CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Leeanne88

Baru sedar bercinta dengan suami orang

Leeanne88 replied at 4-7-2017 09:54 PM
Korang cite pasal orang yang sama ke?

orang yang berbeza tapi perangai sama... hehehee...  ada satu kawan aku ni, dialah pencaras... tapi bini orang tu punya la baik, sudi terima dia... tapi kat opis tak abeh2 dia cutup fitnah bini orang tu... siap menghina mencemuh... pastu ada sekali tu, wiken si lelaki tu bawak la bini n anak2 pi shopping barang dapur... dia boleh ke sana jugak untuk stalk pastu follow dari belakang... siap jeling2 si bini tu... kelakar kan... satu hari, kawan aku cite yang dia ni merempan kat opis bila dapat tau jantan tu ada pasang lain... hahahaha... si bini tu rileks je...

kes satu lagi, abang ipar kakak aku... kawen dua n yang kedua tu memang lahanat sangat perangai dia... sian bini pertama... teruk kena sampailah tahap isteri pertama mengalah n mintak diceraikan... elok tak lama diceraikan, abang ipar kakak aku kawen lain... meroyan si betina tu mengaruk sampai serang sana serang sini... bodo... tau plak ko sakit hati, kan...

aku tak pernah menghalang poligami... cuma aku benci bini kedua ketiga keempat yang kurang ajar... kedudukan semua isteri sama je, cuma ko dah tau ko hadir yang terkemudian, pandai2 la pujuk yang dah hadir dulu...

Leeanne88 replied at 9-6-2017 01:06 AM
Assalamualaikum. Selamat berpuasa semua. Maaflah post kat sini. Aku rasa aku perlukan bantuan semua  ...

Blah mcm tu jela tt...ajar sikit jantan mcm tu

mokcikKSKB replied at 4-7-2017 10:35 PM
Blah mcm tu jela tt...ajar sikit jantan mcm tu

Blah dah. Koserrrr nak stay dengan jantan camtu. Tapi terkilan, kalau dapat lempang 2 3 das best jugak     

eyansss replied at 4-7-2017 10:03 PM
orang yang berbeza tapi perangai sama... hehehee...  ada satu kawan aku ni, dialah pencaras... tap ...

Kekdahnya, dia jadi pencaras takpe jangan dia dicaras orang lain. Hehe. Biasalah kan manusia ni. Dia buat orang boleh, jangan orang buat dia.

Kan. Dah elok2 orang terima nak bermadu tu, bersyukur jela deknon. Ni buat hal :

Leeanne88 replied at 4-7-2017 11:26 PM
Kekdahnya, dia jadi pencaras takpe jangan dia dicaras orang lain. Hehe. Biasalah kan manusia ni. D ...

itu la, orang dah sudi terima, pandai2 la buat perangai semenggah...  ni lagi nak tunjuk batak...  tak paham aku orang cenggini... biasanya orang camni akan anggap si jantan tu trophy untuk dimenangi...  bukannya sebab sayang sangat pun...  kalo kita ikhlas sayang, kita akan cuba amek hati isteri pertama dan anak2 dari isteri pertama tu...  then sama2 ajak suami bersikap adil (adil ni bukan apa yang ko dapat aku kena dapat tau, tapi meletakkan sesuatu ditempat yang betul)...

eyansss replied at 4-7-2017 03:45 PM
pastu meroyan bila laki ada orang lain sebab bajet dia the last love gitu...  hahahaha...  what ma ...

ntahla uols. samada takut dicop andartu kot. nak payung emas, ko bini no 2 je pun. nak payung emas mane bleh jadi 'last love' ye dak? budak2 pompuan zaman skrang ni mmg garit kot. yg gelinye yg tudung labuh muka ayu sopan sopan ni la sbnrnye lagi garit dr pompuan yg biasa2 je ni. geli haku

Follow Us
orang yang berbeza tapi perangai sama... hehehee...  ada satu kawan aku ni, dialah pencaras... tap ...

bkn nak kutuk bini ke2 noks tp memang bini ke2 majoriti lahanat sungguh. bajet sheols mangsa keadaan gitu.sedo la ko tu perampas. mcm kawan aku jugakla, pas kawen bini ke2 kemain susah lg hidup heols. sblm ni aman2 jah ada rumah smpi 3 bijik share ngan first wife, skrang rumah sewa sebijik nak kene jual sebab tak mampoo.bila weols perli mana bini ke2 takmo tolong ka? bini ke2 keje sambilan jah uols skrang jadi surirumah ada degree jah. watpo kawen lagi kalau makin susah gitu

tt...macamana cara u buat nak move on??

#terlajaksayangsusahnakmoveon

azi_sha replied at 5-7-2017 02:19 PM
tt...macamana cara u buat nak move on??

#terlajaksayangsusahnakmoveon

Ko punya kes sama cam aku ke? Hehe

Tah la azi. Aku pas tau tu, memang aku nanges lama gak la. Pastu aku block no dia, block fb semua. Aku busy kan diri. Macam tu je. Mula2 susah gak la. Lama2 ok dah.

Menurut kawan aku yang masih friend dengan dia kat fb, sekarang laki tu hari2 upload gambo anak2 dia. Haha dah kantoi baru nak upload. Kelakar betul

mrs_salvatore replied at 5-7-2017 12:59 PM
ntahla uols. samada takut dicop andartu kot. nak payung emas, ko bini no 2 je pun. nak payung emas ...

