CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makkenits

bukan tanggungjawab menantu

makkenits replied at 11-7-2017 11:08 PM
Mil aku pun mcm x puas ati gak tgk kitorg mcm sng skit.. masalahnya bukannya anak dia je yg keja.. ...

U yg keje pon mertua ngata.. ingat byk sgt gaji ank dia tu klu xsebab u pon keje jugak.. klu harap gji ank dia sorg.. jgn harap nk boleh selalu hulur duit dapor kt dia..nak sara keluarga skrg ni bukn murah tmbh klau duk bandar..so klu sorg je keje mmg boleh sara keluarga sendiri jelah..nk bg kt mak ayah mmg xleh bykla..

Adik me pulak xkeje..bukn xnak tp suami dia xbg.. suami suruh berhenti...sbb suami keje xtentu masa jrg ada di rumah so dia nk adik me ada selalu ngan anak2..

Dulu ngata juga adik me xkeje.. lepas tu skrg ni cari pasal kes lain pulak... pelik2 perangai manusia ni.. nk suruh menantu hormat tp sendiri tak tahu hormat menantu..

mommymonster82 replied at 12-7-2017 12:18 AM
Ada u tp bukannla semuanya dorg beli..sbb tu beria kutuk family ktorg juga..sbbada yg ktorg bg..mc ...

Spesis buat baik mengharapkan orang pandang rupanya...sebab itu TUHAN bagi ujian sejauh mana perbuatan baik itu ikhlas keranaNYA ...Kan?

And what did you do to spur your Sister??...kongsi Geram pada Mertua your Sister...just to show family support to her??

Huhuhuhu

makkenits replied at 11-7-2017 02:17 PM
maybe sila aku gak la sbb excited cerita bab hiasan rumah yg sebenarnya x seberapa pun.. tapi niat ...

TT, my personal view on your isu??

Seriously...you don't have any isu sebenarnya...all you need to do sebenarnya...is just to standby your hubby.......don't add on to the already difficult situation he is in......

Paham Tak nee??

Yang mustahak.....at whatever stretched means he is doing to accommodate both sides...just sabar...and most importantly Ensure him that you will always be there whenever he needs you....Tak Kira lah dari keperluan pandangan hang atau just you  being by his side..... Benda macam Gini pun susah utk hang lakukan??

Bolayan. Bkn tggjwb ko dgn MIL/SIL

MIL - ada laki/anak laki dia
SIL - ada laki dia

1. Pd aku lg bagus x blk kg tiap minggu. Duit tu blh simpan masuk tabung utk travelling over sea

Rate

1

Sambung

2. X pyh nk cerita or dont bother to explain anything pd sape pun (Tp kalu hal nk bercerai kena la explain) hatta psl wang ringgit sekali pun

3. Just buat yg basic ajer. Tanya khabar/berbasi2. Even nk beli hadiah ke apa... buat yg termampu dan seikhlas hati je.

Mil kau tu konsep dia anak tu sebagai insurans dia waktu tua.matang dah anak tu kena bela dia plaj bg dia kaya..lain kali kalau dia meroyan konon dia x dpt rumah mahal cam kau kata kat dia..jgn soh kawen soh je anak dia dok bwh ketiak jd banker dia.x guna punya mil mcm ni!

Follow Us
maaanakautauu replied at 12-7-2017 12:29 AM
Spesis buat baik mengharapkan orang pandang rupanya...sebab itu TUHAN bagi ujian sejauh mana perbu ...

what the fish @maanakautauu you don't have experience on this so better back off

salah menantu.....
dengar sangat ckp orang. len kali siasat dulu....

kg sgt perangai achik kepam ni

maaanakautauu replied at 12-7-2017 12:39 AM
TT, my personal view on your isu??

Seriously...you don't have any isu sebenarnya...all you need ...

ada isu tp to me it's not really an issue but just utk melepaskan geram.. i know what i have to - buat x tau, keep on as usual.. kalo kira what i really want to do, mmg blh perang gak la..

s@s@ replied at 12-7-2017 10:00 AM
salah menantu.....
dengar sangat ckp orang. len kali siasat dulu....

kalo dgr org cakap pun, bagi aku, aku ada sebab yg kukuh utk percaya.. sbb org yg menyampaikan tu mmg dah dianggap sebagai mak angkat aku pun (mmg close dgn mil) dan bukan kali pertama mil meroyan.. dulu pun pernah sbb husband aku belikan aku gelang emas baru (husband bg sempena birthday aku).. tp aku buat x tau je wpun setiap kali balik dia buat pulaukan aku selama beberapa bulan - x mau cakap dan lari ke lain bila aku ada dlm umah tu.. aku buat mcm biasa je.. bila dah ilang dia royan dia, ok je pun.. tp lps tu, mmg husband aku suruh pakai gelang lama je setiap kali blk kg wpun ada gelang baru yg aku beli dgn duit sendiri supaya mak dia nampak aku x tukar barang kemas baru... hadoiii

mommymonster82 replied at 11-7-2017 10:36 PM
Betul sgt2 tu apa yg u ckp..

