CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Themilo

Edisi Makcik Puaka Rotikaya Dilarang Komen : Fikri Mark Adam Tidak Tertekan

typical meleis selalu ingat perempuan yang problem, pastu takde usaha apa, hanya ngangkang saja... takkan segala ubat dan posisi ngangkang aku nak cite dekat ko kennnn??

Duta lover replied at 9-6-2017 05:03 AM
Satu lagi yg aku perasan.  Stigma msykt masih menebal.  Mandul = perempuan.  
Tak banyak lelaki yg  ...

same goes dgn jantina zuriat. dpt anak berderet2 1 jantina je, salahkan bini.
siap ade intention nak kawen lagi 1.
nih kawan aku lah. nak kata bodoh, time sekolah rsnya pandai.
mmg aku sekolahkan dia kt situ gak.ingt by kawen lg 1, bleh dpt jantina pelbagai?
jantina tuh, lelaki yg tentukan. eh.. pjg bebel aku kt dia

khawin muda tua lagi senang

Janji happy je~~

mzzenma replied at 9-6-2017 12:47 PM
chuolls enjoy masa berdua dengan husband ni..boleh pi jalan2, tengok wayang, pi vacation, boleh si ...

haha...weols rileks jek..
tapi biasalah kan mulut orang, asek bertanya..
asek suruh makan itu ini..suruh pegi berurut sana sini..lali dah..

mzzenma replied at 9-6-2017 12:47 PM
chuolls enjoy masa berdua dengan husband ni..boleh pi jalan2, tengok wayang, pi vacation, boleh si ...

haha...weols rileks jek..
tapi biasalah kan mulut orang, asek bertanya..
asek suruh makan itu ini..suruh pegi berurut sana sini..lali dah..

Follow Us
Siap sedialah soalan soalan laser mcm ni oleh acik acik kepam menjelang Raya nanti!

Yg sibuk menanya tu x pikir ke, rezeki anak bukan kita dapat tentukan.. Spesis otak kat lutut.

X pyh nk tgk org luar .. dlm benang ni pun byk je komen yg mcm teror sgt .. suruh berurut la .. suruh jumpa pakar laa .. kalau dh berbelas thn tu mesti dh byk dh cara dan usaha dibuat tp blm ada rezeki lg .. pd aku, xyah ngajar nk buat apa2 .. xyah nk rekemen buat apa2... sbb sama je kaedahnya bila mengata dan menyuruh nk buat itu ini tu ..

Mulut-mulut puaka niyang rapik mmg payah nak tutup..

kelip2_07 replied at 8-6-2017 04:40 PM
ALAHAIIIII...sibuknye nk menanya..korang igt org yg ditanya tu blh set bl2 ms nkdpt ank??menyemak je ...

peerrrrrggghhhhhh.... padu.

Acik kepam mmg byk bersarang kat rotikaya..kdg2 kluar kt newsfeed baca jgk la komen2 sambil mkn popcorn.

Janji mark & wife bahagia perdulikan cakap2 org.

rezeki anak ni bukan manusia yg tentukan okay

Edited by JDT at 10-6-2017 12:42 PM
Duta lover replied at 9-6-2017 05:03 AM
Satu lagi yg aku perasan.  Stigma msykt masih menebal.  Mandul = perempuan.  
Tak banyak lelaki yg  ...

Betul ni, selalu yg disalahkan pihak perempuan..esp.dari keluarga pihak lelaki.
Ada seorang rakan sekerja saya, suami ceraikan sebab hasutan famili suami sedangkan kawan tu izinkan kalau suami nak poligami sampai sanggup pinangkan kalau ada yg berkenan.
Ex-suami kawin lain, bertahun juga tapi tetap takde anak.
Kawan tu kawin dengan sepupu bekas suami 2 tahun lepas, dah pun selamat dapat kembar perempuan yang comel..
Rasa nak padankan muka bekas suami dan familinya sebab terkesan juga dengan penderitaan dia..tempat dia mengadu dan kaver kerja..

mokcikKSKB replied at 9-6-2017 12:06 PM
Kekadang macik tu xde niah nk kepochi pon. Tah2 kenal dia pon idok pastu just to be nice tanyalah "a ...

Betul tu.  Manusia ni mmg rumit.  Kalau x bertegur sapa.. Dikatakan sombong.. Kononnya x mesra.. Berlagak.
Bila ditanya... Sensitif.. Kecik hati... Siap balas2 nk hina pulak anak orang.

Just because that subject matter is sensitive to u,  it will never become a licence for u to become rude pulak.. Esp pada orang lebih tua.

Kalau la orang tanya.. Tinggal mana eik.. Those yg tinggal kt ecoglades cyberjaya...mestila berlapang dada jawab.  Tapi maybe that qs is super sensitive kat sesiapa yang tinggal kat flat pprt ke.. Setinggan ke... Rasa tak selesa tetiba nak bgtau outsider kan?

