CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4342|Reply: 15

Macam mana nak tau syampu elok ke tak?

Hi semua! Nak mntk pendapat semua macam mana nak tau kalau syampu yang kita guna tu serasi ke tak eh dengan kita?

Macam contoh kes saya, saya ada masalah rambut gugur, kering dan frizzy lagi2 lepas syampu. Lepastu terjumpa ada satu syampu ni saya cam agak terpengaruh dia boleh bg rambut tu terurus, lembut, cepat panjang, elakkan rambut gugur, dan mempercepatkan pertumbuhan rambut baru. So saya beli, dan guna, dalam 4-5 kali penggunaan (saya syampu 2 kali seminggu, paling lama seminggu sekali), masa syampu tu gugur segumpal. Bagi saya mungkin xde apa2 kot sebab sebelum2 ni guna syampu lain pun saya biasa je gugur segumpal ni. Tapi yang tak bestnya lepas 4-5 kali guna syampu tu still gugur segumpal setiap kali syampu lepastu bila rmbut dah kering masih lagi gugur. Bila bangun tidur, bila lepas rambut lepas sanggul, etc. Takdelah gugur sebanyak masa syampu tu tapi adalaa dalam 4-5 helai gitu tapi memanjang nk gugur je. Makin risau sbb bila nk ikat/sanggul, rambut rasa cam makin nipis. Bila saya tanya ejen yg jual syampu tu, dia kata saya mungkin dalam tempoh penyembuhan. Kena lebih kerap syampu lama-lama baru boleh serasi. Baru jadi effect lain yg boleh tumbuh rambut baru, kurgkan rambut gugur, dan cepatkan panjang rambut tu. Saya tak pasti pasal keserasian syampu dengan rambut/scalp ni. Berapa lama kena tunggu baru boleh nampak keserasian eh? Sesiapa ada masalah serupa pasal keserasian syampu ni tak? Ke kalau nak tau syampu tu serasi ke tak, bila kita terus tukar je syampu tu, sekali cuci je terus elok? ada tak macam tu?

p/s: saya suka tukar-tukar syampu. kadang2 baru guna sekali syampu A dah terjumpa dengan syampu B kata boleh bagi syampu cepat panjang, menggalakkan pertumbuhan rambut baru, kurangkan gugur, etc (saya mudah terpengaruh dengan yg jenis nk cepat panjangkan rambut ni haha XD). Taktaulah kalau habit selalu tukar2 syampu ni sebabkan masalah ketidakserasian ni ke?

I pon ada masalah rambut cam u. Rambut cepat gugur and scalp flaky and kering. Banyak je jenama syampoo I dah pakai but still ada problem ni jugak. Recently I try pakai syampoo organik yg anti hair fall, x sure sama ada berkesan ke tak. Tunggu je la.

U pernah x pergi pakar rambut untuk check? I rasa sesetengah org x boleh pakai syampoo yg mix banyak chemical.

likecandy replied at 14-6-2017 05:28 AM
I pon ada masalah rambut cam u. Rambut cepat gugur and scalp flaky and kering. Banyak je jenama syam ...

saya bukan alami scalp yg kering, tapi rambut yg kering lagi2 lepas syampu. dia jadik kering dan frizzy padahal dh guna conditioner. Boleh tau apa nama syampu organik tu?

Try pakai syampu dari mahal ke murah semua macam tak de effect. tak pun sekejap je cantik. Minggu depan dah keras balik. last2 letak je aloever kat rambut. okay sikit. Lepastu kalau ada kelemumur, letak buah oren kat scalp.

Kak Nac

i pun sama mcm u. lps rebond rambut. after few years rambut cepat gugur.. bila syampu, segumpal ko! dah tu kelemumur n rambut kering lagi yg dpt kesan guna syampu2 yg dh bmacam2.

iols try guna d'Herbs (ala alif syukri punya produk). habis sebotol x de kesan... habis je 3 botol, rambut iols nampak perubahan.

xde gugur yg ketara, rambut xde kelemumur. mmg happy sgt2!

sampai skg iols guna d herbs.

iols x guna produk local utk kulit dan dalaman ye.. jgn salah paham bila ckp iols guna produk local like dherbs. iols x taksub guna local product kulit muka/wajah atau minum supplement2 bagai tu. tak, iols x ambik benda2 tu.

