CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Dari semlm pakai baju seluar stokin berlapis2.  Acah2 obersi.  Saat paling serem time nk instinjak.  

Ingatkan ok ... tapi x ok rupanya ..

hmmm, so ... misi pencarian masih diteruskan .. sempat ke ni?

x lama je lagi ni .. haih ... ai is berdebar2

comey pulak janna nick ni
sweet je

Hati ini telah lama dilukai
Namun diri tabah jua menghadapi

cuti sekolah sudah bermula..!Tahun depan anak dara aku akan ambik SPM aku dpt rasa aku akan busy gila plus stress sama mcm masa dia nak pt3 tpi kali ni berganda sure punya.Moga Alllah permudahkan segalanya..
cepat masa berlalu,masa aku masuk forum mengadu masalah rumahtangga,anak aku baru 10 thn.
masa pantas sgt..lepas ni dia akan masuk U insya Allah.aku dah plan akan pindah rumah dekat mana dia akan belajar.dia kata dia x nak duduk asrama atau rumah sewa dgn kwn2 ke apa.bagusnya duduk asrama dia akan berdikari tapi aku la akan sunyi sebab keseorangan.huhuhu.
kdg2 aku terfikir kalau dia dah kawen,ikut suami,habis aku? aku x nak duduk sorang2 tapi taknak jugak kahwin.so how??aku suruh anak aku masukkan aku kat rumah org2 tua yg bagus.anak aku kata biar aku duduk dgn dia wpun dia dah kawen.
she is still my baby..rasa mcm x nak lepas dia smpai bila2.

Balik kg ingatkan selamat dari kena pi kenduri. Hence dengan konfidennya aku balik melenggang tanpa sehelai baju kurung pun dibawa bersama.

Tapi bila sudah ditetapkan Rezki itu ada ajaa dimana-mana,usahlah didolak dalikkan dgn alasan baju takde. Blouse pun jadi laaaa asalkan jemputan 'sekeluarga' dipenuhi.

Follow Us
Cinta yg tumbuh jgn dicemarkan dgn nafsu bergelora.  Cintalah kerana Allah.  Insya Allah, kita akan sentiasa terpelihara.  

I like mendung2 day

Alhamdulillah, akak tu dah wasap aku..baik & mesra macam biasa..syukur..

Pasal UPSR,anak aku..kira ok dan boleh terima..syukur dia lulus semua & lebih baik dari percubaan hari tu...Tahun depan adiknya pulak..doakan yang terbaik jelah

Semlm anak no.2 aka bongsu (yeke bongsu ) ai ada majlis graduasi tadika.
Mcm2 rasa.
Pertama, rasa sebak nak nangis (tapi, tak nangis pun ) anak dah abis tadika selama 3 tahun. Mula hantar dia 4 tahun sampai 6 tahun. Mula2 plan nak tukar2 tadika setiap tahun, pastu pikir nnt dia kena buat kawan baru pulak. kesian. kot2 orang lain dah ada geng masa 5 tahun.
Kedua, rasa happy sebab majlis buat kat hotel. Ada makan sedap (wp kena bayar lol. ) so tunggu lama2 pun tak kisah (patut le makin gemuk-asyik makan aje keje nya ) buffet spread amat2 puas hati. coffee/tea free flow dan derang replenish. haa..sgt bagus. ingatkan dah takde topup mcm kat kenduri kawen. dah abis, abis le. hahahaha.
Ketiga, rasa suka hati sgt sebab takde la kena simpan duit utk registration tadika. Wp bukan tadika branded yang femes tapi, seribu lima jugaklah time register tu. berpeluh2 omak ni haaa.

aku suka tadika ini (aku tau. mcm le aku yang gi tadika tu ). sebab time sukan buat tempat yang berbumbung.
utk school trip, pergi kidzania.   anak no.2 aku time dia bertuah sgt.
aku pun tak penah gi lagi kidzania dgn anak sulung. time anak sulung tadika tu pergi zoo negara.
aku mmg suka la tadika ini.

hati ini makin sayu
sayu sayu sayu sayu
sedih je memanjang
sedih nya

Tanpa peminat siapalah artis dan tanpa artis siapala peminat,  tapi obses yg melampau2 mengikut kehidupan luar dalam artis 24jam sampai bergaduh berperang sesama sendiri dan menyerang mengecam apa yang artis tu buat 24jam is totally wrong. Sampai kisah orang lain pun kita sibuk. Sempurna sgt kut kehidupan kita sampai menyibuk dgn kehidupan org lain sampai  berperang antara satu sama lain.

