CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
baru baca...yarabbi, sekolah mana lah untung sgt smpai budak disuruh bawak bantal utk selesa bagai sementara spm berjalan
sekolah aku,habis je exam pt3..cikgu2 semua kena perah otak dan tenaga fikir aktiviti utk mrk dr hari abis pt3 sampai hari akhir sekolah minggu dpn.aktiviti mostly kt dewan so semua guru t3 kena duduk serta dan join.nasib baik ada budak2 form 4 yg sgt berbakat dan  helpful (termasuk anak aku!)dlm menolong guru handle aktiviti so harapkan mereka je lah

Byk plak masa aku menggodek terid2 lama dlm fd ni. Hasil perbualan dgn otai,jmpala tered lejen

Nak nanges rasanya bila sambal sosej mcm tak jadik je
Mcm byk sgt minyak Pula
Nmpk kak Ros letak pic  lauk daging tapi kedai sini tak jual SOS tiram pulak
Aiyohhh aku tak reti masak ni

Masak la mcm mana pun asalkan edible, penmerah.  Buang je minyak tu kalau terlebih minyak.  Sebenarnya, tukang masak pro berpuluh tahun pun buat mcm tu.  Minyak byk tu cepat sikit masak.  Kendian dibuangnya minyak tu n sambung goreng agar sambal tu lebih kering n garing.  Kalau tkmo sambal kering, tkyh goreng lg, just buang minyak lebih tu je.  
Anyway, nk cerita kisah aku pulak. Alhamdulillah.  I am also evolving.  Every bad incident is a blessing in disguise.  Pastikan langkah kita seterusnya ke jln Allah n we shall be alright.  

Betullah kata orang,sabar itu indah...taip je je memang la senangkan..tapi bila kena sendiri..hahh ambikk ko..panas jugak hati..terlupa dah ayat'sabar itu indah'
kisahnya..1) jumaat lepas aku sekeluarga makan tengahari kat luar, bila aku nak cedok nasi ke pinggan, ada pompuan sound "lambatnya dik"..pehh aku terus berhenti cedok nasi..dapat suku senduk je..cerita k2) lepas sembahyang zohor kat petronas(tak ada cermin dlm surau tu) jadi aku dan anak2 pun betulkan tudung kitaorang kat toilet.Masa masuk toilet.dengar dlm toilet tu,cina anak beranak borak ekeke..lama juga dorang dlm tu..dah hampir siap betulkan tudung,ada cleaner masuk..dia bebel2 kat aku..cakap jangan buang tisu dalam toilet..banyak kata dia,nanti sumbat..whatttt..aku pulak yang kena..orang lain yang buat,aku yang kena sound..aduhaii...apa nasib..asyik kena 2 hari berturut...mungkin Allah nak menguji kesabaran,kata anak aku..aiseh...budak2 lagi sabar rupanya huhi

A:  Boleh pulak 3 org tu kat situ sama2.  Nancy tu, kejap dgn Steve.  Kejap dgn Jonathan.  Kejap dgn Steve balik.  Ish tk phmlah.
B:  
C:  Biarlah dia.  Tgk je la.
A:  Heee tk phmlahhh.
B:  

Follow Us
it's really.... really hard to forget someone who gave you so much to remember....

I am in process to move on....
May Allah help me....

Pagi tadi I sedang jalan nak ke office, si A ni pun menegur.
A: Parking mana, kak?
I : Depan balai polis sana.
A: Jauhnya. (Sambil buat muka penat berjalan agaknya)

Bila jarak perjalanan di muka bumi rata tak sampai 100m pun kau kata jauh, buat lagi muka penat... tak payah kot sembang kat surau, sakit pinggang sebab kesan dari epidural, badan susah nak turun berat sebab baru juga bersalin anak sulung, badan selalu sakit2 sebab bla3x...

Senam malas, jalan jauh sikit pun malas, makan tak hingat donia... senang2 aje salahkan epidural la, beranak la, anak kecik la, sibuk la..

Bosan I tau..

Just got another fraud case ...

huh, due aku bulan depan je ni .. sempat ke???

mau kene outstation almost 3 weeks ni ... merata gak kene p ... hopefully me & baby kuat ...

HB belum tau lagi .. mau kene bebel ni.. parents aku pon x tau lagi .. tapi ini kan tuntutan kerja ... selagi larat, memang kene buat .. dah termaktub.

Sejak dapat additional task ni, memang aku busy ... asyik kene panggil ke sana-sini ...

hope all went smooth ...

always think positive.. be positive.. biarlah apa org nak kata pun..janji aku happy.. Allah lebih kenal aku dari org lain.. kasih syg aku mmg ikhlas..tak dibuat buat pun.. klu org tak nak aku pun tak rugi..dan tak kisah pun.. semoga aku dimurahkan rezeki hendaknya.. impian next year kumpul duit dan bawak my mum pegi Mekah..in sya Allah..sebelum mata ni tertutup buat selamanya..

