CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20732|Reply: 80

Pengalaman di makkah dan Madinah

Edited by nazrullah at 5-6-2017 11:19 AM

Assalam,just nak share citer yang berkaitan pengalaman aq selama buat umrah baru2 ni dan juga penceritaan orang lain ( saudara mara dan kawan2 ) kepada aku sebelum mengerjakan umrah tu.Rasa lebih elok kata ajaib dari misteri untuk post ni huhu,since ni melibatkan tempat suci umat islam dan juga tempat impian kita semua umat islam untuk jadi tetamu Allah di sini .Jadi pertama sekali,niat mesti ikhlas,betulkan niat dan jaga mulut dan akhlak.

nak citer pasal doa,ade satu doa aq mintak depan kaabah and then kabul on the spot jugak masa tu huhuhu...xtau la kebetulan ke tak tapi jadi dalam 2,3 kali masa tu ( doa ni doa baik ye bukan yang tak elok ).

pernah 2 kali kat madinah dan makkah,sedang ramai2 orang tu,aq macam dapt laluan untuk pegang kelambu kaabah dan juga masuk raudah kat dalam masjid nabawi ( madinah ),tak perlu nak berhimpit2,bertolak2 dan ambil masa yang lama untuk capai ke tempat tersebut...lagi2 aq ni badan kecik memang senang la orang nak tolak huhu.

Aq ada mntak doa depan kaabah dalam tahun ni aq nak dapat kerja lebih baik lagi dari sekarang,dan alhamdulillah bulan 7 ni aq masuk tempat kerja baru yang gred lagi tinggi dari tempat kerja sekarang ni. P/S: ni bukan niat utama aq pegi wat umrah yer,ni hanya doa...niat utama kita mestilah nak wat ibadah banyak2...

nenek aq ade cerita,ade sepupu aq ni ayah dia meniggal di makkah.Orang g meninggal makkah mayat dikebumikan di sana.Ada satu kali anak dia pergi buat umrah dan doa depan kaabah nak jumpa ayah dia sebab rindu.Then tetiba nampak kelibat ayah dia sekejap kat kawasan masjidil haram tu.WALLAHUALAM.

Ada satu kisah orang sebelah kampung aq tu,tak pasti berapa lama tapi tak pernah balik ke malaysia dari masa pergi umrah dulu.Orang tak jumpa.Tak pasti hilang or lain2.Hanya Allah jer yang tau.Dengar cerita Anak dia ada mintak ustaz tolong carikan,ada nampak kat makkah tapi hilang pulak ( mungkin nampak sekali imbas or nampak sekejap je ).

Korang yang ada pengalaman or cerita boleh la jugak share2,supaya boleh buat pengajaran dan semangat untuk kita pasang niat untuk jadi tetamu Allah kelak.

P/S: sorry mungkin tatabahasa or shortform tak ok kot.

Bapak aku org nyer penyayang ngan kucing kalo kat umah kucing yg Ade bapak aku borak cm borak ngan org...padahal kucing je

Masa wat umrah rezeki bapak jumpa kucing byk btul tunggu die n keliling bapak aku kat sana...bapak aku ckp kucing yg die dpt tgk tu cantik2 btul mmg x da kat malaysia la

Bapak aku borak2 ngan kucing bgg makan semua sampai org2 yg Ade sekeliling bapak aku tanye ngan bapak aku....n dorg tanye kat bapak aku yg die borak ngan sapee tu n bapak aku ckp nie haaa byk btul kucing2 kat tmpat kite nie cantik2 btul n org yg Ade kat area bapak aku pelik coz ne Ade kucing kat situ....rezeki bapak aku jumpa kat sana

Rate

1

acikhan replied at 5-6-2017 12:27 PM
Bapak aku org nyer penyayang ngan kucing kalo kat umah kucing yg Ade bapak aku borak cm borak ngan o ...

sama la ngan ayah aq,suka jugak kucing...klau kat rumah tu mesti cakap2 ngan kucing huhu....

ada satu masa kat masjid nabawi,aq tertanya2 jugak sapa pakcik ni..dah tua..sebab dia boleh masuk camtu je kat kawasan raudah tu...tak payah nak beratur,berhimpit2 tunggu turn nak masuk kawasan tu nak solat sunat dsb...ade polis yang jaga so x boleh main masuk je,mesti ikut turn...yang pakcik ni pergi dan cakap, terus je polis tu kasi masuk kat tempat tu huhu...rezeki dia kot...

