CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: charlie87

Mak ayah yg lain dari lain

kesiannye life ko.. mesti sedih bile dilayan mak ayah ngan jiran camtu.. takde ape yang aku boleh nasihatkan kalau semua pon ko dah try buat.. cuma ingat 1 je la.. kite tak wajib sayang tp wajib berbuat ihsan kat ibu bapa.. itu yg aku penah bace.. dah betul dah ape yg ko buat.. cuma penghujung jawapannya hanye sabar.. sabar.. dan sabar layan karenah orang tua

Hana replied at 15-6-2017 01:54 PM
boleh la tapi, ko kena cari lelaki yang terima ko seadaanya la.
dulu ada la poremer keluarga dia  ...

Tu la masalahnya..aku x sure dorg boleh terima aku seadanya tak..

Actually aku x reti nak cerita..huhu

Sasha replied at 15-6-2017 02:33 PM
TT ai setuju pendapat yg suruh u pindah rumah. Jauh dr mereka. Jenguk pun sesekali kalo bole sampai  ...

Aku stay dgn atuk..
Bnyk atuk aku dah tlg..aku nk jaga dia lak..
Nanti aku dah kawin,baru aku gi jauh..sbb masa tu tanggungjwb aku n syurga kt laki..
Time tu aku wat hal aku..focus fam aku..

prettyuglybabe replied at 15-6-2017 10:23 AM
jangan plan untuk kawin semata-mata nak jauhkan diri dari mak ayah awak..
u never know laki jenis a ...

Sama dengan advice yang aku nak bagi TT cuma sedikit kelainan gertak sikit... klu nak duit tolong berubah klu tak ini last jumpa along... sometimes they need a wake up call... pastu TT hilangkan diri... klu boleh bawak adik sekali... tapi kesian kat atuk la... hati mesti mau kental dik...

leylapple replied at 15-6-2017 02:43 PM
susah bela biawak idup nie...

penagih dadah nie umpama zombie tau... mudah berjangkit tapi nak  ...

Yes mostly mcm tu

20 tahun lebih ayah aku ambil benda tu

Tapi dia x penah naik tgn kaki..kalo ko tgk dia mcm biasa je..ckp xde la merapu..
Tapi time tak dapat tu,mula nk marah2..

Aku garang..aku kekadang jeling je ayah aku kalau aku rasa dia loser sgt..aku tak paham napa susah sgt nk berubah..

Aku kesian kt adik2 aku..
Penah one time kene tangkap adik aku menjerit buat malu je kat kwn2..time tu kwn2 dia ada..kesian dia
Aku rasa time tu nk slap muka ayah aku bia dpt kesedaran sikit

charlie87 replied at 15-6-2017 04:20 PM
Yes mostly mcm tu

20 tahun lebih ayah aku ambil benda tu

kesian korang...

nasib baik lah korang adik beradik tak jadi antu, dpt bapak antu (kira antu lah, dah jadi bewak idup a.k.a zombie)

aku doakan korang dapat nasihatkan mak korang tu jgn turutkan sangat permintaan ayah korang...and bela korang sebaik2nya...tak susahkan korang

dan aku harap ayah korang berubah for good

Follow Us
susah kan.. bila masalah datang dari keluarga, sbb keluarga tu bukan pilihan kita.

abg aku ada yg amik, dan byk masalah dia bawak. mak ayah aku bergolok gadai nak setelkan masalah dia dgn ktorg adik beradik semua kena heret.  aku ikutkan dah taknak tolong aku sendiri tak cukup makan sangat, plus mmg aku takde rasa simpati. cuma nya dia da kawen aku simpati kt bini dia kekadang aku tolg.

lenkali mak mintak duit tnya direct nk guna utk apa. nak beli brg meh sini saya belikan, nak makan meih sini. kena extra tegas. kalau mak kata kedekut apa, u beli barang2 dapur n rumah bawak ke rumah terus. at least duit tu nampak hasil.

stress2 meh join aku bersukan.

duri_durians replied at 16-6-2017 03:40 PM
susah kan.. bila masalah datang dari keluarga, sbb keluarga tu bukan pilihan kita.

abg aku ada yg ...

Yup..its not our choice..