Derhaka ni bukn sbb x ikut ckp mak..

Sama la ngn kakak sy.xsedar di untung MIL mcm ni.kakak sy bkerja sepenuh ms n skrg dpt pyakit vertigo. MIL ddk serumah,tp tlg bshkn baju sekolah cucu pun x nak..ape lg minta sapu2 umah cket. kakak siap upah transit rumah org lain tau masa waktu sekolah bdk2 ni.

Abg ipar plak tsepit sbb mulut MIL yg mcm cibai. Pulak tu,adik beradik abg ipar ddk skali. Sbulan-2 aurat tjaga la,klu da 6 months n above..melayang. Sy yg tgk pun rs tbeban..apa lg yg menanggungnya. Pastu,expect semua dlm umah tu anak laki dia yg punya/beli.

lahai...kesiannya ko kak...
ramai orang dengki, padehal bukan korang menunjuk2 pun..
molek dah cara korang laki bini uruskan hidup tu, tapi dah orang lain pulak yang berbulu mata..
takpela..abaikan jela..cuba untuk maafkan dorang tu..
tak payahla nak justify apa kat dorang sebab korang berdua tak salah pun..
buat je macam biasa, kalau MIL tak bagi balik, uols kurangkan kekerapan balik kampung..
biar reda sakit ati dorang tu..
yang SIL tu memang mohon meninggal je, jangan uols buat rajin gi tolong beli pulak..
tak paham jenis parents yang nak menumpang senang anak ni..bunyi macam tak ikhlas pulak membela anak2..

Rate

1

sian kau kak.
buat dek ajer.benda mcm ni x akan abis nyer selagi ketidakpuasan hati tu ade.

Memang kebanyakan mertua selalu fikir menantu suka perabiskan duit suami...

sis ni cite sebijik mcm andainye takdir la

mak aril

idakamaruddin replied at 12-7-2017 02:50 PM
sis ni cite sebijik mcm andainye takdir la

mak aril

Ye ke? Aku xde masa pun nak tgk tv... apatah lg drama...

makkenits replied at 12-7-2017 02:52 PM
Ye ke? Aku xde masa pun nak tgk tv... apatah lg drama...

hahah ada la sikit mer sibuk minta kt aril gelang emas la barang2 la haha

iols dh bc ni nasihat iols bole bg sis buat biasa je..lantak la dorang nk mengata ke apa..janji sis blk ngn suami ngn anak2 mcm biasa..berapa hari sgt la duk umah mer tu.. dia nk buat muka ke apa aggp je la mcm kita tgk tv je

Mertua nak tumpang senang anak menantu tu aku boleh terima la..anak kan..tapi tang kakak adik pun nak tumpang senang abang memang mengada la..stengah org tu bukan apa dah biasa meminta minta..padahal bukan org susah pun..cuma saja tangan tu gatal jugak nak meminta minta dpd abang/adik konon2 nak bermanja2 sebagai sistorrr. Pirahh..emo pulak aku sbb mengenangkn kak ipar aku pun gini jugak..duk menadah tangan minta duit je..buat keje rumah mertua pun nak upah..padahal rumah mak dia sendiri tu..dahla duit tak keluar..apa salahnya buat keje dkt rumah mak sendiri..kami ni duit keluar,tenaga pun keluar tak berkira..dia tu mak sendiri tapi berkira duit n tenaga..asal balik je minta duit,minta barang itu ini..
tp tula satu je aku semat dlm hati..tangan yang memberi lebih baik dari yang menerima..yg memberi inshaallah makin murah rezekinya..pahala pun dapat..yg menerima meminta minta menyindir nyindir gatal tangan nak duit nak duit takat tujela biasanya..stagnant hidupnya...berat rezeki nak masuk..

Rate

1

Dato Seri Vida je boleh setelkan masalah you ni. Sebab orang tua suami you memang realitinya takkan cukup dengan ikan, kena beri pancing untuk diorang tangkap ikan sendiri. You pulak nampaknya macam bukan orang bisnes, so lagilah payah nak tolong orang dapatkan duit.