CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
It's more to pity actually.  Let's pray for the sinners and guide them to the right path.  Ini masa dorang, kita esok2 tak tahu lagi.  Na'uzhubillah min zalik.  Semoga Allah ampuni dosa2 kita... semoga Allah jauhkan kita dari dosa2 besar... semoga kita mati dlm husnul khotimah... semoga Allah lindungi kita dari api neraka.

Dapat khabar suami ex colleague meninggal dunia heart attack kat tempat kerja.
Sekelip mata je pergi tinggalkan anak isteri.
Mana tak trauma anak isteri, lagi2 si suami ini kategori suami/bapa mithali.
My ex colleague dah lama berhenti kerja sebab nak fokus pada family je.
Katanya belum fikir nak kerja semula, lagipun arwah ada tinggalkan juga duit epf, insurans & savings.
Tapi.... takpe kita tunggu & lihat.
Semoga suami mithali itu asalnya juga dari keluarga yang beriman, bertimbangrasa, berperikemanusiaan dan tidak memandang harta.
Dia takde anak bersama, cuma ada anak angkat seorang.
Dan anak itu juga adalah amanah cuma ...
InShaaAllah, semoga mereka sentiasa dalam lindungan Allah.
Sedih, simpati...

Teringat masa my cousin meninggal dunia dulu.
Berbelas tahun kahwin tak ada anak, wife surirumah, tinggal di rumah my makcik.
Tak sampai seminggu dia meninggal, abang wife dia datang ajak adik dia (wife cousin) balik rumah keluarga mereka.
My makcik tanya, kenapa?
Jawabnya mudah, dah takde sesiapa, anak pun takde.
Menangis2 my makcik tak benarkan.
Sampai sekarang, dah bertahun2 wife cousin tu masih duduk rumah keluarga makcik.
My makcik pun dah bertahun2 meninggal dunia.
Tak pernah tanya, rumah pusaka itu milik siapa.
Tapi cousin lain semuanya tak pernah berbunyi apa2.

Yayyy dah dapat medal.

Tahniah lah pada orang tu yang dapat paku di bahu. Muga terus success mengejar pingat

Setahu aku si arwah bukan tinggalkan epf, life insurance semata mata. Yg aku tahu masa datang melawat tu makpak dia citer dia and anak dua2 dpt pencen socso hampir 2k juga jumlahnya, epf pun beratus ribu, life insurance and arwah ada tinggalkan kebun buah dan sayur berekar juga. Insya Allah anak dan isteri tak perlu bersusah selepas kematiannya. Setahun sebelum meninggal semua harta dah ditukar nama pada isteri dan dihibahkan pada anak angkat. Ibu bapa mertua dan adik2 ipar bukan jenis yang mcm kau sangkakan. Aku pecaya harta2 itu akan ditadbir sebaiknya i percaya. Mari sama2 doakan mereka dipermudahkan hidup slps ni daripada kita dok foresee samada mereka akan susah just because isteri tak bekerja. Rezeki dan rahmat Allah itu luas, bukan? Aku kagum dengan arwah sekeluarga, jarang ada suami yang sebaik itu. In return aku pecaya isteri dan anak yg ditinggalkan tak akan putus doa utk dia di 'sana'.

Follow Us
Sesungguhnya Allah Maha Pemberi Rezeki dan Dialah yg menghalang dan melapangkan rezeki.   Ramai org mengaku beriman tp bila timbul perkara berkaitan rezeki ni, automatik jd ingkar kpdNya dan fail dgn cemerlang.  Na'uzhubillah min zalik.

Kucing yg kita bg mkn hari2 tu pun rezekinya bukan dari kita.   Allah dah jamin rezeki mereka... Allah gerakkan hati kita utk bagi mereka mkn.  Kita ni hamba kerdil je.  Allah yg beri kita nikmat ehsan itu.  Maka, jgnlah kita sombong dan bangga diri.  