Aku stress2 pi bersukan gak..gym free company aku provide..puas hati. Tapi kan bila penat2 keje balik kene mengadap mslah camni aku rasa life aku ni tak normal lansung

Baca kisah ko ni tt, membuatkan aku bersyukur tinggalkan bekas laki aku yg drug addict tu dan tidak membenarkan anak aku membesar dengan seorang ayah penagih.

Me pun ade family problem gak cuma ayah me x tlibat sbb da lama in fact bpuluh tahun mninggal dunia. Skrg psl ibu n bapak tiri yg ke.....

1)kena sabar n tabah.sy fhm sgt apa yg tt rs but just suck it up.
2) byk kan bdoa n jgn putus doa/solat. Anggap ini adalah dugaan utk tt.
3) me ada same problem ms bujang which is mcmana nk introduce lelaki pd family. But, I was lucky sbb kawen dgn kwn abg. Yg ni,tt kena rilex n cari lelaki yg bole terima tt n family seadanya. Berdoa byk2..semua tuhan dah tentukan.
4) stop bg duit utk benda yg bkn2. Make time utk beli brg instead of bg duit. Sy hrp tt sabar...sy fhm tt takut d label anak derhaka tp derhaka kah kita sbg anak utk mghentikan pkara buruk yg sdg blaku?apa tidak derhaka kah ayah n ibi tt pd tuhan sbb drug addict? Seriously tt,move on. Live your life to d fullest n cari someone yg really care about u. Yg lain, leave to Allah swt.

Salam TT. Menitik air mata i mlm2 ni. I ni anak yg di benci. Sejak kecik lg. Rumah tu neraka bg i. I rasa x selamat. Sepak terajang maki tu makanan i la.

Paling sedih benda tu di bawa sampai keluar rumah. Contoh pegi beraya, bila org tanya: yg ni darjah brp (refer pada i) terus my mom keluarkan segala keburukan i. I baru skolah rendah kot? Apa kejahatan yg bole budak sek rendah buat? dah la waktu raya. I sakit fizikal dan mental. Sume tentang i tak kena. Tapi kalo kakak i mmg kesayangan la.. paling sedih bila mak i tau i makan ubat sbb demam, terus kena marah.. i x sihat kot? Kalo nak cite mmg banyak. Dan benda2 tu membawa kepada siapa i hari ini. I jadi sensitif, cpt emo, hilang keyakinan diri sbb diorang slalu caci tentang rupa i (tapi Alhamdulillah i sempurna). I ada nama yg baik tp diorg panggil i.... erghh i x sanggup nak sebut.

Banyak dlm hidup i, i bawa diri. I rasa lonely, rasa incomplete sbb i xde family mcm org lain. But Allah knows better. Hanya Allah tempat i mengadu. Dan i bersyukur ats susah payah masa lalu i masih lagi mampu menjadi manusia. I hope u terus kuat syg, I feel u. Semoga ada someone yg akan hadir dlm hidup u unt bagi u bahagia & unt beri u sebuah keluarga sempurna... aminnn

barfi replied at 17-6-2017 12:29 AM
Baca kisah ko ni tt, membuatkan aku bersyukur tinggalkan bekas laki aku yg drug addict tu dan tidak  ...

Bagus larr..

Honestly,kesian kat anak2..mcm aku..n adik2 aku..
Makan hati je larr..susah weh membesar as anak penagih..mcm2..tapi alhamdulilah kitorg myb boleh pikir panjang kot..

Emosi tekanan..then memberontak..boleh je jadi..tapi aku tepis sume tu..stress2 ke aku menangis je la..nak cite kat org takut hilang kawan..yela org lain membesar cara lain..aku lain..paham ke dorg..

anak2 ko kak boleh berjaya..even ayah dorg drug addict janji ko bg perhatian kt dorg..buat dorg rasa life dorg xde beza dgn org lain..

Apa org lain boleh buat,dorg boleh buat..kalau org lain pandang rendah,jgn rasa rendah diri..suh dorg buktikan kt org lain..ayah aku yg salah jgn judge aku n lain2..

Dgn pelajaran n kerja bagus je boleh tutup sikit kelemahan family aku..and aku work hard for that..i gain respect from people for what i am..aku akn terus work hard..

