CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: torsotiger

[Tempatan] MRT Kajang -Sg Buloh dibuka HARI INI - 17-07-17 ! UPDATED PICS POST #560 #563 #5

ultra78 replied at 21-7-2017 07:57 AM
Sepatutnya jaringan rel yg luas dan integrated wujud pada awal 90an lagi. Ini tidak, setiap satu bua ...

nasib baik le baru dua tiga line buat tak intergrated..
kalau dah buat banyak line, haru juga

tapi masjid jamek dan titiwangsa tu jd integrated zaman pak lah kan

disketkosong replied at 21-7-2017 08:12 AM
BBBangi sesak sgt dh la uolss
ramai org luar berhijrah masuk
esp. yg keja kt putrajaya, yg tak kej ...

Betul.. kalau ada mrt sambung ke putrajaya terus dr kajang 2 ke lg bagus.. senang nak pi pejabat kerajaan.. aku pi pagi2 jalan kaki je

disketkosong replied at 21-7-2017 12:12 AM
BBBangi sesak sgt dh la uolss
ramai org luar berhijrah masuk
esp. yg keja kt putrajaya, yg tak kej ...

tajuk karang awak ni ialah ' Kajang is property hotspot '

Potpouri replied at 21-7-2017 03:29 AM
Betul.. kalau ada mrt sambung ke putrajaya terus dr kajang 2 ke lg bagus.. senang nak pi pejabat k ...

lg 5 tahun bersambung la tu..mrt mendapat sambutan hangat

macamana korang? best tak naik mrt?.. ingat nak try jugak,try utk jalan2 carik makan..adik beradik den semua ajak naik mrt gi kajang makan sate kajang naik mrt..saje nak try our very own mrt..

baru tau,mrt ni tak pakai bahan api..patutlaa tambang murah...plus,mrt tak ada driver..driverless..

tapi aku agak kecewa tgk mentaliti pprt low kelas yg buang sampah merata terutama kat stesen2 mrt...boleh check kat web skyscrappercity,,ada passanger amik gambar org buang sampah kat stesen..sial punya perangai...harap2 bukan org malaysia yg punya kerja..mesti indon,takpun bangla nepal..

perangai mcm babi kalu buang sampah merata2 ni..aku pernah encpunter few times drive belakang kereta someone,depa boleh buang plastik keluar dari tingkap kereta mcmtu je tanpa rasa bersalah,malu?? ehh celakanya perangai...mesti duduk flet punya org ni...

mrt kita dah diiktiraf world class punya transportation,tp harap2 mentaliti pun world class jugak lah ekk,jgn mcm indon tu,dunia kelas ketiga punya pemikiran,perangai.. tong sampah banyak,,,buang sampah dalam tong

Follow Us
MH3709 replied at 21-7-2017 03:46 AM
macamana korang? best tak naik mrt?.. ingat nak try jugak,try utk jalan2 carik makan..adik beradik d ...

buang sampah tu yg aku perati immigrant dari negara kelas ketiga kebanyakannya bangla nepal mynmar..pernah sekali lalu area belakang kotaraya lps long public holiday..mcm tempat pelupusan sampah..mmg celaka bangla2 ni bila diorg buat reunion kat situ..
orang malaysia pun sama mentaliti celaka camni..kata diorang kalau diorg x buang smpah merata abis tu cleaner alam flora nanti xde keja...PPRT asal ulu sngt

courtesy: skyscrappercity

MH3709 replied at 21-7-2017 04:00 AM
courtesy: skyscrappercity

babi nya perangai

MH3709 replied at 21-7-2017 11:46 AM
macamana korang? best tak naik mrt?.. ingat nak try jugak,try utk jalan2 carik makan..adik beradik d ...

