CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

Meols slalunya jd ketua bhgian dapur. Ada sorg makcik meols bhgian kemas,  mulut agak laser tp baik sebenarnya. Tahun ni dia balik lmbt sikit, raya ketiga. Meols perasan bila dia ada adik2 spupu meols jadi x reti buat kerja, semua bersuruh. Makcik meols slalunya akan bebel2 ckp ish budak2 ni x reti boto buek kojo. Padahal dr raya pertama smpai ketiga tu adik2 spupu meols rajin tolong kat dapur, tlg potong bahan2 masak, basuh pinggan periuk belanga, hidang2 kat tetamu, sapu smpah rumah atok ni. Rasa mcm kat kitchen hotel pulak bila mintak ayam masing2 jerit siappp, minta bwang jerit siapp, tanya pinggan dh letak kat meja tetamu dorg kata semua dh setel. N kat dapur kitorg banyak gelak2, lg seronok kat dapur dr ruang tamu.
So pd pendapat meols kalau ahli kluarga jnis kurang bg contribution ni (kdg bukan sbb pemalas, tp segan n x yakin), bolehla try wujudkan suasana happening. Anggap semua tugas yg dicontributekan dorg tu penting n cerita kat ahli kluarga masa tgh gathering kt ruang tamu. So kalau ada ahli kluarga yg jnis x buat kerja tu rasa segan n sma2 akn tlg pastu. Yg penting, kurangkan membebel n merungut. Tetamu yg dtg tu bawa rezeki kat kita, kita cuma share rezeki yg ada dgn depa. InsyaAllah

wanitajelita replied at 28-6-2017 07:39 PM
Babe... masa zaman2 aku bini orang dulu, rasa trauma nk balik raya rumah mertua Sebab anak dia 6 o ...

Aku cantek beb  
Tapi kalau raye tetap lah duduk dapur nolong Mak aku .ape boleh buat dah nasib dpt adik ipaq pemalaih nak mampos .adik beradik pompuan pon malaih jugak .yg paling best adik beradik pompuan duk sebelah rumah Mak je, tapi dtg makan mcm tetamu pulak .Mak aku bukan ape dia suke kalau anak2 pompuan dia same2 kt dapur membanting tulang sambil masak sambil gosip .yg paling aku pelik memasing kalau balik umah mak mentua pandai pulak pegi pasar beli segala binatang nak masak for raya

Dlm konteks ni iols rs chefwan betul, kalu public shaming mmg tu care heshe, anak jantan heshe menipu kantoi dlm masterchef heshe xcover2 ckp direct, pastu dulu ade program ape ntah mbabitkan jabatan perhutanan sabah,heshe direct je sound kate jabatan tu penuh rasuah xmalu, bende yg salaj mmg heshe akan uar2kan sbb kalu xsebut name ,org terbabit akan buat lg

bulan syawal ni makin mengeratkan silaturrahim. tapi chef wan ni memutuskan silaturahim.

mmg x dinafikan, berlambak anak2 dan mak bapak pemalas bila balik kampung.
famili belah mak aku x da spesis mcm ni. semua rajin2 dari muda sampai ke tua. cuma ada 2-3 org je yg jenis duduk. pada kitaorg x heran sangat. sebab apa, kalau ramai2 dok kt dapur pon menyemak jugak. nisbah yg rajin dengan yang malas tu, lagi tinggi nisbah yang rajin. tau sebab apa? sebab masing2 ringan mulut nak menyuruh. mak sedara aku jenis kalau nk buat sesuatu nk angkat barang2 berat ke apa, jerit "anak2 sedara mak langgg! meh sini jap nk mintak tolong angkat ni~~" ramai je yg terbongkang datang tolong, pastu sambung balik tgk tv..panggil lagi, datang balik. pokok pangkalnya, kena suruh. kalau x suruh, diorg pon x tau nk buat apa..ni kalau jenis x suruh, mmg la kita sendiri yang sakit hati. aku mmg happy je kalau balik belah mak aku..

belah ayah aku jenis nisbah pemalas lagi tinggi dari rajin..hadap je la..jumpa sekali2..sambil buat kerja masak2, enjoy bersembang dengan geng2 rajin..buat makanan atau air special untuk geng2 rajin , pastu pelahap antara satu sama lain..memang x bg kat geng2 malas tuh..kalau diorg tanya amik mana, ckp dh habis

pada aku, se laser2 mulut chef wan ni napa x sound je depan2..ni nk kna upload kat insta citer semua masalah2 keluarga..
nk berbaik amik masa lama, kalau nak bergaduh amik masa kejap je..

