CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

aku mg x tolong mak mertua aku kat dapur.sbb anak aku melekat je ngan aku.ujong2 mak mertua aku soh jaga anak je walopon i offer nk tolong n sembang2 kat dapur.

syukur dpt mak mertua phm.ni mubgkin rezki i.

stingersattacks replied at 29-6-2017 08:58 AM
nyusukan anak 15min je...nyusukan laki tu yang ambik masa lama sikit....macam kau tak pernah lalui ...

Hehehehe....

Yg ni lawak....hehehe   

nk komen . ada 3 isu

1. Public shamming . fam sdrik pula tuh.
NO NO NO . Ank heshe pun dikutuk khenz . mati dpt ayah cenggini

2. Family pemalas.
Beraya tp sila bertimbang rasa. Biar family member sowang2 kat dapur. WTF?  Ai think at least kena ada 2-3 org yg membantu.

Ai think CW moyan lebey. Family members dia yg terbongkam titon tuh , bukan x wat kerja. Ada nmpk picci deyols wat kerja di dapur.

3. X nephew
kuang ajaq . heshe kata CW perangai jijik . chef tua dll. kikiki . X patut ar .

apa kan daya. Pak borek , nephew rintik

balakkampung replied at 29-6-2017 10:22 AM
tak reti masak takper..bukan semua org pandai masak pon...yg penting ada jer kat dapur...bila oran ...

Betul ape yg ko ckp tu. Aku janggal betul la rasa kalo kat dapo org. Tu ingt next time aku masak je siap2 kat umah, sup tulang ke, rendang ke. Penah je duk kat dapo tanya kot2 apa nk tlg (hari biasa, bukan raya).. tapi mmg nampak awkward la.. ke sana ke sini aku, mcm x tentu hala dah  

Rasa masalah utama aku ni pemalu    pastu masalah kedua, aku x berapa cekap kat dapo. Aku akan cuba improve. Sape2 ade tips unt masalah mcm aku, mohon bg pandangan..

Mungkin nadmi ni dah membahankan chef wan kat socmed. Tp sbb dia bkn celebrity.. kita pun tak tau..
Nasib ler ko nadmi..

lostfaith replied at 29-6-2017 08:29 AM
Konsep keluarga kena ikhlas. Semua benda ko nak berkira baik ko duk sorang soarang. Yg akau paling ...

kan..menantu je kene..anak sendiri pemalas.

Follow Us
Eh tetiba aku teringat plak ank jantan doa mana? Sibuk burukkan menantu ngan ank sedara yg anak bapak tu apa cite?

aku plg menyampah kalau sedara stok anak lelaki ramai balik beraya. yg lelaki tu la paling tak leh diharap. bangun dahla lambat, toto selimut ko lipat lipat pun mcm tak ikhlas. dah kene lipat balik. nak pulak kalau rumah kampung jenis takde divider, ruang tamu luas. macam tak tau malu orang dtg beraya budak lelaki tido terbongkang depan ruang tamu. goreng nugget tak sempat hidang pun habis. kalau lelaki ramai menyusahkan hidup je

lahar anak sedara biar lah depan2.... x perlu lah sampai ke socmed.....
leklok raya boleh bermahapan, buang yg keruh... ni terus x nak pandang muka..
samada cepwan ni rasa dia perpek atau dia sakit hatik sebab dia je yg dok dapur....
klu aku lah ada pakdare mcm ni , x de lah aku nk layan....
balik beraya kg, stay homestay... silap2 aku siap makan kat kedai.. basuh baju kat dobi...

Mak cik aku pon ada yg mulut petir tp xde la x sampai x balik.. terasa tu mmg ada.. tp tak balik nanti rindu hahahhaha.. pandai2 la bawak diri walaupon umah nenek sendiri.. tolong2 la apa yg patut..

