CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Dah byk hari pc aku sakit.  Technician kata bulu kucing kacau graphic card.  Sabar je la.  Nmpknya cpu aku kena pakai kelambu.  Esok dh boleh guna kot?  Insya Allah.  
Ada prankster kt apartment kita org.  Siapalah org yg bertuah itu yek?   Aku tk tahu la org lain, tp rumah aku kena byk tahun dah.  Kita org buat dek je.  Malas nok nyusur.  Kerja org dewasa ni.  Sabarlah, wahai mangsa terkini.  

Edited by penmerah at 25-10-2017 04:28 PM

Aku tau dah yg aku mmg tak suka dok sini lagi
Boring takde life sungguh
Kalau ikutkan hati... Harini rasa nak packing beg balik Malaya
Harap2 summer tahun dpn aku kat negara lain
Tok hubby ikut aje asalkan aku happy

Arggghhhhhh aku stress kat sini
TAK SUKA

seronoknya jadi macam  penmerah..tak suka sini lari sana tak suka sana lari sini..

Hmmm emak nie tak boleh nak ngadu apa-apa pasal menantu-menantu dia..apa2 dia akan cakap..mak lebih kenal anak2 mak..., mak dah pernah rasa  duduk dengan mertua macamana dulu lah...nak harap sokongan mak sendiri tapi sendiri yang kena sekolahkan balik..

Apapun terima kasih emak sebab menjadi emak dan mertua yang terbaik untuk menantu-menantu emak dan semuga aku juga jadi seperti emak yang tidak terlalu menyebelahi anak2 sendiri dalam apa perkara pun..

Patutlah semua menantu emak sayang kat emak
Emak aku Positif Thinking

Luahan dipagi ini selepas kena nasihat dengan emak sendiri bila cuba mengata salah seorang menantu mak yang duduk dengan emak.

Masalahnya menantu emak tu bukan bekerja pun tapi bangun tido lambat kekadang pukul 9 baru bangun buat terpisat2. Sarapan emak dah sediakan.  lepas dah mandikan anak dia yang umur 2 tahun pegang remote control depan tv.
Kalau emak masak dia buat dek je tengok tv. Yang hairannya emak tak pernah marah tapi aku pulak yang sakit hati kalau sesekali datang tengok mak kat dapo. Bila aku memekak mak  mula marah aku kata tu anak orang..memanglah anak orang tapi menantu mak..

Dari aku sakit hati baik aku balik rumah sendiri lagi aman...tunggu menantu mak balik kampung baru aku datang semula..

Berdosa nya aku kan

kadang aku tak faham dgn perangai dia..aku berserah pada Allah je..biar Dia yg menentukan..

Good start today .. Alhamdulillah ...

Follow Us
Udang galah mmg mahal.  Pd aku berat tang kepala je kot.  Anyway, bila terbaca kisah yg viral itu... tiba2 teringat kt seorg lelaki umur 20an yg beratur depan aku kt gerai nasi campur suatu masa duluuuuu.  Orgnya nmpk letih n lapar.  Nmpk mcm dtg dari construction site.  Dia ambik nasi plus sotong besaq sekor.  Sekali pkcik kedai tu kata 8 hinggit.  Terkulat2 dia dgr.  Pastu slowly dia letak pinggan tu n blah.  Kesian tengok.  Tkda rezeki dia nk mkn nadi lauk sotong hari tu.  Aku agak dia baru kt KL kot.    Kalo aku byk duit masa tu, bolehla aku belanja dia.  Tp masa tu pun aku mmpu beli nasi cmpur 2 hinggit je - lauk tempe seketul n ulam.  Apa la cerita dia sekarang ye.  Kalau dia masih hidup, harap2 he is a mukmin n is doing well now.

Cerita pasal udang ni kn..i plak dh lama tringin nak mkn lobster..stiap kali nmpk lobster kat mana2 msti ckp kat abg...

Tp mmandangkn si cik abg ni kolestrol tggi..tpaksalah tahan nafsu dlu..

goreng tulur pon minyak tidak mencukopi ada hati ngaku buat rendang. nampak beno nipu

hopefully janganlah ada yang petik2  nick ini lagi..sian lah sikit kat saya nie sbb saya tk pernah nak bermusuh dalam ni pun dengan sesape pun. Masuk forum nie pun cuma nak share dan baca pengalaman orang lain serta mendapatkan berita2 dari CI, kesihatan dan yang sewaktu dengannya.

Jangalah menuduh saya macam2  secara terang terang atau dalam gelap atau samar-samar

Pertelingkahan yang berlaku antara sesape pun dalam nie tolong tolong tolong jangan babitkan saya..

Saya cuma ada satu nick je dan tak pernah create nick lain..lagipun saya ni bab menepek pic nie memang tak pandai langsung..

Itulah sahaja yang saya nak luahkan dan saya tak perlukan sesape pun untuk back up saya dalam forum..

sekian wassalam

Edited by sebu1 at 26-10-2017 08:31 AM

@singlemum 4. Kalau bukan kamu x perlu pun kamu terase.  Aku dulu kate anjing tu MN perempuan menyamar x semestinya kamu.  Aku nampak kamu juge selalu meroyan kat thread luahan mcm ingat org hentam kamu.  Lagi sekali aku nak terangkan kalau aku kate anjing tu MN perempuan menyamar mungkin perempuan lain.  Sekali je aku tuduh kamu dulu . X perlu terase nk tulis byk kali kalau bukan kamu.  Simple bukan???