Edited by cmf_blingblings at 21-11-2017 02:25 PM

makanan ni sgt ajaib, kalau kau makan sekali kat mana-mana tempat yg best tu, kenangan tu bertahun tetap terpahat, masalahnya ko korek google cari resipi haram nak jumpa, kalau buatpun tak sama rasanya...Adakah aku patut buat muka tak malu pergi Westin balik, order semula dan tanya Chef mcm mana nak buat dan ingredient. Silap-silap dah tak ada dlm menu pun

Nenite all

Edited by Hana at 21-11-2017 01:12 AM

Hujung tahun, dah abis final exam, biasa la ibubapa utk murid2 cemerlang akan letak/publish kat FB.
lol:
sebenarnya aku nak letak jugak tapi, bila aku tengok 2 situasi berlaku kat kawan aku, aku tak jadi la.
situasi pertama - ada kawan aku ni asyik letak pencapaian anak dia tiap2 tahun. bila time UPSR betul2, anak dia dapat 1B, lain A. lupa pulak berapa sepatutnya A.
kalau tak salah aku, anak dia dapat sekolah harian ke cluster. pun lupa.

situasi kedua - ada kawan aku pulak. rasa2 dia tak penah letak pencapaian anak dia. tapi, selepas upsr diumumkan, dia letak status check in kat MCKK. haa.. anak dia dapat masuk MCKK. sgt hebat bagi aku tu.

so, aku pikir nak ikut situasi kedua la.   tapi, aku tak rasa anak aku ni suka duk asrama. sedangkan daycare punya toilet pun dia memanjang complaint kotor. dia nak duk rumah tapi, aku takde maid. tu masalahnya. unless aku jadi housewife le.

I try not to miss you....
I try to let go.....
But in the end, you're always on my mind.... (sigh...)

I'm trying hard to move on...
may Allah help me...

Aku tak minat betul buka Whatsapp time result big exams keluar.   Apasal nak tahu ye result anak org lain?  Aku tak pernah nak ambil tahu pun result anak org lain.  I can sense the peer/social pressure there, u know.  Harap2 yg selalu menanya result anak org lain tu, henti2kanlah.  Bila org tu tak buka or cerita di Whatsapp or Facebook, jgn la pulak call nak korek result anak dia.  Dia tak jwb kat social media tu sbb dia tak nak org tahu la.  Ish ish ish.  

gerammmmmnya ...datang opis sehelai sepinggang...henbeg laki aku tak bawak ...salah dia..dia bleh salahkan aku pulak   

Edited by sarahmirza at 21-11-2017 09:45 AM

My ex classmater update kat FB.
Anak dia darjah 4 exam dapat 4A..
Status dia bukan bersyukur & memuji anak..
Sebaliknya... membebel.
Mama dah malas nak cakap apa lagi. Ni semua pasal gadget!

Iyelah, mama dulu sangat cerdik kot.
Setiap kali exam aggreget bawah 10? TAK jugak!
Mama dulu SPM pun aggreget bawah 10? TAK jugak!
Mama dulu selalu exam sederet A1 atau A2 je? TAK jugak!

Mak ink juga yang dulu update anak umur 13 tahun menangis2 homesick dan tak nak duduk SBP.
Katanya, biarkan... tak payah manja anak2 ni.
Kita hahtar dia ke SBP sebab nak dia belajar berdisiplin & berdikari.

Oh my...
Mudahnya kau jadi mak.
Malas didik anak, hantar je ke asrama suruh warden disiplin & ajar berdikari.
Untuk anak yang kecil ni... I tak hairan kalau dia push semaksimum seperti kakaknya.

Bertabahlah anak.
Hak untuk gembira sebagai anak kecil & sebagai remaja,  sedikit2 sedang di  rampas ibu kamu sendiri.

Aku tak faham kaedah sesetengah org mendidik ni...well tengok ja aku garang tapi aku tak sesuka hati nak balun anak kalau kena sebab.

Si mak mertua cerita cucu dah tak pakai diaper, train kencing kat toilet tapi baby tu (di bawah 3 tahun tu babylah bg aku) baru setahun lebih ofcozlah kdg-kdg terkencing sana sini, teruk mak dia sebat. Dgn bangganya cakap bagus menantu didik cucu. Melopong aku dengar.

Biasalah mulut binasa aku ni terus cakap jangan pukul anak sbb terkencing, she is just a baby. Hangpa yg tak da pala otak nak save duit lampin pastu sesuka hati babab baby yg tak berdosa tu. Itu bukan kesalahanpun, dah mmg baby kerjanya makan, berak, kencing, main dan tidur.

Hari ni pagi-pagi lagi aku dah berbaju kurung munga-munga ke Mahkamah Syariah...Pertama kali jejak. Tak ada rasa apapun, sama aja mcm masuk ofis gomen.

Nasib baik tak kena soal jawab kat kandang saksi, masuk bilik hakim, alamakkkk, kacaklah
Napa masa muda tak jumpa sepecis gitu, ok..ok..just nak share je cara dia tanya...ada karisma gitu. I loike, final stage dah, next week settle...Tak sempat nak tunggu tengok kes-kes r/tangga yg masih berjalan. Laki nikah lain, bini minta cerai....hang ingat senang hakim nak bg cerai. Menangis kakak tu kena tekan tanya dek hakim. Hati pompuan kan mcm kapas, lembut lembai, sekali kena jerkah...banjir..bertabahlah wahai wanita-wanita sekelian.  Napalah aku tak ambik law dulu

Hari ni nak balik awal, nak buat beehoon goreng dan jemput jiran-jiran meeting utk majlis kenduri dan tahlil. Bertuah betul dikelilingi dgn insan-insan yg berhati mulia.