka mereka itulah orang yang melampaui batas.  
70-32:  Dan orang yang memelihara amanah dan janjinya.  
70-33:  Dan orang yang menegakkan kesaksiannya.
70-34:  Dan orang yang memelihara solatnya.
70-35:  Mereka itu dalam syurga lagi dimuliakan.

Sama2lah kita bersyukur dgn meninggalkan keluh-kesah yg sebenarnya berupa kekufuran, menidakkan nikmat2 dari Ar Rahman.  

Kesian nick sufeenan tu aman2 jo main kuiz sekali perempuan ittew selamber badak jer menuduh sufeenan itu adalah si D**** sengal gilorr

Tak abih2 prasangka buruk sama suka tuduh melulu, hal lama tak pernah setel, SM4 MN aku, latest sufeenan pulak

Golak topi bucu jer lah

Edited by singlemum_4 at 14-9-2017 01:38 PM

Macam x percaye pun ada income dah tinggi tup tup nak meminjam gak..bila.tak.kasi mulalah unfriend..donia...donia
hari tu masa nak meminjam boleh lak janji manis jumaat petang nak bayar tup tup hari ni dah khamis esok akan jumpa Jumaat semula..still tak masuk2 dalam akaun

Kalau macam nie caranye tak payah lah nak BFF sangat..tak suka sebab tak pegang pada janji..nasib baik tempat mu diluar sana dan tempat ku didalam nie..tidak berpandangan..tak pelah kalau tak nak bayarpun tak apa..mungkin harga persahabatan tiada nilai pada awak..so lepas nie jangan nak minta teman pergi beli makanan ke, nak gi ATM ke cari je BFF baru yang boleh layan kerenah awak ok...

its ok sebab dah malas nak text minta kalau rasa muka tu ada malu sikit kau akan text say sori tu je...

Aku MN SM4
dendra MN sufeenan
sebu1 MN noor2

Oke lerrr tu

Dua ateh tu berdasarkan tuduhan melulu perempuan ittew tapi yang sebu1 MN noor2 itu kompom sohih tuan badan dah ngaku