CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Leeanne88

Baru sedar bercinta dengan suami orang

perempuan mmg mudah jth suke, nak2 bile org lelaki ni layan special..tp tu lah lelaki2 ni pn lain kali klu dah kawen, buat care dh kawen blh x? jangan nk menggatal dgn perempuan lain.. dh ade wife, ade ank, nk jugak try2 perempuan lain.. tujuan ape sbnarnye?  jadilah lelaki yg bertanggungjawab, hargai yg depan mate tu..

to tt, u make right decision, jgn dilayan lagi lelaki mcm ni..be careful bile berkenalan lg ye.. reminder to myself too..

ape ko buat ko tanya??? Ko patut larikan diri dari mamat tu selaju2nya la..jgn terjebak lg nyusahkan diri..
Takde penyakit jgn cari penyakit dik oit..

Leeanne88 replied at 10-6-2017 03:31 PM
Alhamdulillah. Settle dah

alamak..aku komen dlu sblm abes baca aleh2 da settle.
U go girl..!

cakap pasal laki org ni, ada sorg laki org ni. memang die ni kaki melayan kot. kalau pompuan wasap semedang ade je die reply. kekdg tu die ni tetiba wasap pompuan tu. bini die sambung study kt tmpt lain tp time bini ada pun cepat je die reply even hari minggu pun. terpikir gak kurang kasih sayang ke die ni takkan bini ko balik rumah pun ko sanggup nak berwasap wasap ngan orang jugak? plg sadis kalau kawan2 lain yg dh kawen tu hangout ngan member2 lain ade jugak bawak bini, ni tak bawak lgsg. pelik jugak.

mrs_salvatore replied at 13-6-2017 03:29 PM
cakap pasal laki org ni, ada sorg laki org ni. memang die ni kaki melayan kot. kalau pompuan wasap s ...

ni jenis orang berbini, dia pun ada bini..

jangan orang kata awak xde bini dah, hakikatnya xmau tjwab..

chinta89 replied at 13-6-2017 11:04 AM
sy setuju pendapat awak.

kalau nk confront nn jejans tu, wat dia gelak je "sape suh bodoh sgt?  ...

kan, lelaki..hmm

tt ni cepat ditimpa perasaan...

bergurau lebih sikit, dia ingat orang serius..

rasanya lelaki tu xde pun menyatakkan kesungguhan utk memperisterikan dia..

ok dah setel..happykan hidup membujang ni,bahagia kita yang pilih

Follow Us
bersykurlah sebab tidak terjebak lebih jauh..kesiannya. kalau boleh tak payahla. kuatkan diri dan stay away from him. tkde apapun kelebihan dgn suami org kecuali makan hati jer manjang . buang masa jer sis.

Pink_Purple replied at 13-6-2017 08:23 PM
kan, lelaki..hmm

tt ni cepat ditimpa perasaan...

Sedap2 je ko cakap aku cepat ditimpa perasaan. Kalau aku ni macam tu, kenapa aku kena ambik masa 3 tahun baru aku terbukak hati dengan laki orang tu?

Sepanjang 3 tahun ni, bukan takde laki lain yang penah nak try. Aku je yang tak boleh nak terima

chinta89 replied at 13-6-2017 11:04 AM
sy setuju pendapat awak.

kalau nk confront nn jejans tu, wat dia gelak je "sape suh bodoh sgt?  ...

Ok fine. Aku lah yang bodoh kat sini. Tak kena batang hidung boleh la nak ngata aku.

mrs_salvatore replied at 13-6-2017 03:29 PM
cakap pasal laki org ni, ada sorg laki org ni. memang die ni kaki melayan kot. kalau pompuan wasap s ...

Elok sunatkan bagi habis je laki camtu

melinda_kerr replied at 13-6-2017 08:56 PM
bersykurlah sebab tidak terjebak lebih jauh..kesiannya. kalau boleh tak payahla. kuatkan diri dan st ...

Thanks sis. Aku rasa lebih tenang sekarang

tanak-balik replied at 13-6-2017 12:28 PM
alamak..aku komen dlu sblm abes baca aleh2 da settle.
U go girl..!

Aku pun tak bodoh nak stay lepas tau dia laki orang

Leeanne88 replied at 14-6-2017 03:31 AM
Thanks sis. Aku rasa lebih tenang sekarang

yeah. i phm apa u rasa when the world againts you dan org biasanya akan blame pihak wanita shj. Sekiranya u betul2 cinta dia dan mahu teruskan juga mmg kena betul2 tahan dgn cacian org-- yg selamanya takkan faham, dan make sure lelaki tu betul2 ikhlas dan takde nk halfway mahukan you. tpi my advice.. tk pyhla dgn suami org. sgt2 menyeksa jiwa dan masa u akan byk sia-sia.

