CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Jenayah] KES KEMATIAN PELAJAR UPNM VOL 5: ROAD TO AUGUST 14

Close [Copy link]
BlueRoses96 replied at 21-6-2017 01:29 AM
Al Fatihah Muhammad Zulfarhan

semoga mereka yg terlibat xde sorang pun yg terlepas dr hukuman
dn akan menerima pembalasan yg azab sgt2..

dodolgemok replied at 22-6-2017 05:03 AM
Sbb dr tu tak dipanggil oleh kkm(tpi polis dah amek kenyataan pertama kali dan dilepaskan). Dan do ...

ok noted.... yang itu boleh cross.

CSI nma doktor ni skali...I is bengang bca kenyataan bercanggah....ke doktor ni supersenior 6 jahanam...?ni speku..bkn tuduhan...

eva replied at 22-6-2017 10:10 AM
Kan..
Kdg2 kita ni lupa..
Semua keterangan2 tu dah diambil sebelum tuduhan dikenakan..

yap dan juga saksi-saksi lain yang tak tampil especially uber driver. btw, yang bawa arwah 4 orang, maksudnya 2 lagi duduk menunggu dalam upnm lah... atau balik kampung sambut puasa

NURMIMIE replied at 22-6-2017 09:31 AM
doktor tuh bukan saksi..

doktor tuh diambil keterangan untuk siasatan awal berkenaan rawatan k ...

Kena pandai handle steam iron nie..

mongoose_kidz replied at 22-6-2017 09:58 AM
Oh..hehe .silap
keliru suda

Takpe.. fakta penting tu..  

Follow Us
NURMIMIE replied at 22-6-2017 09:40 AM
kesilapan besar doktor tuh kat sini la..

tak check dengan teliti..

kena bahan letupan tp tak check teliti? tak fishy ke kaka mimie? something wrong here

MyNameIsIris replied at 22-6-2017 10:12 AM
yap dan juga saksi-saksi lain yang tak tampil especially uber driver. btw, yang bawa arwah 4 orang ...

Ini pandangan i
Yg bw arwah rasanya okt1 302kk, okt2, okt 109kk dna seorg still mystery...

Saksi2 ni x faham apa pentingnya peranan dorg pd masyarakat..

Pls come forward wahai saksi2.. korang kena buat to stop psychopath dr menguasai bidang ketenteraan kita atau your role is important to stop these kind of psycho freely live with us..

Dtg je, bgtau je apa u all tengok

Minggu lepas, keluar makan ngan budak UPM. And kitorang dating kt De Centrum.... Tiba teringat kt kes si farhan ni...
I mmg selalu ulang alik kt SKVE, so drpd highway, de centrum ni nmpk sprt sebuah mall yg sunyi... Tp bila p dekat. Mak i.... Full of student wei... Agaknya budak2 uniten dan upm...

Balik drpd tu, nk balik ke rumah di Alam Sari..... Aku lalu jalan dalam... Lalu sungai merab.. lalu kilang denso... And short terus ke jalan Teras Jernang, nnt dia akan klua balik kt Jln UKM... Benti traffic light... Nampak Lanai hotel. Seriusly. Hotel koboi... Lobi takde. Just ruang utk registration mcm bilik kecil sahaja. Pastu dia ada tangga belakang. So i rasa... Kalau hotel tu takde cctv pun tak pelik sbb hotel tu hotel koboi dkt kawasan kampung. Mybe.. somebody pergi berurusan kt receptionist. Pastu masuk ke hotel guna tangga kat luar... Tangga blkg. So that y... Pihak hotel tak nmpk tak rasa any benda yg mencurigakan. Sebelah hotel mmg ada mamak. Tka sure plak mamak tu 24 jam or not. Tp enterence hotel tu mengadap ke kawasan sunyi. Nak nak lg kalau masuk chck in pukul 12 malam ke atas.... Mmg kawasan teras jernang tu dah sunyi sepi..

