CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

KelisaOren replied at 28-6-2017 02:36 PM
Aku pun menyampah dgn makhluk2 pemalas yg tau dok mengangkang je bila balik Raya....nak sound dah tu ...

seeloknya orang yg macam kakak ipar ko tu tak yah berangan hidup nak balik raya..baik gi jer la melancong oversea time2 raya nih...yg peliknya dah tau diri tu pemalas..ada hati nak kawin gak tu...

bebel je la kat wassap group family...apahal satu dunia nak bgtau

Aku suka ja ada uncle /datok mcm chef wan ni...dia x bebel tanpa sebab... yg muda mudi tu faham2 la sikit kasi ringan tulang bukan nya selalu balik kg...kalu malas sgt nk tolong itu ini better balik kg aftr 2nd days of raya....bagi alasan x dapat cuti awal...kalau aku pun laser ja kalu malas2 ni dtg rumah...rajin lagi budak2 kecil dsuruh tolong buat itu ini. Semangat ja dorang.

Adik2 n adik ipar aku pon pemalas nk mampos....bila time masak..aku laa tertonggeng2 masak dgn maid. Order je pandai. Memasing yg betina menggentel anak gentel telor laki...sambil relax2 tgk tv. Bila time siap semua pandai pulak tunjuk muka nk makan. Lps makan bukan reti nk ngemas..ke buat2 tlg angkat pinggan...main campak jer dlm sinki. Kang klu mengamok ugut x nak balik kmpg dah tu pandai pulak ckp maid aku ada nk watpe klu x menolong.Buat mak bapak aku sedih jer... bnyk cantik muka sekor2..last2 aku angkut maid pergi beraya sekali.....tahun depan aku nk pi overseas jer time raya..nyampah tengok melaun2 biawak2 laki bini nih pemalas..duit se-sen x kluar...melantak bukan main buruk lantak. Sorry..aku emo sket!!

Iols punya adik ipar lagi best, last puasa dtg time nak berbuka je, dah siap berbuka gitu gini gitu gini balik semula rumah sendiri. Esoknya lepas sembahyang raya baru dtg n join  kitaorg makan2 ketupat rendang semua. Iols mampu berhuhu saja..

Akak mmg setuju dgn CW pasal anak sedara pemalas. Akak dah rasa raya tahun ni ya ampun macam nak halau je rasa anak2 sedara pemalas ni. Manjang dok dalam bilik. Tido berjam2. :.

Follow Us
Dh org tu x blik pon dia memekak jugak. X lm lg nyanyuk la ni.. amarah byk sgt

Dh org tu x blik pon dia memekak jugak. X lm lg nyanyuk la ni.. amarah byk sgt

Syukur la i dpt family yg understanding n open minded...nenek i selamba je guna pinggan mangkuk gelas disposable...dia dah tau rumah dia sentiasa ramai pengunjung di hari raya, sheols takdenye nak fefeeling classy nak berpinggan mangkuk kaca pelbagai...sheols taknak anak cucu terperuk kat dapur dok mengadap sinki je...kitorang nk gi beraya ke apa,takde la rasa bersalah sgt...setakat basuh sudu,topup makanan tu,kitorang memasing takyah disuruh pun...takde nak kene bercuit2...Syukur dpt ahli keluarga yg tak berat tulang n nenek yang sempoi...

Agree with chef wan..those youngsters kne lh tlg2 ape yg patut waktu raye ni..nk mkn same2 kn, so same2lh buat..xkn ko nk harap yg tue2 je buat..but chef wan xptut mention name,aib keluarga kne jage..just make general statement dh la..xpn just bg advice personal pd ank buah tu..

Dah anak buah dia tu pun sejenis tak guna belajar tak habis, tak  kenang budi cw tanggung belanja segala. Sejenis loser urgh

exclusive_vvip replied at 28-6-2017 03:48 PM
Syukur la i dpt family yg understanding n open minded...nenek i selamba je guna pinggan mangkuk gela ...

