CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Anak nak masuk asrama.
Tetiba..
Dan i bukan sejenis mak yang suka anak membesar di asrama.
Ada sesetengah parents sedang meroyan sebab anak dapat upsr 6A, 5A tapi tak layak masuk sbp.
Meroyan menyumpah sampai menuduh orang yang anaknya dapat 3A tapi dapat sbp guna kabel pulak.
Mengila betul jenis mak yang beriya nak sangat anak masuk asrama, katanya bagus ajar anak berdikari.
Padahal....  mak tu malas nak mendidik anak di rumah.
Hari tu i terdengar perbualan mak di kantin sekolah....
“Susah pulak si akak duduk asrama, nak suruh itu ini takde siapa yang boleh disuruh”...

Kesian anak...

I nak tegur nanti terlepas cakap pulak, “kau yang tak bijak”.
Dah tentu la awal tahun dulu dah di beri taklimat tentang KSSR.
Dah tentu sepanjang tahun dulu cikgu berusaha bagi ilmu kat mak bapak perihal PSSR.
Tapi kalau dah sejenis mak bapak yang menganggap anak2 adalah robot yang tak ada perasaan, mereka hanya sedar bilangan A yang banyak SAHAJA penentu kejayaan seseorang.
Bila sejenis mak bapak yang malas mendidik anak2, hanya dengan masuk asrama penuh sahaja anak2 boleh berjaya dalam SPM.

Sekarang ni, bila sembang bab kerjaya di sekolah, I tekankan selalu... “saya bukan pelajar asrama penuh. Saya hanya pelajar lulusan SPM dari sekolah harian biasa”.

Ya... anak2 dari sekolah harian biasa pun boleh berjaya.. ada yang jadi jurutera, ada yang jadi doktor, ada yang jadi optometrist, ada juga yang jadi pilot.

Jangan terlalu hidup mengikut arus, belajar juga melawan arus. Bagi I, sejenis mak bapak yang hanya percaya anak2 mereka boleh berjaya hanya bila masuk asrama adalah mak bapak yang seperti katak dalam periuk yang direbus. Terlampau selesa bersenang lenang di zon selesa.

Tak faham, tak payah tanya.. fahamkan sendiri.

#donemencarut

Nak anak masuk asrama, sebab dia malas mendidik.
Bila anak masuk asrama, mengeluh pula takde budak suruhan untuk buat itu ini.

Demmm

Last mencarut hari ini...

Dulu anak tu menangis merayu nak keluar asrama, kau buat hati batu biarkan.
Lepas sebulan dua, kau update pula kat FB...
Sunyi, rindu, apa khabar sayang, bla..bla..bla..
Bila hari ini hantar anak balik asrama, kau update pula...
Kembali sunyi rumah, rindu gelak tawa anak, itu ini bla..bla..bla..

Gila agaknya..
Sejenis mak kurang kasih sayang.

Edited by Genkidesuka at 1-1-2018 07:52 PM

Aku fhm benar yg sarahmirza tulis tu.  Anak2 aku pun aku tak masukkan ke asrama, semua sekolah harian.  Dorang pun tak nak asrama.  Kalau boleh, aku nak suruh yg ni ambil aliran sastera je.  Tp dia nak stay ambik sains juga.  Kenalah sentiasa ingatkan  dia belajar sungguh2.  Pt3 hari tu, dia pun ngaku dia tak belajar sgt pun.  Udahle tak tuition... letih nak gi tuition katanya.  Ni naik form 4, akaknya pesan dah... mesti usaha dari form4, mesti!  So mesti tuition dari form4 mcm her older siblings.  Harap2 dia bersemangatla sikit lepas dgr pesanan akaknya tu.  Err hari ni je dah more than 3 times dah aku dgr dia dok sighing... Esok sekolahhhhhh!  It's not the end of the world, aku jwb.    Bersyukurlah dpt gi sekolah.  Ada org nak gi sekolah pun tak boleh.

alhamdulillah... tahun ni 3 anak dh sekolah... macam mana la gelagat pagi esok ye...

Follow Us
Mendobi di malam hari.
Encik suami kata, kita keluar malam sikit orang tak ramai.
Takde la pulak... kena juga beratur susun bakul depan dryer.
Teringat zaman belajar kat U dulu duduk asrama.
Segalanya kena beratur sampai ke bilik mandi.
Berdisiplin la tu

Day 15... cepat je masa berlalu...

Tapi masih sakit lg.. but kurang dah la.. baru start nk guna set bersalin yg beli hari tu...

Baby masih kuning.. esok kene cek darah lagi.. aku sengaja 'cutikan' 2 hari ni.m kesian baby asik kene amek darah je..

Owh ye.. aku dpt baby boy jugak.. hahhaha scan 3 x doc kata girl.. aku pon dah yakin la girl.. takdir Allah..sekali kuar boy jugak.. ahahha ..maka, 3 lah askar aku... xpe la nak oii.. mama sayang jugak...