Mlm tadi dah beli banyak ikan, sayur
Harini masih terpikir2 nk masak apa

Melepak kat warung tepi masjid ni.
Sementara tunggu bujang bertiga solat jumaat.
Dah biasa setiap minggu nampak bapak/abang/adik orang...
Dah iqamat baru kau terkejar2 nak ke masjid ke?
Setiap minggu sebelum mula khutbah dah diingatkan..
Jangan berkata2 biarpun sekadar berkata meminta kawan lain supaya berhenti berkata2... hilang pahala.
Jangan tanya la dari mana rujukannya, I setiap minggu dengar itu yang diucapkan sebelum mula khutbah.

Teringat dekat mamat jual insurans takaful tu.
Beriya ushar en suami & i buat hibah.
Katanya memudahkan urusan kalau kematian kami nnt.
Iyelah, hibah dia ni cepat diuruskan & 100% diberi kepada yang dinamakan.
Mudahkan urusan bayar hutang yang tak dilindungi insurance i.e kad kredit, loan kereta etc.
Tapi orang kadang silap faham, katanya kita takbur lupa bahawa rezeki itu dari Allah sampai percaya takaful hibah.
Hurmmm sedangkan Tuhan pun suruh berusaha..
Oh ya, entah ya entah tidak kita bersembang tentang orang yang sama.
Macam tak aje...

Eh lupa pulak...
Biarpun i nampak kebaikan hibah takaful tu, i tak ambil pun...
Cukuplah insurans kesihatan siap dengan medical card tu.
Nanti mati pun ada pampasan, cuma bukan hibah..
Pegawai Amanah Raya bagi tau, pampasan tu kena difaraidkan.

Stress pulak aku ni. perut makin memboyot dan sama boyot ngn laki aku pulak dah. haih. nak kena exercise balik ni. dah setahun aku lupakan jogging. padan la muka aku.

Yg kat Den*k** baru je call, dia baru habis exam n nak balik.  Lepas Maghrib husband n i will bertolak ke sana, Insya Allah.  Slow2 la drive, kereta byk friday traffic ni.  Bulan Feb ni dia kena apply U n pilih course, kita fikir la sama2.  Nak teruskan engineering, katanya.  Adiknya is still in Science stream, cikgu tak bagi turun.  So far, she's happy.  Add Maths is easier than Modern Maths, katanya tadi.  Yg bongsu melampar2 buat homework pagi2, pesen suka buat kerja last minute.  Alhamdulillah ibunya ingat lagi factoring quadratics.  Nx month abgnya pulak balik time winter break.   Walaupun ramai peminat, kurang2kan la menyanyi tu ye, nak.  Yg kat dub** sana, duit tk masuk lg... sorry, signature tu nak atas kertas ke on pdf file?   Yg kat sur*ey tu mcm tu la, ada rezeki balik le sini nanti.  Yg kat damansara, td pi rumah my mum, katanya.  Tq so much, dear.  Yg kat klang, is a steady daddy.  Jaga family elok2.  

My family, I love u all.  May Allah bless us all... accept our du'a, forgive us n n grant us jannah.

Jln dakwah dan ke arah kebaikan mmg penuh onak duri.  Let's walk the talk.  May Allah grant us patience n ease our hearts.  

Ok, it's lipat kain time.  Pjg umur, jumpa lagi.  Till next time then.  Insya Allah.

Pada suatu masa dulu, aku ingtkan boleh gurau2 kasar dgn sis ros.. sekali sis chazy terajang aku, baru le aku perasan yg cara aku gurau2 tu salah

Kendian, beberapa bulan yg lalu aku saja la nak nyakat2 posting dlm porum... tapi ada porumer salah anggap plak yg mana dia ingtkan aku adalah org yg dia kenal in real life sampaikan porumer tersebut telah p.m. aku sebuah warkah perasaan sedangkan dia dah tersalah orang... aku tak kenal pun dia, dan dia pun sepatutnya tak kenal aku jugak la ....... aku pun catat la kat tered dinding ni ayat yg seakan berbunyik begini "kepada sesiapa yg berkenaan.. saya bukan orang yg awak sangkakan"

Dan recently pulak, saje le aku nak having intelijen argument dgn seorg porumer yg mmg aku pandang dia sbg seorg yg berpengetahuan tinggi.. then ntah kot mana salahnya... aku dianggap nak attack org plak ..... adoi laaa... bila aku baca balik post2 tersebut, tetibe ada plak dibangkitkan pasal post sweet2... aikkk!!!???....sejak bila plak aku cakap pasal post sweet2!!!???....rupa2nya, yg cakap pasal post sweet2 tu adalah dari FORUMER LAIN!! .... bukannya dari aku, tetiba aku plak yg kena!!??