ALDRIN replied at 28-6-2017 05:17 PM
Nasib laaa uolsss....memasing adik beradik tunggul n selfish...

Klu buat whatapps group memula  ...

iols tiap kali raya .. iols tukang cuci pinggan mangkuk, periuk belanga, kemas yang berkecah, potong bawang bagai.

adik ipar no.2, tolong cuci pinggan 2 biji jah. adik ipar iols yang no.3 tukang masak. mama tukang arah. yang lain tukang buat air. buat kuih.

anak2 buah kecikl2 lagi. tak leh nak membebel la. tgk bila besar nanti camno. harus mcm uols gak. hahahha

tahun ni mlm raya kedua ... keracunan makanan. hari raya kedua hingga ke-4. beraya kat atas katil.

JeepersCreepers replied at 28-6-2017 04:09 PM
Satu lg anak makan bertabur2 pastu terpekik terlolong sana sini..tegur la sikit. Tp golongan ni su ...

Bebudak terpekik2 lari lari sana sini mak aku dah tegur mak dia pun tegur tak makan saman. Sekali aku pekik terus menikus..

Geram aku. Kat umah orang siap lari2 panjat kerusi siap lenjankan kerusi recliner orang. Kalo rosak? Kerusi rotan kat umah aku pun jahanam ditonggang terbalikkan. Maknya ayat standard alaa budak..

Bodoh ek ko tak ajar beradab kat umah orang guna alasan itu budak. Pastu anak biadab orang tegur menjawab tarik muka.. kalau anak aku agaknya dah lama aku piat telinga tarik balik umah. Malu beb

Follow Us
iols paling tak suka manusia yg bila balik kampung terperuk dalam bilik..keluar bila time nak makan je..dgn segala jenis makanan kat dapur  tu diorg je yg habiskan, xde usaha langsung nak restock..kalau jenis yg mcm ni memang xyah balik kampung la..cuma iols takde lah sampai nak jadi mcm chef wan..viralkan buat malu keturunan

misslinkpk85 replied at 29-6-2017 12:33 PM
Meols slalunya jd ketua bhgian dapur. Ada sorg makcik meols bhgian kemas,  mulut agak laser tp baik  ...

Setuju sangat.

Bg i sheols ni lg hazab dr divaAA. Ada2 je yg xkena dimata heshe. Mentang2 ko byk duit doesn't mean ko boleh kutuk orang sana sini. Anak buah ko xnk blk tu bkn sbb dia malas buat kerja tp malas nk melayan kerenah ko laa cepwan pondan tua.  Next time duduk or sewa jer homestay, sng xyah ada isu wat kerja ke tidak

3dea_mension replied at 29-6-2017 12:47 PM
bulan syawal ni makin mengeratkan silaturrahim. tapi chef wan ni memutuskan silaturahim.

mmg x di ...

Setuju sangat.

Nham22 replied at 29-6-2017 10:21 AM
Ya betul..i setuju... dari org langsung zero xtau pon masalah dalaman keluarga cw..tetibe cw up to ...

Betul tu. Apa yang chef wan cakap tu point2 dia semua betul. Yang tak betul bila dia still petik pasal nadmi, nephew dia. Kalau dia tulis general tanpa beri contoh nadmi tu, tak ada siapa kisah.

scrocth replied at 29-6-2017 01:22 PM
Bg i sheols ni lg hazab dr divaAA. Ada2 je yg xkena dimata heshe. Mentang2 ko byk duit doesn't mean  ...

betul tu..balik raya berkumpul semua skali skala, bnda mcm ni pon x kan nak jadikan asbab putuskan silaturahim ye dak..lain la kalau kita mmg duduk setiap hari dengan pemalas itu betul la hangin..
tapi berkumpul ramai2 ni memang x boleh nk elak macam2 ragam..jadi kita enjoy je la..
mak bapak aku kalau berkumpul, dia la yang bg duit beli barang dapur, dia la yg masak..
bila aku tnya dia knp bnyk sgt dia buat..dia kata..dia suka bg orang makan. kalau org makan, org puji kata sedap,makan habis, dia suka..sambil2 bersedekah..yang spesis2 malas tu abaikan aje..sbb jumpa skali skala..

lostfaith replied at 28-6-2017 02:01 PM
Dasar pakcik kepam batak socmed. So pprt walaupun duk canang urban bagai melawat satu dunia. Otak  ...

Boleh plak dia post pic alas meja orang tumpahkan kuah. Aku rasa benda tumpah ni normal budak budak akan buat....perlu ker nak bagi malu orang datang beraya tegur orang tu.