Kalau family yg Ramai tu, collect duit upah caterer je lah. Tak payah masak. Kalau sepakat tak nak kuar duit, silalah pakat  ramai2 utk memasak ye

balakkampung replied at 29-6-2017 10:22 AM
tak reti masak takper..bukan semua org pandai masak pon...yg penting ada jer kat dapur...bila oran ...

ha..betul lah sangat tu.xreti masak xpe..ni pemalas.tau membuta memerap dlm bilik..konon2 ada baby nak jaga..

aku dah 2 anak kot..sejak dr baby balik kg lagi aku masak,anak suruh laki jaga.kdg2 letih wei..sarapan aku masak,tengahari aku masak,malam aku masak..kalau raya tu jgn cakap lah..peppa pig sangat masing2 dok bilik sambil main fb..nasib ada akak laki aku,dia sdiri dok cakap jarang masak.tp dia tlg sediakan itu ini.

aku xkisah xreti masak..at least sediakan bahan kisar,sediakan bahan lain2,basuh2 ayam,potong sayur ke apa..jadi lah.aku tinggal masak je.ni bukan memerap lpstu keluar mentekedarah lpstu komplen kalau ada lauk ni,lauk itu bertambah sedap..

mrs_salvatore replied at 29-6-2017 11:03 AM
aku plg menyampah kalau sedara stok anak lelaki ramai balik beraya. yg lelaki tu la paling tak leh d ...

hambat je lah..laki aku jenis mulut lepas hambat je anak sedara..tapi masalahnya anak sedara aku yg lelaki semua rajin,buang sampah,basuh pinggan,sapu2,kemas itu ini..yg perempuan dh tingkatan 3,4 pemalas ya rabbi..suruh amik serai pun xtahu apa tu serai,nak masak nasi xtahu.suruh basuh pinggan mengeluh.sabo je lah

Meols slalunya jd ketua bhgian dapur. Ada sorg makcik meols bhgian kemas,  mulut agak laser tp baik sebenarnya. Tahun ni dia balik lmbt sikit, raya ketiga. Meols perasan bila dia ada adik2 spupu meols jadi x reti buat kerja, semua bersuruh. Makcik meols slalunya akan bebel2 ckp ish budak2 ni x reti boto buek kojo. Padahal dr raya pertama smpai ketiga tu adik2 spupu meols rajin tolong kat dapur, tlg potong bahan2 masak, basuh pinggan periuk belanga, hidang2 kat tetamu, sapu smpah rumah atok ni. Rasa mcm kat kitchen hotel pulak bila mintak ayam masing2 jerit siappp, minta bwang jerit siapp, tanya pinggan dh letak kat meja tetamu dorg kata semua dh setel. N kat dapur kitorg banyak gelak2, lg seronok kat dapur dr ruang tamu.
So pd pendapat meols kalau ahli kluarga jnis kurang bg contribution ni (kdg bukan sbb pemalas, tp segan n x yakin), bolehla try wujudkan suasana happening. Anggap semua tugas yg dicontributekan dorg tu penting n cerita kat ahli kluarga masa tgh gathering kt ruang tamu. So kalau ada ahli kluarga yg jnis x buat kerja tu rasa segan n sma2 akn tlg pastu. Yg penting, kurangkan membebel n merungut. Tetamu yg dtg tu bawa rezeki kat kita, kita cuma share rezeki yg ada dgn depa. InsyaAllah

wanitajelita replied at 28-6-2017 07:39 PM
Babe... masa zaman2 aku bini orang dulu, rasa trauma nk balik raya rumah mertua Sebab anak dia 6 o ...

Aku cantek beb  
Tapi kalau raye tetap lah duduk dapur nolong Mak aku .ape boleh buat dah nasib dpt adik ipaq pemalaih nak mampos .adik beradik pompuan pon malaih jugak .yg paling best adik beradik pompuan duk sebelah rumah Mak je, tapi dtg makan mcm tetamu pulak .Mak aku bukan ape dia suke kalau anak2 pompuan dia same2 kt dapur membanting tulang sambil masak sambil gosip .yg paling aku pelik memasing kalau balik umah mak mentua pandai pulak pegi pasar beli segala binatang nak masak for raya

