CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] 'PUASA FOR MALAYSIA’ PENGHINAAN KEPADA ISLAM, TAK WAJAR DITERUSKAN .

FOTHER-MUCKER replied at 17-6-2017 06:54 PM
Saya tak perlu sembah apa apa.

Suka hati ko la  

FOTHER-MUCKER replied at 17-6-2017 06:54 PM
Saya tak perlu sembah apa apa.

Dulu ada satu lobai bagi tau saya. Orang Islam tidak sembah toh ...

Sama.. Sembah2 ni so yesterday..  

white_musk replied at 17-6-2017 11:05 AM
Sama.. Sembah2 ni so yesterday..

Betul tu..ianya satu amalan kuno yang mana masih di practice sehingga ke hari ini. Kalau beribu tahun dahulu manusia taida sembah menyembah ni tentu di abad ke 21 ni tiada amalan sembah menyembah ni.

dess402 replied at 17-6-2017 10:36 AM
tadi hang kata pelukis tak dapat lukis  tuhan  pasal tuhan tu tak nampak ..

so makna tuha ...

Oh...Tak faham ka? Macamana pelukis nak lukis gambar sebenar rupa tohan sebab tohan itu tak wujud, tetapi pelukis boleh melukis gambar tohan mengikut imaginasi pelukis kalau pelukis mau..tapi mereka tak berani sebab takut kena pancong!

FOTHER-MUCKER replied at 17-6-2017 05:45 PM
Akak Tak pernah belajar science ka? Siapa kata manusia tak boleh nampak angin ? Malah kita boleh m ...

Nampaknya sebaik apa pun jawapan untuk menjawab kemusykilan sdr ttng kewujudan Allah ta'ala tidak memberi kesan kpd sdr.  Perlukah agaknya saya membentak2 atas penafian sdr itu.  Tidak..... saya tidak akan berbuat demikian kerana saya harus akui hakikat orang yg hatinya hitam tak akan sama sekali dpt diputihkan.  Tak ada seorang manusia yg dpt mengubah seorang manusia lain melainkan Allah jua.

Sbg jawapan terakhir yg cuba saya berikan untuk mencerahkan persoalan ini ialah mll pendekatan tauhid.  Saya aware sdr tak akan peduli apa pun jawapan drp saya but saya terpaksa menyatakannya. Bgi kalangan muslimin, mengenal Allah harus bertapak kpd fondasi tauhid, ringkasnya berpegang kpd Syahadah.  Di samping itu, kena/wajib  belajar dan mengenali sifat2 Allah yg 20, salah satunya ialah 'mukhalafatuhu lil hawadis'  yg bererti Allah sama sekali tidak  bersamaan dgn yg baharu.  Maksud baharu ialah segala yg ada yg dicipta atau tercipta. Almighty Allah sama sekali tidak boleh disamakan atau diserupakan dgn segala benda yg baharu yg wujud di dunia ini.  Benda yg baharu di dunia ini semuanya lemah, terhasil drp sang pencipta, benda yg tidak kekal, boleh berubah2, boleh sekejap ada dan sekejap tiada.  Jadinya jika Allah itu sama dgn benda yg ada, yg baharu bererti bahawa Allah juga dicipta. Dn itu mustahil kerana jika Allah itu dicipta mana mungkin Allah bersifat rabbil 'alamin.

My explaination may be not the best for u to chew but itulah keyakinan saya.  Keyakinan yg tak dpt digoyahkan sekukuh kepercayaan sdr bahawa tuhan itu tak ade segigih mane pun penerangan yg cuba sdr dikhabarkan.  Supaya isu ada tuhan dan tak ada tuhan terus menerus didebatkan, supaya persoalannya tidak terus digaduhkan, saya suka nak tanya apakah sdr tak boleh berikan prasangka baik  kpd muslimin dn hormati kepercayaan/agama kami tanpa diganggu-gugat. Apa masalah sdr yg begitu gusar terhadap muslimin yg mempercayai bahawa Allah itu ada? Selama sdr, saya dan ummat2 lain masih berkesempatan menyedut udara/oxygen yg Allah sediakan dan menikmati segala kenikmatan yg tersedia, kenapa tidak kita sama2 harungi kehidupan ini secara baik bersilaturrahim, kalau pun tidak dinilai dari sudut agama ttpi drp sudut moral?  Sesungguhnya kita makhlok Allah bermula drp tiada, kemudian ada dan akhirnya kembali tiada sedangkan Allah kekal jua.  Sdr tak setuju?..... tak ape kerana saya sama sekali tidak curiga. Lets live peacefully and when die, shall rest in peace too.  U agree?

nolya replied at 17-6-2017 01:19 PM
Nampaknya sebaik apa pun jawapan untuk menjawab kemusykilan sdr ttng kewujudan Allah ta'ala tidak  ...

Akak perlu bagi bukti setiap kewujutan sesuatu untuk membuktikan kewijutan..bukan setakat bercakap kosong sahaja seperti mana akak lakukan sekarang. Science membuktikan adanya evolusi pada setiap kejadian..mereka tidak bercakap kosong seperti akak. Bila saya minta bukti bergambar akak Tak boleh buktikan.

Akak pernah ambil tau asal usul agama islam dan dari mana asalnya? Dulu semua tuhan tuhan tu wujud tau!

