CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mda

Dipulaukan rakan sekerja......

Buat kerja ko je tak perlu korbankan perasaan dan diri sendiri please colleagues sendiri. Tak perlu join grup2 gosip dorang tu kang lagi pening kepala bila ko dilibatkan dengan masalah dorang.

Buat macam biasa je. Tak rugi tak join pun

Cuba TT belajar cakap utara.
Kompom diterima..

mda replied at 17-6-2017 03:56 PM
Dlm group tue jgk semua info akan disampaikan... So bile diaorg x add sy.. Sy selalu ketinggalan d ...

Teruknya perangai ofismate ko..sedih plak aku baca..loghat tu bkn masalah utama..aku bkn org kelantan, tapi kerja kat kelantan..aku tak pandai sgt ckp loghat kelantn pn, tapi takde plak dorang nk pulaukn aku..ni soal ofismate ko tu jenis suka berpuak2..smp ada meeting pn tak nak maklum kat kita..nanti bila x masuk meeting, boss pandang serong..

Ki keje govmnt or swasta..?

ffbeauties replied at 17-6-2017 04:24 PM
Apa sebab kena pulau?

Ntah la sis.. Sejak sy dtg dulu diaorg mmg mcm ni....

sakurahati replied at 17-6-2017 06:37 PM
Teruknya perangai ofismate ko..sedih plak aku baca..loghat tu bkn masalah utama..aku bkn org kelan ...

Keje gomen sis...

Edited by rikashi at 17-6-2017 07:16 PM

TT ,
org penang mmg suka berpuak2.suka ckp perli2,suka ckp kasar tapi diaorg suka kata sbnrnya hati diaorg baik. Pelik.sbb kalau hati baik,bahasa pun kenala baik...mmmm
Akak org perak yg tukar ke Pulau Pinang.masa mula2 keje di Penang,rasa kejutan budaya.Terkejut tgk perangai org penang.malu pulak rasa sbb IC akak 07 ,sbb lahir di Penang.
TT teruskan je keje dgn ikhlas.tak rugi tak berkawan dgn org penang.
TT ni cantik dan sopan kut.Org penang mmg selalu rimas ckp dgn org yg sopan dan suara perlahan.

Follow Us
mda replied at 17-6-2017 05:46 AM
Salam semua....

Nama sy D, sy berasal dr selatan tanah air... da hmpir setahun sy bekerja d ...

Bila baca cerita akak, teringat pula pada zaman sekolah kita dulu. Kadang2 rasa macam tersisih pulak bila dengar diorang berborak pasal aktiviti yang diorang buat. Bila cuba blend in dgn diorang, diorang akan 'paksa' kita sembang dengan sorang ni(dia ni pendiam jugak). Padahal boleh je diorang ajak kita berdua ni untuk join diorang sekali...

edee_91 replied at 17-6-2017 09:12 AM
ya awlohhhh..... aku kalau jadi TT betapa nikmatnya rasa. datang kerja just untuk buat kerja je. cuk ...

Setuju...
Less drama, bercakap bila perlu pasal kerja  saja.

mda replied at 17-6-2017 07:00 PM
Keje gomen sis...

Sabarlah sis, dah mentaliti org keje gomen mcm tu...walaupun bkn semua..mmg ada sejenis manusia yg bila ada staf baru masuk, bukan dorang nk tolong tunjuk ajar, sebaliknya lagi suka tgk org tu terkapai2 sorang2..mintak tukar jabatan lain la sis..

Me ada pengalaman ngan beberapa org selatan  ..n sama je pengalaman..selalu xreti sembang mesra... dia xmasuk nak sembang ngan org....

Lepas tu dorg macam terlebih sensitif ... n suka fikir negatif..pastu x tahan gurau n cepat sentap..  org gurau pon dorg boleh terasa lebih2..tarik muka...lepas tu selalu rasa dorg dah beria2 jaga hati org tapi org x jaga hati dorg ..padahal sendiri yg fikir bukan2..mmg selalu tiba2 boleh gaduh sbb tgh2 gelak2 hepi dia sentap sbb terasa org perli or ngata dia..ni mmg pengalaman me..

Selalu mmg masam muka n terasa ngan macam2 org.. maaf tt me bukan naknkata tt gtu..tapi maybe boleh muhasabh diri..
N lagi 1 nak berkawan ni pon macam aura gak..ada org kita leh ngam..ada yg x... so maybe dorg rasa x ngam ngan tt.. per2 pon kita manusia..bukan semua org kita leh ngam..maybe tt akan jumpa kawan yg tt ngam.. so jgn sbb ni stress..asal dorg xde ngata2 perli2 tt oklah tu..apa lagi nak aniaya tt..

Sama la ngn situasi sy skg..dsebabkn pandai buat sales meletop2 sy dpulaukn..da la semua collague anjeng tu muda dr sy..mmg x respek org yg lg tua budak2 zmn skg..perqngai depa sekoq2 cm anjeng budak2 tmpt keja sy ni..
Hope tt abaikan je,n buat keja cm biasa..xdpt apa pun nk kwn2 kt tmpt keje ni

Edited by mommymonster82 at 17-6-2017 10:34 PM
mda replied at 17-6-2017 07:00 PM
Keje gomen sis...

Owh acik gomen biasalah..ada je jenis suka berpuak..

