CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Macam mana korang jaga ayah / ibu yang terlantar sakit dan pakai pampers?

yatty123 replied at 22-11-2018 11:38 AM
Bagi saya, service macam ni lagi elok dari hantar pergi rumah org tua sbb flexible dgn keperluan m ...

Yang ni pnting jugak. At least boleh tngk BG masing2 even before interview. Tak kisah la pengasuh ke, penjaga ke, nurse ke. Dah la seminggu lepas ada kes liwat kanak2 tu. Aduh

perantaulaman replied at 22-11-2018 05:21 PM
betul tu. lebih baik la jaga mak ayah kat rumah senang jumpa jadi silaturahim tu berkekalan. kalau ...

Yg ni betul wehhhh. Makcik aku dlu hantar g rumah org tua. Jumpa setahun skali. Last2 dia meninggal lepas 3 tahun lepas hntr rumah jaga org tua. So jumpa dlm 3-4 kali je

semua tu dah elok dah.... tapi asal check balik website tu nak banding dgn yg lain... takde uniform ahh... bila org datang mana tahu sapa datang.. safety itu penting

adila39 replied at 22-11-2018 07:36 PM
pengalaman ni xsemua akan peroleh tau. so kena anggap ni anugerah menjaga org tua. siapalah sanggup  ...

your mom raised a good child. Nanti boleh terapkan ke generasi seterusnya. Hopefully diorang boleh jaga la bila kita dah tua. Jgn la biar dia hantar kita ke rumah org tua. Jgn bg dia pikir pon nk hntr ke sana. Paling2 pon upah org jaga kt rumah. At least hari2 boleh jumpa, tanya khabar, spend time. Benda tu hakikatnya dah makin luput ditelan zaman.

fidra replied at 23-11-2018 11:52 AM
Yg ni betul wehhhh. Makcik aku dlu hantar g rumah org tua. Jumpa setahun skali. Last2 dia meningga ...

Kesiannya... Saya hrp dia happy sampai akhir..
Cerita mcm ni selalu dgr dah,sedih sgt..hantar pergi rumah orang tua nih nak sama dgn hntar pergi nursery tapi lagi hebat sbb bermalam dekat tempat yang jauh dari rumah sendiri, anak-anak sendiri.

Steady la anak yg bagus tolong jaga mak bapak walaupun susah nk jaga orang tua ni. Aku dulu camni jugak kena jaga arwah time dia sakit tua. Mula2 mmg kekok sikit tapi lama2 belajar tak susah pun. Pelan2 je buat, lama2 biasa la. Badan kita dgn diorang sama je, jgn pelik sgt haha

Follow Us
Nak kata senang takde la, tp bagi aku lebih kurang jugak mcm jaga baby. Cuma kalau kau segan tu biasa la tapi lama2 okay je. Kalau susah mintak je orang ajar. Lebih baik bertanya dari buat taktau

Fadzil38 replied at 23-11-2018 12:05 PM
semua tu dah elok dah.... tapi asal check balik website tu nak banding dgn yg lain... takde uniform  ...

kadang-kadang uniform yg buat service naik mahal.. tapi bab safety mmg penting. Rasanya caregiver boleh set-up kan interview session sapa korang nak before start hire. So bukan la orang yang kita tak kenal datang rumah

amriazmil replied at 25-11-2018 03:17 AM
Nak kata senang takde la, tp bagi aku lebih kurang jugak mcm jaga baby. Cuma kalau kau segan tu bias ...

Diorang mak bapak kita jugak. Time ni la nk betul2 dapat balas jasa. Letak segan malu tu kat tepi, dulu diorang tgk private kita pun okay je haha. Kalau boleh belajar la cara nk jaga diorang tu, at least diorang selesa la dgn kita. Takleh kasar2 sgt walaupun diorang dh besar

niat ikhlas kerana Allah..akan dipermudahkan dan dilapangkan hati

cikupang replied at 25-11-2018 10:32 AM
Diorang mak bapak kita jugak. Time ni la nk betul2 dapat balas jasa. Letak segan malu tu kat tepi, ...

aku dulu upah orang sekali sekala sbb kadang2 je aku mmg terdesak tak dpt nk jaga org tua aku kat rumah. Tp dlm masa yg sama aku cuba utk spend sebyk masa yg mungkin dgn diorang sbb taknak lepas tanggungjwb aku camtu je. Dlm2 tu aku belajar la jugak cemana nk jaga orang tua ni, cemana nk cebok, mandikan and pakaikan pampers semua

trinne replied at 25-11-2018 09:47 AM
kadang-kadang uniform yg buat service naik mahal.. tapi bab safety mmg penting. Rasanya caregiver  ...

