CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

zehra2 replied at 28-6-2017 04:09 PM
Aku dua beradik. Campur bini dia.. boleh je urus semua. Mak tak sihat sjk sebelum puasa. jd ramai an ...

Semoga mak sembuh semula ok..

Tahun ni mak sedara dan nenek akak pun uzur..sedih lak rasanya..

Alahai...aku kalau ikutkan nak gak sound adik ipar aku yg hobi gemar memerap dlm blk time raya/blk kg.alasan...nk nyusu anak.walhal anak dh 2 thn lbh.dh tu nyusu punya lama berjam2.and thats why this year bila giliran dia blk raya sini..i dnt give up my room for her and family..selalu mak aku suruh aku bg blk aku utk dorang while aku dn anak duduk blk lain while adik laki aku yg lain tido luar.tu pun awl2 adik laki aku suruh aku duduk chalet,dia nk duduk blk aku gak dgn anak bini dia.aku kata noway,raya ni aku kena byk bantu mak,aku sound kata" kalau bg bilik setakat nk memerap seharian baik x payah!"mak aku pun perasan in fact adik beradik semua tau so depa sokong aku..adik ipar aku tu baik tp selalu buat2 busy dgn anak2 padahal anak dh 5 dan 2 thn..nak menolong di dapur mmg x lah.the only time nmpk dia kt dapur ialah bila dia nk buat makanan utk dia dn anak2.
Kalau aku mcm chef wan..mmg gaduh besar.so ada masa kena diam dn mengumpat dlm hati je lah

lazim replied at 29-6-2017 01:27 AM
Yup mommy. Fmily aku mmg gini.ada srg tkg msk. Srg tukang kemas. Yg lain tukang sorak. Tp seronok  ...

Itulah..mmg gtu je.. xyahla nk simpan2 dalam hati pastu bertahun2 duk makan hati.jerit je..woi meh tolong meh..

Naatasha replied at 28-6-2017 11:07 PM
Dia dtg time berbuka tu ade bawak makanan or bawak perut sajer?

Kalau bawa makanan idokle iols tercengang2. Mak iols pun acah2 redha je gamaknya. Ntahlah adab tu kekadang tak taulah diaorg letak mana. Teringin juga melazer macam Chef Wan tu, tapi iols tak lagi kejam mcm tu, plus fikir nanti bermasam2 muka pula. So lantak kome lah..  

lazim replied at 29-6-2017 12:34 AM
konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capi ...

Exactly!like my mom.wpun dia mengadu penat tp dia x merungut bab lain sbb aku dn kakak mmg setia menolong as much as we can.dn mak aku mmg bersungguh masak dan berhidang bagai bg anak2 menantu cucu mkn sbb tu kepuasan dia tgk org berselera makan masakan dia.

mesmerize replied at 29-6-2017 12:59 AM
Betul dah apa cakap chefwan tu. Ai mmg sokong 100%. Ramai je menderita makan hatisepanjang musim ray ...
Cuma chefwan ni outspoken so good for him la sebab dia dah sampaikan apa yg dia tak puas hati, loud n clear.

Setuju.

Loud and clear not in front of his nephew alone but also to the public audience who have no right to know the issue in the first place(berbezakan?) and to the detriment of Chef Wan's relationship with his tight-knit immediate family members sehinga Nadmi sudah pun digelar ex-nephew just because of Nadmi's retaliation to his uncle's public shaming.

Was it worth to unnecessarily break the blood relationship just so Chef Wan could satisfy his anger by telling off his opinion not only to the involved members(sesiapa yang pemalas dalam keluarga dia) which was the correct way but also the need to spread the small family issue to the public audience? I wonder which one was the correct way yang dianjurkan Islam dalam menangani this small family issue?

Chef Wan seorang yang selalu menguar- uarkan peri pentingnya common sense dan sensibility dalam kehidupan. Adakah tindakan Chef Wan yang menyebarkan this small family issue which can easily solved(by telling his lazy nephew not to be lazy straight away without using socmed) to the public audience satu contoh tindakan yang sensible?

Follow Us
Edited by sixret at 29-6-2017 07:46 AM

Persoalan to the whole issue was not "the lazy ex-nephew". The laziness of Chef Wan's ex-nephew was only the cause that trigger the chain of events.

The whole issue was about the unnecessary exposure of this small family matter to the public audience hence the broken relationship between Chef Wan and his ex-nephew.

Saya berharap the majority of us could see clearly and shrewdly penyebab kepada this whole issue menjadi semakin parah.