Leeanne88 replied at 14-6-2017 03:28 AM
Ok fine. Aku lah yang bodoh kat sini. Tak kena batang hidung boleh la nak ngata aku.
Tak kena batang hidung boleh la nak ngata aku
why sentaP???? setakat dtg forum, nk dgr nasihat baik2, tak nak dgr kata2 yg pahit in realiti, buat ape?? inilah sikap manusia. ak ckp benda btl tt. ape ko ingat kawan2 sekeliling yg manis2 mulut ckp 'sabar2' kat depan tu, korang ingat ape dlm hati dia?? ko ingat lelaki dh jd suami org ni, dia baik sgt ke. tt, selagi bnama suami org, x pyh ckp sebaik mana lelaki tu, mmg itu dlm hati diorg. ak ni bkawan ngn ramai lelaki, dari pelbagai golongan dan lapisan, diorg boleh cter bdekah2 ketawa kat ak sb ngurat org bujang then pompuan tu nk  f2f bagai bila dh sedar deols laki org.
spt yg dijangkakan, org yg dtg luah mslh ni mmg perangai mcm ni. "diorg nk dgr ape yg diorg nk dgr je" n same wif u. ko nk dgr ayat2 baik je, ayat2 membina je, ayat2 yg menjurus terhadap ape yg ko nak dlm masalah ko ni, ko x nak dengar hakikat2 yg pahit dari nasihat @ pandangan org lain mcm aku ni; bahasa kasar dan straight. kan? so, ak menjangkakan akan ade thread2 multinick ko lps ni mceritakan mslh korang lps kawin (kalau jd kawin) ngn pangai laki ko tu if ko dgn prinsip "aku nak dengar nasihat ape yang ak nak je"

ko ingat lelaki tu nk ckp ape? tak sengaja test market? nk bsimpati sb pompuan tu dh tersuka kat dia gila2 tp dlm dilema dah sb dia laki org?

Tak semudah tu.

diorg akan rsa bangga sb pompuan yg konon pyh sgt nk tundukkat lelaki,, alih2 ngn diorg yg bstatus laki org ni, pompuan boleh cair.

then boleh bangga lagi ckp "sape suh bodoh sgt jatuh cinta"

sape kate tak kena kat btg hidung sdiri? ak penah kena. mati2 x tau dia dh kawin. ape aku buat? ak blah je. x pyh nk face 2 face. kalau f2f nk watpe? nk suh ngaku salah then nk dia pujuk hati kite yg sedih ni?? jantan beb, jantan! kalau kite yg terhegeh2 nak, mmg deols sanggup je nk kawin dua, tiga empat.. lelaki mana nk tolak pompuan? dh alang2 test market, pompuan pun dh sangkut habis, ape lagiii kawin la kan?

so. ak x nk jd bodoh ak blah je. peduli sgt soal perasaan, bukannya mati kalau kehilangan lelaki mcm tu.

ko jgn ingat ak ckp bodoh tu saje. ko jgn pk lelaki ni sesuci embun pagi sgt, sikit sebanyak dia tgelak kat kebodohan kite org perempuan ni okey.

dan ko jgn ckp ak sedap2 nasihat ni, sb ak x alami. ak alami benda ni ok. tp ak x nk hidup bodoh mengharap jantan mcm tu.

sesuatu perhubungan kalau dh start dengan penipuan, ko jgn hrp boleh bahagia. nasihat ikhlas aku, ko blah. blah dari merana kemudian hari.

lps ak baca komen2 sentap tt thdap komen2 porumer lain, ak rse eloklah closed aje thread ni..

kang dtg plk komen2 pedas lain, tt jgk yg ckp 'kenapa x beklog' koser sgt nk beklog ber pages2 sedangkan kita ak tgk if ade notices je kalau sesiapa reply, bukan ade masa nk beklog satu2 pages.

ko angkat kaki lah. tak yah tggu org mcm ni, mula2 mmg sakit hati. lama lama let time heal your broken heart

Rayna90 replied at 14-6-2017 02:48 PM
ko angkat kaki lah. tak yah tggu org mcm ni, mula2 mmg sakit hati. lama lama let time heal your brok ...

Dah angkat kaki. Surprisingly takde la heart broken to the max. Sehari je dah ok. Thanks to korang2 dalam porem ni jugak

chinta89 replied at 14-6-2017 01:33 PM
lps ak baca komen2 sentap tt thdap komen2 porumer lain, ak rse eloklah closed aje thread ni..

Banyak mana je komen2 yang aku sentap dalam ni? Kalau aku sentap pun settle kot dengan forumer lain. Aku siap boleh gelak2 kot.

melinda_kerr replied at 14-6-2017 08:58 AM
yeah. i phm apa u rasa when the world againts you dan org biasanya akan blame pihak wanita shj. Se ...

Tak lah kot nak teruskan sis. Memang i blah je. Tak sanggup. Cuma tak pernah sangka la benda2 macam ni nak jadi dekat diri sendiri

chinta89 replied at 14-6-2017 01:19 PM
why sentaP???? setakat dtg forum, nk dgr nasihat baik2, tak nak dgr kata2 yg pahit in realiti, bua ...

Kalau ko rasa aku sentap dengan komen2 ko, xyah la reply dah. Ni rajin naw ko buat karangan panjang2 kan. Kenapa? Nak tunjuk ko lagi bagus face benda ni ke ape?

Dengan ayat2 ko yang tak habis2 nak menyalahkan aku. Tu aku buat summary je. Takkan aku nak cerita semua benda dalam ni. 7 hari 7 malam belum tentu habis.

Aku yes aku bukak benang ni sebab masa tu aku blur. Aku taktau nak buat ape. Bila baca komen2 korang baru aku dapat idea nak buat ape. Thanks to all of you.

Ko menjangkakan ada lagi benang aku lepas ni? Oh my god. You're assuming here dear. Sampai macam tu pandangan ko dekat aku kan. Tau kan tak baik buruk sangka dekat orang lain sis. Tambah2 bulan puasa pulak ni.

Dah la sis. Aku pun dah happy lepas aku blah dari laki orang tu.