Perangai seseorang tak boleh diukur berdasarkan tudung. Contoh dah ada. Haha. Ehhhhhh termengata seseorang puleksss

mrs_salvatore replied at 5-7-2017 01:03 PM
bkn nak kutuk bini ke2 noks tp memang bini ke2 majoriti lahanat sungguh. bajet sheols mangsa keada ...

nampak sangat kawan ko kawen dengan cara yang tak betul n menyakiti yang pertama... sebab tu rezeki ditarik satu persatu... laki camni aku padankan muka je... nampak sangat masih tak mampu nak kawen dua tapi gigih nak jugak...

mrs_salvatore replied at 5-7-2017 12:59 PM
ntahla uols. samada takut dicop andartu kot. nak payung emas, ko bini no 2 je pun. nak payung emas ...

setuju... berlambak aku tengok bertudung labuh sampai ke tumit tapi garitnya, nauzubillah... rasa nak bagi kaki je... dasar penunggang agama... yang ala2 pak ustaz pun sama je peel... diorang tu sume penunggang agama... menyorok disebalik imej islamic... aku penah je kena, masa memula kawen ngan laki aku... adek ipar aku ni punya la sakit hati sebab dia nak bestfriend dunia akhirat dia (harkptuih) yang jadi kakak ipar dia... pastu setipa kali ada apa2 event kat rumah, mesti bawak betina garik tu.. si betina tu siap jeling2 usha tak puas hati ngan aku pastu buat2 manja nhan mak mertua aku... kemuncak yang dia tunjuk garik n tak puas hati ngan aku masa kenduri arwah bapak mertua aku... malam selepas pengebumian arwah... aku geram, dengan selamba je aku buat2 manja gedix2 ngan laki aku depan mata dia... puas hati aku tengok dia bengang habis... hahaha...

Leeanne88 replied at 5-7-2017 10:53 PM
Ko punya kes sama cam aku ke? Hehe

Tah la azi. Aku pas tau tu, memang aku nanges lama gak la. P ...

kurang lebih dgn aku.. terstalk fb wife dia dari situ tau..oh my sakit la mata sakit ati tgk pic peluk2 dgn bini
kt fb dia 1 pic family pn takde
gaduh baik gaduh baik tp aku masih belum boleh move on

azi_sha replied at 6-7-2017 11:00 AM
kurang lebih dgn aku.. terstalk fb wife dia dari situ tau..oh my sakit la mata sakit ati tgk pic p ...

Aku mula2 kenal tu aku dah cari fb dia. Dah jumpa pun fb lagi satu tapi aku xtau kenapa aku tak bukak. Pastu one day ternampak mak dia komen so aku stalk la fb mak dia. Tu yang boleh kantoi dia dah kawen. Pastu baru la aku tergerak hati nak tengok fb lagi satu yang aku sepatutnya aku tengok dari dulu.

Sama pulak wei kes takde gambar family tu. Fb dia yang aku add tu, memang takde langsung gambar anak bini. Fb lagi satu baru ada cuma dia dah lama tak update.

Mula2 tu memang aku sakit hati gak la. Rasa nak terajang dinding wei. Aku nanges hampir separuh hari gak la. Lagipun aku pernah doa dulu kalau dia bukan jodoh aku, aku mintak supaya aku senang lupakan dia. Alhamdulillah senang jugak nak move on.

Ko takyah la wei stay dengan laki orang walaupun ko dah separuh mati sayang dia. Rasa sayang tu lama-lama nanti hilang la. Insyaallah dapat lagi baik lagi lepas ni.

eyansss replied at 6-7-2017 10:25 AM
setuju... berlambak aku tengok bertudung labuh sampai ke tumit tapi garitnya, nauzubillah... rasa  ...

Jenis2 macam ni memang suka berselindung di sebalik tudung labuh dan kopiah putih. Benci

Babe, unblock je whatsapp...you cannot block him forever... delete boleh block jgn, lagipun who knows esok2 kena kerja lagi sama2...
Belajar jadi cool... kalau dia ada whatsapp lg sound ja, bini dia mesti taktau kan... pathetic husband poor wife

selyusi replied at 6-7-2017 03:20 PM
Babe, unblock je whatsapp...you cannot block him forever... delete boleh block jgn, lagipun who know ...

So i kena unblock la ni?

You know what, first thing yang i fikir after dia kantoi tu is "kesiannya wife dia" dapat husband perangai setan cenggitu. Bukan tak lawa bini, lawa jugak la tapi husband menggatal kat belakang.

Bagi ai pujuk memujuk ni kerja laki. Dh dia yg sedap mencelop pelbagai apam khuen. Bini2 ni klu boleh berhubung setakat perlu. Biasalah ppuan, baik mana pun jeles tu ttp ada. Kurg bhubgan lg baik, tp anak2 kena lh bbaii2

mrs_salvatore replied at 5-7-2017 01:03 PM
bkn nak kutuk bini ke2 noks tp memang bini ke2 majoriti lahanat sungguh. bajet sheols mangsa keada ...

Padan muka kwn hang tu. Cash

Patut ada neraka khas utk org2 curang ni. Menyusahkan org2 bujang je bazir masa nk kena restart balik perasaan tu.