Drama oh drama... dramatik betul

I am not as rajin as manak utk reply satu2.  Kalo post lebih kurang isi, aku kumpul sekali harung.  Ye la, semua pun boleh baca kan, bukan ber-pm.  Aku ckp dari pengalaman aku sebagai isteri, tk mungkin aku nk ckp dari kacamata seorg suami.  No worries earthlings, no dramas whatsoever from my part.  Let's not be ugly.  Let's be as cool as the light of a lightsaber.   

Eh lambatnya nak membesar kawasan aku ni

Pepagi ni tetiba menjadik rajin nk buat fries sendiri
Okey, lagi setengah jam Kang aku menggoreng
Let's see how it taste

Pernah dgr kan... for the greater good of our family, our community, our world?  (Sound like grindelwald, eh?)
Sebenarnya, kita org Islam buatlah utk keredhaan Allah.  Dgn izinNya, everything will fall into place... beautifully.  Masya Allah.  Allah sayang kita.  Tp kita je yg jauhkan diri.  

#Baru aku merasai perasaan "tak dapat gi memana" sebab hari sabtu ada aktiviti kat sekolah. anak aku dah start dah. Keluar pun dekat2 aje. nasib kawasan perumahan aku ni ada MALL.
kalau tak join, nanti aktiviti koko kosong pulak ekk nanti.

#Anak aku masuk pertandingan catur. dia tau main suka2 aje. Itu pun jarang2 main. bukan tau lawan/makan buah orang. aku cakap, takyah la. nanti kalah 5 saat aje. Dia nak jugak. oklah. apa2 aje la. aku suh hasben gi ambik kul 1030 am.  Rupa2nya kul 245pm tamatnya. seorang dpt 7 round. ohh..baru tau. first time tau laa.. Anak aku kalah 2x. Menang1x. Lain2 seri.
Eh..mcm terer jugak ek? hahahaha.
Dia cakap, yang 2x kalah tu sebab lawan dajah 6 dan darjah 5.
Tapi anak aku takde la dapat kedudukan topten. topten dapat pingat dari Guru Besar. Yang kalah dapat sijil2 aje.

#Oleh kerana 2 orang anak aku (2 aje lah) ada aktiviti kat sekolah hari sabtu, dapat la aku gi wat perkara ME TIME utk diri ME.  Bulan lepas gi rebonding. Bulan ni/semlm wat facial pulak. Bulan depan? nnt aku pikir.hehehehe. Ada sabtu tu, aku gi tea time dgn hasben. mmm..baru dapat couple time. hehehe.

#Semlm aku gi pasar mlm (tapi start awal petang) lepas aku wat facial. aku beli makanan santai2/ringan2. Pastu gi gerai sayur2. Dah set nak beli brokoli (sayur wajib) pastu aku nampak labu (dah terbayang masak lemak), petola (pun terbayang sup petola uihh lama tak makan) dan bendi (goreng boleh/kari boleh/rebus biasa pun boleh). Pastu, lalu gerai ikan. tak kuar apa2 gambaran lah. Lalu gerai ayam pun sama. tak kuar gambaran. aku malas betul nak masak ikan or ayam ni. kena basuh lagi. aku pikir lamaaaa sgt nak masak ikan ke ayam pastu masak apa.
Pastu aku lalu gerai jual ayam bakar. TERUS otak aku kuar gambaran - simpan utk lauk besok. panaskan. hahahahaha.. PANDAI tak?   

Ptg td suami tgk aku n daughter buat mural bertuah tu.  Pastu suami buat lawak, Eee apa ni?  Ni graffiti.  Anak aku mcm biasa rolled her eyes je la.  Aku yg tgh penat kata, Nk dinner mlm ni, order kt kedai.  So, dinner td mkn roti nan n chicken tandoori.