CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mda

Dipulaukan rakan sekerja......

kesiannya sis sampai pegi meeting pun tak ajak .. betul2 pulaukan tu..

ingatkan pegi makan n bergossip je tak ajak..

tapi cuba sis cek kerja sis ok ke tak.. n adakah sis rapat ngan boss? boss tak pernah marah?

Edited by Miming2 at 19-6-2017 01:36 AM

ya rabbi..  buat sjalah kerja kau dik... bukan drg yg byr gaji kau.. tak payah lah nak kusut sgt nak mend kan benda nie... buang masa sja dik... satu sjalah aku nasihtkan kat kau, biar sjalah drg buat mcm tu.. lantak lah.. yg penting kerja kau siap... angap sjalah drg tu invisible... org yg suka berpuak memang perangai haram jadah mcm tu... lebih baik kau tingkatkan prestasi kerja kau dri fikirkan benda remeh nie.

diorang anti JDT kot

to TT, don't try hard sangat. be yourself. takkan hanya semata  nak masuk  group opis, TT  nak kena ubah diri 180 darjah. dah orang tak sudi, TT tak payahla nak mengendeng atau melukut tepi gantang lg.

Fokus kerja je.  patut TT syukur tak terlalu rapat dengan opismate yg bakal membawak TT ke dalam gossip/ negative environment. tak perlu nak hadap sangat attention dari opismate tu

mda replied at 17-6-2017 03:56 PM
Dlm group tue jgk semua info akan disampaikan... So bile diaorg x add sy.. Sy selalu ketinggalan d ...

Kalau dah sampai hal kerja pun tak disampaikan mmg bengangla.
Kalo takat hal bersosial bole je lagi nk ignore haish.

I lagi suke cam tu... boleh buat hal sendiri...

Follow Us
edee_91 replied at 17-6-2017 09:12 AM
ya awlohhhh..... aku kalau jadi TT betapa nikmatnya rasa. datang kerja just untuk buat kerja je. cuk ...

khen sis... lg bgus mcm tu, buat apa nk amek taw hal org, biar kan dorg...
kite create life kte sndiri

tt kalau x rapat dgn colleague pun tak pa..
kekadang kalau rapat sgt pun masalah..
mulalah semua nak ambik tau hal dalam kain kita..
nnt pening pulak kepala..

rikashi replied at 17-6-2017 07:15 PM
TT ,
org penang mmg suka berpuak2.suka ckp perli2,suka ckp kasar tapi diaorg suka kata sbnrnya hati ...

Aku orang penang tapi kerja di KL. Di office aku ada beberapa orang penang jugak tapi pangkat rendah dari aku le. Mulut diaorang aku sendiri pun malu nak mengaku orang penang. Hansuang gila. Terkejut aku tengok selambe je maki maki officer atasan macam tak de insuran mulut. Kadang-kadang aku nak je kata sila meninggal sis sebab mulut tu hazab sangat  

Pada TT, tak perlulah rendah diri ke apa. Kalau tak ajak meeting ke apa notice email tak de ke? Kalau tak de dan bos tanya kata je saya tak dapat notis. Kalau pasal makan ke borak tu no hal la survive je sendiri. Jalan-jalan cari makan kat penang lagi bagus sebab makan sedap-sedap kat penang.

berenti mengharap pada orang dek..sampai ke mati xde nya manusia berpuas hati..

Ingat kan negeri P tu ialah perlis, penang rupanya ek? Xpe la, just pikir nak g keje pastu hujung bulan dpt gaji cukup la. Snang cite. Diorang x nak kwn pun xpe, Allah maha menhetahui dan Dia bersama org2 yg sabar.

Btw i kje kat ofis sume cina. Di negeri P jugak. Lucky diorang sume x pualau kan i. Diorg ok je sume. I ada pengalaman kena pulau kat skolah dulu, trmimpi2 smpai skrg

Terima kasih pd semua bg kata2 semangat kat sy.. Br dpt baca hr ni.... Bz ckit buat keje sbb nak coti raya da.. Yeeehaaaa

aku keje gomen gak sblm ni aku badan berkanun kt kl bln 5 ni bru tukar lantik  masuk state pahang...aku bukan org phg...aku org JDT..alasan aku masuk state phg ikot suami walaupon aku bkn org phg...so far ok jew org phg...majoriti sume state phg yela lantikan state phg kn...ada yg tua ada yg muda sume bleh masuk cume kene pandai sesuaikan diri la kn sbb mula nk masuk group diaorg yg dah bertaun kt state tu susah skit la...unit aku sume org phg aku jew lain negeri tp diaorg ok jew borak layan wasap..kadang aku wt hal sndiri jew sbb aku bkn freshie ...so tt wt dek jew yg penting skt bos bg bkn depa

tombolpintu replied at 17-6-2017 07:31 AM
Kalau masih nak keje kat situ, kene lebih mesra alam la lps ni... kalau stress, baik slow2 carik kej ...

yg ni i sokong. x pyh masuk group WA memane. x hbs btry cpt

haha

alaa xpe tt...kalau kite xsalah watpe nk takut..wat jek keje mcm biasa..kalau stress sgt,slow2 cari keje lain k..

