CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Peringatan utk semua dan diri sendiri - Sebelum buat apa2, fikir manfaat/natijah pd diri sendiri, keluarga, masyarakat, agama dan negara.  

Let's start with my lunch.  Sbbkan dh mkn byk pg td, let's skip it.  Bak kata my run-a-holic brother, "Lunch is over rated."  

Terasa sangat ...as u dont like to see us around i have the same feeling towards u...

Berdakwah, berdakwah juga. Tp sambil tu, kikislah mana2 habit yg tk elok, ok?  Bak kata Sakuragi, Masih belum terlmbt kalo nk berubah kpd kehidupan yg lebih bermakna, yeoppp!  

Si kakak yg kt kolej pesan kt adiknya jgn buang doll house dia.  Geleng kepala adik dia dengar.  Org nk makeover bilik ni.  Mana kita org nk sumbat menda alah tu ye?    

Tahun baru,luahan aku kali nie..
Sayu rasa hati,bila anak2 dah makin dewasa..dulu daftar darjah   1, skg daftar tingkatan 1.Nanti kejap je dah habis sekolah..zaman sekolah ni lah dorang tetap dpn mata kita,nanti dh besar, dah pndai buat haluan sendiri..
Errr hari ni terkejut aku,kawan lama ucap slmt tahun baru hehe..

aku ingatkan bila 2 orang anak aku gi sekolah, bulanan expenses akan berkurangan.
konon2 tadika tu mahal. tapi, tu la. ko lupa. ko tu keje. jadi perlukan transport.
van transport naik kan rm10. so, sorang dia ambik rm200 utk 3x route = kafa-transit-sekolah-transit.
gitu gini expenses dlm range begitu jugak.
tapi, bila aku banding van transport dgn kolik aku, dia punya lagi murah. ahhh..malas lah nak banding2 harga. lagi2 duk area lain. kolik aku duk rawang. lagi nak banding. buang boreh. nnt aku sakit jantung pulak.

Anak dara call tgh2 mlm.  Tgh hyper.  Ada classmate confess kt dia tp that boy tau she doesn't want to berkapel2.  She doesn't know what to do sbb first time jd kat dia mcm ni.  Aku kata buat biasa je la.  The boy pun tau she doesn't want to go against her principles.  Org lelaki pun ada hati dan perasaan juga.  Though it is not right for him to test the waters now, dia tk thn benar la tu kot.    

Emotional roller coaster lg la si Jerry.  Tom, if u feel the same towards her mcm that boy, u now have a rival.  Alas, long way to go, kids.  It's a long way to go.

Follow Us
U know perasaan bila tak mampu dah nak ade gaji dan berbelanja bnd2 best mcm dlu. Sebab skrg dah jd surirumah jaga anak. Yela aku ade la side income tp tak lah bnyk mcm dulu. Semua ok je..aku x kisah pon penniless, x shoping dah semua demi anak. Aku nak nikmat anak membesar dpn mata. Aku dah merasa kje mcm org gila. Kita demam pun rs xboleh cuti sbb punya bnyk keje. Kalau anak aku sakit png mcm mana pulak kan?

Jadi aku mmg ikhlas nk duduk dirumah dgn apa ada je yg aku ada pun bersyukur. Laki aku mmg support sgt dia pun sggp kje lebih. Tp jd xbest bila org keliling asik sibukkan aku knp tak keje. Skrg zaman susah kalau sorg je yg kje katanya. Kalau org lain aku buat bodo je. Tp ni mak sndr. Tu la yg sedihnye. Sbb dia xnmpk pun bisnes aku buahkan hasil. Aku biz online je. Anak pun menyusu badan. Duk rumah bkn blh fokus kje jgk. Nnt dia dth spotcheck rumah aku tgk bersih ke x. Kalau tak kne kecam lg, tak keje pun rumah tak dapat urus. Biz xkaya mcm dato vida pon so dia x impress jgk. Ntah la... Bnyk kali dah aku kecik hati.. Knp la xboleh terima keputusan aku ni. Paham la mgkn aku x sesenang dlu tp aku tgh usaha dgn cara aku sndr. Cuba la support dan sabar. Dia malu nak bgtau org aku ni x kje.