Kg aku pon guna pinggan  mangkuk gelas polistrin tu jah. Xde sapa lrt nk basuh dgn air halus gitu.. maid plk cuma kena tolong cuci dapur yg berkecah tu.. tp maid blh tahan asyik mngeluh. Ko kemas je la.. bnda lain org dh mcm no mati buat   

Aku dua beradik. Campur bini dia.. boleh je urus semua. Mak tak sihat sjk sebelum puasa. jd ramai anak menakan dtg ziarah.. yg boleh masak.. kita masak. Ada yg kita order.. pun ada..
Ari ni last.. nk serve. Org dh buka ofis..
Lps ni bubuh kuih raya je..
Oh lupa.. rendang kita org dh masak awal.. pack kn sejuk beku.. tetamu dtg..panaskan

Si tua ni tak habis2 merempab dekat socmed. Seolah olah ko nak bagitau satu dunia ko la atuk yang paling best di dunia. Kowser. Spesis gayah ni sama je,  memang kuat meroyan . Cc : Datok Alif Syukri

she replied at 28-6-2017 01:23 PM
Bebudak zaman skarang balik kg minta on wifi pastu memasing menerap layan henpon dgn ipad...dari umu ...

Satu lg anak makan bertabur2 pastu terpekik terlolong sana sini..tegur la sikit. Tp golongan ni suka bg dalil "ni kan raya"   ajar la anak tu biar beradab klu dtg rumah org. Anak yg x pernah ditegur ni la nnt kat sekolah buang sampah merata2, dah besor parking sampai block umah org. Apadehal, ni kan raya  

lazim replied at 28-6-2017 04:03 PM
Kg aku pon guna pinggan  mangkuk gelas polistrin tu jah. Xde sapa lrt nk basuh dgn air halus gitu. ...

mengada arghhhh maid chuolsss..keje ngan cina baru tau...jgn kata nak mengeluh, nak angkat muka pun x berani...choiii

Edited by aidil8687 at 28-6-2017 04:38 PM

Btw x semua org mampu ada maid..ok je apa yg CW bebel kan tu..mmg btl kot ada spesis pemalas balik kg tau nak makan je..bila mngemas masing2 lari..baik lelaki ke ppuan ke sama je..tu belum lg kuar g soping raya tau2 time bbuka dh muncul..bila bab mngemas masing2 lambak kat sinki..apa yg CW ckp tu aku setuju sgt2..kalau boleh biar setiap umah ada org mcm CW kasi ajar sikit pemalas2 yg berkeliaran kat umah tu..xnak balik raya pun xpa aihh..lagi aman..pinggan hg org xyah basuh, makan minum hg org xyah sedia..aku mmg jenis sound je adik2, sepupu sepapat malah makcik pakcik aku pon kena sekali..biarlah dibenci pun janji tuan umah (org tua) xrasa dibebani dan skrg semua org takut kalau aku balik bbuka sesama diorg..hahaha rasakan

saper yg mkn cili dialah rasa
kalau jenis pemalas mmg patutlah nak tersinggung. unless ko tak buat pangai buruk gitu kan..
mmg pon yg jenis kaki pemalas tu tak balik pon tak aper
akak ni kakak sulung dh bertahun gitu...kita siankn mak aje kita buat segala, kerahlah anak2 sekali tlg tp adik2 ipar bagai balik umah mak mcm balik hotel. duk terperuk dlm bilik. nak pegang batang penyapu tlg bersihkan umah mak?? hhmmm...runtuh langit gamaknya.

X tolong ko suh jgn balik kg, bila x balik ko mentioned nma dia pulak...
anak2 sdara laki ni kdg2 x tau nk buat kje atleast ko bg la tugas kt diorg ckp elok2. Smua bnda bole tolerated maaa

aku rasa majority family akan ada masalah yg sama
spesis pemalas, jejak kaki kat dapur pon tak nak
tapi time makan reti pulak ambik pinggan nak makan, sampai berminyak2 la mulut tu kan,makan kemain sedap