CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

masalah sekarang semua org faham perasaan dia yg marah tengok org lain tak buat keja/malas tapi org lain tak sebarkan di media sosial, CW dah la selebriti..boleh dah kot berhenti kutuk keluarga sendiri secara public.

aku ada 4 orang adik beradik perempuan. Semua dah kawen kecuali akak no 2.

pe'el adik beradik perempuan aku ni semua jenis malas nak masak, tau semua siap, amik pinggan, makan...

knowing them yang perangai macam tu, aku, anak no 3 dalam keluarga, dah kawen, anak pun dah 3, aku set kan rules. Akak sulung kena bagi rm200, (sebab dia pemalas ya robbi, anak dah 3, laki kuat makan, ) no 2 RM50 sebab dia tak kawen lagi, aku RM100 je, adik no 4 dan 5 RM100 each . Tu semua untuk topap bahan nak raya.
tapi kami resiakan yang si kakak sulung kena bayo 200..kami ckp masing masing semua 200.

akak sulung punya stail, dia mmg takkan buat apa apa kat dapur, jenis menempek kat laki (menyampah) tiba masa siap masak dia amik pinggan..itupun mulut dia sendiri je..untuk laki dia, dia harapkan orang lain hidang. (dulu aku rajin la hidangkan sebab alang alang hidang untuk laki n anak2 aku) sekarang aku boo layan.
tapi masalahnya kalu aku tak hidang, mak aku plak ghajin menghidang. dah la mak aku ni sakit lutut.

Tapi aku bukan nak ckp aku baik ke apa la kan, aku ni tiap kali balik kg, yang masak, aku je la..padahal aku ni ada baby kecik sorang. Yang duk menyusu badan. Adik beradik aku ni mmg jenis tak reti bahasa nak tengok aku susah payahnya memasak. Memasing semua tunggu siap.
Kalau korang kata, aku takyah masak, gasakkan derang masak, tak leh jugak, kalu aku tak masak, mak aku yang masak. Derang takde kesedarang langsung.

Kekadang tu aku saje je biar pepagi buta tu aku nak tengok, sapa yang akan masak untuk brekfast. tapi harammmm...dah pukul 7.30, sekor pun tak masuk dapur. Last sekali laki aku jugak ajak ke dapur.

Raya baru ni, kan dah buat collection kan antara adik beradik, aku mmg beli stok makanan banyak banyak, dan aku masak je ikut tekak aku. Raya 1st nasi minyak, 2nd nasi biryani, 3rd nasi dagang.
kalu ada antara adikb eradik aku minta menu lain ke atau komplen, aku jawab, masak sendiri.

kakak aku no 2 pun komplen, aku masak ikut selera aku n laki aku je.
aku jawab lah, bahan bahan semua kat dapur, rasa nak makan ikut tekak sendiri, sila ke dapur.

ada masa perlu tegas. tapi aku rasa tak perlu nak bgtau socmed kan. lelebih lagi kalu artis.

sib baik akka bukan artis

mawarika replied at 30-6-2017 09:43 PM
Meolss jenis mmg tak buat keje. Tapi sponsor semua brg dapur. Pepandai korang la masak, aku dtg maka ...

haha ayat ko ni macam ayat kawan aku

kalau malas, silalah sponsor bawak apa2 kan (sbb dh tau maybe dia mmg tak pandai masak/mmg malas)
tapi yang tak berduit plak, kenelah rajin sumbang kederatkan?
saling melengkapi gittew

yang jadi masalh golongan yang dahle MALAS + KEDEKUT

sape dpt spesies yang ni mohon korang tabah jelah

Edited by wanitajelita at 4-7-2017 11:10 AM
CikguZara replied at 4-7-2017 10:38 AM
aku ada 4 orang adik beradik perempuan. Semua dah kawen kecuali akak no 2.

pe'el adik beradik per ...