Berapa ramai antara kita yang menghadapi isu yang sama setiap kali beraya? Saya yakin, memang ramaikan? Tapi berapa ramai pula yang menyebarkan masalah ini di socmed sambil meletakkan gambar nephews and nieces tidur bergelimpangan di ruang tamu just so the public audience tahu? Dan berapa ramai pula antara kita yang declare anak saudara kita sebagai ex-nephew?

Ada bezakan?

Socmed itu madu jika tahu digunakan dengan betul.

Socmed itu boleh bertukar menjadi racun(rosak hubungan, hilang kerja, hilang kawan dan sebagainya) jika digunakan hanya untuk memenuhi nafsu amarah tanpa berfikir panjang.

Memang la balik kampung tu sekali sekala. Tapi dah nama pun kau balik kampung mak ayah atok nenek kau, kau part of the family. Bukannya kau tu guest. Bawak2 la tolong orang buat keje. Ni tau nak membongkang je. Siang2 hari dok tido dalam bilik. Nak tolong kat dapur harammmmmmm. Nampak muka bila nak bukak puasa. Kang nak tegur, takut gaduh. Tak tegur, diva lak kau nanti

btw dah saman belum?last  year anak buah heols katanya nk saman malu..

Bagus kalau ada sorang dlm family perangai cam chefwan, klo x masing2 mengangkang je mengorder macam boss besar !

lazim replied at 29-6-2017 12:34 AM
konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capi ...

Konsep keluarga kena ikhlas. Semua benda ko nak berkira baik ko duk sorang soarang. Yg akau paling pelik sesetengah perangai keluarga mentua nih yg menantu or  ipar yg dikisahkan sgt. Anak sendiri adik beradik sendiri pemalas nak mampus tak kira. Yg menantu jugak kena...
Suka sgt menghambakan orang yg bukan asal family. Ko rasa ko mals masak ko jgn masak. Ko masak pastu ko mengungkit tak dpt pahala pun. Dpt dosa. Nak suruh ko suruh terang terang...

mek ade sorg anak menakan camni... hurm.. nak marah kang mak dia nya mata lg tajam dari helang, udahnya mek wat x tau je.. tp ipar lain yg bantai...

CW pun de ckp dia jenis direct cakap depan2 dripda ckp blakang kutuk/ umpat maki hamun.
better tegur depan2 so utk next time beringat la klau nak dtg rumah heolls..

Apa yg dia ckp mmg btl. Kebnykn laser chef wan ni semuanya btl. Dia bkn ckp no sense mcm certain artis tu. Tp tu la umat melayu ni ssh nk terima teguran.

Sanak saudara n jiran tetangga pun seriau nak beraya
All dikongsi at IG n satu dunia tau

Beza antara tegur dengan memalukan
Ni pendapat je

Sanak saudara n jiran tetangga pun seriau nak beraya
All dikongsi at IG n satu dunia tau

Beza antara tegur dengan memalukan
Ni pendapat je

wanitajelita replied at 28-6-2017 12:36 PM
Raya2 memang isu membanting Tulang jadi isu.. besok aku dh kahwin pasang maid utk tlg mak. hantar se ...

Nak tunggu kawen baru nak pasang maid untuk bantu mak just for a week sebelum raya?

WTH?

Kahkahkah

MamaMima711 replied at 29-6-2017 07:09 AM
Alahai...aku kalau ikutkan nak gak sound adik ipar aku yg hobi gemar memerap dlm blk time raya/blk k ...

nyusukan anak 15min je...nyusukan laki tu yang ambik masa lama sikit....macam kau tak pernah lalui pulok.

Kahkahkah

Malasnya nak basuh pinggan :zz

Leeanne88 replied at 29-6-2017 07:54 AM
Memang la balik kampung tu sekali sekala. Tapi dah nama pun kau balik kampung mak ayah atok nenek ka ...

kan...seorang ibu tu memang seronok kalau anak2 menantu dia balik..lagi ramai lagi dia suka..mmg tak der ibu yg nak merungut kalau kena masak untuk 30 orang pon...cuma kita la sebagai anak menantu kena faham sendiri..takkan nak relaks jer duduk depan tv..biar mak sorang2 kedapur..

aku dgn adik beradik tiap kali raya kami akan kongsi2 duit untuk belanja raya..yg tak mampu bagi sikit...yg mampu bagi banyak..sama2 gi beli barang..sama2 masak..tak kisah ko bagi sumbangan berapa pon..yg penting mak dgn ayah dapat duduk atas kerusi jer jadi supervisor..hihihi...actually lagi seronok masak dan kemas basuh pinggan ramai2..sambil masak sambil pasang lagu raya..meriah sangat..syukur dalam family aku takder adik beradik dan ipar duai diva yg pemalas..