CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

tak payahlah terkejut sangat dgn perangai chef wan ni
raya ke tak raya ke dah memang semua benda dia suka kompang kat soc med
motif macam semua nak pesan kat dia jaga maruah keluarga,aib bla bla
kalau dia tahu benda2 camtu, takdalah dia merempan kat IG
alangkan kes rumahtangga anak menantu pon pegi cite kat semua org,ni kan anak buah picisan tu je.
memang tak la dia heran.

catalina replied at 28-6-2017 04:44 PM
saper yg mkn cili dialah rasa
kalau jenis pemalas mmg patutlah nak tersinggung. unless ko tak buat ...

Setuju!
Siapa yang makan cili terasalah pedasnya, I memang tak setuju dgn cara chef wan dok dedahkan nama anak buah dia ataupun wktu dia tangkap gambar semua tu
Tapi bagi I, apa yg dia tulis kat atas tu memang betul.
Yang hat muda- muda as in anak ke atau cucu, tolonglah atok nenek @ parents tu.
Takkanlah nak suruh depa buat kerja.
Baru ja semalam I balik lawat rumah nenek saudara, cucu- cucu dia dok bergelempang kat ruang tamu tu main game. Dahlah tak salam my parents bagai.
Bukanlah apa, at least berhenti lah kejap mAin game tu. Tolonglah atok dan makcik2 awak tu. Ni buat dek ja, dah tu tak pandang langsung.
Haih. Sorry terpanjang pula membebelnya.

KelisaOren replied at 28-6-2017 08:58 PM
Kawin tetap kena kawin sebab dah gatal merenyam sgt tp tanggungjawab takde langsung...basuh kain,  ...

Hoiii pemalas sangat tu.
You hempuk ja lah kepala ipar duai you too.
Biar sedor diri sikit.

konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capik2 xsht. dia tetap masak utk berbelas2 org . xpayah org tlg pon dia xkesah. sape nk ngangkang pon kami xdak kisah. nak masak pilihan sendri. xnk masak pon pilihan sendri. kalau mak aku xmasak pon drg ttp reti pi beli makanan. so konsepnya mak aku ikhlas je masak utk rmi2. sap ank tlg tlg. sapa nk sembang je pon xde hal.

sebab kesiankan mak aku, aku biasa tlg pass2 kan bahan bgi dia mudah. dan aku tlg basuh piggan yg menimbun (hari terkhir puasa).sesungguhnya aku mmg xpaham ada ummah yg rasa terbeban sgt masak utk rmi org. kalau semua nk berkira sebaiknya raya je la sendri korang anak beranak.

lazim replied at 29-6-2017 12:34 AM
konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capi ...

Setuju jugak ngan lazim..nk berkira buat pe kita blik nak beramai2 beraya.. setahun berapa kali jumpa pon nk masam2 muka..

Klu me  senang je dah tahu pakat pemalas tempah jelah.. blik tu kita dah tahu dah apa kita nk buaf n bajet kita..

Xsyokla jumpa sesekali pon nak gaduh.tegur jelah depan2 yg merempan2 dlm ig. Tak malu ke..dah x nk masak xlarat xpayah buat.. ini paksa diri pastu x ikhlas bebel2 siap masuk ig..

Ni bukn nk menegur tp nk memalukn..dorg bukn budak2 panggil je ckp depan2..

Betul dah apa cakap chefwan tu. Ai mmg sokong 100%. Ramai je menderita makan hatisepanjang musim raya ni sebab kena buat kerja2 rumah untuk ahli keluarga yg useless. Nak mengadu atau bebel takut dituduh tak ikhlas lah etc. Jadi pendam je la sorang2 masalah yg berlaku tiap tahun ni
Cuma chefwan ni outspoken so good for him la sebab dia dah sampaikan apa yg dia tak puas hati, loud n clear. Mmg ramai je adik beradik ipar duai anak2 buah yg bermalas2an di hari raya. Takde sensitiviti n empathy pada ibu bapa yg tua dan sakit2 yg duk kat dapur banting tulang sebab nak bagi anak, menantu m cucu menketedarah.

Follow Us
Rasanya semua mengadap masalah yg sama je ni. Aku pun angin je dgn cousin aku yg maha pemalas nak membantu dapur ke mengemas ke apa ke. Ya tuhan. Membongkang kt bilik tido dgn alasan letih sbb mengadap jln jammed. Tp mujur la kat kampung line 4g agak haussss di aidilfitri maka kurang la mengdap hp menghapdet ig stories whtsover.

mommymonster82 replied at 29-6-2017 12:44 AM
Setuju jugak ngan lazim..nk berkira buat pe kita blik nak beramai2 beraya.. setahun berapa kali ju ...

