CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazrullah

Misteri warong tepi jalan

teringat cerita yang warung dekat pahang tu. kalau malam meriah semacam, tapi kalau siang mmg nampak warungnya dah tinggal lama.

eh seram plak.

grUdgE-frEak replied at 19-6-2017 11:05 AM
teringat cerita yang warung dekat pahang tu. kalau malam meriah semacam, tapi kalau siang mmg nampak ...

ade satu thread aku bace,tak silap yang dekat gambang pahang kot....

yang dekat gambang tu
restoran adik manja ke someting gitu la nama dia
ala2 misteri nusantara
tengok ramai orang makan tapi bila lalu siang dah melingkup pun
ingat2 lupa cerita tu
tapi sekarang dah maju pun
bz je malam2 situ dengan customer

Kat tempat keje dulu..ada kedai happening mlm buta dlm semak, pokok2..penuh kerera tepi jalan.
Siang2 xnmpk apa2 aktiviti
Sbb aktiviti karaoke dangdutnya mlm2 je

nazrullah replied at 19-6-2017 12:33 PM
ade satu thread aku bace,tak silap yang dekat gambang pahang kot....

Warung tu memang wujud. Org situ mmg tahu warung tu. Cumanya org luar atau yg first time dtg kuantan ingat warung tu berhantu. Huhu.

N sekarang warung tu dah tutup

Jalan bera-muadzam tu mmg misteri. Selalu lalu time study kat muadzam. Naik motor sorg2. Nak jumpa kereta yg selisih punyalah susah. Skang ni kalo ingat tobat x nak lalu dah.

Follow Us
kronix replied at 20-6-2017 05:14 PM
Jalan bera-muadzam tu mmg misteri. Selalu lalu time study kat muadzam. Naik motor sorg2. Nak jumpa k ...

yup betul...klau org yg first time lalu jalan tu mesti seriau....lebih kurang jalan genting ke ulu yam tu ( jalan lama )...jumpa hantu mungkin takpa lagi,tapi jgan jumpa perompak sudah lah

Edited by KILL_NANCY at 23-6-2017 01:41 AM

penah kena dulu.

masa tu aku masih ingat.ketika itu aku melawat kawan aku kat rembau negeri sembilan.kampung bongek ke apa ntah nama dia.borak punya borak hari dah malam.dalam pukul 1 pagi mcm tu.aku pun smpai rumah dia lepas maghrib dan aku dari kl.

aku minta diri dulu kat kawan aku,kawan lama so aku rasa puas dapat lepaskan rindu.banyak benda kami sembangkan.mi goreng wife dia pun 3 pinggan aku bedal.borak suap borak suap alih2 3 kali tambah.so aku pun nak balik aku nk ikut jalan lama la ke kl.ikut seremban nilai mantin semenyih langat ampang.aku dah masuk lepas chembong nak ke pedas terlepas lak satu simpang ni.macam mana aku boleh terjumpa roundabout berhampiran ILP Pedas.kalau terus ke rantau kalau kanan(pukul 3) ke wetworld pedas tapi tu lepas aku sesat aku tau.time tu aku tak tau lagi.aku pun dgn senang lenang dan dgn penuh keyakinan segala impian akan tercapai pun turn left.
aku tekan minyak satu kereta ke motor ke takde.syok je.jalan agak lurus tapi sepanjang jalan double line.sbb banyak simpang kampung simpang taman.

nak dijadikan cerita,mi yang aku kedarah tadi seakan2 hilang dari kolon besar aku ni.perut aku lapar semula.aku bkn jenis kuat lantak tau.tapi dah nak terlapar nak buat macam mana kan.sepanjang jalan tu ladang sawit je.kiri kanan ladang sawit.langsung takde kedai makan.sampai la aku terjumpa satu simpang tiga dan aku belok ke kanan di mana ada satu signboard besar tunjuk arah linggi.ok fine.aku ikut linggi.linggi dah daerah port dickson.so tugas aku sekarang cari jalan highway PD Seremban.tapi kena tol lah.tapi sebelum tu permintaan perut kena layan dulu.

pekan koboi linggi dah gelap.takde ape pun kat situ.kedai tujuh sebelas pun takde ini kan pulak kedai makan.mmg tak la bukak time2 cm tu.aku pun berkelana dlm kegelapan.menyusuri tempat yg begitu asing buat aku.tiba tiba mata aku tertangkap sesuatu........

ketik 1 untuk penyambungan cerita
ketik 2 abaikan cerita
ketik 3 bercakap dengan perunding pelanggan

KILL_NANCY replied at 23-6-2017 12:37 AM
penah kena dulu.

masa tu aku masih ingat.ketika itu aku melawat kawan aku kat rembau negeri sembi ...

lain macam jer aku baca cerita ko nih hahah,macam ada udang di sebalik mee rebus je....lagi satu ade ehh nama kampung bongek,tak tau pulak aku...ok aku support ko sikit...aku KETIK 1

KILL_NANCY replied at 23-6-2017 01:37 AM
penah kena dulu.

masa tu aku masih ingat.ketika itu aku melawat kawan aku kat rembau negeri sembi ...

Ketik 1....sila sambung cerita.

penah kena dulu.

ketik 1..

i nak u sambung..  

saviour_09 replied at 19-6-2017 12:57 PM
yang dekat gambang tu
restoran adik manja ke someting gitu la nama dia
ala2 misteri nusantara

Lalu bulan lepaih...macam dah bungkuih dah restoran  Marina Seafood tu...memang sebelom tu restoran Adik Manja,,,

abg sedare aku naik motor sorang2 time mlm kat jln tg bidara, melaka... jln kat situ mlm2 mmg jarang org lalu...kiri kanan hutan je...abg sedare aku lalu situ, then dia ternampak tiba2 ada psr mlm pulak
dah la masa tu dh tgh mlm...jalan sekitar tu pulak gelap je... cuak jugak dia time tu...tpi kene lalu jugak tempat psr mlm tu klau nk balik rumah.
org yang ada kat psr mlm tu lambai2 kat dia suruh singgah psr mlm tu

mcm pelik pulak tiba2 ada psr mlm tgh2 mlm...kiri kanan hutan pulak tu...makcik dgn mak aku ckp org yg lambai2 kt abg sedare aku tu bunian...tpi kwsn tu org ckp mmg seram sikit

pisangbanana replied at 26-6-2017 08:04 PM
abg sedare aku naik motor sorang2 time mlm kat jln tg bidara, melaka... jln kat situ mlm2 mmg jarang ...

wow yg ni seram bro   . tq share

Haish... ngerinya

kampung bunian kot,org bunian punya warung

penah kena dulu.

ketik 1,ayuh sambung cerita

teruskan mengetik ye

penah kena dulu.

Ketik 1 lah. Dah kenapa lepas ke linggi tp x jmp tol pedas? Huhu..

penah kena dulu.

ketik 1.
ketik amin pasti anda mendapat habuan pada hari ini.