Babe... kakak ko dah kenapa harapkan orang lain plak nak masak & hidang laki dia? Giler ahh

Maaf nak mencelah sikit.. akak2 & adik2 yg kat dlm ni...boleh contohi biras aku.. biras aku ni boleh dijadikan cth gak la. Cantik giler, kahwin dgn abg ipar aku yg kaya. Abg ipar aku sediakan maid utk dia

Biras aku dulu tak pandai masak... pastu dlm 2-3 thn dah pandai. Tapi time raya, dia akan mengetuai dapur sebab dia perlu memasak utk abg ipar & anak 4 orang. Maid buat kerja2 kotor/fizikal yg mencuci2 ni. Biras aku tak ubah mcm diva dapur  Dan klu time diorang ada, tiba-tiba ada teh tarik atas meja... aku sesedap je tuang pastu Baru aku perasan, biras buat utk seseorang iaitu abg ipar. Iktibarnya di situ, kalau masing2 dah berlaki, korang kena masuk dapur utk suami korang makan/minum sebab selera berbeza2. Bukan harapkan nenek/mak/kakak buat makanan utk semua orang utk dijamu pada husband korang. Bayangkan husband ko orang Arab, korang tak kan nak jamu dia dgn kuah kacang or rendang...diorang x makan punya...so korang kena prepare pulak nasi Arab di pagi raya
Time biras aku tiada...kitorang cuma ikut apa yg mentua lead/masak. Aku tolong2 la. Tapi time biras sekeluarga ada... mesti akan ada teh tarik
Ada gak la dia buat lodeh dan nasi impit tapi family husband orang perak.. mcm tak berapa makan... so moralnya klu nk jaga laki, masing2 memang kena masuk dapur. amik inspirasi  

Duta lover replied at 4-7-2017 12:02 AM
Tula..da byk sgt makan budi chef wan...
Aku bukan nak bongkak apa. Tp igtla..jgnla kita ni mudah2  ...

SAtu lg pasal dia komplen ank2 org sepahkn umah ramas kuih raya bagai ramai la mak pak yg ada ank2 kecik sentap weh

Mcm2 tips org share kt fb huhuhu iols sblm ni mmg xde masalah ank yg tak reti duk diam sbb ank iols yg sulung tu walopun autism dia jenis pasif duk diam tepi iols ikut je iols tak reti nk pegang itu ini kt umah org.
Tapi Allah maha adil si adik lain plak pangai cam ank2 tipikal ler kena perati 24jam nk g raya umah org pun risau je iols.
Dulu iols pun tak suke ngn budak2 tak reti duk diam, paling pantang yg dtg umah org g bukak peti ais, masuk bilik tido n gaduh sesama adik beradik rebutkn menan tuan umah..
Sebenarnya iols bknlah nk marah sgt ngn budak2 tu tp lebih kpd bengang dgn mak pak dorang lah huhuhuhu iols harapkn mak pak dorang tolonglah tegur ank tu bkn lah suh g jerit pekik atau pukul ank tu tp buatlah sesuatu jgnlah wat bodo je jgn sampai tuan umah yg g marah ank tetamu tu plak
Ada jiran iols dia cuma sebut .. adik...pastu jeling ngn mata je ank dia terus letak menan n tak main dah..
cemana nk berjaya buat gitu?? Haruslah kena mulakan drpd awal sejak ank baby lg..
Kita mak pak la yg bertanggungjawab keatas perlakuan ank2.. kalo ank tak duli kita marah/tegur apakata kita suh tuan umah tu lak tegur kdg2 budak2 ni takut bila org lain yg tegur.

Apapun paling penting pi la beraya umah yg sesuai yg kita tau tuan umah mesra kekanak jgnlah g umah cef wan atau umah2 yg lawo2 kt group deko tu huhuhuhu.

tu la dia bahana semua nak luah dkt social media... ko merempan satu dunia tau hal dalaman ko. ko pon byk duit apa lah salahnya buat collection pastu hire part time maid ke... walaupun ko rasa ko byk menyumbang dari segi duit tapi tu tak bermakna yg ko tu adalah betul sahaja.

aku elejik betul org yg mcm ni. bluwek.

Follow Us
mommymonster82 replied at 3-7-2017 08:14 PM
Bukn semua yg viralkan konon2 kebusukan org tu..dia tu betul sgt...