doa kan kawan shin yg sedang bertarung utk hidup, dah 2 minggu on life support, kesian anak2 dia, dah lar ibu tunggal , padahal she was admitted for the same ailment as me  but sampai skrg tak sedar2.

another friend hubby perished in road excident enroute to meet up my friend

see how fragile life is?

lately byk benda yg berlaku yg either meruntun jiwa ni or mcm wake-up call

Allahul Musta'an.

pagi tadi hantar anak (4.5 yrs) & adik aku balik naik bas ... dorg teman aku last sunday for my outstation trip (keje) ke selatan ... aku kene kene until Saturday ... esok bapaknya pulak dtg teman aku kat sini .... balik sama2 sabtu nanti ...

terpaksa kene berteman kali ni .. sbb aku dah 36 weeks ++ ... so, cannot dok sorg ... huhu

seedy la plak .. anak aku nangis2 td nak ikut mama...nak ikut mama ... mama balik la sama2 kata dia .. dia nangis siap tekup2 muka seedy benau nampaknya ...adik aku citer atas bas tadi pon nangis slow2 tekup muka dia .. alahai luluh hati ku ...

Si adik nya pon (tinggal ngn atuk & maktok kat umah) dah mula meragam .. yelah x jumpa mama dah bapa hari ... haihhhh keje nak oiii ... nanti kita jumpa sabtu ni ek .. pagi2 mama gerak balik ...

haihhhh ...rindu nya ngan sikecik2 berdua tu ....

Lain benar kejadiannya....
Orang takde life bahagia riuh ambil tau kisah orang yang tak kenal pun dia orang.
Orang yang malas nak ambil tau kisah orang, ada masa terpaksa mendengar kisah hidup manis pahit orang yang dikenali demi untuk membuatkan mereka merasa lega.

Ada aku kisah siapa bertunang, siap bernikah, siapa bercerai, anak siapa paling comel, isteri siapa paling cantik, suami siapa paling kaya?
Hujung2.... kau hanya sekadar penghibur.
Takde pun takpe...
Hahahahaha

kita tak tau kita lama mana kat dunia ni.. harta dunia bukan boleh bawak ke alam Sana tu nti.. tak kisah lah ada atau tak harta dunia...tak penting pun bagi aku.. bukan boleh bawak masuk kubur pun..

rezeki yg kita dapat pun bukan semua hak milik kita..ada bahagian utk org yg memerlukan jgk.. Allah nak uji kita mcm2 cara.. bila rasa rezeki tu  mcm tak cukup..sabar dan bersyukurlah.. rezeki mmg dtg dari Allah dan Dia yg aturkan ..tapi kita jgk kena usaha..bukan boleh dtg bergolek sendiri..

boleh kata kadang hari2 bergaduh/berlawan cakap  ... tapi dia jugak lah yg aku tunggu2 ...

haih ... love is complicated

Rasa happy..
Saya memang happy bila tengok orang kawin..
Terbaru, tengok video kahwin fattzura..
alahai..sweetnya..

Saya tak minat fattah amin..fazura pun, baru sekarang2 ni minat..dulu tak sangat..saya pun tak pernah ship #fattzura..
Tapi, bila tengok video nikah diorang, mengalir airmata happy..ntah apa2..saya ni dgn diorang bukan siapa2..hahhaha.

Tiba2 nak throwback masa saya nikah dulu, suami saya pun ada buat mimik mulut mcm sebut.."i love you"..tu..

Hai, teringat pulak kat laki sendiri..tak sabarnya nak sampai rumah..

Edited by Genkidesuka at 29-11-2017 08:52 PM

They are separated physically, but they are closer.
Kita org khatamkan cerita ni tadi.  Gigih aku korek jpmanga n persistently melawan the fake notice on every link given.

Kagum dgn orang2 yg minat artist habis habisan.
Ada sedara yg isteri nya peminat Fiz Fairuz. Peminat maut.

Mula bila mak aku cerita aku  ingat Fatah Amin....rupa nya Fiz Fairuz. Habisan duit travel ke tempat lokasi di mana Fiz Fairuz berada. Belikan hadiah....dan tak boleh kutuk fiz fairuz, nak kutuk laki dia ok....tapi jgn sesekali kutuk fiz fairuz....
Tobaaatttt