Rate

1

Edited by peachnfamous at 5-6-2017 04:39 PM

pengalaman peach pulak masa tahun 2014. ada sorg budak ppuan, muda lg, mungkin masih sekolah menengah atau baru habis sekolah. budak ni mmg ada gangguan, tak pasti la gangguan yg mcm mana. kami dr travel agency yg sama tp group lain2. kami sampai Mekah waktu yg sama.

waktu tunggu kat lobi hotel masa check in, budak ni ok je. tp bila ustaz kata kejap lg kt nak masuk Masjidil Haram, nak buat umrah, terus dia start merengek. lps tu start meronta2. parents dia pegang dan org sekeliling terpaksa alihkan meja kaca kat lobi tu. buatnya pecah dan cederakan sesiapa susah pulak kan.

lama jugak dia meronta. ustaz bacakan ayat2 yg patut. sambil2 tu dia minta tlg jemaah ppuan pegangkan sbb kekuatan budak tu dah lain mcm. parents peach sibuk suruh tlg pegangkan tp kena halau sbb ustaz kata nak jemaah ppuan yg 'tegap2' je. alhamdulillah akhirnya berjaya ditenangkan, tp terpaksa ditolak naik wheelchair ke bilik. yg tak boleh lupa adik peach kata ada lelaki Bangladesh (pernah kerja kat Msia) yg kerja kat situ ckp "ini hantu".

ustaz kata gangguan tu tak bg budak ppuan tu masuk Masjidil Haram. gangguan pun takut nak jejak ke tmpt paling suci kt.

Rate

1

Untung lah korang boleh gi umrah..

Edited by green~tea at 6-6-2017 04:53 AM

Tea nak cerita gak lah pengalaman tea bawak ibu tea yang lumpuh seluruh badan (boleh gerak tangan sikit2 je)... disebabkan dia dikira uzur, maka dia takleh buat haji, so ibu tea ni cakap, for once in her life, temankan lah dia buat umrah, sbb dia rindu sangat dengan baitullah...

Fyi, arwah ibu tea ni lumpuh for no reason.. unknown... bertahun2 dah refer kepada pakar neurologist & pakar2 lain, jawapannya sama & cuma follow up sahaja & hanya dibekalkan multivitamin sbg ubat... walau lumpuh itu bermula dari usia adik tea x sampai setahun, sampai laa adik tea 20-an, ibu tea tak mengeluh pun diuji mcm tu, dia menten aje solat wajib xpernah tinggal, solat sunat hampir setiap waktu, baca quran setiap hari... non stop.... every day selama berpuluh tahun.. tea respek sgt dengan kesabaran ibu tea dgn ujian & istiqamah dia tu...

Semasa kami di Mekah, ada suatu hari tu tea sendiri bermimpi... ada satu penempatan taman yang hijauuuuu padangnya & ditengah2 tu ada mcm istana marmar warna putih & berkubah... dalam tu ramaiii sgt lelaki berjubah putih & masing sibuk ke sana ke mari dalam istana tu... so pelan2 tea berjalan masuk & disapa oleh salah seorang penghuni istana tu... tea lupa dah wajah dia mcmana, yg pasti kulit nya putih, rambut hitam lebat & gigi tersusun rapi & tersenyum lebar sambut kedatangan tea... dia cuma cakap "suatu hari nnati saudari bawalah ibu datang ke sini.. kami sedang menunggu..." lepas saja dia cakap camtu, tea terus tersedar... rupa2 nya tea masih dalam bilik hotel di makkah... tea bgtau ibu tea mengenai mimpi tu... tea tanya ibu "mama, apa nama tempat tu? Itu petunjuk utk bgtahu nama tempat utk berubat penyakit mama ke?" Mama jawab  "ntah lah.. yg penting kita usaha utk berubat sampai sembuh... selebihnya tawakkal... "
Sekembali pulang dari umrah, selang beberapa bulan selepas tu, ibu tea kembali ke rahmatullah...

