CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Penatnya kerja. Kan best kalau ada duit berjuta dalam akaun.

Member baru register uber.
Katanya seronok jadi driver.
2 jam dapat rm60.
I kata, part time takpe..
Jangan pula berhenti kerja.

Antara tersurat & tersirat..
Tujuan itu tercapai matlamatnya.
Thanks sis.

Finally,gunung pinatubo meletus.bila lava melimpah hasilnya apa pun tak guna.

Happy lah ko kan kena hambat keluar dari rumah tu kan? Amalkan lagi sikap pemalas itu banyak-banyak iya. Bawak kepam pi memana. Itu resepi utk berjaya dlm hidup

ada manusia dia tak boleh kalah dgn orang lain, sanggup mendabik dada walhal yg sedang2 saja sebenarnya.

ada manusia yg ada segalanya tapi diam membisu.

both di atas ni are my friends. both juga kahwin campur - tapi yg pertama tu masih lagi cuba nak bimbing pasangan hidup utk ke arah more Islamic ways. paling susah to tinggalkan botol2 todi tu, dah jadi darah daging, told her let the tattoo be, its what in his heart is afterall.

yg no dua tu  sejuk mata tengok mereka di Mekah, setahun 2 kali kot umrah. maybe tu yg Allah berikan pada mereka kerana berjaya and terus berusaha utk uhkrawi.

bkn senang utk berkahwin campur kalau kita sendiri tak pasti apa itu ISLAM. sebab most of us automatic jadi ISLAM hanya disebabkan perundangan negeri yg dah termaktub. kadang2 shin tengok yg baru memeluk Islam ni lagi rajin kesana kemari dgn Al_Quran.. mereka mencari Nur dan keindahan Islam, solat tak tinggal, puasa walaupun perit mereka gagahkan diri juga. sebab one of them told me byk nya yg kena catch up sejak menjadi Muslim ni, dia rasa rugi masa lalu dia tu.

yg dilahirkan sebagai Islam pula, ada yg teramat memalukan to acknowledge them as one

smlm Allah beri rezeki yg tak disangka and terindah, persahabatan yg sekian lama terlerai, bertaut kembali hanya kerana panggilan umrah. kawan2 baik yg selalu mengingatkan kita dan yg sudi memimpin tangan kita ke arah yg lagi baik tu rare actually.treasure them

tak tahu nak teruskan ke tak friendship ni...
macam dah terpesong jeeee.... adoiiiiii

You.... tak boleh ke kita ikhlas bersahabat tanpa sebarang 'perasaan'....
Dan kalau you ada pun 'perasaan' tu....
tak boleh ke you buang jauh-jauh...
atau simpan je dalam hati you dalam-dalam...

The feeling disturbing our friendship.. you notice or not...????

sedihnya terasa pagi ni.. aku terlepas saat2 yg sepatutnya aku kena ada lalui bersama dgn my loved ones..  takpelah..ada hikmahnya...

Follow Us
Kesian betul hari ni.
Dah sampai depan sekolah baru perasan wallet tertinggal.
Mana boleh pergi meeting tak bawa duit beribu
Sanggup i patah balik rumah ambil wallet.
Masuk meeting, jangankan kuih muih... air pun takde
Gara2 tertinggal wallet, breakfast pun tak sempat.
I is lapar sekarang.

Boss aku ni dah kenapa??
sampai gambar profile dalam wassap aku pun dia nak tentukan...
mental ke apa??
iphone ni ko beli???

Rupa nya sang Lejen...satu thread ada satu nama. Exclusive giteww   Tapi bila naik sewel terus terkantoi.....aduhh. Kipidap. True Lejen...  

Alhamdulillah selesai sudah cerita di mahkamah syariah.
Jumpa lagi hakim yg sama, ingat nak berkenalan dgn dia utk buat ilmu tulis novel baru. hahahha
Hari ni 6/6/2017 tercatatlah satu lagi sejarah suka dan duka.
Semuanya kehendak Allah, jodoh dan pertemuaan di tangan Allah

Setakat dalam socmed aja la mampu tunjuk gagah. Dalam fb gungganggunggang up status.dlm ws keting ketung naik noti menaip. Ni aku dah duduk mengadap depan muka apsal senyap?

