CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: didiandkids

[BEST]Story dari Didi

didiandkids replied at 13-6-2017 04:09 PM
Guys sorry ler lambat update in sha Allah malam ni aku try sambung lagi

apa ada kat Sri Iskandar?
banyak kali jugak pergi sana
dari hutan sampai la membangun tempat tu

sambung la cepat..

harap sangat jangan jadi macam 1 tread tu.. berjanggut tunggu

loh, mana pi dia ni....tengah syok syok sekali hilang daaaa.....

inilah padahnya kalau tinggai harta banyak kat waris, last last bergaduh dan menanggungnya para arwah dalam kubur....aduyaiii

Laki mak Yong tu cuma pangkat menantu aje pun..tp spesis gila harta..dia langsung x ada rasa segan ke ngan adik beradik mak yong yg lain?? Yg anak kandung pun x tnya lg wasiat dia dulu yg bukak mulut tnya..angin pulak aku ngan manusia cenggini..

5. Sakit

Time ni tengah cuti sekolah bulan 12. Malam tu tengah syok tengok tv sambil cicah biskut tiba- tiba dengar ada orang bagi salam.

Angah aku pun bangun pi buka pintu oh rupanya Pak Nyah aku. Sesi salam - salam , and aku pun tolonglah Mama buat air and kudap-kudap sikit. Mestilah kena tunjuk rajin lagipun aku usha anak Pak Nyah aku time tu HAHAHAHA.

Okay tak lawak

Time tu memang nampak lah muka Pak Nyah aku ni pucat macam tak cukup darah. Muka diorang laki bini resah je. Yang anak-anak disuruh duduk jauh sikit. Tapi aku pasang telinga nak dengar.

"Ocik (panggilan mama aku) Nyah kena buatan orang" sebaris ayat Pak Nyah membuatkan semua mata tertumpu padanya.

"Kamu bior betui Nyah siapa yang buat?" suara Mama risau gila.

"Ustaz tu tak bagitahu. Dia cuma kata orang dekat"

"Habis macam mana mula-mula kena tu? Dah lama ke kena?" Ayah aku akhirnya buka suara.

"Baru dalam 4 hari. Nyah macam biasalah pagi tu keluar ke kebun. Tiba-tiba Nyah terbatuk- batuk. Sekali sampai muntah darah. Balik tu ajaklah si Nora ni pergi klinik doktor sampai ambil darah tapi takde apa pun sakitnya alih-alih disuruhnya balik berehat".

"2 hari Nyah terlantar tapi selera makan besar. Ayam seekor tu pun Nyah boleh habiskan. Malam-malam pun kena ganggu. Macam-macam bunyi ada. Ni pun okay sikit lepas berubat malam tadi tu terus pergi rumah Ocik ni rasa bersalah Nyah tak bagitahu". sambung Pak Nyah lagi

"Tu pun Ocik takut Nora semalam. Paku ada rambut dengan kain kafan terkeluar dari mulut abang. Harini terus baik sikit" sampuk Mak Nyah

Aku yang dengar pun kesian dekat Pak Nyah. Setahu aku Pak Nyah aku ni baik. Geng Masjid. Pak Nyah aku jarang nak gaduh dengan orang. Tiba- tiba je dia kena macam ni.

"Kamu gaduh lagi ke dengan Yong?"
Tiba-tiba ayah menukat topik.

"Haih tahlah bang. Nak gaduh-gaduh adik beradik ni penat saya. Yong tu kakak. Saya ni adik. Kalau Yong nak sangat geran tu saya bagi jelah senang" Pak Nyah nampak sangat fedup nya.

"Tak boleh rupe gitu Nyah. Ocik ni bukan apa. Takut terjual rumah tu nanti. Kamu faham-faham jelah perangai Yong tu"

Aku bukan nak cakap tapi Mak Yong aku dengan laki dia ni macam gila harta. Dulu aku pernah dengar cerita juga yang laki dia pun bergaduh adik beradik pasal tanah tapi yelah aku tak amik port sangat sebab budak-budak lagi.

Perbualan diorang mula bertukar ke isu semasa. Aku pun terus maleh nak membesarkan speaker telinga aku ni. Khayal bergurau dengan sepupu aku sebelum Pak Nyah dan Mak Nyah meminta diri beransur pulang. Aku kemaskan cawan dan pinggan , manakala mama menyapu kembali ruang tamu.