iols ambik syampu je. qu puteh ke, tati ke, aura white ke, semua tu x guna.

tt cuba syampu dia tp jgn habis sebotol dah stop. cuba byk2 botol sikit. iols alergik ngn syampu yg byk chemical ni (syampu yg byk iklan kat tv biasanya x sesuai ngn rambut iols).

chinta89 replied at 14-6-2017 03:33 PM
i pun sama mcm u. lps rebond rambut. after few years rambut cepat gugur.. bila syampu, segumpal ko!  ...

Ohh, chinta89 kena effect mcm tu eh. Kenapa lepas habis sebotol, bila x nmpk perubahan, chinta still nk guna dherbs tu? kenapa tak terfikir dherbs tu x berkesan masa tu?

Saya pun mcm plan nk carik syampu organik atau syampu yg kurang bahan kimia ni. Taktau marine essence macam mana, syampu santan sume tu. huhu

Follow Us
dj_design89 replied at 14-6-2017 02:11 PM
saya bukan alami scalp yg kering, tapi rambut yg kering lagi2 lepas syampu. dia jadik kering dan f ...

Nama dia Avalon Organic. Boleh try google. Memang pricey la tapi time I beli tu kat kedai mane x ingat ada sale.

dj_design89 replied at 14-6-2017 04:47 PM
Ohh, chinta89 kena effect mcm tu eh. Kenapa lepas habis sebotol, bila x nmpk perubahan, chinta s ...

sy still guna sb sy pegi mengadu kat tuan kedai... apesal u kata ok tp i pakai xde perubahan?
dia kata : dik, jgn la u cuba sebotol bila x nmpk perubahan, terus stop. at least guna 3 botol baru la nmpk bkesa. ni bukan produk ajaib pakai2 terus nampak perubahan.

ha, dh kena basuh kat tuan kedai mcm tu, iols pun beli la botol kedua.. dan still x nmpk perubahan, iols guna btl ke3. start kat sini iols perasan rambut x kering mcm akar kayu, kelemumur dh x singgah, akar rambut dh ade balik! (dulu kelemumur teruk, rambut kering mcm akar, dan rambut luruh bergumpal2 sb akar rambut dh xde)

rambut aku dulu teruk sgt gugur, kering. masa tu rambut panjang paras pinggang, rimas punya pasal so aku pon potong la sampai paras leher, igtkan settle la masalah.. sama je gugur jugak..  alang2 shampoo yg aku selalu guna tu abes,  aku pon p la watson,  dok belek2 shampoo apa yg ok.. nampak ada promotion beli shampoo free conditioner..  brand ni tak pernah tgk and taw pon, sbb ada offer so rembat jela kan...  try pakai da dkt 7bln ni ok sesangat.. tak pernah gugur dah, dan dah tak kering..   nah aku suggest ko try Syoss hair repair shampoo and conditioner.. bau pun wangi.. rambut aku dulu bila shampoo je kering, bila tak shampoo dia berminyak pulak pastu dgn gugur, kelemumur lagi.. skrg ni hilang terus masalah...Syoss best

baru guna sebotol Syoss.. da nampak kesan

chinta89 replied at 14-6-2017 03:33 PM
i pun sama mcm u. lps rebond rambut. after few years rambut cepat gugur.. bila syampu, segumpal ko!  ...

Boleh iols tahu pakai yg jenis mana?

Iols skrg pakai syampu vatika. Beli kat giant.
Mmg best pakai dia. Dah hampir 20 years pakai sunsilk, haritu rasa mcm nak tukar brand pula.

vender replied at 18-6-2017 10:10 PM
Boleh iols tahu pakai yg jenis mana?

yg ni uols. so far rambut i ok. suke sgt!

chinta89 replied at 19-6-2017 08:56 AM
yg ni uols. so far rambut i ok. suke sgt!

Xnmpk gambo  

eh yeke x de gmbr.. kjp iols upload lagi sekali...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

chinta89 replied at 19-6-2017 01:38 PM
eh yeke x de gmbr.. kjp iols upload lagi sekali...

Ok tq tq