Hidup pun menumpang orang lagi mau tunjuk eksen. Parasit,dasarrrrr

Semalam 6/12/17.
Betul ke 12/12/17 nanti Lazada buat sale sampai 90%?

At some point, you have to realize that some people can only stay in your heart...
but not your life!!!

Semlm kepala ada iron band tp tu tk penting.  Hari ni ada lg tp biasalah. Esok drive ke D pula, Insya Allah.  Semoga Allah kembalikan semuanya spt sediakala.  

Edited by myakayina at 7-12-2017 10:17 AM

aku tak tau la apa kena dgn sorg opismate aku ni..tiba2 mesra alam semacam jer..before this takde pun mcm ni..

skrg ni nak kenal or kawan mana2 lelaki pun dah naik seram.. mcm2 kes keluar..tok bilal liwat..rogol budak la.. korang tak tau ke korang tu tugasnya melindungi kaum wanita dan kanak2..tapi korang pulak buat mcm tu..cer kena kat family or sedara mara sendiri mcm mana? lelaki skrg mmg betul lah takde kualiti..tapi bukan semua la.. peratusan yg ok tu makin pupus gamaknya..

tak perlu nak acah-acah bisnes tu semua kau punya when everybody knows that ko mengangkang dekat laki orang untuk dapat semua tu

Edited by Suchi at 7-12-2017 11:12 PM

...... ohh..., ohh

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by MamaMima711 at 8-12-2017 06:28 AM

Kisahnya kereta ayah aku adik laki aku ambik sbb keta dia rosak.loan keta tu asalnya nama adik aku but we decided nak hadiahkan ayah kereta 4 thn lps so guna loan nama adik.bulanan kami tong tong bayar.tp bila keta adik rosak,dia ambik la keta tu,dia bg ayah pakai keta buruk rosak dia.ayah x kisah sbb dia nak gi masjid je bkn nak gi jauh2.tp kami kesian tgk ayah pakai keta yg anytime blh rosak tgh jalan so kami nak belikan ayah kereta yg lbh selesa.senang nak gi KL atau jln jauh..adik bradik aku semua pakai keta hebat2 dn import kecuali aku yg pakai proton je so adik laki aku yg lg sorang suggest beli crv sbb mak kami dh lama teringin crv sejak naik keta adik kami bertahun2 dulu.ayah x setuju.ayah kata dia dh pencen buat apa pakai kereta mahal2.pakai proton pun x pe.tp kami x smpai hati.kalau blh nak mak ayah selesa dan seronok.ayah kata bulanan dia blh byr rm700 dan downpayment 5k.
So adik laki aku pegi la cr keta yg best..last2 dpt satu crv yg dia kata sgt tip top.dia dh bertahun pakai crv so dia tau mmg tip top crv kt kedai tu.kami ikut je..masalahnya bila loan approved..x cukup.kena tambah downpayment dr 5k ke 15k.pengsan kami 7 beradik nak cari 10k sbb ayah kata dia mampu 5k.kami x nak bebankan ayah dn nak happykan ayah so kami pakat2 korek tabung dan Alhamdulillah dlm satu mlm kami dpt 10k..aku yg sengkek ni pun redha la korek tabung .wpun berat sbb fikir byk perbelanjaan nk bukak sek ni tp demi mak ayah x pe lah..bkn selalu brkorban.duit blh cari lagi.so lps ni bulanan ayah byr 700 dn yg lebih kami sumbang duit kami.dn kami decided x nak bgtau ayah yg downpayment cecah 15k.sbb tau ayah akan berkeras x nak sbb x nak susahkan anak2.x pe abah..kami rela korbankan duit tabung utk abah dn ma..terutama abah yg berpuluh thn kerja sorang tanggung kami 7 beradik smpai masuk U.dn x pernah skali dgr abah bersungut x de duit bila kami mtk.tau hutang abah ms tu keliling pinggang nak sara kami sbb tu kami x kisah berkorban utk abah.apa sgt wang ringgit ni brbanding pengorbanan abah

Ya Allah teringat pulak kat arwah abah....
rindunya.....
Abah... you are best Dad ever.....
Alfatihah...