Pasal kamu kate x pandai paste gambar bukan ke kamu pernah paste gambar kamu dulu kat thread borak??. Dan kamu paste kate2 rospinki dulu??X perlu nk puji diri lebih2 ckp kite baik X reti kutuk org atau ape sb byk kamu kutuk opismate kamu sendiri dan up diri kamu . Ni aku sekadar menegur.  

Dah ye kalai bukan kamu MN anjing yg duk serang aku tu x perlu kamu sentap sb aku pun tak rasa tu kamu mcm aku ate dulu.  

So kat sini aku minte Maaf kalau dulu tu bukan kamu.  Biar aku dgn MN anjing tu je sekarang ni dan x perlu kamu asyik nk terase

maybe kalau paste pic guna hp senang je tapi sekarang sejak berwajah baru dah tak pandai pun..dah banayk kali follow instruction yang diberi oleh forumer lain tapi still fail..kat sini boleh ke bersoal jawab...sori sasha

I dah start my diet dah  2 minggu...
Diet I kurangkan kalori dlm sehari..
I make sure my kalori tak lebih 1300 sehari... untuk saturday and sunday.
and kurang 1000kal untuk monday to friday...
Well..... so far sangat positive... perut rasa selesa... best....!

Mungkin akan ambil masa yang lama untuk kurus sikit.... sebab I kurang excersice.... tapi I tak kisah..
yang penting rasa selesa sentiasa....
sekarang weight 58kg, target nak sampai 52 cukup lah....

ahaks kalau betul la si dia pm dulu ko wpun ko buat palat dan hal dulu tetap akan terpahat sejarah dalam FD bahawa ko memang spisis busuk hati dan gile. sendiri buat taik lepas tu tetap menegakkan benang basah selama mana ego ko besar ahaksss. lepas tu dah tau salah takdanya keja nak pm orang mintak maaf ke apa tapi org yg cerdik last2 mengalah dan pm ko balik. tu tetap membuktikan hati ko sunggggguuhhhhhhhhh busuk hamis. pastu bajet diri innocent dan suci muci

part tu yg paling kelassss gittewwwwwww

#doneluahan

#khasbuatygmembelaanjingittew

Stress ... Ya Allah sakit hati ni rasanya ...

Istigfar banyak2 ... how to change people's attitude???

Lama tak bersiaran.byk berita p lately.dato ct,nd, n tak ketinggalan gosip cikta pun jugak.aku masih menghitung hari..sebenarnya ada plan besar lain hujung thn ni tp disebabkan masalah2 yg tak dpt dielakkan..terpaksalah kensel plan tu.mulanya nak pospon ke bulan march thn depan..tp ada pulak plan besar lain..aku tgh berusaha nk dpt kenan ct n nd.jadi terinspirasi dan seronok pulak bila tgk ct yg lagi tua dr aku pun blh lagi.belum lagi cikta..sebelum ni aku mcm nk putus asa tak yakin pasrah bukan rezeki aku..tp bila baca ttg ct semangat aku berkobar balik..ni tgh rajin2kan diri mkn asid folic n bcomplex.kalau boleh mmg aku nak jugak lagi satu sebelum capai umur 4series.

busuknyer hati pompuan ittew dah terang lagi bersuluh pun tak reti mintak maaf

kelas gittewwww

Malaya adalah tempat yg perfect bagi aku tapi aku masih reluctant nak balik sbb aku benci 'X'

Edited by Genkidesuka at 28-10-2017 06:57 AM

Semlm aku n anak pi HKL klinik otorinolaringology (mcm tu kot bunyinya ikut melayu) n mcm biasa... nk balik singgah dulu 'shopping' kt blok c.  Alhamdulillah, terubat rindu nk mkn nasi lemak sini.  Tp balik2, anak seorg lg tanya... Allah, aku lupa nk renew her annual check up kt ortopedik.  Hari tu dia tk boleh pi as per appmt sbb exam.  Nmpknya kena pi sana lg la tk lama lg.  Insya Allah.  Tp kesian anak bongsu aku mkn buns je for lunch, ibunya lmbt balik sbb sangkut kt spital.  Then mlm td ramai2 skype dgn anak yg sorang lg.  Kelakar.  Ketawa je byk.  Lepas2 tu baru anak lain bgtahu rahsia abgnya.  Aku agak dah.  Sabar la nak. Pasti ada hikmahnya.  Lg pun tk sesuai lg.  Belajar je la rajin2.  Tukang pecah rahsia la yg kena bgtahu pesanan ni sbb we r not supposed to know his secret kan.  

I ada 2 orang kawan yang puas beranak perempuan, akhirnya dapat jua anak bongsu lelaki.
Yang I perasan, 2 mak ini terserlah sangat sayangnya lebih kat anak lelaki.
Kadang bila view profile FB/insta dorang, terasa pulak macam anak lelaki itu sahaja anak2 mereka.
Sudahlah nama insta pun "mamaiqbal (bkn nama sebenar)...
Anak2 perempuan dah nak remaja tu, kalau tengok FB/insta maknya apa rasa agaknya?
Seolah tak disayangi atau enggan diakui kewujudannya?

Sedang I sekadar kawan sekolah maknya pun perasan hal tu..
Eh bukan I sorang je... yang lain pun perasan.
Ada pernah orang komen.... gambar anak lain mana?