CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Seronok dapat gembirakan & hadiahkan sesuatu untuk parents kan ...

Mak abah x pernah berkira dengan anak2 ... doa mereka je pon dah cukup besar pada kita ...

Allahu .. aku sangat2 beruntung sebab mak abah x pernah lupa berdoa untuk aku, untuk suami aku & anak2 aku ... not only me, tapi pada semua adik beradik aku ...

sayang mak abah ...

Gah dalam socmedia gah dalam forum itulah pompuan ittew

cam gud2 jer

perihal somi pon indah2 belaka

itulah pompuan ittew kelas gittewwwww

#doneluahanjumaatnanindah

#dnakuatcarottakbolehberlakonjadibaiksebabtaiktetapterbauahaksssssss

Don't underestimate me...
I know more than I say, think more than I speak and
notice more than you realize....

Ambil carrot sebtg dari fridge.  Basuh.  Duduk kat sofa.  My teenage son saw me with the carrot.  I went, Nyaaa, what's up doc?   He grinned n said, Nak jugak. I told him to take another one from the fridge n he did.  Peristiwa yg berlaku once in a blue moon apabila tkde bekalan biskut atau jajan di rumah.  

Hari ni adik pegi sign agreement kereta.hopefully dpt keta cepat.x sabar nak tgk ma abah happy.kami brpakat mmg takkan reveal berapa downpayment kereta.mlm td mak tanya aku berapa downpayment,aku ckp x tau la,adik yg uruskan.kikiki..
Hari ni pulak dapat mesej dr ex..dia dh masukkan 200 euro dlm western union utk belanja persiapan sekolah anak.Alhamdulillah..!rezeki takkan pernah salah alamat..syukur sgt.

Zmn sekarang ni, org risau kalau partner asyik hdp whatsapp.  Tp ketahuilah, perasaan risau jenis lain juga akan timbul kalau partner berjam tk buka whatsapp.  Right now, I'm experiencing the latter.  Hasbunallahu wa ni'mal wakeel.  Semoga selamat pergi, selamat kembali.

Follow Us
Pls lerrr byr hutang aku yg da lama kau x bayar tu, tak larat nk mintak aku pulak macam pengemiss sedihlah

Save time betul bypass tu, elak Rawang... ye la nama pun Rawang Bypass kan.  Masya Allah.  Sekejap je dh sampai Serendah.  Begitulah.
Allah menciptakan manusia, lantas memberikan mereka ilmu dan akal sehingga dpt mencipta teknologi dan bermcm2 kemudahan.  Subhanallah.  

Vet suruh bg kucing aku mkn labu utk fiber.  Aku pun bgla... gaul dgn wetfood.  Ok je dia mkn.
Semoga Allah sembuhkn sakitnya.  
Anyway, kena beli la benda Ribut tu.  Nmpknya dah jd wajib dah ni.  I love my family.  Insya Allah everything will be alright.  

Leceh la.
Dah kau sendiri malas nak berdikari.
Dah beranak pinak pun nak juga duduk serumah dengan mertua, ipar, biras bagai.
Anak sendiri pun tak nak ulang alik hantar taska sebab tak percaya orang jaga katanya....

Tapi..
Hari tu update gambar anak luka jatuh tersembam
Hari tu bagi tau anak gatal satu badan sebab persekitaran tak bersih.
La ni meratap sedih mertua bawa anak jalan bermalam kat rumah orang tak bagi tau..
Dah tu, kau suami isteri yang nak himpit duduk celah ketiak orang tua tu kan...
Hadap je la macam mana orang jaga anak kau.