CardiGans85 replied at 17-6-2017 12:58 AM
Me pun ade family problem gak cuma ayah me x tlibat sbb da lama in fact bpuluh tahun mninggal dunia. ...

Part intorduce org luar kat family tu paling susah dlm hidup aku..

Kekadang aku jeles dgn org lain..untungnya xya lalui benda ni..

Aku mengaharap dpt family normal..even kalau takdir ayah aku is org kg kerja bendang pun aku dah bersyukur..aku sure bangga..bangga tuk kenalkan org lain..

Aku ada kwn..ayah nelayan..hidup susah..tapi ayah dia seorang yg ada material ayah..bertanggungjwb..suh mmber aku solat..selalu call time kt university dlu..aku berangan dlu kalau ayah dia boleh jd ayah aku..coz zaman aku kt university dlu,aku sendiri sume..register pun sorg..konvo sume aku tak pi even aku dean list haha..cert aku pos kt rumah je

Naatasha replied at 17-6-2017 02:01 AM
Salam TT. Menitik air mata i mlm2 ni. I ni anak yg di benci. Sejak kecik lg. Rumah tu neraka bg i. I ...

Wsalam..
Terima kasih..ya allah besar gak dugaan ko..
Mak ko tu mak betul kan?

Tapi mmg ada mak2 camni..sebab apa,sebab mak pun manusia..tak lari dari salah silap..tapi apa kita boleh buat kan..sume ni takdir..
Character anak2 terbentuk dr sikap dan layanan mak ayah..

Takpe..ko jgn rendah diri..buktikan kt org sekeliling ko boleh create life yg awesome.bina dan coraklah kehidupan yg ko nak..

Kalau ko dah keje,ko kerja bersungguh..ada duit lebih ko improve life n diri ko..

Yg lepas tu lepas..jgn mengenang nasib coz tak bawak kemana..actually boleh ambik ni as pengalaman hidup..pengalaman yg org lain tak rasa..pengalaman yg boleh buat ko matang buat decision..matang pilih jln hidup ko..

Pecaya satu je,tiap dugaan yg tuhan turunkan ada bnda baik yg akan dtg satu hari nanti..

Mcm aku,sabar je la..
Tapi as manusia,aku ada emosi..perasaan.yes sure ada masa kita teringat kisah lama..and rasa sebak..

Edited by Naatasha at 17-6-2017 04:24 PM
charlie87 replied at 17-6-2017 04:07 PM
Wsalam..
Terima kasih..ya allah besar gak dugaan ko..
Mak ko tu mak betul kan?

Ye mak betul lah tu. Kalo mak tipu2 macam Puan Sri Mawar tu, I x kisah sangat. Hehe. I cuba untuk x mengenang nasib, tapi kadang2 memori tu dtg mengusik jiwa. Terutama bila kwn2 happy nk balik rumah jumpa mak ayah. Tapi i? .......... no words yg bole describe perasaan i secara tepat.

Lps i kna dera tu, 1 hari i mintk ayah hantar i balik duk ngn nenek. Mase my mom dpt tau i nak balik kg tu, dia pukul i dgn payung gile2 dgn penuh perasaan.. hmm,  lepas nenek i meninggal, i raya sorang2 kat perantauan. Ms tu i dah keje. Sedih tgok sorg2 housemate balik. I pun pura2 mcm nak balik, tapi i x balik. Duduk la i sorang2 kat umah sewa. 2 taun hari raya i cuma kat rumah sewa sorang2. Ade sekali tu mlm raya, umah sewa i tu blackout dari kul 11mlm smpai kul 4 pg. I takut sgt. Gelap. Pastu kejiranan pun sunyi sbb rmai balik kg. Kenangan sgt. Banyak tau effect dlm hidup bila ada masalah keluarga ni.

Skrg, i dah kawin. I kawen kat umah nenek sedara je..takut jugak fmly in law x dpt terima, tp Alhamdulillah diorg ok. Baru jugak la kawin. Dapat la raya ngn suami.. dah x sorang2 lagi. Harap2 raya yang bakal2 mendatang, makin bertambah ahli keluarga i

Btw tq unt ur beautiful words. I doakan yg terbaik unt u. Derhaka seorng anak bukan ibu atau ayah yg tentukan. Allah je yg layak menilai semua tu.  