Rate

1

Follow Us
Aku pernah juga...2 kali round keliling kaabah nak cium hajar aswad..x dpt sbb orang berasak...sekali doa tiba2 mcm sekelip mata terus hajar aswad depan mata..alhamdulillaj dpt cium...yg silap aku doa supaya mudah nk cium tp lupa doa mudah nak keluar...masa nak keluar mak datuk mcm nk mati...

Rate

1

green~tea replied at 6-6-2017 12:32 AM
Tea nak cerita gak lah pengalaman tea bawak ibu tea yang lumpuh seluruh badan (boleh gerak tangan si ...

Kalo nak baca the reason why ibu tea sakit misteri ni, boleh refer ke posting tea kat benang sebelah yg tajuk "kalau aku x dapat, maka kau pun xkan dpt"... situ tea ada cerita mengenai besi bhat kuning (sihir siam) yg ditemui keliling rumah atuk

peachnfamous replied at 5-6-2017 03:37 PM
pengalaman peach pulak masa tahun 2014. ada sorg budak ppuan, muda lg, mungkin masih sekolah menenga ...

jadi budak perempuan tu tak buatla umrah?

green~tea replied at 5-6-2017 11:32 PM
Tea nak cerita gak lah pengalaman tea bawak ibu tea yang lumpuh seluruh badan (boleh gerak tangan si ...

singajantan replied at 6-6-2017 02:08 AM
Aku pernah juga...2 kali round keliling kaabah nak cium hajar aswad..x dpt sbb orang berasak...sekal ...

yer betul memang berasak klau nk kluar,aq ni lgi la kecik..kena follow tawaf sikit then baru masuk line sebelah dah follow step sampai dah keluar

ade satu kisah jgak,dr saudara...ade sorang hamba Allah tu xblh nak buat umrah,sebab tak nampak kaabah..sampaila satu masa dia ade bgtau ustaz tu then ustaz tu suruh solat taubat,baru la boleh buat umrah huhu.....ni tak lain hanya Allah je yg tahu...

acikhan replied at 5-6-2017 01:27 PM
Bapak aku org nyer penyayang ngan kucing kalo kat umah kucing yg Ade bapak aku borak cm borak ngan o ...

so sebenanya org sekeliling nampak ayah u cakap sorg2 ke cane?

nazrullah replied at 6-6-2017 11:35 AM
jadi budak perempuan tu tak buatla umrah?

buat, cuma dia naik bilik tenangkan diri dulu.

hazelinsnow replied at 6-6-2017 12:23 PM
so sebenanya org sekeliling nampak ayah u cakap sorg2 ke cane?

Haah org lain tgk bapak aku cm ckp sorg2 padahal di mata bapak aku kucing byk di sekeliling die....rezeki bapak aku  

aku nak share kisah seorang hamba Allah ni ( ada terbaca kat dalam blog ),ada satu time tu dlam masjidil haram,dia ada niat dalam hati nk jumpa menda ajaib klau x silap aku...then sedang lepas solat sunat dia ade nampak ade susuk tubuh sorang lelaki pkai jubah putih hadapan dia...tapi lelaki tersebut kecil je,lebih kurang besar botol mineral 500ml ( apa yg telah diceritakan ).Lelaki tu hensem,kulit putih berseri2...nak dipendekkan cerita lelaki kecil tu doa apa entah kepada lelaki tersebut dan apabila lelaki tu nak peluk lelaki kecil tu terus ghaib...dia tnya kawan dia yang duduk sebelah tapi kawan dia cakap tak nampak orang lelaki yang ciri2 macam tu...Semua ni kuasa Allah,Wallahualam.

Rate

1

green~tea replied at 6-6-2017 12:32 AM

babe meremang bulu roma i baca, sebab terharu... sayu baca
semoga roh arwah mama tea dirahmati Allah..

pengalaman aku di mekah dan madinah ialah aku makan shwarma sedap.
sorry la takde apa2 benda mistik berlaku pun

Alaaaa.... x syok pulak baca 'aq' neh..  potong mood betul  

Kat mekah dan madinah pun nak cite mistik ke
Ubah la sket minda kekosen tu