CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1636|Reply: 13

Nak perhatian pls?

Nak mintak sikit kasih sayang boleh? Hahahaga.
Aku anak bongsu tapi akulah paling kurang kasih sayang. Sebabnya, daripada 3 beradek, aku sorang je belom kahwin. So nak dijadikan cerita, aku, ayah and mama aku jelah yang ada dekat rumah ni. Most of my time adalah duduk sorang2 dekat rumah. MaPa aku ni pulak jenis yang takleh dok diam kat umah. diorang banyak pergi event and whatsoeverthing kat lua sana. Kalau takde ape pun mesti pergi berjalan keluar  dan macam2 lagi. Pastu nanti mesti ada yang salahkan aku sape suruh aku tak ikut. Masalahnya, kalau aku ikut pun.. contohnya pergi shopping. Last2 aku yang melilau satu mall sorang2 sebab MaPa aku bukannya larat dah nak jalan jauh  asyik follow aku cari barang2 shopping. Adik beradik lak takde nak teman buat shopping. Cedih an. Thats why aku prefer dok umah.

Carilah pakwe? K aku dah serik yang nih. korang tau lah kan, aku kurang kasih sayang. So faham2 jelah klu aku ada pakwe nanti cane. Syarat2 nya kena bagi perhatian kat aku 24 jam so nampak mustahil untuk sapa2 bertahan dengan aku sebab lelaki ni kan cepat rimas. Kui kui

So masa aku pun banyak dengan kawan2 jelah. Itupun aku dapat rasakan yang diorang rimas dengan aku sebab dalam satu hari tu tak sah kalau aku tak chat diorang. Wahaha. and kalau berjalan pun mesti dengan kawan2 aku je. Agak beruntung sebab aku ade jugak sorang kawan yg boleh share story happy sedih sama2. jgn ckp mungkin depan baik belakang tikam kau. I know her well. Tapi cukup ke untuk aku? Tak. Sebab dia pun ade life dia sendiri. family dia sendiri. Aku pun xbole nak terlalu luangkan masa dengan dia.

So.. hm. Endingnya aku akan rasa sorang2 jugak. So bersyukur lah kat korang yg ramai adik beradik. Tak kisahla serabut gaduh hari2 ke, but sekurangnya kau ade tempat untuk share your happiness and sadness. Hihi.

yang ikhlas, anak bongsu.

Sape sudi jadi abang angkat, pm tepi leh

Ok dek, ko memang kasih syg..instead mencari kasih syg org, why not ko syg diri dlu..muda lg kan? Live life..travel, tgk tempat org, belajar benda baru..smp waktu nnt ada lah org yg akan syg ko..

@HarryPotter boleh jadi abg syg kamu

patutnya kau la bnyk kasih sayang sbb kau je yang tinggal dengan parents lagi.

cuba bersyukur sikit and appreciate ur parents.. apa salahnya teman diorang pegi events.
and tak paham kenapa kau kata kau prefer ddk rmh sbb kalau pegi shopping nnti end up parents tak larat nak ikut kau jalan cari barang.

kalau diorang dh penat tu bawak jela balik.. maybe lain hari je ke cari barang sendiri..

Luang masa kat sni la tt..forum ni byk bnda boleh explore hari2..

Errr...

[AceHand SPECTaceLAR]

Dok kat rumah tapi boleh kata kurang kaseh sayang...? Pernah hada pakwe tapi maseh rasa tak cukop kaseh sayang...? Hada kawang tapi katanya takmo ganggu kawang berbahagi kaseh sayang...? Hapa masalah ko sebenarnya ni...?

Hapa yang aku nampak semernya hapa yang ko mintak... Tapi hapa pulak yang dah ko sumbangkang...? Ko mintak mak bapak ko buat itu ini... Soalangnya... Hapa yang dah ko korbangkang untok mak bapak ko...? Hapa yang dah ko korbangkang untok worang laing demi kaseh sayang yang ditageh...?

Janganglah kita dok berharap sesuatu jika kita sendiri tidak mampu nak korbangkang sesuatu kepada worang laing... Hargailah pengorbangang worang laing dulu yang telah cuba berikang yang terbaek semampu mereka... Jika kita tengok kat atas... Kita akang sentiasa rasa kita tak cukop... Jika kita tengok bawah... Kita akang syukur dengang hapa yang telah kita hada...

Jizzz... Klong! Klong!

Follow Us
Edited by skinsandstars at 16-6-2017 09:04 AM

Bak kata kaka fazura, sayangi dirimu. Hang dok expect diri hang disayangi ramai dan dibelai2 oleh orang ramai dah kenapa? Hang pamper la diri hang sendiri. N cuba jangan clingy sangat dengan orang sekeliling hang. Jadilah independent sikit.

kena bersyukur mungkin..lebih byk kebahagiaan yg allah akan kurniakan.

Hmmm...

skinsandstars replied at 13-6-2017 02:04 AM
Bak kata kaka fazura, sayangi dirimu. Hang dok expect diri hang disayangi ramai dan dibelai2 okeh or ...

[AceHand SPECTaceLAR]

Paleng tak paham nak pegi shopping mesti kena ajak mak bapak ke...? Mungkeng niat nak bermanja tapi nampak macam kurang sesuailah... Laing lar dia worang yang ajak temang shopping...

Jizzz... Klong! Klong!

Jadi manusia x bole banyak merungut terpulang pd diri sendiri..happy tu perlu dcari
Tak adanye datang sendiri...banyak je aktiviti enjoy bole d buat .

join charity event...byk dekat kan diri dengan orang yang lebih susah dari kita..
dari situ kita blaja..ade orang lebih susah dari kita..tapi kita tak bersyukur..

contohnye..g rumah anak yatim,
join kitchen soup, bagi makan kat gelandangan....

cer try anjur gath.

- GATH BOD BORAK 2017 -
(sempena aidilfitri)

boleh arr kita beramas sambil bercurahan kasih sayangan sesama warga borak

Kata mak pak selalu pergi event. Tapi pilih contoh shopping. Eh hello, makpak selalu shopping je ke?

Ikut je lah mak pak tu pergi event. Mcm berbau sesuatu je lah kau ne. Sementara mak pak masih ada, hargai mereka la wei.

btw, TT x rimas ke kalau nak diberi perhatian 24/7?