And pasal klinik Salam tu... I suspek diorang semua search kat google kot. Sbb i baru march tempoh hari pindah kat Bangi ni. So sgt tak tahu ngan kawasan ni. 2 minggu sebelum puasa.. badan naik bintat. Perasan pasal bintat tu dah lewat mlm. Mula2 ingat nk p hospital serdang or kajang. Tp pikir. Setakat aku dok cemas hal bintat cam ni... Sampai kat spital mst org hospital tak layan sgt. Maklumlah kat sana lg byk kes serius. SO HOW AKU PERGI KE KLINIK SALAM??????  Aku google. Kat google bila carik klinik 24 jam kat Bangi, antara klinik yg ada kat dlm capaian google ialah KLINIK SALAM. Jadi aku rasa.. budak2 tu pun tala google mcm aku carik... Aku buat treatment kat KLINIK SALAM, mmg sangat tak puas hati. First time aku naik bintat mcm tu. So bg aku.. aku agak panik lah.. dan bintat aku tu berada di kawasan aurat.. so terpaksa selak kain ler... So doktor just tgk jer. Pastu tanya simpton dan ckp  elergic.. terkejut aku sbb 27tahun aku hidup wei.. tak pernah aku tahu aku ada elergic... Pastu dia ambik darah. Result darah tu, dia still buat conclution yg aku elergic. Walau aku rasa kelakar giler, dan sgt tak puas hati... Tp dah doc ckp.. dah lah mahal nak mampus. Tp ye lah.. mybe sbb ada test darah tu aku kena charge mahal...Esoknya aku melepak ngan kawan2 zaman belajar dulu. Dan salah sorang kawan aku bawak bf dia seorang doktor kt hospital ampang. So aku ambik kesempatan tnya masalah aku. Sbb aku tak puas hati ngan doktor klinik SALAM.  then..  mamat tu tgk aku... Dan... First mmg dia tanya.. awak ada elergic ke??? Aku ckp takde.... Dia pun bercerita pasal simpton aku kena. Kalau bukan elergic..... so mungkin sbb reaction badan dan suhu... Bla.. bla... Bla... Dan barulah aku sgt puas hati. Nyesal aku sbb awal2 p buang duit kt KLINIK SALAM.......  So aku syak... Mybe doktor klinik tu jenis pending.. lambat pikap kot...

Bagi pendapat aku sebagai manusia biasa,

Hukuman yang selayak nya untuk 6 orang penzalim ini adalah ke tali gantung.

Dan aku juga berhak untuk tidak akan kompromi ada perasaan simpati untuk penzalim seperti ini walau atas alasan mereka masih muda untuk di berikan kredit untuk memperbaiki diri?
(usia 20-an sudah cukup matang untuk berfikir tindak tanduk sendiri & bertanggunjawab dalam setiap tindakan melainkan memang ada masalah mental).

Si perancang utama atau dalang utama ialah penzalim unggul ini lah yang pertama-tama harus di perjuangkan untuk ke tali gantung. Dalang zalim ini menyeret 5 orang penzalim ini bertindak dengan rakus dan mengorbankan insan yang tidak berdosa.
Dalang zalim ini terlalu bahaya untuk di biarkan terus hidup dan bebas kerana pengaruh nya membuat kan anak bangsa menjadi terpengaruh dan merosakan potensi yang baik pada sesiapa pun.

Untuk 5 penzalim ini juga, tidak ada alasan untuk mereka terus di bela kerana perbuatan zalim dan kejam mengorbankan rakan sendiri sangat tragik dan sadis.
Dalam situasi apa sekali pun, perbuatan  sekecil  dengan melontar pen hingga mendatangkan ke cederaan sekali pun sudah boleh di rujuk untuk laporan polis apakan lagi kes hingga mendatang kan kematian? Pelik dan ajaib sekiranya kes jelas dan nyata seperti ini boleh terlepas.

Sekira nya sekalipun kes ini di klasifikasi sebagai bunuh tanpa niat..hello?
Alat2 yang di guna kan sudah cukup kuat untuk membuktikan kemudaratan pada semua mahkluk di dunia ini pun.Karut.

Sekian

lilpurplelady replied at 22-6-2017 10:15 AM
kena bahan letupan tp tak check teliti? tak fishy ke kaka mimie? something wrong here

Dia doc general je atau mat salleh kata General practitioner (gp) so ilmu dia bab2 gini terbatas..tu pendpt saya..

Now doc kena belajar bab2 luka esp gun wound or sterika wound sbb yg dtg klinik might be terroristka apa..kkm should masukkan dlm dorg punya course sbb sekrg mcm2 org ada..

Apa yg jd ngan doc as salam ni kind of eye opener utk semua doc..dia bukanlah pakar kulit dan luka tp sbb dia rawat arwah dgn dia sekali terpalit sama

MyNameIsIris replied at 22-6-2017 10:08 AM
kan... tapi i ada secebis kesian dengan doktor tu. apa pun, i anggap dia terrrrr cuai

Aku rs the doc ni pompuan,young n inexperienced lgk...

Tp dlm kes zulfarhan ni.. org pertikaika. Doktor... Bukan sbb nak serang KKM ke or nk jatuhkan doktor tu..

TAPI SEBAB AWAK ENCIK DOKTOR IS ORANG YG TERAKHIR BERURUSAN DGN ZULFARHAN SEMASA DIA HIDUP.