Dlm konteks ni iols rs chefwan betul, kalu public shaming mmg tu care heshe, anak jantan heshe menipu kantoi dlm masterchef heshe xcover2 ckp direct, pastu dulu ade program ape ntah mbabitkan jabatan perhutanan sabah,heshe direct je sound kate jabatan tu penuh rasuah xmalu, bende yg salaj mmg heshe akan uar2kan sbb kalu xsebut name ,org terbabit akan buat lg

bulan syawal ni makin mengeratkan silaturrahim. tapi chef wan ni memutuskan silaturahim.

mmg x dinafikan, berlambak anak2 dan mak bapak pemalas bila balik kampung.
famili belah mak aku x da spesis mcm ni. semua rajin2 dari muda sampai ke tua. cuma ada 2-3 org je yg jenis duduk. pada kitaorg x heran sangat. sebab apa, kalau ramai2 dok kt dapur pon menyemak jugak. nisbah yg rajin dengan yang malas tu, lagi tinggi nisbah yang rajin. tau sebab apa? sebab masing2 ringan mulut nak menyuruh. mak sedara aku jenis kalau nk buat sesuatu nk angkat barang2 berat ke apa, jerit "anak2 sedara mak langgg! meh sini jap nk mintak tolong angkat ni~~" ramai je yg terbongkang datang tolong, pastu sambung balik tgk tv..panggil lagi, datang balik. pokok pangkalnya, kena suruh. kalau x suruh, diorg pon x tau nk buat apa..ni kalau jenis x suruh, mmg la kita sendiri yang sakit hati. aku mmg happy je kalau balik belah mak aku..

belah ayah aku jenis nisbah pemalas lagi tinggi dari rajin..hadap je la..jumpa sekali2..sambil buat kerja masak2, enjoy bersembang dengan geng2 rajin..buat makanan atau air special untuk geng2 rajin , pastu pelahap antara satu sama lain..memang x bg kat geng2 malas tuh..kalau diorg tanya amik mana, ckp dh habis

pada aku, se laser2 mulut chef wan ni napa x sound je depan2..ni nk kna upload kat insta citer semua masalah2 keluarga..
nk berbaik amik masa lama, kalau nak bergaduh amik masa kejap je..

ALDRIN replied at 28-6-2017 05:17 PM
Nasib laaa uolsss....memasing adik beradik tunggul n selfish...

Klu buat whatapps group memula  ...

iols tiap kali raya .. iols tukang cuci pinggan mangkuk, periuk belanga, kemas yang berkecah, potong bawang bagai.

adik ipar no.2, tolong cuci pinggan 2 biji jah. adik ipar iols yang no.3 tukang masak. mama tukang arah. yang lain tukang buat air. buat kuih.

anak2 buah kecikl2 lagi. tak leh nak membebel la. tgk bila besar nanti camno. harus mcm uols gak. hahahha

tahun ni mlm raya kedua ... keracunan makanan. hari raya kedua hingga ke-4. beraya kat atas katil.

JeepersCreepers replied at 28-6-2017 04:09 PM
Satu lg anak makan bertabur2 pastu terpekik terlolong sana sini..tegur la sikit. Tp golongan ni su ...

Bebudak terpekik2 lari lari sana sini mak aku dah tegur mak dia pun tegur tak makan saman. Sekali aku pekik terus menikus..

Geram aku. Kat umah orang siap lari2 panjat kerusi siap lenjankan kerusi recliner orang. Kalo rosak? Kerusi rotan kat umah aku pun jahanam ditonggang terbalikkan. Maknya ayat standard alaa budak..

Bodoh ek ko tak ajar beradab kat umah orang guna alasan itu budak. Pastu anak biadab orang tegur menjawab tarik muka.. kalau anak aku agaknya dah lama aku piat telinga tarik balik umah. Malu beb

iols paling tak suka manusia yg bila balik kampung terperuk dalam bilik..keluar bila time nak makan je..dgn segala jenis makanan kat dapur  tu diorg je yg habiskan, xde usaha langsung nak restock..kalau jenis yg mcm ni memang xyah balik kampung la..cuma iols takde lah sampai nak jadi mcm chef wan..viralkan buat malu keturunan