CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dodolgemok

[Tempatan] HAPDET di post#321! Ummah boleh start prektis merangkak! Kes Zulfarhan: Dr kena

Close [Copy link]
mcm pelik je... kan doktor yg bedah siasat kata kecederaan arwah konsisten dengan bentuk sterika? celah mana doktor leh percaya arwah cedera kena letupan waktu latihan?

cmf_almondpecan replied at 21-6-2017 08:23 AM
Saya bertanya saja kot doc. Tak payah la kot reaksi mcm tu. Mmg la tunggu hasil siasatan. Tp takka ...

Tanya kat sini dpt apa? Soalan kau seolah2 doktor tu xtau skop kerja dia, xtau apa yg dia buat dan seolah2 melemparkan tuduhan melulu semberono tanpa sebarang alasan.

cmf_almondpecan replied at 21-6-2017 08:25 AM
Anyway, kalau kes ni masuk litigation dan saya yang kendalikan di mahkamah, saya akan ajukan perta ...

Sama jugak kalau kes doktor buat rawatan tanla kebenaran pesakit, bila jadi kematian mmg doktor tu terang2 salah sbb buat jugak rawatan walaupon pesakit xbersetuju. Silap2 family boleh saman doktor sbb xdptkan persetujuan pesakit sebelum rawatan. So doktor tu bukan saja2 taknak refer ke apa, kena ikut prosedur yaknj MENDAPATKAN PERSETUJUAN/CONSENT PESAKIT sebelum mulakan rawatan atau refer.

aku rasa doktor pun cerdik

tapi tak secerdik acik2 forum sekelian

bijak2 semua acik forum ni tapi bukan dari mrsm, rmc mahupun sbp. semuanya tak sekolah asrama tak terlibat dgn buli asrama

eyansss replied at 21-6-2017 08:26 AM
aah...  tang ni pun aku nak argue...  sebab semua tau diorang ada spital tentera diorang...  ni se ...

Tggu je lah ralaman cctv. Setakat saksi nak gebang2 cerita ntah2 silap org dia tgok.

zehra2 replied at 21-6-2017 08:26 AM
Kenyataan balas doktor  dibuat hanya slps menteri kata nak panggil.
Dari segi etika.. betul ke ti ...

Dari segi etika dan sop, doktor perlu mendapatkan consent dan kebenaran pesakit sebelum memulakan rawatan atau refer pada tmpat lain walau apa pon keadaan melainkan pesakit koma/ unconscious. Dan pesakit juga ada hak utk sign surat AOR (at own risk) yakni surat menyatakan bahawa pesakit akan bertanggungjawab ke atas apa2 yg akan terjadi pada dirinya walaupon dr sudah nyatakan pendapat dan saranan. So dr cerita doktor ini, dia xbersalah. Walau bagaimanapun siasatan tetap akan dijalankan utk tgok bukti dokumentation dan segala rekod pesakit.

Follow Us
aku mmg hencap dr ni hritu..
and still akn hencap.sbb penerangan dia mcm nak lepas diri je...how come third degree burn tp luka semakin pulih..berkenaan dgn adik farhan yg kata xmau bgtau dr tu .itu mmg luar bidang kuasa dr tula..sbb pesakit sendiri refuse.tp yela..farhan pun da xde..da x boleh nak iakn or nafikan kenyataan dr ni

atira replied at 21-6-2017 08:30 AM
kalau didapati ada unsur negligence.. akan kene hukum ke doktor itu?

Ada akta perubatan yg membolehkan doktor dihukum sekiranya counci mendapati doktor melakukan kecuaian. Council ini terdiri drpd Doktor-Doktor pakar, so jangan risau mengenai keprofessionalan mereka.

Castus17 replied at 21-6-2017 08:36 AM
Bagi aku alasan doktor itu menakjubkan!

Suprising!

10tahun lepas mungkin sop lain. Sekarang ini ramai pesakit suka saman doktor tak tentu halau walaupon rawatan utk kebaikan pesakit. So prosedur referral dan rawatan dibaikpulih, sebelum apa2 rawatan dibuat perlu dapatkan kebenaran pesakit. Kalau pesakit tak setuju boleh sign surat yg mengecualikan doktor tersebut drpd bertanggungjawab ke atas apa yg bakal terjadi pada pesakit setelah dinasihat oleh doktor.

tak logik. Even if patient taknak surat rujukan pun Dr. atas dasar perikemanusiaan still boleh call polis kot.
Injury patient pun dah lain mcm, impossible lah tak nampak kesan iron, kejadahnya kena letupan mcm tu. Lepas tu bkn badan arwah kena balut mcm mumia dah ke, mcm mna boleh jalan sendiri pergi klinik. Nak bangun pun tak mampu oii dgn penuh luka mcm tu.