Memang sakit hati tgk org buang sampah merata ni. makpak tak didik dari awal le tew.. aku mmg akan salahkan parents je sbb bende2 gini disebabkan salah didikan.. manusia ni bila dh terdidik dgn baik, bermoral, sukakan kebersihan akan sampai bila2 kekal begitu.. yg buang sampah merata ni tatau le rumah sendiri cmne..

penah nampak budak2 dalm umur sekolah rendah buang sampah dari kereta estima kt rnr.. kebetulan sampah tu jatuh depan kaki aku.. aku pandang budak tu.. terus aku tanya.. nape buang sini??? amik balik buang dalam tong sampah.. nsb baik budak tu nmpk takut tgk aku, cepat2 amik blk.. maybe makpak dia ada dalam kereta.. pedulik apa aku..  :  mesti dah selalu buang merata2.. harap kete je beso

torsotiger replied at 21-7-2017 11:59 AM
buang sampah tu yg aku perati immigrant dari negara kelas ketiga kebanyakannya bangla nepal mynmar ...

Kenyataan sis.. org malaysia pun ramai begitu.. blk kampung tepi highway penuh sampah sarap.. takkan bangla nepal indon nak balik beraya ke timur sana..  

Mmg rakyat kita tp mentaliti dunia ketiga

mesti yindon punya koje kan...
dah la kat skyscrappercity yindon dok meroyan gak org dok banding ngan mrt msia.... jakarta punya kocik..... tak pdn ngan rakyat ramai....

Changa replied at 20-7-2017 11:10 PM
tak sesak ke area pprt itu sister?akak kalau area yang sesak2 jalan sempit etc memang akak pangk ...

X sesak mana sis compare ngan pj bagai psl connectivity quite good.kalo nak soping pon dekat ngan suria klcc,pavi,sogo segala.naik lrt je pon nak ke mana.keta park kat umah pakai balik kg je.skola byk.masjid byk.pasar basah pon byk kat kawasan sekitar.apa lagi nak?cuma xnak ramai pariah jek.huhu

torsotiger replied at 20-7-2017 11:21 PM
Betapa bnyk highend condo kat sentul tp still area kejiranan x lekang dr pariah feeling lol..
Slo ...

Actually ade pro gak bende ni.cina x prefer masuk sentul so harga rumah masih ok banding kawasan pj,.cheras.pariah tu bukan kaco org pon.hikhik

Edited by Potpouri at 21-7-2017 12:45 PM
torsotiger replied at 21-7-2017 11:43 AM
lg 5 tahun bersambung la tu..mrt mendapat sambutan hangat

Klau ada mrt prefer naik mrt pi keje. Senang.. tak payah stress sbb jem.. pastu kelam kabut pi isi minyak. Kete ni mmg gerak pi keje je so selalu tak perasan minyak dh kurang..Blh la jual sebijik kete pasni.,

Terigt zaman muda mudi.. sebelum ada kereta duk sentul pi keje mmg naik lrt saja..

Next week nk bawa anak2 naik mrt.. mesti depa excited

Oh dah siap dah mrt 2nd phase. Disebabkan apartment aku dekat ngan mrt station 500metres walking distance je ai nak jual apt ni 1.8 juta. 1071 sqft..3 blik. Any taker?

mesmerize replied at 21-7-2017 01:15 PM
Oh dah siap dah mrt 2nd phase. Disebabkan apartment aku dekat ngan mrt station 500metres walking dis ...

mak aiii harga tak padan kocik..
1.8 juta tu baik beli rumah berjiran ngan che ta ...

mesmerize replied at 21-7-2017 05:15 AM
Oh dah siap dah mrt 2nd phase. Disebabkan apartment aku dekat ngan mrt station 500metres walking dis ...

sister baru keluar gua ke , dah 5 hari mrt beroperasi...

apt sistur penthouse ke smpi berjuta2 ni

Potpouri replied at 21-7-2017 04:28 AM
Kenyataan sis.. org malaysia pun ramai begitu.. blk kampung tepi highway penuh sampah sarap.. takk ...

maknanya ummah pantai timur yg merantau duduk kl lah yg mentaliti masih tertinggal di pantai timuryg kecoh2 kat fb twt student laki/perempuan menyewa tp pengotor tahap longkang pinggan biar bertimbun tu org pantai timur jua kan

rasanya ummah selangor/kl yg membesar di kl maju sikit tentang sivic minded...

whitemagic replied at 21-7-2017 11:29 AM
nasib baik le baru dua tiga line buat tak intergrated..
kalau dah buat banyak line, haru juga

iya start integrated zaman pak lah..
akak syak pun perancangan buat MRT ini dari zaman pak lah lagi.
zaman najib baharu di laksana kan