Salam TT. ur very strong girl and have achieved so much so jgn rasa rendah hati sangat part samada org lain boleh terima family u atau tak.
Every family has its own story ada je laa dirty laundry yg only diorang yg tahu.
Semua ada dugaan masing2. I hope you think more positively bila berkenalan dengan anyone (a guy). As long as u honest nobody sees u as terkurang apa pun. Mcm most yg comment dalam ni semua kata u tabah and strong. To raise above all that. So, think that way when u rasa rendah hati nak introduce family u. I doakan u jumpa jodoh soon yg terima u seadanya and can lessen your burden.

charlie87 replied at 14-6-2017 10:41 PM
Kenapa mak ayah awak pukul?dorg baran ke?

Tak tahu nk ckp baran ke ape , biasa je..tp dorg jenis mata duitan mne2 ank yg bagi die kesenangan dorg akan banggakn dan sanjung salah sebesar gajah dorg takkn nmpk..tp bila kite tak senangkn dorg walau dorg tau kita masa tu sngt2 susah dorg lg hina malukn kt semua sedara mara..allah je tau betapa kuatnya hati nie tempuh smpai sekarang sy tak tahan sy lari dari rumah..

Macam macam cerita yang I dapat kat sini. I doakan supaya demua orang dapat menghadapi yang dengan tabar dan penuh kesabaran. I tahu bukan mudah. tapi janji Allah kan pasti Allah tidak membebani seseorang melainkan sesuai dengan kesanggupannya. Ia mendapat pahala (dari kebajikan) yang diusahakannya dan ia mendapat siksa (dari kejahatan) yang dikerjakannya.

take care semua.

Edited by CardiGans85 at 17-6-2017 08:37 PM
charlie87 replied at 17-6-2017 03:55 PM
Part intorduce org luar kat family tu paling susah dlm hidup aku..

Kekadang aku jeles dgn org l ...

Tt,u kena sabar..sbb ada hikmah knp u hadapi pkara ni..at least u ada kerjaya yg ok lgpun u pun former dean list student.register sorg2 tu buat u jd seorg bdikari.

Tuhan mguji bkn skdr uji kosong,ade ganjaran u nnt x d dunia,mgkn d akhirat..apa pun kena sentiasa positif. Insya Allah,pkara yg tbaik menanti u. Try jgn high pitch dgn parents..tu pesan sy. Live your life to the fullest.

P/s: sy ni tt,last kena maki n d label derhaka dgn ibu sendiri sblm puasa br2 ni tp sy sentiasa minta maaf pd dia sblm blk sbb sy tau sy x slh. Lgpun,sy bkn high pitch bila bkata2. Ibu sy sndiri x bole terima ketenangan sy bila sy bkata2 n mnolak bila sy ckp pkara yg benar/betul. Kami adik bradik blk je bbuka dgn dia mcm biasa wlupun adik beradik lain terasa sbb ibu xnk bbuka sama2 pun ms tu. Lgpun sy tau,bapa tiri sy yg hasut ibu. Btw,bapa tiri sy ni spesis biawak n baran.

Ni nk raya ni,me tebalkn muka je..sdgkn ade slh sorg abg me just kirim kuih je sbb da x nk blk kg lgsg slps ni.sy redha je la tt..

Naatasha replied at 17-6-2017 04:22 PM
Ye mak betul lah tu. Kalo mak tipu2 macam Puan Sri Mawar tu, I x kisah sangat. Hehe. I cuba untu ...

Sebak kan..
Aku penah rasa gak..zaman kt university dlu..

Thanks..kisah2 kita ni buat aku lagi sedar,sesungguhnya tiap ujian kita rasa burden,ada lagi kt luar diuji dgn ujian lain..

Semoga kita sama2 muhasabah..kalau ko teringat kisah lama,kau just ingat ada org kat lua,mcm aku ni pun senasib..even jalan cerita berbeza..pun kekadang terkenang smpai meleleh2 air mata..haha..

Moga bahagia selalu ye.ujian lama boleh buat kita jadi seorang ibu yg bertanggungjawab in future tuk anak2 kita..Hope hati ibu kita terjentik sikit and kita boleh rasa suasana family yg sebenar..amin