CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
something out there telling me.... to move on...
tak payah nak buang masa nak fikirkan tentang makhluk Allah yang sorang ni..
rasa rindu, rasa sayang, rasa kosong, rasa sunyi, rasa bersalah tu buang jauh-jauh...
u make mistake  - already done
u apologise  - already done
tapi dia tak maafkan  - it's ok, itu hak dia
dia block semua talian, FB, Tweeter, Insta... it's ok, itu hak dia...
dekatkan diri dengan Allah. Mohon ampun dengan Allah...
Allah SWT maha mengetahui segalanya..
Mungkin 'persahabatan' ini lebih banyak mendatangkan keburukan dari kebaikan...
lebih banyak negative dari positive...
Sesungguhnya Dia lebih tahu apa yang terbaik untuk kita.

Yes... I'm trying hard now.... trying....
I'm not a small kids.... and of course I can handle this easily....
Insya Allah......

Yup.  Couldn't agree more.  U're doing the right thing.

Eh where was I?  Oh td msk udon soup for dinner.  Surau plak msk mee Beijing.  So aku gurau la dgn suami n anak2 kt dining table td... Ni ayah pi Japan, lepas ni plak dia pi China.  Suami aku sambung... Esok pi jamban.  

Kita org gelak sampai tersedak.  

Serasa nak mamam jeruk maman. Mana nak cari,tapinya?

Over bena macik perasan bagus tu menegur sorg peserta dlm program nyanyi2. Sore sendiri pun hauk sauk kapal pecah,ada ati nak bash org melampau.

Baik ditimpa tangga,jangan ditimpa perasan. Betullah tu org tua dok pesan.

sedapnya jeruk maman nie ..ishhhh hujan2 ni lapo pulak

tengah tunggu offer letter tok hubby
lambat benar rasanya
dah dekat seminggu belum release

kalo dapat.... boleh pindah negara lain pulak
negara pasir berdengung.... harap lebih best walau aku tak letak harapan tinggi

cepatlah dapat Ameen

Follow Us
Edited by Genkidesuka at 16-11-2017 09:32 PM

Dosa org tu antara dia dgn Allah.  Kita jgnlah pula buat dosa sebar2kan aib dia.  Kita takmo jd org yg rugi kan?  Jaga akhlak kita masing2.  Hal fahimtum?  
Sambungan....
Siapalah yg buat fake account sebar bukan2 tu... harap2 kerja kotor dia begin n end kat aku je la.   Semoga Allah tutupi aib org yg terlibat.  

Ko msg aib tentang org tu samala ko sebarkan aib dia.  Ko pun pandai plak nk cover diri pakai fake account.  Account betul or tak betul, dah sebar cerita org mcm tu, sama gak dosanya.  Siapala ko ni kan.  Akak ni tua dah, dik.  Main surprise mcm tu, silap2 kena heart attack.  Insaf le, dik.  Agak2 jiwa menggelinting nk cerita kt org tu, istighfarla byk2 ok?  Sabo je la.  
Anyway, sekolah2 sini pakat buat open day hari yg sama.  Maka bersusunla kereta parents di kiri kanan jlnraya.  Dgn ada construction depan sekolahnya.  Lampu hijau kali ketiga nyala tk tentu lg dpt jln.  Alhamdulillah.  Inilah namanya ujian kesabaran.    

I'm slowly giving up........

semalam akak keluar kopi2 dengan kawan2 seperjuangan. seperjuangan ibu2 yang jadi surirumahtangga ini kan. ramai2 kawan yang sama2 kopi tu, akak sorang je yang masih beranak kecik yang tak berapa kecik, anak bungsu akak baru 10 tahun. anak bungsu kawan2 akak paling muda pun 16 tahun. logik la sebab antara kami, suami akak yang paling muda dari suami kawan2 akak. dan sebab faktor umur tu pun kadang2 suami akak malas nak join kalau ada event kat rumah kawan2 akak ni. sebabnya dia kata tak boleh masuk layan orang  tua berborak. So akak tanya dia, dengan akak boleh pulak? sebab akak hati muda dia kata. hihihi.

Penyakit malas ni memang takde ubat kah? Puas dah kena bambu kena sembur,pun tak jalan-jalan. Apa cara lagi nak buat untuk umat pemalas ya rabbi cenggini. Perlukah dilibas dgn ekor pari baru nak insaf?