Yup mommy. Fmily aku mmg gini.ada srg tkg msk. Srg tukang kemas. Yg lain tukang sorak. Tp seronok je.. sbb tu je time nk.berkumpul..plg hbt pun cuma jerit "woi tolong laa"

kalau yg pemalas tb2 masuk dapo. bini drg akan cpt2 tgkap lakinya suh bg keje pada laki dia. sebelum lakinya keluar dapur. "cepat mak ngah nk suruh XXX buat apa, bukan senang kita nk guna tenaga dia"

Agree bab teguran tu kalau dorg tu betul2 pemalas tapi y disagree bab mention nama anak sedara die..x ke daa bukak aib budak tu?

Me time raya,salu kena kerah ler tolong masak dan buat preparation utk lauk pauk..kadang2 tu ada jugak rasa malas nak pegi sebab ada macik2 kezen jenis mulut hansuang,spesis y byk cakap tapi xbuat keje.. Paling menyirap,raya tahun ni,naik kepala pulak kezen2 pompuan ni..sebelum ni xde plak nak pong pang psl basuh pinggan ke ape,tp sekarang,mentang2 semua da beranak pinak,ada somi ngn anak2,dorg guna alasan tu untuk lari drpd tugas and tanpa malu kerahkan kezen2 yang masih single ni utk buat semua keje walhal raya2 atau kenduri2 sebelum ni,meols and kezen2 y masih single ni lerrrr duk membanting tulang tolong memasak,mengemas,cuci pinggan ape. Memang buat hilang mood raya kot..dah ler raya first buat perangai gitu..last2 sekali,meols malas nk tmbah dosa bermasam muka,meols lari balik umah je...malas nak ngadap muka kezen2 y bajet rajin tu...

Agree bab teguran tu kalau dorg tu betul2 pemalas tapi y disagree bab mention nama anak sedara die..x ke daa bukak aib budak tu?

Me time raya,salu kena kerah ler tolong masak dan buat preparation utk lauk pauk..kadang2 tu ada jugak rasa malas nak pegi sebab ada macik2 kezen jenis mulut hansuang,spesis y byk cakap tapi xbuat keje.. Paling menyirap,raya tahun ni,naik kepala pulak kezen2 pompuan ni..sebelum ni xde plak nak pong pang psl basuh pinggan ke ape,tp sekarang,mentang2 semua da beranak pinak,ada somi ngn anak2,dorg guna alasan tu untuk lari drpd tugas and tanpa malu kerahkan kezen2 yang masih single ni utk buat semua keje walhal raya2 atau kenduri2 sebelum ni,meols and kezen2 y masih single ni lerrrr duk membanting tulang tolong memasak,mengemas,cuci pinggan ape. Memang buat hilang mood raya kot..dah ler raya first buat perangai gitu..last2 sekali,meols malas nk tmbah dosa bermasam muka,meols lari balik umah je...malas nak ngadap muka kezen2 y bajet rajin tu...

Naatasha replied at 28-6-2017 10:59 PM
Aku kalo masuk dapo umh org dan2 la terasa awkward.. pegang tu x kena, pegang ni x kena.. nak poto ...

Setuju sgt! Buat air pun otometik tak reti bila dah kt umh org...

chef wan ni bagus orangnyaaa

zehra2 replied at 28-6-2017 04:09 PM
Aku dua beradik. Campur bini dia.. boleh je urus semua. Mak tak sihat sjk sebelum puasa. jd ramai an ...

Semoga mak sembuh semula ok..

Tahun ni mak sedara dan nenek akak pun uzur..sedih lak rasanya..