Rasa lega sgt dpt meluah. Tau kah betapa bosan hidup surirumah xde kawan borak. Kdg2 rasa ketinggalan zaman, ketinggalan info2 fesyen, xdpt bergosipan . Laki pon sibuk keje. Kdg2 rse nk kemurungan, tp iols isi masa tgk cite korea dapat gelak2 sket atleast ceria skit hdp.. Fuhhh

x sabar nak balik rumah sendiri... tp x blh balik lg skrg, takut mak abah kecil hati..

Beach woods or birch trees?  Birch trees lagi senang nak buat.  Ye ye je.  

I pantang betul la budak2 umur 4-5 tahun yang suka jerit2 bila tak nak buat sesuatu atau tak nak ikut cakap kita.
Suka hati kau je budak nak jerit2 “Tak nak!” berulang kali.
Rasa nak bagi penampar aje, tak beradab betul.

Opsst, jangan bagi tau I, “Budak2 bukan tau apa”.
Memang la dia tak tau apa kalau mak bapak pun tak ajar anak adab, tak latih anak fikir buruk baik perangai & perbuatan sendiri.
Dah la bangun tidur pagi melalak, suruh tidur malam pun susah. Gigi pun semua rosak tanda tak terjaga.
Budak 4 tahun patutnya bukan cuma tahu hadap TV/tabley tengok kartun sepanjang hari okay.
Salah asuhan.
Itu aje.
Berbulu mak ni oiii...

I tau ada sesetengah budak ni mungkin ada masalah.
Tapi budak ni normal, takde masalah.
Mak bapaknya yang salah asuh.
Terlebih manja, terlebih gula, kurang makanan berkhasiat.

The never ending story.   

Makcik pakcik tak berapa kampung tu semua cakap... kenapa dia tak tunjuk muka? Tak campur orang? Tak pernah tanya khabar atau sekadar duduk sebelah senyum dengar mereka sembang sesama mereka setiap kali balik kampung?

I senyum je dengar...... dalam hati fikir agaknya kita2 ni tak setaraf dia kot.. dia keturunan kaya raya, tak pernah duduk rumah kayu, orang senang lenang bla...3x
Bertahun juga i fikir dia memang orang senang lenang...

Rupa2nya.... sombong meninggi tak kena diri.
Bukan anak orang kaya pun sampai kata tak biasa duduk rumah kampung berpapan.
Rumah mak bapak dia pun separuh papan, pacak tiang atas tanah pusaka je.
Bukan anak orang senang mak bapak kerja best2 pun...
Bapaknya kerja kait sawit kat tanah pusaka orang tua, bukan tanah usaha sendiri..
Dan dia bukan kerja best2 gaji berbelas puluh ribu pun....
Kerja biasa2 aje, bukan level pengarah, ketua pengarah atau yang arah2 kerjanya..

Lepas tu kenapa menyombong diri kat makcik pakcik tak berapa kampung tu?
Buat statement tak selesa makan bersila, tak boleh masuk sembang makcik pakcik tak berapa kampung..
Eleh... tak kena langsung lagak nak menyombong dia.

Itu baru bawa kereta jepun balik kampung.

Projek mansion dah lama terbengkalai. Sibuk dgn harvest kat barn dgn extend town

Payoh ghupenye jadi mayor nih.nak susun atur perancangan dan pembangunan bandar perlu ketelitian dan keprihatinan yang jitu. Dlm kepale asyik mmikior camne nak carik duit invest sana invest sini.penduduk makin bertambah,tempat plak terhad.sumber pendapatan bergantung pd pertanian cuma.perniagaan pn berasaskan tani sekadarnya. Perikanan belum teroka lagi.

Lambat lerrr lagi bandar aku nak maju nampaknyerrrr

mmg sampai ke mati la ko ikut telunjuk org tu.. tak kisahlah dia yg lagi senior pun tapi mana pendirian ko sebagai seorang lelaki? aku tak peduli org nak ckp apa dan sangka apa pun..tak penting bagi aku..cukuplah Allah je yg tau..syurga neraka aku bukan org lain yg tentukan..dan ingatlah jgn terlalu bongkak, hidup tak selalunya kita di atas..ada masa akan diuji ..dan jgn ingat diri ko dah terlalu baik ..mulia mcm tak pernah buat dosa..padahal aib ko sekeluarga aku tutup sebaik baiknya..
semuanya plastik..!

Harini plan nak masak begedil, sayur goreng
Lauk sambal sosej semalam ADA lagi
Next next nak try buat ayam kurma pulak. Harap menjadi