Lagi satu cakap yang cucu2 dia speaking English kat budak2 kampung sampai terlopong budak2 kampung tu. Is that funny?

Nak jer aku laharkan dia...tapi kang dia block aku pulak.

slavehunter replied at 29-6-2017 01:50 PM
Boleh plak dia post pic alas meja orang tumpahkan kuah. Aku rasa benda tumpah ni normal budak buda ...

Dah kata something wrong dia ni..

Bukan nak menegur tapi cara tu lebih macam nak memalukan orang... rasa diri tu perfect sangat sampikn hal2 kecik macam tu pon beria malukan orang.

Lepas ni hidupla ko sorg2..  bagusla ank sedara tu x payah balik.org blik raya nk seronok2 sambung silaturahim..

Ikutkn hati sangat..

3dea_mension replied at 29-6-2017 12:47 PM

mmg x di ...

Betul sangat2

penmarker replied at 29-6-2017 02:16 PM
Dah kata something wrong dia ni..

Bukan nak menegur tapi cara tu lebih macam nak memalukan oran ...

Even dia offer anak dia or menantu dia duduk skali pun dorang reject pasal tak tahan la dengan mulut melaser nye.....kang cucu nye tumpahkan kuah air kat carpet mahal nye kena lahar lagi kat ig.

slavehunter replied at 29-6-2017 02:24 PM
Even dia offer anak dia or menantu dia duduk skali pun dorang reject pasal tak tahan la dengan mul ...

Ngan org pompuan bolehla nak laser2 pompuan ni nak balas2 tak berani sgt..ngan org laki mana dorg boleh tahan..

Kalau aku pon seram.. Xnak aku dekat ngan org gini..xpasal2 viral aku kena canang.. macam masalah mental gak org gini..

slavehunter replied at 29-6-2017 01:50 PM
Boleh plak dia post pic alas meja orang tumpahkan kuah. Aku rasa benda tumpah ni normal budak buda ...

baru baca laharan sheols kat pg 1
para hat last tu lempar ke muka sendiri kah

btw aku takde la nak kagum sangat bila tengok budak2 speaking english nih
lain la kalo ko melayu tapi kecik2 dah berabuk cakap mandarin ka french ka

Tapi kesian jugak sedara chefwan yg beraya sedondon warna hijau tu yg heols upload pic..diberleterkannya psl x pyh laa sedondon klu wedding x pe jugak kata dia..hari raya should warna warni...tp kesian laa kot kt sedara dia tu maybe itu yg mampu n buat diaorg happy

Edited by mrsLucky at 29-6-2017 02:56 PM

Betul kata che wan, kalau my mil celebrate apa apa...i dengan my second sister in law jer yang kena prepare...order makanan, masak apa...prepare drinks...set up table....nasib ada dua maid membantu
.
my other sister in law dengan bro in law..derang datang bagai tetamu...
pas tu my brother in law boleh invite mak adik beradik isteri...tapi isteri dia duduk jer bagai madam kerja satu pon tak tolong buat...tapi kalau nak balik tau pula nak tapau banyak2
menyampah :curse

my eldest sis in law pon sama..jemput kawan2..tapi dia tak buat apa2...
tau complain dan jenguk2 kat dapur jer..

and off course my kids dan anak2 buah i pon sama....kena suruh baru gerak...suruh baru gerak...

Anak buah i sorang ni pula suka invite ramai kawan2.....dari sekolah sampai berkerja
berduyun duyun kawan2 datang...pas tu ada yang datang waktu malam....makanan dah kurang...
letih nak panaskan lauk pauk dan prepare segala...time tu kita dah penat gila...

kalau nak harap maid buat kerja tanpa awasan memang tak boleh...derang ni pon sama...tak suruh tak buat...
biar lauk pauk tu basi tak reti nak panaskan...tu pon nak tunggu arahan...
tahun lalu i balik rumah untuk rehat...memang tunggang tebalik dapur...
satu tong nasi briani basi...maid tu bila i tak de ...dia tak tau nak buat apa...

bila nak kemas2... i dan maid2 tu yang buat...kasihan tengok maid2 tu letih sangat2...
tapi derang sabar saja sebab father in law i hulur lah duit dua tiga ratus kat derang..
dah biasa tahun2 begini

i pon kena hulur juga tapi tak tau lah kalau isteri bro in law i yang pemalas tu pon dapat nilai yang sama..

kalau lah i ada pak cik cam chef wan...senang sikit...i ni cuma daughter in law, isteri pula pada anak bungsu...mana berani bagi arahan...
suami i cuma marah2 si pemalas tu semua depan i jer...