CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Pembantu Rumah Curi Lagi, Songlap RM100 Ribu Milik Aliff Syukri

Letaklah dalam safe dato. Rumah baru buat strong room tu. Berapa lah sangat.  

Nampak maid2 Dato pon jenis x senonoh pprt kepams...rambut serabai baju serupa pengemis..patut Dato soh pakai panjang sket n pki tudung ada uniform murah pon x kesah....so maid tu tau dia tgh bekerja. Salah Dato jugak akibat terlalu santai n percaya dgn maid esp Indon ni tu yg naik mukaaa......maid Indon nih sebaik2 mana pon korang jgn sesekali percaya forever n ever....

ALDRIN replied at 19-6-2017 07:57 PM
Nampak maid2 Dato pon jenis x senonoh pprt kepams...rambut serabai baju serupa pengemis..patut Dato  ...

dato alip xsebegitu percaya pd mulanya... tapi bini nya yg meyakinkannya

DTL n Datin ni terlalu baik sgt dgn maids dorang.. Siap bg maids keluar rumah bawa motor ikut suka... Bahaya kot..
Tu yg agaknya maid pon amik kesempatan..
Dorang bi x boleh di beri muka sbb dorang asal hidup susah kt negara asal. So bila dtg sini dpt rasa duk rumah mewah mula la culture shock..

Maid mak saya indon juga. Kerja memang bagus. Tak pernah buat kes. Dia tau kerja dia. Yang paling syok tu...time kita orang lepak depan tv, tiba-tiba dia datang hidang cucur dan teh o panas. Memang tertib orangnya.

Tapi setelah 8 tahun kerja, terpaksa lepaskan sebab dia nak kawin

Edited by ALDRIN at 19-6-2017 09:15 PM
imransulaiman replied at 19-6-2017 09:04 PM
Maid mak saya indon juga. Kerja memang bagus. Tak pernah buat kes. Dia tau kerja dia. Yang paling sy ...

Mcm saspen nau kau citer...... tiba-tiba maid buat cucur n teh panas...dah tentu2 pon keje dia pon!!!!! Aku ingat...Kot2 tiba-tiba maid ko bagi 2 guni emas secara tiba2.....tu mmg saspen....

Maid mak aku pon bnyk tiba2 jugak...tgh duduk tgk slot Akasia tiba2 urut kaki...tiba2 cabut uban..tok sah ckp tiba2 ada goreng pisang, beehoon goreng or cucur udang......setelah setahun...tiba2 je maid mak aku kaburrr keesokkan harinya dgn jantan bangla....n tiba2 barang kemas mak aku sekotak dirembatnyaaaa..... binaweeee punya hindon brengsek...om tolelet om!!!

Follow Us
ALDRIN replied at 19-6-2017 09:12 PM
Mcm saspen nau kau citer...... tiba-tiba maid buat cucur n kopi panas...dah tentu2 pon keje dia po ...

Hahaha meols pun igt suspen Je cerita Dia rupanya cerita uols lg suspen  

drama nya heshe ni

Tamak.  Ini semua kerana tamak

Kalau aku la...kaya mcm mana sekali pun aku takkan ambil maid.semak wey ada orang luar duduk dgn kita sekali..nak bogel2 dlm rumah pun tak best.tu privacy bg aku sgt berharga.paling tak pun aku akan suruh orang datang cuci rumah seminggu 3x cmtu je.utk duduk sekali never ever!

ALDRIN replied at 19-6-2017 09:12 PM
Mcm saspen nau kau citer...... tiba-tiba maid buat cucur n teh panas...dah tentu2 pon keje dia p ...

Hahahaha! Adoi!
"tiba-tiba"  sebab kita tak minta atau suruh dia pun..dia yang buatkan..bukan kita minta  

Maid yang sebelum-sebelum dia takde yang macam tu. Semua perlu diarah baru buat kerja  

Kesian mak awak hilang barang kemas. Tak report polis ke?  

aku memang tak percaya maid seberang ni.
maid mak aku bukan main lagi solat tak tinggal, rajin ngaji, tapi ngumpat, melawan kata.
camne tu?????
bila dia balik indon, aku paksa mak aku check beg dia.
biarla nampak kejam. huhuhuhuh....

ALDRIN replied at 19-6-2017 07:57 PM
Nampak maid2 Dato pon jenis x senonoh pprt kepams...rambut serabai baju serupa pengemis..patut Dato  ...

Setujuuu 100%
Nnt dorg akan pijakkk kepala kitee

mzzenma replied at 19-6-2017 04:59 PM
Mzz dulu pun maid bawa lari pinggan mangkuk mak..gigih kita tolong angkat beg kotak2 dia bawa g epot ...

Citee ko ni mcm sedihh tp aku nak gelakk la mzzz part yg ko angkut beg tuuu

Yindon, must you expect otherwise? Yang boleh pakai diorang yang kat sini kurang dari 1%, yang 1st born, 2nd born kat sini sama perangai hamdalah

Dtl kate kene hati2xlah sbb maid ni biasenye recycle je kat agensi tu...mcm dah ade kes tp tak report polis pon ade..hati3

NekNgah replied at 19-6-2017 02:41 PM
Bila kesian inilah jadinya.  Selayaknya pembantu rumah dilayan seperti pekerja bukan seperti saudara ...

Ada betul juga..sbbnya byk kes start sbb kita dh layan baik mcm sedara..sudahnya di makan kita balik..umah mak saya dr 6org bibik..sorg je yg betul2 bagus buat kerja..yg lain hmm :  lari dgn jantan..pemaleh..dll

MCMANE NAK PINDAH OR DUDUK RUMAH BESAR MANSION HOUSE... MAID BUAT HAL... KANG KAT RUMAH TU LG RAMAI MAID KENE GUNE...HUHUHUHU...

Edited by adeqo at 20-6-2017 12:05 AM

Aku byk kisah suke duka bersama maid ni... ada yg baik sgt tp dia kne balik sbb mak dia soh kawin, ade yg pencuriiii duit raya rm10 aku pun nk curi then gateee asik terbukak je klau family aku xde kat umah..:  , ade yg asik sakit jerrr last2  aku yg kne gosok baju sekola basuh baju sendiri dia dudukk je goyang kaki n ade yg baik sgt duit rm100-200 bersepah kat meja punnn dia xamikk tp da balik pulakk sbb nak bersama sominyaaa yg tercintaa tu...
Last2.. sbb byk cite best tak best.. kemasss rumah sndiri lerrrr.. rajinn kan diri tlg mak.

Sonneblume replied at 19-6-2017 09:36 PM
Kalau aku la...kaya mcm mana sekali pun aku takkan ambil maid.semak wey ada orang luar duduk dgn kit ...

Husband iols baru planning nak amik kan maid 1 bila iols beranak lagi few months. Tapi nak dapat melayu yg rajin susah kan nak2 lagi kat KL ni.. mana la nak carik. Kalau boleh nak yg datang pagi balik malam. Takmo tidur sekali.