CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28771|Reply: 148

Misteri warong tepi jalan

Post time 18-6-2017 01:00 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by nazrullah at 18-6-2017 12:02 AM

assalam,just nak share kisah yg dceritakan oleh pakcik kat tempat kerja aku ni...tetiba teringat memalam nih  

pakcik ni umo around 50an dah,start dia cerita kat aku masa rehat pagi kat tempat keje hehe....borak2 pasal kampung halaman dan dia bukak citer seram la jugak kat aku ni..masa tu zaman dia bujang2,naik moto lagi time tu....

kisah ni terjadi masa dia selalu jugak ulang alik melalui jalan bera pahang,muadzam...klau yang duduk pahang area2 belah sini mungkin tau kot jalan yg melalui ke tasik bera ni....hutan je huhu...

pakcik ni cerita ada satu waktu tu malam dia melaui jalan tu dan nampak warong kecik je...then sebab ngantok dan mungkin jgak letih dia singgah minum air kat situ...pakcik tu.cite tuan kedai tu xcakap pon datang ambil order pon senyap je x cakap.....tapi x pasti mase bayar macam mana aq x terpikir pulak nk tanya haha...

tapi macam biasa xda syak apa2 dia.teruskan perjalanan...hari seterusnya apabila lalu jalan tersebut dia baru perasan xde warong lansung kat kawasan tu..dia mestila perasan kawasan tersebut sebab dia selalu melaui jalan tersebut tak kira malam atau siang...tapi apa yang pelik dia ceritakan kat aku,kenapa dia nak sangat singgah warong tersebut malam tu...

aku banyak jugak dengar kes2 macam ni,lain2 tempat pon ade orang yang mengalaminya huhu...seram jugak...

harap enjoy kisah yang tak seberapa ni  

Rate

1

cek in.nanti sya akan kongsi pengalaman ngeri sya di ipoh.

aku tau jln tu..mmg kosong kelapa sawit n hutan je.bosan oo lalu situ klu sorang2

nazrullah replied at 18-6-2017 01:00 AM
assalam,just nak share kisah yg dceritakan oleh pakcik kat tempat kerja aku ni...tetiba teringat mem ...

Sedap tak masakan tu? Kalau aku memang tak la singgah makan warung yg xbiasa dan tak logik ni. Ujung2 termakan makanan air tangan jin jembalang  

Pernah terbaca thread lebih kurang cerita mcm ni jugak kat bod mps ni dulu.. Makan sedap semacam tp wallahu'alam ntah apa yg ditelan sebenarnya..duit balance esok2 tgk dh jadik daun kering..

Pernah terbaca thread lebih kurang cerita mcm ni jugak kat bod mps ni dulu.. Makan sedap semacam tp wallahu'alam ntah apa yg ditelan sebenarnya..duit balance esok2 tgk dh jadik daun kering..

Follow Us
Burong_Hantuk replied at 18-6-2017 05:44 AM

nanti cerita yer

helicornia replied at 18-6-2017 08:04 AM
aku tau jln tu..mmg kosong kelapa sawit n hutan je.bosan oo lalu situ klu sorang2

yup betul,sekarang pon masih sama lg keadaan jalan tu huhu...campur dengan jalan rosak dan banyak berlekuk2 lg...

suka2 replied at 18-6-2017 09:07 AM
Sedap tak masakan tu? Kalau aku memang tak la singgah makan warung yg xbiasa dan tak logik ni. Uju ...

tak tahu la pulak sedap ke tak masakan tu,tak tanya pulak pakcik tu...samalah kalau aku pon kalau sorang2 pon memang tak singgah tempat2 yang pelik ni,lagi2 kat hutan

Warung bunian kot..
Ntah2 pakcik tu makan cacing atau ulat..klise kisah bunian

Ni yg kena buat lebih berhati2 ni.. jgn sebarangan singgah

cengkihgirl replied at 18-6-2017 12:15 PM
Warung bunian kot..Ntah2 pakcik tu makan cacing atau ulat..klise kisah bunian

pakcik tu ade cerita pasal makanan dan minuman tu,tapi aku dah lupa dah   takleh nak recall balik huhu....malas la pulak nk tokok tambah cerita dia tu   ....

stryder_cats replied at 18-6-2017 02:15 PM
Ni yg kena buat lebih berhati2 ni.. jgn sebarangan singgah

aku pon selalu ulang alik balik kg sorang2 dr selangor ke pahang...selalu ikut balik jaln n9,bukit putus,kuala kelawang....memang malam mlalui jalan tu...da masuk tmpat org mmg xde singgah2 dah,target terus nak smpai rumah je terus heheh,risau jgak kan...

aaku pernah lalu jalan ulu yam kat air terjun. masa tu kul 12. 30 malam.

akutengok
belah kanan kat tepi jalan tu nsmpak pocong tengah berdiri kat atas
air terjun,
tekejut monyet, bederau darah tengok pocong tu mengadap
aku. hampir aku tercirit buatnye.
tetiba tenampak ada group tengah pegang kamera dan ada lampu spotlight.  rupanya ada pocong tengah shooting malam tu

Burong_Hantuk replied at 18-6-2017 06:44 AM

Cerita la.......

nazrullah replied at 18-6-2017 03:35 PM
aku pon selalu ulang alik balik kg sorang2 dr selangor ke pahang...selalu ikut balik jaln n9,bukit ...

camne uols blk pahang dr bkt putus ke kuala klawang hihi bkn dr kuala klawang tu bole terus je masuk pahang?  iols suka ikut klawang wpun sunyi bkt putus pilah jem nau

shanshero replied at 18-6-2017 05:28 PM
aaku pernah lalu jalan ulu yam kat air terjun. masa tu kul 12. 30 malam.

akutengok

haha adehh,klau terkucil dlm kete nmpak pocong tu memang tak berbaloi  

helicornia replied at 18-6-2017 09:42 PM
camne uols blk pahang dr bkt putus ke kuala klawang hihi bkn dr kuala klawang tu bole terus je mas ...

yup sorry huhu..aku konpius selalu antara jalan ni..tapi aku xsuka ikut jalan kuala kelawang malam2,seram   ...bleh tembus ke felda mendi pahang tu...

Kalau warung bunian, jin la kan? Takkan jin pengotor makan ulat cacing bagai, jin takde boat noodle ke? Diorang lagi awal hidup kat dunia ni. Logik la nak cerita hantu pun.

Lagubestbest replied at 19-6-2017 01:25 AM
Kalau warung bunian, jin la kan? Takkan jin pengotor makan ulat cacing bagai, jin takde boat noodle  ...

yang ko ni da kenapa??ade aku cakap warong bunian ke?jin ke?then ade aku cakap suruh percaya ke citer yang diatas??aku hanya sampaikan cerita dari orang...nak percaya atau tak terpulang atas ko la,takyah menggelabah sangat la...