CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Edited by Hana at 19-6-2017 12:02 PM

#Tahun ini kena spend > RM100 lebih ke baru dapat sampul raya free?
mmg normal ke atau aku yang jatuh miskin ni? hahahaha  

#Tercapai jugak hasrat aku nak makan buffet ramadhan kat hotel.  
aku tak keje dalam department yang dpt offer dari syarikat lain utk belanja makan. so, terpaksa le guna duit sendiri.
Wp orang lain berpendapat rugi & mahal, bagi aku best le.
boleh ambik pelbagai jenis food yang aku suka/teringin tapi, dalam quantity yang sket.
so, makanan yang aku ambik kat buffet tu, sup kambing, kwetiau goreng , keledek goreng, keropok lekor, roti canai, kek sepotong dan bergelas2 teh tarik.
hahahaha.. menu biasa aje tapi, makan kat hotel. poyo lebih aje.
weyy lama kot tak makan roti canai dgn kuah dal yang baru.
yang lain tak teringin nak makan. ada lagi mcm2 mcm kambing golek, ayam golek, roti john, western, nasi kandar dll tapi, SATE takde.
what? Sate takde? ish ish ish. komang sungguh la hotel ni.
hotel ini takde selection utk makanan arab jugak. humus takde.

#Aku ada lagi 5 hari lagi utk bangun & masak sahur. risau gila aku terbabas ok sbb aku le bertanggungjawab secara tak langsung utk prepare food & kejutkan husband. fuh..fuh..
ooo..baru aku tahu.kalau nak masak lauk panas2 yang simple2 (bukan bergulai), kena bangun kul 4am. (utk tahap amatur mcm aku lah)
mcm tak mampu aje nak buat 365 hari.

semlm berbuka buffet D'saji kat kajang ok la menunya..tapi disebabkan perut aku tak brp sedap takdelah aku mkn sangt..foodnya mmg berasalah ..sedap2.. tu pun ada yg tak sempat aku nak rasa..end up balik dan pegi cari baju raya..alhamdullilah dapat la sepasang baju raya dgn harga rm50 je..puashati aku ..cantik pun cantik..kebaya dgn skirt duyong..

lps ni aku cadang nak hantar kain2 ela aku termasuk songket Sarawak tu ke tailor..memandangkan aku dah kurus kena buat ukuran baru.. jeans2 aku yg dulu tak muat aku dah muat..sukanya lahai, tak yah aku bazir duit nak beli jeans.. dekat 10 helai jeans aku, aku mmg hantu seluar jeans..ada tu tak pernah pakai lagi, tag label harga pun masih ada..

motif sgt aku ni

acah2 strong lady la superwoman la....ujung2 benda tu pon ko sentap se sentap2 nyer...

koser nyahhhhh

Kerete yg duk pakai lambang pingat2 ni mmg berlagak show off dan angkuh eh. Aku baru kene dgn Benggali ke India duk pakai lambang dato ke ape kat belakang kerete blok kereta aku kat guard house.  Aku nk masuk kondo ni dia blok lame lepas tu siap angkuh tinggikan suare suruh aku masuk ikut lain.  Belakang aku rupenye kerete mentenen manager kondo ni. X pernah aku tgk muke India ni .lepas aku tinggikan suare balas dia bgtaulenkali cakap elok2 baru aku tahu dia bos security. Mentenen manager bgtau aku mmg sekarang mrk tegas org2 yg keluar masuk kondo.  Aku citer kat suami. Suami kate lenkali senyap jgn melawan.  Suami aku minte no plat kerete tu. Aku kate aku x ingat no platnye pun. Kate suami lenkali catit no. byk pulek bebel suami aku lepas aku citer:zz

dlm dok kira2 nk mintak advance tuk raya dr boss...dtg kwn arwah bagi bayar kan belen hutang dia,,

leh la wat bekal raya esok...rezeki dr Allah utk kami.......Alhamdulillah syukur

Allah x pernah putus rahmat utk hamba...tp kita yg selalu alpa

Aduhhh....binik bukan main terer. Tapi laki macam pondan meroyan kurang kasih sayang. Choyyyy

Follow Us
masih ramai puasa tahan lapar dan dahaga sahaja

Edited by Hana at 20-6-2017 02:59 PM

Yeay..tahun ini aku jumpa orang nak nak masak kan rendang daging ku.
idea ni tercetus pada tahun lepas. Restoren Keningau buat offer mcm tu.
baru la aku takde rasa looking forward or hadap sgt rendang kat umah orang.
wa tak tahu/terer masak rendang..

so, ai order rendang daging & kuah kacang dari sorang orang ini. dia raya kat sini je.
ini bukan utk hidang kat orang. takat keluarga aku aje. Letak dlm peti ais, kuarkan bila nak makan dgn lemang or nasi impit. nasi impit buat le..ikut instruction kat packet nona tu.
lemang, misti le beli. tak kan le nak buat pulak.

tahun ini, cuti seminggu, duk umah diam2 mkn lemang + rendang & nasi impit + kuah kacang.

@MissNigga tq sambut salam perkenalan ku, bertuah badan rasanya dapat kenal awak

@caricemariku  

I m touching .... abam dino @ abam syd

Huikssssssss..koram dah kenapa?

Tak sayang nyawa lerr tu

Come hell or high water, jgn menjawab.  Buatnya di resort pd primitive ways, lagi naya.  Sabar ok?  You can do it!  

dahazan berbuka
tapi masih kat kfc drive tru
sadisnya

Haih macam malas pulak nak pergi interview. Macam nak sambung belajar je. Tapi duit x dak nak buat macam mana

Menghitung hari betul aku rasa kali ni

Lagi 2 hari baru laki balik dari oversea. Video call, phone call, text message, messenger, semua dia buat tapi aku tetap rasa x cukup. Lepas sebulan cuti2 sama siang malam kat Perth lepas nikah ritu, tiba2 kene berjauhan seminggu ni aku rasa betul2 mencabar. Tapi, tido malam cukup lena sbb aku cepat ngantuk skrg. Bangun sahur pun ok je sbb cukup tido. Skrg ni masa keje lembik laaa sbb mual, pening dan xde mood manjang.

Minggu depan appointment utk scan sekali lagi. Aku excited nak tahu perkembangan selanjutnya mcm mana. Ada colleague aku kata kalau aku dpt twin ke triplet ke berbaloi2 la aku sakit2 skrg ni . Dlm excited, aku berdebor2 la juga.

bestnya semut.. aku doakan semua berjalan lancar ye semut. semoga semut and baby sihat2 selalu.

terus terang ya Allah... aku serik berlaki kan lelaki yang takde duit. Kalau bagi lelaki retis yang aku puja sekalipun kalau gaji aku kena tanggung family, sorry... i wont repeat the same mistake again!

cinta tak boleh beli beras, pampers dan susu anak!

mohon bertabah kaka2...

choi..apesal le aku tgk iklan2 sedih kat FB?
dah le aku ni emo. tak pasal2 nangis kat ofis. choii..

Ok interview hari ni rupanya pasal job yang i x minat langsung pon...buang kuasa, buang masa
ke I yg sangat memilih ni? ekonomi dah x bagus masih nak memilih milih ni