CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazrullah

Misteri warong tepi jalan

tetiba teringat satu kisah lebih kurang 5 tahun lepas. masa tu kitorang on the way balik KL dari JB. tak ingatlah ni hentian yang mana.

masa nak masuk ke hentian tu, da usha da gerai gerai tu dari luar, so cikX da set da nak makan hot plate / sizzling. sbb gerai tu lah antara yang cikX nampak waktu kereta tengah melilau cari parking. dan ramai orang kat situ.

sekali turun, harommmmm tak ada pun gerai sizzling tu. mata kena main daaaaa. cilakaaaakkk.

cikX87 replied at 19-7-2017 11:22 AM
tetiba teringat satu kisah lebih kurang 5 tahun lepas. masa tu kitorang on the way balik KL dari JB. ...

aikk main mejik lak..skeri

puteribaya replied at 19-7-2017 12:03 PM
aikk main mejik lak..skeri

tau takpa. nasib tak ada. kalau terrrrorderrrrr dan terrrrrrrmakan cano?

Minami_Kotaro replied at 19-7-2017 05:17 AM
ikut kuala klawang potong jalan ikut simpang durian ke? jalan kg,  jalan mcm ular kna palu bengkan ...

aku ikut sekali je nak balik kg kuala kelawang tu...aku ikut bukit putus-kuala pilah-ayer hitam then boleh ke pahang huhu....ko orang mana?

cikX87 replied at 19-7-2017 10:22 AM
tetiba teringat satu kisah lebih kurang 5 tahun lepas. masa tu kitorang on the way balik KL dari JB. ...

confirm x.mamai mase tu?

nazrullah replied at 20-7-2017 08:53 PM
confirm x.mamai mase tu?

tak tido. so tak mamai. memang segar bugar.

Follow Us
Cepat lar sambung tt ooi

nazrullah replied at 20-7-2017 08:50 PM
aku ikut sekali je nak balik kg kuala kelawang tu...aku ikut bukit putus-kuala pilah-ayer hitam th ...

aku org serting hilir.. klawang umah makcik aku.

aku ada citer baru,baru ni sembang2 dengan kawan, then dia bukak cerita ni...so aku up kat sini sebab pernah bukak thread pasal ni dulu haha...alkisahnya kawan dia pernah makan kedai di kawasan ipoh (tapi taktau lupa kawasan mana) malam2 dia singgah makan sorang2..esok tu dia cakap kat kawan dia ada makan kat certain kawasan ni. kawan2 dia cakap la kawasan tu tempat jin bertendang (ok yang ni aku tamabah perisa sikit haha) tiada kedai,kalau ada pon kedai buruk je yang lama nak roboh.Member kawan aku ni pon tak percaya jugak cakap member dia tu dan bawak pergi tempat tu nak tunjuk bukti..sampai2 terjekut la member kawan aku ni sebab mmg xde kedai makan, hanya warong buruk saja..lagi mengejutkan duit yang dia bayar malam tu ada lagi kat atas meja buruk kedai tu ... sekian..sorry bahasa/ayat aku tak cantik dan berterabur

penah lalu jalan klan-teluk intan pokol 2pg.
husben cakap dia nampak ada gerai jual nasi lemak kat tepi jalan,di kawasan hutan. tapi dia sorang je perasan. co-pilot yg x lena walau sekerdip nih x nampak pon. mujur masih waras,x berhenti beli..haha

ramai gak yg pernah ada pengalamn camni,,,biasanya bila dah patah balik or lalu semula dikedian hari,dah takde,,

Dia nak main silap mata dgn kita tu...

biasanya klu ada yg trmakan benda2  camtu,dia akan jdi bingung atau mcm sewel sikit,,sampai kena gi berubat utk pulihkan macam kwn sy.

ladyone replied at 29-11-2018 12:40 PM
penah lalu jalan klan-teluk intan pokol 2pg.
husben cakap dia nampak ada gerai jual nasi lemak kat  ...

jalan2 situ seram jugak nk lalu malam2...pernah lalu balik outstaion dr kelantan nak ke kl...gerak petang lalu jalan gua musang...seram berkabus masa nak maghrib tu...nasib x jumpa apa2...sorang2 pulak tu haha

BungaCitra replied at 29-11-2018 01:02 PM
biasanya klu ada yg trmakan benda2  camtu,dia akan jdi bingung atau mcm sewel sikit,,sampai kena gi  ...

macam kawan awak?apa kes?

nazrullah replied at 29-11-2018 02:46 PM
macam kawan awak?apa kes?

Pernah trmakan mee goreng gak,,tapi bukan kat warung tepi jalan,panjang gak alkisahnya.

BungaCitra replied at 29-11-2018 03:43 PM
Pernah trmakan mee goreng gak,,tapi bukan kat warung tepi jalan,panjang gak alkisahnya.

Cite la pasal kwn awak tu bunga excited nk tau...

Rapz replied at 29-11-2018 04:07 PM

Ok lah,sy citer sebab dah tak sabar kan,,,,

Kisah ni berlaku lebih kurang 24 tahun yg lalu,,masa tu sy baru berpindah rumah,disebuah kg,,dalam kawasan kebun getah,,kat situ ada bnyak gak rumpun buluh,,kat kawasan belakang umah ni hanya ada semak samun dan hutan getah,,,,kira masuk lgi ke dlm hutan,ada jumpa sebuah rumah,,agak besar,,,rumah ni dikelilingi pohon buluh,,,kalu nk ke surau kena lalu sini,,

Kiranya walau hutan getah ,situ masih ada laluan,so ayah bila gi suraupenduduk baru pindah kan,ayah pun berkenalan la dgn penduduk kat situ,salah sorangnya adalah bilal kat surau tu,,dia ajak gi umah,,rupanya rumah dia yg sebuah kat tepi laluan tadi,bilal ni ada 12 org anak klu tak silap sy,seronokla sy dapat kwn baru,,ramai lak tu,,jadi budak2 tadi akan selalu dtg umah ambik sy gi main kat umah dorang,,sebab mak memang tak bgi kalu sy nk gi sendiri,hutan kan situ....
Dorang ni takder kwn dgn budak lain,dgn sy je,,dorang kan ramai adikberadik,dorg kwan sesama sendiri...
Satu hari,,dorang ajak saya main nyorok2,masa tu dah ptg,memang seronok la kan nk main,,,so kakak dorg yg agak besar sikit tukang kira,,1sampai  100,,jadi kitorang lari la masing gi sembunyi,,waktu tu azan maghrib,,mak dorang panggil pun wat tak dengar je,..masa sy nk gi nyorok tu,rasa lain mcm tu,,,yela hutan buluh,,,rasa mcm ada angin hembus rambut tapi tgok ranting tak goyang pun,,,,bila kakak dorang dah habis kira,,,bermula la operasi mencari,,,