Kalau tanya.. Sihat tak.  Sapa yg sihat.. Ckpla Alhamdulillah sihat.  Tapi kot yg ditanya tu agak2 tgh kanser stage 3 ke 4? Opkosla sensitif

Aku pun rimas bila orang tanya bila nak beranak lagi.. Bila nak keje.. Bila nak bukak klinik.. Bila nak whatnotsoever... Tapi diam jela.  Paling2 pun mengata kt porem je nk luahkan perasaan.

Tak sanggup nak memadankan muka makcik tu dpt anak penagih dadahla apa.  Sedangkan makcik tu pun diuji tuhan.. N opkos Allah uji sbb tahu makcik tu mampu hadapi anak dia menagih cmtu.

Bawak2la muhasabah diri.  Sikit2 nak terasa. Sikit2 nak marah.  Orang update gamba anak pun.. Ko remove..block.  caci maki...  Hmmm so agak2 hati tu lagi suci dr acik2 kepam?

JDT replied at 10-6-2017 12:41 PM
Betul ni, selalu yg disalahkan pihak perempuan..esp.dari keluarga pihak lelaki.
Ada seorang rak ...

Ada je laki camtu... Asrap muslim tupun..x saba2 nak kawen.. Dayana takleh bg anak katanya... Padahal dayana tu doktor.  Hehe..

So bersyukurla sesapa..yg wpun takda anak.. Tapi dikurniakan suami baik.. Mak mertua baik..janganlah sbb kita duuji tuhan.. Kita lak jadi mulut jahat.. Pendengki.. Suka ngata anak orang lain ke pulak....

Duta lover replied at 10-6-2017 02:11 PM
Betul tu.  Manusia ni mmg rumit.  Kalau x bertegur sapa.. Dikatakan sombong.. Kononnya x mesra.. B ...

Itulah psl.semua benda nk terasa payah jugak. Kalau x kawen lg jwb jela belum ada jodoh.kalau xde anak lg mintaklah org tlg doakan dpt anak cepat.kalau xde anak jantn lg mintaklah doa spy dpt anak jantan. Kalau x suka dgr soalan mcm tu jwb jela x suka..habis cerita. Kalau kita rasa hepi dgn hidup yg ada buat apa sentap org tanya mcm2 ye dak?

Hidup klu berpandukan mulut org, mmg merana. Buat apa yg rs patut, tutup telinga & serah pd Yg Esa je kekdahnye

Edited by penmerah at 10-6-2017 09:33 PM

bagi aku yang takde anak ni kalo org tanya pasal anak... aku akan jawab 'doakanlah'
tapi kalo dpt soalan sinikal berbau longkang... kenkadang aku jawab  jugak tak kiralah yg bertanya tu org tua ke

contoh pertanyaan longkang
-kau laki bini kene usaha lebih kuat. tak cukup usaha kot  <---- ehhhh perlukah org yg lom ada anak ni gebang gila babi usaha depa kat seluruh umat manusia???
-asek2 period ajer.... macam mana nak mengandung ni <----- period yg datang ni aku panggil kah? apa bodoh nya soalan nih?
-pegilah jumpa doktor ni... bidan ni  <--- yg ini idoklah naik darah kami mendengarnya. terima kasih atas suggesstion
-huntonglah dpt enjoy. duit banyak. takde anak kan? <---- ini soalan berbau jeles ke? lantak pilah aku nak buang duit pun. ada anak ke takde anak takde kene mengena
-tolonglah beranak. anak penting pengikat kasih sayang somi isteri <----- ni statement dari org2 yg ada anak tapi ironinya tok laki depa sendiri berskendel. mana dtgnya ikat kasih sayang tu?

ketahuilah bahawa org yg takde anak ni mungkin sahaja depa dah berusaha macam2
jgnlah korang judgemental soh diorg usaha sana sini.
takkanlah kami yg takde anak ni nak kene gebang kat setiap org yg dijumpa ttg treatment2 dan usaha kami??
dan janganlah judge org takdse anak ni pi perabis duit enjoy. itu lantak depalah

lagi satu.... mmg betul... ramai ajer pasangan yg childless ni kata.... takpelah takde anak pun asalkan kami bahagia <---- salahkah statement tu?

honestly, selalu sahaja hati kecil aku ni berkata2 bahawa 'biarlah aku takde anak asalkan kehidupan bahagia ini berpanjangan'
sedikit pun aku tidak berkecil hati Allah belum beri anak kepada kami sbb aku tahu Allah beri nikmat yg lain
mungkin nikmat yg Allah beri pada aku dan depa2 yg childless ini lebih bererti utk dipikirkan dan disyukuri dari mereka yg ada anak
Hanya Allah sahaja yg Maha Mengetahui
maka masing2 bersyukurlah dgn nikmat yg ada sekarang rather than judge org kiri kanan

Didoakan berkat bulan yg mulia ini, mana2 yg nak anak akan dikurniakan anak yg soleh
moga Mark Adam dan isteri lebih success dan bahagia di hari mendatang

sekian terima kasih