Jam menginjak 11 lebih. Dah lewat aku pun mengantuk. Aku bersiap- siap untuk tidur.

Aku baca ayat kursi dan surah 3 qul dan sapukan ke seluruh muka dan badan aku. Perlahan aku menutup mata

Tapi sebenarnya malam masih panjang....

Rate

1

Sorry lah sebab lambatbupdate in sha Allah malam ni akan ku update lagi
Berkaitan dengan sri iskandse nanti aku citer

Follow Us
Hish..... Apo tergamak niaya adik badik ni....

6. Mama

Okay sebelum aku ceritakan bab ni aku nak bagi biodata ringkas pasal family aku.

Adik beradik aku ada 4 orang

Along
Angah
Achik
Aku

Aku satu-satunya perempuan (senanya 2 perempuan tapi adik aku tu meninggal masa umur setahun)

Rumah aku ni rumah taman. Ada 3 bilik 2 bilik air. Satu tu bilik parents aku. Satu lagi bilik abang2 aku and satu lagi bilik aku. (Ni pelan rumah time umur aku 13)

Sambungan...

Aku tersedar bila aku dengar suara orang menjerit. Aku pun meluru lah keluar tengok-tengok ayah aku tengah pegang mama aku. Yang Mama aku pulak terjerit-jerit macam orang tak waras. Abang-abang aku terus pegang Mama aku. Aku nampak mulut Ayah aku terkumat kamit, sebelum Mama aku pengsan macam tu je.

Aku pula masih terpinga-pinga, Ayah aku terus suruh kami tidur kat ruang tamu ramai-ramai. Aku cuba tanya Ayah tapi aku tengok Ayah muka stress je so aku pun batalkan lah niat murni aku tu.

Pagi tu Mama bangun sihat walafiat. Macam tiada apa-apa je. Aku tanya Mama ingat ke apa berlaku malam tadi. Dia tanya balik aku "kenapa jadi apa?"

Ayah aku pun cerita lah kat Mama aku. Tapi Mama aku siap sumpah kata dia tak ingat apa-apa pun. So Ayah aku pun terus tutup mulut.

Kebetulan sarapan pagi tu nasi lemak yang alas daun pisang, terus Ayah aku kata jangan nak alas-alas daun pisang dah. Dekat kami adik beradik pun dia pesan jangan beli makanan yang ada alas daun pisang. Achik pun tanyalah tapi Ayah aku suruh ikut je.

Pagi tu memang Mama sihat walafiat, tapi asar tu...

Dalam pukul 4 lebih macam tu tiba-tiba Mama aku mengadu kata kaki dia sakit macam ada orang pijak kaki dia. Tapi lepas azan Mahgrib terus kaki dia elok.

Hal ni mula berlanjutan sampai seminggu. Pukul 4 lebih je mula Mama aku mengadu. Kami adik beradik semua urutkan Mama. Ayah bawa Mama pergi klinik mana tahu ada penyakit apa-apa. Tapi Doktor kata Mama aku sihat je.

Hari ke 7

Malam tu Mama muntah darah...

Rate

1

Wahh penulisan TT baik sekali, bahasa teratur dan senang paham. Tak sabar nak tunggu sambungan...

sila sambung kalau sempat

Sebelum aku nak sambung perlu diingatkan kisah ni memang panjang kesnya. Dekat 4 tahun wo sampai aku dah nak spm baru setel

Ketagih dah neh.....

waklaikomsalam

tak sabar nak tunggu tt update.. terbaik lah tt

tak Sanaa nak tunggu TT sambung

didiandkids replied at 15-6-2017 04:04 PM
Sebelum aku nak sambung perlu diingatkan kisah ni memang panjang kesnya. Dekat 4 tahun wo sampai aku ...

jom sambung jom...

Aiseh dgn penuh harapan aku bukak trid ni ingatkan ada update

Yela.. TT cpt cpt update yer.. x sabar nak baca.

yuhuuu...tt sila sambung ye..hari2 update baru habis kisah 4 thn tu..

tt patlah sambung. kalau bab family ni mcm2 kan boleh jadi. lagi2 kalau pasal harta wasiat ni