Aku still tak sure ah orang luar datang rumah... Sbb dia dari website, tgk facebook pon macam advertisement je  

fidra replied at 21-11-2018 02:49 PM
Maaf necro thread lama. Nk tnya pendapat sebab aku ada kawan dia dah sedaya upaya bertahan nk jaga m ...

Bagi saya hantar pergi rumah orang tua tu pilihan paling akhir. Tp lagi elok kalau jaga sendiri tak boleh tgk masa pergi kerja upah part-timer yg boleh tgk.. cari yg elok2.. Bukan apa.. sebab hantar rumah org tua ni feel dia lain macam dah

Fadzil38 replied at 25-11-2018 09:12 PM
Aku still tak sure ah orang luar datang rumah... Sbb dia dari website, tgk facebook pon macam adve ...

bro, tu kita boleh decide sendiri. Tapi kalau dah jumpa sebelum ambik upah dan muka terpampang kat website.. rasanya susah nak lari kalau buat masalah....

trinne replied at 25-11-2018 09:47 AM
kadang-kadang uniform yg buat service naik mahal.. tapi bab safety mmg penting. Rasanya caregiver  ...

Mahal sedikit aku pun rasa ok je, asalkan mrk berdedikasi nak buat kerja ni aku pun rela bayar lebih utk upah mrk berbanding sesetengah pengasuh yg buat kerja demi duit je tanpa sebarang pengalaman, lebih teruk lagi mrk akan naik harga sesuka hati je.

hei_heihei replied at 25-11-2018 09:39 PM
Bagi saya hantar pergi rumah orang tua tu pilihan paling akhir. Tp lagi elok kalau jaga sendiri ta ...

Ibubapa kita akan berasa lebih selesa kalau berada kat rumah sendiri, kat rumah org tua2 tu mrk mungkin berasa sunyi dan muram kerana x ada org yg dikenali, lama-kelamaan mrk akan berfikir yg bukan2, ingat anak sudah x mau mrk lagi...

popopolaris replied at 25-11-2018 06:57 PM
aku dulu upah orang sekali sekala sbb kadang2 je aku mmg terdesak tak dpt nk jaga org tua aku kat  ...

Mmglah mcm tu hidup kita skrg, semua pun sibuk bekerja dan x ada masa nak jaga ibubap kita yg sudah tua. X mungkin juga panggil kita lepaskan kerja kita je kerana kita perlu duit utk hidup juga, jadi terpaksalah cari org lain utk jaga ibubapa kita. Kini sudah ada Caregiverasia agak mudah juga nak cari penjaga yg sesuai dan dekat di kawasan rumah kita.

milobing80 replied at 25-11-2018 09:59 PM
bro, tu kita boleh decide sendiri. Tapi kalau dah jumpa sebelum ambik upah dan muka terpampang kat ...

Pekerja dr Caregiverasia tu semua sudah terima latihan yg professional jadi x perlu takut mrk akan lari kalau berlaku apa2 hal, mmg dpt dipercayai berbanding penjaga yg kau cari dr FB punya...

FirdausSah replied at 25-11-2018 10:25 PM
Ibubapa kita akan berasa lebih selesa kalau berada kat rumah sendiri, kat rumah org tua2 tu mrk mu ...

Aku rasa kedua2 ok je, tapi ada org yg terus letak ibubapa mrk kat rumah org2 tua dan x pernah lagi datang utk menjenguk mrk, yg itu barulah dipanggil derhaka, kalau pd masa hujung minggu kita ada datang utk membawa mrk keluar jalan2 x ada masalah lah...

sotuna replied at 25-11-2018 10:49 PM
Pekerja dr Caregiverasia tu semua sudah terima latihan yg professional jadi x perlu takut mrk akan ...

Mmg betul, kalau upah calang2 org je nanti mrk buat perbuatan yg x baik terhadap ibubapa kita kan susah, lagipun ibubapa kita mungkin takut utk beritahu kita perkara yg sebenar jadi kita pun x tau, lebih baik je upah dr Caregiverasia...