#malasnaklayan

Bagus siapa punya idea yang mula2 dulu kenalkan thread Luahan Perasaan ni..
Kadang kala rasa malas nak layan keluh kesah orang mengadu damba masalah cari sendiri.
Entah apa la yang tak kena dengan i ni...
Orang suka datang bercerita nasib
Mungkin i kena start jadi kepochi in real life..
Baru orang tak percaya kot

Tahu buat2 tak tahu pun susah juga.
Hahahaha

Ya Allah.....
Salah ke apa yang aku buat ni.....
Tapi niat aku baik....

aku nampak pic anak mix melayu +omputih lawanyaaaaa
terus ckp kat tok hubby utk try lagi
tok laki kata tak payah lah. dah miscarriage beberapa kali tu dah cukuplah

aku gigit jari sambil termenung lagi ... pikir lagiiiiii

Setelah lama tak cuti2 luar msia sejak kawen, baru tahun ini dapat merasa. itu pun takat gi singapore ajek. Jadi la. decision tu buat lambat sgt. Bulan Oct baru tgk tiket. Masa tu, tiket pun dah mahal. Nak pergi jauh2 tapi, mahal sgt. Pergi sabah pun mahal jugak. hahahahaha.
Lepas kawen, dapat anak. pastu anak lagi. pastu anak masuk tadika yang registration ribu2. wp orang2 cakap tadika kemas, pra sekolah, abim & PASTI lagi murah, takpela. aku pilih tadika yang locationnya otw ke ofis. hahahaha. lagipun aku puas hati tadika tu.
mmg nak hantar PASTI (kiasu ikut mak2 yang alim) tapi, locationnya tak best. aku kena pusing byk. lecehla.

Baru pun rasa best shopping dibulan december. Jakun betul. tak kisah le shopping kat singpore atau kat malaysia. kalau tak, tengok kelip2 mata aje la.demi registration tadika punya pasal.

Kat singapore aku beli perfume, kasut & baju. Mcm le takleh beli kat sini ek?. Sini boleh tapi, mahal sket. aku tak rushing pun gi byk tempat. takat USS, Garden by the Bay pastu Merlion.
Nak gi zoo, rasa jauh. Night Safari pun tak pergi sebab kul 7pm dah ada balik kat hotel. Malam mmg betul2 utk berehat. sebab tu aku pilih hotel best sket tapi still affortable la. Holiday inn express singapore orchard road dekat gila dgn Takashimaya. suka ok. pastu cuci mata dgn butik2 handbag. kat msia segan. purse tak kembung. kat singapore tak segan sebab kita kan tourist.
jln2 tgk ajek. tak beli sbb tak mampu. hahahaha..

Tahun depan gi mana pulak ye? maybe thailand atau vietnam - tempat org msia suka pergi.

Tahun lagi satu baru gi Australia.

Tahun yang rasa "kaya" baru gi Jepun. bila tah rasa "kaya" tu ntahla. Tapi, one day misti kena jejak jugak Disneyland tu.

Esok pi sabah seminggu.family trip. Aku tak brapa nak sihat tapi dah plan awal,ikut jerla. Tiket adik aku sponsor. Dia banyak duit bole la nak sponsor utk 14 orang kesemuanya. Aku just kuar duit utk transport ke airport dan masa kat sana. Makan2, orang lain plak.

Tak syioknyer nak berjalan dalam keadaan sokseksoksek cenggini

Allah bg nikmat selera mkn, maka mknlah.  Tp mknlh berpada2.  Esok dh kena tarik nikmat tu, tgk apa pun tk lalu.  

Waktu2 aku menganggur ni la muka aku nk breakout.. tu la gatal lagi pegi tukar regime biasa, sape soh.. haihhhhh..

Cousin aku kabo nye nk kawen dua.. anak dara.. yg si bini la punya la innocence.. kata pmpuan tu baik la hape la.. siap pegi pulak berdating sama2.. lol..  tp pdhl meraung2 jugak sana sini..

Yg pastinya.. kalo dh bercinta ngn laki org smpai 3 tahun tu, jgn la ko begitu innocence sgt kak mengatakn bakal madu ko tak slh.. laki ko pon x slh.. jgn ingat cara dia bercinta tu sama mcm ko bercinta ngn laki ko masa dua2 bujang dlu.. bercinta ngn laki org ni, takde nye bercinta tu setakat keluar mkn, jln2, wassap, call.. pmpuan tu dh serahkn body lah tu, tu yg smpai sanggup tolak pinangan org lain, sanggup kena buang keluarga bagai.. laki awk tu mianggg!! Tak pyh bela dua2..

Pelik betul zaman sekarang ni ade lagi bini yg bodoh dn innocence.. come on!!