Follow Us
FOTHER-MUCKER replied at 17-6-2017 08:41 PM
Oh...Tak faham ka? Macamana pelukis nak lukis gambar sebenar rupa tohan sebab tohan itu tak wujud, ...

tadi kata tuhan tu tak ujud pasai kita tak nampak .

tapi kata pulak pelukis boleh lukis gambar tuhan tapi takut

kena pancung .  ini yg mana satu ni  ??   lompat2  ??

tapi nak gak jawapan .  pelukis tu boleh gambar angin tidak  ??

pasai angin tu pun keadaan ujud walaupun kita tak nampak .

FOTHER-MUCKER replied at 17-6-2017 10:22 PM
Akak perlu bagi bukti setiap kewujutan sesuatu untuk membuktikan kewijutan..bukan setakat bercakap ...

I think I've said enough n I could not even say more on the issue. Puncak jawapan sudah pun saya berikan berdasarkan Tauhid kpd Yg Maha Esa namun tak kunjung menerima 'like' from u. Ibarat saya sudah berikan segala2nya, saya sudah kehabisan kata2. Kita masing2 memegang teguh kpd prinsip kepercayaan yg kita yakini dan saya rasa adalah lebih baik dibiarkan begitu. Jgn terkesan seolah2 saya mau memaksa sdr menerima hujahan saya atau mengikut agama saya sedangkan saya juga pun begitu juga. Adil kan demi menjauhi fitnah.
Kita sudahpun diberi pilihan, maka jgn pula pilihan trs menjadi asas permusuhan dgn mencela dan menista. Manusia tak suka, Allah lagi tak suka. Jgnlah diwujudkan permusuhan sesama ummat kerana kita di di sini, di dunia ini hanyalah bersifat sementara. Therefore, elok kita membawa haluan masing2 tak perlu lagi cuba untuk sesama menyergah bukti,  yg ada dan yg tiada.  From here till eternity, lets u be u and me be me. I'd like to take a rest from this matter. Thank u.

Ada org cakap bercakap ngan org jahil mcm cakap ngan ayam

Abis tu yang kau kapir2 pergi Buka Puasa dengan mufti benggong tu.....korang kapir2 ni puasa ke?

dess402 replied at 17-6-2017 06:30 PM
isunya kat sini  ??   

Kannnn...baru la logik nak buka puasa dengan mufti.

dess402 replied at 17-6-2017 06:36 PM
tadi hang kata pelukis tak dapat lukis  tuhan  pasal tuhan tu tak nampak ..

so makna tuha ...

manusia takda otak sebab manusia x nampak otak

nolya replied at 17-6-2017 10:44 AM
Bijak sdr menggambar Allah ye? Tetapi sedarkah sdr bahawa itu hanyalah gabungan huruf2 hijaiyah yg ...

wahhhhh.... dalamnya ilmu makcik.... makcik yang bijaksana lagi dalam ilmunya, mohon tunjukkan saya bahagian manakah dalam pernyataan saya yang saya kata HANYA boleh bertaubah kat dalam mesjid tu? nampaknya ilmu makcik barangkali terlalu dalam, sehingga susah untuk dicapai?

mjla replied at 17-6-2017 06:40 PM
Jgn lupa plak pasni sombah kambing, ayam , itik sbg tuahn ko.
Keperluan utk ko kan.  
Ada s ...

ha'ah. betullah apa yang kau cakap. ada satu puak tu sembah siap cium lagi poen tu. poen tu diberikan nama hajar aswad.

nolya replied at 17-6-2017 03:21 PM
I think I've said enough n I could not even say more on the issue. Puncak jawapan sudah pun saya b ...

Akak setiap kewujutan memerlukan bukti, gambar mana gambar? Cakap banyak tulis panjang panjang tapi bila minta bukti tak boleh bagi bukti.. apa la akak ni. Temberang kuat! Orang buta? Akak yang celik cukup anggota ni pun boleh tertipu, apa lah.
Saya Tanya akak, akak pernah ambil tau asal usul agama? Ataupun akak jadi pak tutus sahaja bila orang bercakap pasal agama akak bercakap pasal agama tapi bila tanya dan minta bukti akak tak boleh nak buktikan. Apa lah akak ni.

Jangan dilayan kapirun2 ni semua..layak diseterika ganti adik paan haritu

edee_91 replied at 18-6-2017 12:07 AM
ha'ah. betullah apa yang kau cakap. ada satu puak tu sembah siap cium lagi poen tu. poen tu diberi ...

ramai2 cium cikki alien?   

syaz_lina replied at 18-6-2017 12:30 AM
Jangan dilayan kapirun2 ni semua..layak diseterika ganti adik paan haritu

wuuuu........ teroris. dok kutuk2 budak hairi tu, ujong2 2 kali 5. layak diludah jah.

Edited by FOTHER-MUCKER at 17-6-2017 05:00 PM
nolya replied at 17-6-2017 03:21 PM
I think I've said enough n I could not even say more on the issue. Puncak jawapan sudah pun saya b ...

Kalau akak berminat nak ambil tau asal usul agama yang akak kata tuhan itu wujud akak cuba pelajari sejarah Mesir kuno iatu tentang agama dan ketuhanan mereka iatu 5000-6000 tahun dahulu.  Kebanyakan apa yang ada didalam Quran itu adalah tuhan dan kepercayaan Mesir kuno 5000-6000 tahun dahulu.

Tohan sebenar yang akak kata wujud itu  tak ada pun bagi tau kepada nabi ini nabi itu..malaikat ini malaikat itu suruh buat apa. Apa yang ada didalam quraan dan bible tu hanyalah di copy paste dari ancient egypt dan juga di tambah tokot untuk control kehidupan manusia seperti bangsa Arab!

Kapir sibuk sgt provok penganut Islam.  Takda kerja kah?