Tahniah loh
Tiba2 rasa suka Malaysia sgt2
Tapi nak balik for good kene pikir panjang sgt

Camner la iolsss leh tetinggal lipstick kat kg ni   yihhhhhhhhhhhhhhhhh
Dah la hari 1st 2018 kerja ni   

Tanda2 kena shoping lipstick baru  rupanya

hari ni hari ulang tahun ku....
Ya Allah aku bersyukur sangat... di atas semua yang Kau kurniakan padaku...
Tak tergambar dgn kata-kata rasa syukurku padaMu Ya Allah.

Kau ambil kembali mak dan abahku di saat aku sangat-sangat memerlukan mereka...
tapi Kau gantikan dengan suami dan keluarga mertua yang sungguh baik dan penyayang...
Kau kurniakan aku dengan dua cahayamata yang sungguh sempurna di mataku dan keluarga.
Kau indahkan lagi kehidupan ku dengan kasih sayang adik beradik, ipar duai dan sahabatku...
Dan Kau pelihara kesihatan ku dan keluarga dengan kehidupan yang sungguh harmoni.

Ya Allah.... apa lagi ayat yang nak aku ucapkan melainkan Syukur Alhamdullillah....
Semoga sisa-sisa umurku ini Kau hiasi dengan hidayah dan keimanan...
Sesungguhnya hidup dan matiku segalannya demi Mu Ya Allah......

THANK YOU ALLAH..... FOR EVERYTHING.....
FOR LOVING US.....

1st day keja di tahun 2018 .tapi keja sorang2 je.semua pun bercuti.

Semuga tahun 2018 akan meningkatkan lagi ketaqwaan , kesabaran dan sentiasa beristiqamah untuk kami sekeluarga dan tahun 2018 juga akan menanti kehadiran keluarga baru lagi. semuga semuanya berjalan dengan lancar dan selamat...amin

Rupa paras kita semua Allah yg jadikan.  Jgn dihina ciptaanNya.  

Semlm budak2 ni hepi je balik dari sekolah.  Alhamdulillah.  Yg bongsu dh form2, dah meninggi n suara dh deep, tp dia tak akil baligh lagi.  Risau gak.  Kakaknya kata, Mum, he still watches Sesame Street.  Oookayyy.      

sahabatku M...
awak tahu kenapa saya tak sedih dan hurt bila dapat tahu awak cuma mahu 'mempergunakan' saya...?
Ye saya tak sedih langsung... jujur....

kerana  'situasi kita'  yang seolah menghalalkan apa yang awak dan saya rasai sekarang.....
samada negative atau positive.... saya tak kisah...

saya tetap kasihkan awak.... demi Allah....
dan saya bahagia dan seronok berkawan dengan awak....

Alhamdulillah..my babies dah selamat mulakan alam persekolahan..semoga kamu semua menjadi anak2 yg soleh dan solehah, berjaya dunia dan akhirat..Aamin...mummy syg kamu dunia akhirat wahai anak.. sentiasa mendoakan kebahagian dan kesejahteraan kamu.. jgn lupakan mummy bila dah berjaya satu hari nanti..

Edited by singlemum_4 at 3-1-2018 01:15 PM

bila wife ex cakap yang laki dia nak bawa anak2 beraya di Penang dengan atok nenek sana..aku macam ??????? pandai lak cari anak2 bila dorang dah besar dan pandai pulak nak tunjuk kat atok nenek sana dan lebih tragis nak bawa celebrate tahun baru cina..for sure anak-anak tak boleh berjauhan dri aku dan tak biasa dengan bapak dia.

aku kene timbang tara hal ini sebab aku pun tak boleh jauh dari mereka..dari kecil mereka membesar depan mata aku sorang je..dan aku rasa aku ada hak nak menolak kot sebab selama nie dia menghilangkan diri tup tup muncul...

my dearest friend M....
It's the little things you do that mean the most to me...

please don't be so quiet for so long... because I already miss you here....
yes dear.... I miss you so much....

Edited by Genkidesuka at 4-1-2018 04:45 PM

Zina - it's one of the prohibitions that is taken too lightly.  Zmn sekarang, amat mudah utk mendekati zina kerana semua pintu yg terarah kpdnya telah terbuka luas.  Semoga Allah jauhkan kita dari fitnah dunia ini.

Anyway, aku kena buat major purging lagi ni.  Insya Allah.

Edited:  Oh my English.  Cikgu tulis something kt buku anak.  Sweet of her to remember my children's names yg kat sekolah sini dulu2.  

Semlm otw dari kaunter ke tmpt duduk, aku dah rasa terhuyung-hayang mcm nak hilang perasan.  Cepat2 aku duduk.  Ni tak lain tak bukan, side effect jaga mkn la ni.