Nmpk x apa anak buah dia ba ...

tu la kan... aib family klau bleh tutup hbis2...
ni p kompang.... realitynya....... bkn nak terima kasih kat org yg tolong tuh

epalsearch replied at 4-7-2017 01:04 PM
tu la dia bahana semua nak luah dkt social media... ko merempan satu dunia tau hal dalaman ko. ko po ...

org mcm ni mmg org kena ikut die je... dah die berkuasa kekdahnya... duit berkepuk2

Aku pulak dah ada tugas masing2 klu raya. Aku part kemas rumah dan sapu sampah. Yg kakak sulung jd mandur kat dapur sbb dia ni uzur sikit. Yg laki2 buat lemang dan berkaitan dgn dapur kat luar. Yg kakak lain dan menantu pompuan yg lain, potong bahan nak masak dan blend siap2. Pinggan mangkuk anak2 sedara yg cuci tak kira lelaki ke pompuan. Nak balik nti make sure hangkut sekali bantal dan toto. Almaklum le ayah aku bujang. Dia sapu sampah kat rumah semingu sekali

cw takde buat jadual sape  jd kitchen helper, tukang basuh pinggan mangkuk periuk belanga,  tukang sapu, tukang beli dan tukang keluar duit?

opsss.... chef wan............. i think he has high OCD issue

ctsueraya replied at 4-7-2017 10:55 AM
haha ayat ko ni macam ayat kawan aku

kalau malas, silalah sponsor bawak apa2 kan (sbb dh tau ma ...

Meolss ni jenis sedar diri..hahaha... mmg tak reti masak. Tak buat keje. Pemalas. Kena rajin part lain... tukang bagi duit la. Mak mertua  pun sengih je kalau hulur bebanyak. Like pwincess gitew     tapi ada juga terasa biras lain mengumpat..lantak ekau ler..

As Salam & Selamat hari raya untuk semua

Ada betulnya jugak chefwan cakap..cuma penyampaiannyer org muda takleh terima... org muda sekarang sensitif dlm sempoi sempoi nyer...... gaduh sekeluarga....damai damai sudahlah..biarlah yg tua tua tu tegur auk-auk pun..yg muda muda tu.pepandai ler ambik ati.tak rugi mana pun...ckp sorry.... dan life goes on udahler..heheh kalau dua dua keras camni..payahler.

yang tua tegur tu...mungkin salah..tapi..ambik yg +ve ...-ve tolak tepi.... hormon dah kurang ke abende heheh ..satu arini muda akan sampai juga ke era tu..yg mana sensitif..dan tgk semua dr mata yg tua ni...sensitif jer..

dan satu lagi.hehehe etika berkunjung dan menetap rumah org yg bukan rumah kita...... rules tuan rumah/tanah/khemah kena lah follow.hehehe sedangkan kalau tuan rumah tak bagi masuk pun takleh masuk gitu jer..apa lagi undang undang dia..... heheheh

Yang rasa rasa tak tau msk tu.hehehe elak elak kan lah  bgn lewat lewat ......tgk tv/fon... 24jam hehehe buat buat lah bz..walaupun takder keja nak buat. atleast masa bukak puasa tu..tlg hidang hidang.

hehehe.Maaf zahir batin untuk semua yer

Mcm baca iium confession lak

penmarker replied at 4-7-2017 03:57 AM
Ko dah banyak harta.. kalu ko tak tolong adik beradik saper lg nak tolong.

Tapi dah menolong  ...

Btol wehh apa ko ckp.
Cuma satu je..tangan yg memberi lebih baik dr menerima...

Which is ..x salah kalau chef wan nak bantu2..hulur2..tapi dr kisah humblebrag chef wan selama ni..mmg mcm chef wan tunjang nafkah smua adik beradik diam.even anak sedara dia tu ..yg belaja medic kt oversea pastu fail tu pun CW kata dia belanja da ratus ribu utk budak tu.