Alahai...aku kalau ikutkan nak gak sound adik ipar aku yg hobi gemar memerap dlm blk time raya/blk kg.alasan...nk nyusu anak.walhal anak dh 2 thn lbh.dh tu nyusu punya lama berjam2.and thats why this year bila giliran dia blk raya sini..i dnt give up my room for her and family..selalu mak aku suruh aku bg blk aku utk dorang while aku dn anak duduk blk lain while adik laki aku yg lain tido luar.tu pun awl2 adik laki aku suruh aku duduk chalet,dia nk duduk blk aku gak dgn anak bini dia.aku kata noway,raya ni aku kena byk bantu mak,aku sound kata" kalau bg bilik setakat nk memerap seharian baik x payah!"mak aku pun perasan in fact adik beradik semua tau so depa sokong aku..adik ipar aku tu baik tp selalu buat2 busy dgn anak2 padahal anak dh 5 dan 2 thn..nak menolong di dapur mmg x lah.the only time nmpk dia kt dapur ialah bila dia nk buat makanan utk dia dn anak2.
Kalau aku mcm chef wan..mmg gaduh besar.so ada masa kena diam dn mengumpat dlm hati je lah

lazim replied at 29-6-2017 01:27 AM
Yup mommy. Fmily aku mmg gini.ada srg tkg msk. Srg tukang kemas. Yg lain tukang sorak. Tp seronok  ...

Itulah..mmg gtu je.. xyahla nk simpan2 dalam hati pastu bertahun2 duk makan hati.jerit je..woi meh tolong meh..

Naatasha replied at 28-6-2017 11:07 PM
Dia dtg time berbuka tu ade bawak makanan or bawak perut sajer?

Kalau bawa makanan idokle iols tercengang2. Mak iols pun acah2 redha je gamaknya. Ntahlah adab tu kekadang tak taulah diaorg letak mana. Teringin juga melazer macam Chef Wan tu, tapi iols tak lagi kejam mcm tu, plus fikir nanti bermasam2 muka pula. So lantak kome lah..  

lazim replied at 29-6-2017 12:34 AM
konsepnya senang ja. buat benda dengan ikhlas. mak aku kalau balik kg mak dia. walopon kaki dia capi ...

Exactly!like my mom.wpun dia mengadu penat tp dia x merungut bab lain sbb aku dn kakak mmg setia menolong as much as we can.dn mak aku mmg bersungguh masak dan berhidang bagai bg anak2 menantu cucu mkn sbb tu kepuasan dia tgk org berselera makan masakan dia.

mesmerize replied at 29-6-2017 12:59 AM
Betul dah apa cakap chefwan tu. Ai mmg sokong 100%. Ramai je menderita makan hatisepanjang musim ray ...
Cuma chefwan ni outspoken so good for him la sebab dia dah sampaikan apa yg dia tak puas hati, loud n clear.

Setuju.

Loud and clear not in front of his nephew alone but also to the public audience who have no right to know the issue in the first place(berbezakan?) and to the detriment of Chef Wan's relationship with his tight-knit immediate family members sehinga Nadmi sudah pun digelar ex-nephew just because of Nadmi's retaliation to his uncle's public shaming.

Was it worth to unnecessarily break the blood relationship just so Chef Wan could satisfy his anger by telling off his opinion not only to the involved members(sesiapa yang pemalas dalam keluarga dia) which was the correct way but also the need to spread the small family issue to the public audience? I wonder which one was the correct way yang dianjurkan Islam dalam menangani this small family issue?

Chef Wan seorang yang selalu menguar- uarkan peri pentingnya common sense dan sensibility dalam kehidupan. Adakah tindakan Chef Wan yang menyebarkan this small family issue which can easily solved(by telling his lazy nephew not to be lazy straight away without using socmed) to the public audience satu contoh tindakan yang sensible?

Edited by sixret at 29-6-2017 07:46 AM

Persoalan to the whole issue was not "the lazy ex-nephew". The laziness of Chef Wan's ex-nephew was only the cause that trigger the chain of events.

The whole issue was about the unnecessary exposure of this small family matter to the public audience hence the broken relationship between Chef Wan and his ex-nephew.

Saya berharap the majority of us could see clearly and shrewdly penyebab kepada this whole issue menjadi semakin parah.

Berapa ramai antara kita yang menghadapi isu yang sama setiap kali beraya? Saya yakin, memang ramaikan? Tapi berapa ramai pula yang menyebarkan masalah ini di socmed sambil meletakkan gambar nephews and nieces tidur bergelimpangan di ruang tamu just so the public audience tahu? Dan berapa ramai pula antara kita yang declare anak saudara kita sebagai ex-nephew?

Ada bezakan?

Socmed itu madu jika tahu digunakan dengan betul.

Socmed itu boleh bertukar menjadi racun(rosak hubungan, hilang kerja, hilang kawan dan sebagainya) jika digunakan hanya untuk memenuhi nafsu amarah tanpa berfikir panjang.