Menyirap jaaa aku hari2 jumaat ni layan karenah makhelok bodoh sombong tak sedar dek untong nih!

rasa nak men%$^#*&^!@@$&

hmmmmmmm ... stress nya Ya Allah ... rasa nak baling semuanya ...

Manusia ni kalau terlalu mudah diberikan kemaafan,maaf tu jadi murah. Takde nilai. Buat salah,minta maaf. Buat lagi,minta maaf.and the list goes on tanpa ada apa-apa perubahan.lesson never be learnt.

Penghujungnya bukan nak jadi makin baik,jadi makin sombong dan besar diri. Yelah dah takde rasa guilty,tak cuba nak muhasabah diri,apatah lagi nak perbaiki salah sendiri. Manusia sebegini hanya hati dan perasaan dia saja yang utama,hati orang lain dipersetankan saja. Lama-lama hati tu mati dengan sendiri. Kesalahan diri tak nampak,yang dia nampak orang tu kerek,orang ni belagak. Kau? Tak pernah nak salah!

Pointnya di sini,kalau kemaafan yg dihulur dipandang sepi, cuba refleks diri dulu sebelum nak tuding jari. Kenapa dan mengapa.apakah kerana orang itu benar2 sombong,atau mungkin kerana hatinya sudah berkali-kali disakiti hingga jatuh benci yang puncanya dari kesombongan dan kebodohan kita sendiri.

3 hari di bawah pengaruh dadah.
Nikmat sakit sekali sekala Tuhan nak beri.
Tiket flight roundtrip KL pun burn aje.
Mesti glamour nama I dipanggil2 di dua airport.
Awal sangat check-in, tak sangka pulak sakit sehari sebelum hari kejadian.

Allah hantar aku sesuatu sebagai peringatan
Syukur Allah.....

I am just looking at Gunung Agung, besarnya gunung ni...tak terbayang jika benar-benar meletus, kemusnahan pastinya besar terutama kepada pulau Bali dan yang paling terkesan adalah penduduk miskin yg bercucuk tanam di sekitar lereng dan kaki gunung.

Kening aku ni dari pagi dok twitching.  Eye strain agaknya.  Ke sakit lain?  La ila ha illa anta subha naka inni kuntu minaz zolimin.

mula2 x sihat
pastu kemas rumah sikit
mlm somi duk hempas2 brg
bosannya
rindu sgt kt mak abah
tabahlh hati ini

Sesetengah orang tak perlu ada di tempat mereka sekarang.
Tapi mereka masih berada di situ kerana masih wujud rasa simpati & kasihan dalam diri manusia.

aku tak faham kenapa mereka terlalu strict dgn jawapan pelajar??pt3 je kot.hello..!aku dua kali pergi kursus penandaan SPM,to be honest marking spm paper lebih student-friendly berbanding pt3 yang sah sah nak bunuh murid!aku mmg stress minggu lepas dek marking pt3 ni.since this was my first time marking English pt3 so i assumed cara marking mcm English SPM.aku x de lah kedekut  sgt atau lenient sgt bg markah,standard budak form 3 lah...still!aku kena dgn pentaksir kawasan,siap kena bebel sbb dia kata aku bagi markah byk utk bah esei.
2 jam aku duk ngadap bebelan dan cross checking dia..aku tahan sabar je.mula2 aku gelak je lama2 aku naik fed up.ko pentaksir umur 50,level english mmg tinggi,kau expect budak form 3 menulis tahap pemikiran kau ke??satu2 kau cari salah budak..mmg berbelit betul lidah koling kau tu yg sebelum ni duk kata "we wanna help students righttt..?"last2 dia suruh aku re mark paper budak2 aku..aku ckp dgn ketua aku,satu kelas yg majority mmg fail BI aku x kan re mark.buang masa sbb mmg gagal pun..mmg aku hangin tp still aku re mark paper satu kelas depan ni sampai langsung dah x de A, B pun 2 org.gagal 2 org padahal depa x pernah gagal BI.
then plg aku hangin bila few days after that,ketua aku kata pentaksir negeri nk dtg check pulak sbb si koling tu report..WTF!aku sound ketua aku bgtau, kalau dia nak dtg buang markah2 anak murid aku,lantak ko..tp jgn panggil aku mengadap lagi.aku takut aku hilang sabar.
mcm aku ni bg markah byk sgt..esei setakat 13/30..12/30 je aku bagi...arghh!marah tau x