X masuk dia cite tetiap bulan bg 3 ribu ke cmtu kt sibling pompuan dia..yg suami x bg nafkah sometin like that...banyakkk tu amount. Tu pada pendapat aku da bukan kongsi rezeki..mmg da tanggung sepenuhnya whic is bagusla. Tapi jadi ginila..macam barah. Bila ada issue...time marah mulalah terungkit.. Pastu rs tersepit sbb da terhutang budi    

Anyway sedih..aku supporter chef wan. Tp siyes...sbb kes ni..org mesti da malas nak beraya umah chef wan..sedara mara rs menyusahkan bila beraya umah heolss. Padahal tukan umah mak heolss ...

Aku cadangkan tahun deoan chef wan pegijela bawak anak n cucu bercuti oversea masa raya. Xyah balik pahang lagi...after 2 minggu raya baru balik pahang..buat open house guna catereer ..cater la for 2000 orang terus. War2kan kt ig. Senang..xyah nak gadoh2 n masam muka lagi.

Suchi replied at 4-7-2017 12:47 PM
SAtu lg pasal dia komplen ank2 org sepahkn umah ramas kuih raya bagai ramai la mak pak yg ada ank2 ...

Haih sbb tula meolss malas nak g kenduri bagai..bawak anak payah. Soh laki je pegi... Huuuuu. Kang org dok mngata anak kita..kita lak terasa. Tapi hakikatnya kalau depan2 tu kita nak halang dia main ke makan berkecah ke..bole menyebabkan dia tantrum lak..guling2 kt lantai..lagi la dipandang serong.

Manusia tahu kritik je..mak ayah x pandai jaga anak. Bila kita x mai..umpat kata kita anti social lak..

Duta lover replied at 4-7-2017 10:50 PM
Haih sbb tula meolss malas nak g kenduri bagai..bawak anak payah. Soh laki je pegi... Huuuuu. Kang ...

Kan.. iols dulu penah masa wat open house jemput kawan tp dia tanak dtg sbb anknya buas dia risau takut abis umah org.

Iols suke bacA tulisan cef khairul hakimin pasal isu nih..
Semuanya ttg jaga hubungan.,
Jaga hubungan ngn adik beradik dan jaha hubungan dgn tetamu kita..
kadang2 tak phm ngn org kita nih konon depan2 kemain manis mulut tp bila belakang merata kat porem kt fb duk post umpat bengang tak puas hati ngn adik badik tak tlg wat kije  n tetamu yg dtg umah..

Ingat yg baca tak terasa kah? Tak memasal putus sedara putus kawan...

cupu replied at 28-6-2017 05:14 PM
ank sedara aku aku treat mcm ank sndr je..klu xdgr kata aku laserkan je..tp tu anj sedara belah ...

Betul tu. Ada yg jenis mengarahhhh aje. Bila org potong carrot pun, x blh tersenget, x blh x sama pjg la, kena sama besar . Dgn mak kau pun kau pi tinggi suara sbb potong cili serong nipis. Geram tau! Akak masak utk 500 org, relax aje. Ko masak utk 100-150 org aje dah kecoh.. Eh! Bkn ckp org lain tau.. Akak emo jap
Anyway, betul le pendapat u all. Tegur personally @ WA dlm group family aje. X perlu masuk dlm ig. X kira la followers100 @ beribu2 mcm CW.  

Bab adab ke rumah org tu akak setuju. Akak tegur elok2 aje anak2 kawan2 yg gitu. Bkn susah nak tegur elok2. Mcm kita didik anak sendiri aje. Akak biasa suruh kutip balik walau sebutir nasi @ atau lap kesan air @ kuah. Sbb dah terbiasa dgn anak2 gitu. Kalau gi rumah org, jgn usik2 sentuh2 walau bunga plastik pun. Duduk elok2. Ala.. Tu semua kan didikan awal dari rumah.. Didik hormat tempat org, walau gerai tepi jalan sekalipun.. Jgn tangan tu gatal nak pegang bucu alas meja jualan tu. Akak terus tegur kat situ juga tp tegur elok2 le. Tuan tanah pun  x jadi marah kalau gitu..

Changa replied at 28-6-2017 09:37 PM
Sheols dah berbaik.dengan anak gayah heshe, ada recently nampak.gambar berbuka.sama.gitu

Katanya dah berbaik dah.    

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x