Doc nak bagi alasan tolong cari yg boleh diterima akal sikit, bukan main hentam jer

Sbg seorang doktor mesti tau tahap kecederaa/luka pada badan mangsa masa cuci luka.Takkan tak ada sop untuk kecederaan terbakar,peringkat mana yg kena dihantar ke hospital.Masa blajar x diajar 3 degree burn mmg perlu berada di hospital untuk pemantauan berterusan?patut serta merta direfer ke hospital.referal letter patut dikeluarkan walaupun pesakit ckp tak payah.
Lagipun takkan doktor tak musykil kecederaan teruk masa latihan tidak dirawat di hospital tentera & takkan pihak tentera biarkan pesakit berkeliaran sebab akan menjatuhkan imej tentera.
Spt kita tau,apa2 melibatkan tentera akan disorok drpd org awam.

Kalau luka semakin pulih ,kenapa kat hotel ada bnyk kesan darah pada cadar sampai cleaner terpaksa biang cadar tu?

sweetsour25 replied at 21-6-2017 08:43 AM
luka semakin pulih?
cuci luka?

Kau doktor ke? Kau ada di tempat at kejadian? Kau ada nmpak kecederaan pada pesakit ketika rawatan dijalankan? Kau tau healing wound cmne rupa? Kau tau beza first, second, third degree burn cmne? Kalau jawapan kau semua tak, xperlu nak sesuka hati tuduh doktor tu itu ini berlagak cam kau doktor pakar yg tau apa terjadi. Even doktor pakar sendiri pon xde beri kenyataan cam kau.

dodolgemok replied at 21-6-2017 09:19 AM
Tanya kat sini dpt apa? Soalan kau seolah2 doktor tu xtau skop kerja dia, xtau apa yg dia buat dan ...

Saya bertanya dari sudut pandang peguam spt dlm sebuah kes litigation. Bukan sudut pandang doktor. Kalau saya doktor dah tentu saya ckp sepatutnya doktor buat gini2, gitu2. Sbb bukan doktor la tanya soalan mcm ni.

sebu1 replied at 21-6-2017 09:07 AM
Pade aku pendapat masyarakat sgt2 penting dlm kes2 jenayah mcm ni.  Masyarakat skrg bukan bodoh mc ...

Sebab tu aku  cakap tunggu siasatan kkm dan polis dulu baru bagi komen. Ni belum apa2 lgi korang dah hukum dan salahkan doktor tersebut.

Modngengade replied at 21-6-2017 09:10 AM
Pprt sungguh Sis kopek silikon @dodolgemok ni....tered ttg pelajar upnm ni kan dah ada..
Kenapa nk  ...

Sendu sgat thread kau sis xde hapdet kenyataan doktor. Sila meninggal

dodolgemok replied at 21-6-2017 09:34 AM
Kau doktor ke? Kau ada di tempat at kejadian? Kau ada nmpak kecederaan pada pesakit ketika rawatan ...

ummat biasa mmg tak tau la sis bab2 degree burn apa jadah ni dgn detail..
kalau tau baik kitorang jadi doktor..

bydeway... kita pon mmg tahu rawatan kecederaan yg teruk begini tak sepatutnye dibuat kat klinik biasa... mampuih apa2 jadi mmg kene saman la..
dan tahu doktor suruh dah arwah ke hospital bagai... yg ni weols terima...

yg dipersoal ummah...  doktor boleh biar je wpon arwah menolak rawatan..tak pelik ke sbb kecederaan arwah luar biasa.. paling2 notify polis la..

bambimo replied at 21-6-2017 08:30 AM
tp rupa kecederaan tu tompok besar ke..atau menyerupai bentuk seterika???

gambaran artis kat harian metro sebijik2 bentuk seterika sister..... takkan artis menipu kot....

sebu1 replied at 21-6-2017 09:07 AM
Pade aku pendapat masyarakat sgt2 penting dlm kes2 jenayah mcm ni.  Masyarakat skrg bukan bodoh mc ...

setuju sebu

Meleis caprut tetiba jadi doktor pakar kulit....

Malas nak ckp banyak...kita tunggu cctv footage....just he says she says ...terus nak ckp x salah...pasni semua salah farhan..yg biarkan diri dia ditekap streka...yg menolak rawatan (ikut kata doktor yg x mahu dikenalpasti kpd wartawan)...yg baik kawan2 dia yg tekap streka kat 18 tempat pastu bawa lari kesana sini pastu bawa pg klinik swasta yg x ramai or nak pergi...pastu pergi buka puasa tinggalkan arwah....i wonder doc ni belajar kat mana yg 80% bsa of 3rd degree burn boleh baik sendiri

#JUSTICE4FARHAN
#PEMBUNUHKENERAKA