1) mengarut hokeyyy...nak kena berbahasa utara dulu baru boleh geng. hehehe. hey, uols slang tamil pun i kawan la. (jenis kalau tak sedar diri kau tu tinggal kat negara yg ada 14 buah negeri, mmg katak betul la. tak sekolah ke. tak reti bercampur. geng mcm ni lulu anggap mcm bagus sgt la kau tu kan?)

2) tak masuk dlm grup whatsapp aktif? - uih lulu lagi suka. dari dok tottettotet memalam buta. subjek diluar waktu keje. koser la. better begitu aje TT. kicik punya hal.

3) jgn stress pasal org sekeliling, senyum je. pamerkan kebahagian tanpa mereka, TT boleh hidup. biar depa kagum. (ekceli...insan2 yg suka grouping gini, depa tak boleh hidup tanpa geng. tak percaya. aaa ko tunggu, time dia sorg2. mmg terkulat2 dia. ada geng baru boleh hidup. jadah sgt kekdah berkawan cara gitu. mcm zaman sekolah, tak lepas berak, kalau geng tak teman pi toilet sekali. tunggu ada geng baru boleh kencing. bengong. hihi

susah TT oii ada kawan ramai2 ni. nak kena jaga hati. letih fikir je nnt. biaq pi depa. sy org kedah...sy kawan dgn semua org. tapi tak semua org nak kawan dgn sy. pecahkan network (1 to 1 & 1 to all) jgn sangkut dlm geng, nnt virus. hehe

Sory la menumpang kat thread org. Boleh phm erasaan tt. Same jgk mcm purly. Kne pulau dgn bdk keje yg mmg totaly pp. Ade 2 senior dlm lab tu so kuasa veto mmg kt dyrg. Dlm lab tu yg 2 org ni mmg pilih bulu. So spe2 budak baru yg bru keje mmg kne marah/ hirdik direct je. Ayt die mmg menikam sgt2. Yg die suka tu mmg pijak semut pun xmati. Cm purly xpndai la nk jilat dyrg.. da 2 thun keje mmg kejap baik kjap die pulaukan. Latest ni betul2 dugaan betul kne pulau. Xkuat da rse. Nk cri keje lain rse takut gji lg rendah dr skrg. Nk mkn xlalu. Nk buat keje lgi rse terganggu.cte kt bf,last2 bf pun stress dgn kite. Lgi la sedih perasaan.. kenapa eah wujud mnusia suka pulau2 ni

ko buat hal sendiri jer dik..lain kali kali ada meeting bos tnya apsal lmabat masuk/x masuk ko cakap la xde yg inform or xdpt msg..simple..

aku pnh dan berada kat tmpat tu smpai sekarang. tp tidak melibatkan utara selatan timur barat.. 1 negeri pun semua staff akt sini. mula2 masuk keje..dorng baik sngt..kluar mkn sama2.. so apa2 berita kiranya semuanya updated la. dorng siap group watsapp..tp tiba2 berubah last yr.. aku x tau nape.. lps terjadi 2 perkara dalam 1 hari tu.. aku mc.. masuk kja terus 100% berubah. mmg nampak dorng mcm x suka.. cakap pun mcm nak x nak.. pendek cita mmg ketara la perubahan tu.

so aku just ngadu ngn hubby aku.. dia cuma pesan itula ragam manusia.. mulai sekarang,buat kja sendiri.. abaikan dorng..nk kawan ok..xnak sudah.. sudahnya samapai sekarang aku buat hal sendiri. aku x kisah pun pa jd kat sekeliling aku. kalo xde bnda nk cakap aku main hp.. xpun aku on9 apa2 pun cari rezepi ke apa ke kat komputer.. tp hati lebih tenang sebanrnya..dpd terikat nk jg perasaan org lain..

tt cuba pk nanti ye.. cer try buat.. lama2 tt akan selesa..

Abang Lox kan ada, kawan dengan abang Lox northern jentelmen ni ..PM tepi..