Skrg ni bnda yg bermain kt fikiran aku;
Mcm mana diorang register utk buat  rawatan kt klinik?? Mybe pkai ic zulfarhan lah kot, kan.. is it ada orang senior ke yg menemani diorang???  Sbb mcm mana doktor tgk seorang pemuda kenalkan diri as Pegawai Tentera, sdgkan rupa dia masih kanak2 belum akil baligh lg... Takkan takleh beza, muka budak budak lagi. Tp dah claim as pegawai... Even kaloo dia pakai baju tentera pun.. takkan takleh nmpk.. br satu dua calit... Takde bintang logo lencana penuh kat baju pun. How come u ni dah jd pegawai.??????

miss_lavander replied at 22-6-2017 10:32 AM
Tp dlm kes zulfarhan ni.. org pertikaika. Doktor... Bukan sbb nak serang KKM ke or nk jatuhkan dokto ...

Now baju sapa depa rembat  
I rasa dorg pakai baju civilians..
Pastu dorg mungkin tunjuk ic tentera arwah..

akuyangcute replied at 22-6-2017 10:25 AM
Bagi pendapat aku sebagai manusia biasa,

Hukuman yang selayak nya untuk 6 orang penzalim ini ...

U alergik to heat or perhaps to extreme temp....org alergik mmg sensitif ngan perubahan suhu.

honeybee1802 replied at 22-6-2017 02:36 AM
U alergik to heat or perhaps to extreme temp....org alergik mmg sensitif ngan perubahan suhu.

I tot so.... Tp sebagai pesakit wei.. kita nak dpt penerangan panjang lebar.

Mcm kes aku elergic dan aku pergi klinik SALAM tu... Doktor cakap. Ni elergic ni. Aku gelak... Elergic doc?? 27 tahun dah hidup. Tak penah saya ada elergic... Tp doc still dok ckp ni elergic. Without ada exsplanation.. so cam mana nafsu aku nak puas. Sifat ingin tahu aku.. elergic apa. Cam mana elergic... Sifat ingin tahu aku tak dipenuhi..

Berbeza bila aku jumpa ngan bf kawan aku tu.. dia BERCERITA... Owh.. ni badan u tak cukup air ni... Bila awak kurang minum air... Bila mandi pun kurang... Pastu dlm cuaca panas... Dan duduk dlm aircord plak, udara kering... So buatkan kadar penyerapan tinggi..so skrg ni.. u punya platlet darah pecah sbb suhu.. tp dia lambat diganti sbb kekurangan air. That y bintat bintat merah tu keluar dekat kulit awak.. so... Awak make sure kerapkan mandi. Kerapkan minum air... So bila hati ganti platlet darah yg pecah ni. Bintat tu akan hilang....... So.. tak ke bunyi cerdik dan educated. Baru lah nampak sikit awak doktor...

Doktor klinik salam jenis berat mulut.

Tu base on pengalaman aku buat treatment kat sana. Maaf cerita hal peribadi plak.......

miss_lavander replied at 22-6-2017 10:46 AM
I tot so.... Tp sebagai pesakit wei.. kita nak dpt penerangan panjang lebar.

Mcm kes aku elerg ...

bole plk ko ingat seme butir ayat2 doktor tu ye...

Modngengade replied at 22-6-2017 06:27 AM
Doktor checkk kat tempat yg ditunjuk sajork? Kau buat kakak tersenyum sinis disubuh nan hening ini ...

Tu lah sis, xtau apa2 pasal medicolegal, pasal bidang kesihatan tpi sibuk jugak nak hencap. Kau tau x apa implikasi perundangan kalau seorang doktor buat rawatan pada kawasan selain drpd apa yg diminta oleh pesakit? Kau tau apa itu grievance mechanism? Kau tau patient's right to refuse treatment? Kau tau patient's confidentiality? Taktau kan? So diam je lah mulut sundal kau tu bic

miss_lavander replied at 22-6-2017 10:21 AM
Minggu lepas, keluar makan ngan budak UPM. And kitorang dating kt De Centrum.... Tiba teringat kt ke ...

Pjg citer u.
In short semua tmpt x sampai 10km kan..

fifie_olin replied at 22-6-2017 02:54 AM
bole plk ko ingat seme butir ayat2 doktor tu ye...

I ada ingatan yg bagus. Hahaha. Hari tu p kursus induksi.. first slot ialah memori brain test ingat nama nama rakan rakan sekursus. I antara 6 org yg memori mark tertinggi. Siap dilantik jd ketua kumpulan tau.