Me dulu masa jd cikgu pon gtu gak.. ada je yg berpuak..
Ada me kesah..??
Me yg pulaukan dorg n buat puak sendiri..walaupon sorg2..hahahaha
Lagipon dah biasa masa keje private dulu sorg2 ..semua lelaki dah nak kawan ngan saper.. so dah biasa sorg2..

Bila kitaa sorg2 lagi senang buat kawan baru n belajar benda baru.. ada je akak2 senior yg baik ngan me..pastu ada me baik dgn sorg org selatan ni.. dia mmg baik n takkan aniya org.. cuma tulah..
Yg mcm me citer tulah.. skrg dia da ok.. x kuat sentap dah tu pon lepas dah berapa kali ntah gaduh.masam muka...awal2 dulu aiyo..kitorg yg lain ni sampai takut nak sembang..serius tau takut dia terasa...asyikla menjaga tutur kata..ktorg bukannya lawak maki2 ke apa..yelah dah cikgu.. tapi ntahla dia fikir banyak cabnag sgt..1 ayat tu boleh pusing fikir mcm2..pastu adalah yg lain2 cikgu baru join ktorg.. yg utara yg timur.. yg kl selangor semua ada..so group ktorg ni pelbagai latar blkg..

Dah lama kawan me tahulah kenpa dia jd gtu...dia slalu citer mmg blik kampung asyik kena perli..cakap lembut2 ingat puji rupanya ada makna...kesian dia..patutlah sensitif bila kita cakap apa2..

Skrg ni pon kalu balik kampung je mmg menderu dia akan wasap me..sbb macam2la dia kena..so dia takkan beckp dgn saper pon dia akan wasap n cakp ngan me je.. kdg2 tanya plak nak balas ape ek dorg ckap gini..me pon bgilah idea.

Hahaha..
N komen2 me kt atas tu..kawan me yg org seltn pon akui...betul.. ckp je lembut tp sebnrnya ngata org..ada makna..

edee_91 replied at 17-6-2017 09:12 AM
ya awlohhhh..... aku kalau jadi TT betapa nikmatnya rasa. datang kerja just untuk buat kerja je. cuk ...

setuju.kdg2 benda negatif cm ni pun bole jadi benefit kan.

Rilekla tt...tmpt kerja yg mojoriti nye sama bangsa ni mmg gitu la...xyah utara selatan barat timur la..sama je kalau dah nama manusia...tt buat je baik..tegur mcm biasa..pkkn kerja tt je cukupla..inshaallah lama2 akn ok...yg penting gaji tt jalan..bab group2 wassap ni abaikmla..bnyk kburukn dr kbaikan tau..sabar dan cuba dekati mereka 1 persatu..tp jgn trlalu baik sgt kang kena buli..jinak2 merpati je..

mda replied at 17-6-2017 03:56 PM
Dlm group tue jgk semua info akan disampaikan... So bile diaorg x add sy.. Sy selalu ketinggalan d ...

Kurang ajo nya opismate ko dik. Takper sabar je. Kalau boleh tukar dept tukarlah. Jangan hadap org2 macam tu. Ada lah tu yang kaki menghasut. Ko abaikan je dik. Rezeki ko bukan kat tangan dia. Anti betul aku dgn pembuli ni

aciklola replied at 17-6-2017 11:35 PM
Kurang ajo nya opismate ko dik. Takper sabar je. Kalau boleh tukar dept tukarlah. Jangan hadap org ...

Sy mmg nk tukar dept yg lama... Tp bukan dlm ms terdekat ni...

Edited by mda at 18-6-2017 01:27 AM
sakurahati replied at 17-6-2017 09:27 PM
Sabarlah sis, dah mentaliti org keje gomen mcm tu...walaupun bkn semua..mmg ada sejenis manusia yg ...

Kdg smpi terdetik kat hati saya....korang (opismate?) rase la nnti bila korg kene pindah@minta tukar dept lain.....korg rasela mcmane yg aku rase skrg.... Bila org lain buat x tahu je dgn ko...

J4I replied at 17-6-2017 08:10 PM
Bila baca cerita akak, teringat pula pada zaman sekolah kita dulu. Kadang2 rasa macam tersisih pul ...

Mmg rase tersisih dik.... Smpi akak rase diaorg ni mmg pilih bulu....

mda replied at 17-6-2017 05:46 AM
Salam semua....

Nama sy D, sy berasal dr selatan tanah air... da hmpir setahun sy bekerja d ...

Aku pula lagi selesa kalau macam tu..

Sebab aku xberapa suka bergaul ke apa kalau xde kaitan dengan keje..

Baik aku fokus wat keje aku..

Bab hangout ni aku lagi suka lepak dengan anak bini n family..

mda replied at 18-6-2017 01:21 AM
Mmg rase tersisih dik.... Smpi akak rase diaorg ni mmg pilih bulu....

mungkin awak lebih hebat @ terlebih istimewa kot .. eg. cantek @ attractive.

xpe la .. tt redha je k .. kdg2 Allah turunkan ujian sebegini sbb nak suruh tt sabar .. dan elak dr buat dosa .. mungkin! pikir positif .. dan teruskan wat keje elok2 .. mna rasa patut buat, buat ... lame2 bila tt tunjukkan tt ni seorang yg rajin, sabar .. pelan2 orang akan suka dan berubah sendiri environment tu .. nanti kalau dah close sgt nnt , tt plak yg rimas .. jd , chill2 aje .. hik3 .