CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amandel

[2017] PENGABDI SETAN

niena90 replied at 24-11-2017 09:59 AM
Dah tgk smlm, tapi tak pahamlah ending berdansa tergantung cmtu. Siapa pompuan yg bg makanan kat dor ...

surat terakhir tu nak cakap..yang anak last tu bukan anak betul..tu anak setan.

My friend hasut nak tgk cite ni... dok dgr review seram banget... seram banget...

Rasanya ada satu scene je penyebab cite ni jadi 18+ rated. Yg lain suam2 blh tahan.

Ferr_Remy replied at 23-11-2017 11:50 PM
Tiru ending Insidious uols. Suruh penonton trtanya2 and expect for the next chapter maybe?

Iya kok
Emangnya saya masih lagi SHOCK dgn jalan cite ni karena saya punya veryyy d high expectation terhadap muvi ini

lasagnaklcc replied at 24-11-2017 04:58 PM
My friend hasut nak tgk cite ni... dok dgr review seram banget... seram banget...

Rasanya ada sa ...

Which scene yg 18rated tu?  Tp aku tgk rini tu memanjang pakai skirt pendek atas lutut jah

Cerita ni banyak sangat tergantung... Tapi cinematography memang cantik.. n mawarni tu waktu sakit menyeramkan

Okeyh I dah tonton. Sejujurnya, I malas nak taip panjang sebab keseluruhan filem tidak begitu memuaskan. Kalau filem ni bagus I akan taip panjang. Sebab tak bagus that's why I malas nak hurai. This film is soooo over-rated and because of that I had high expectation.

Unsur seram dalam filem biasa sahaja. I lebih banyak tergelak dari menjerit ketakutan. Motif nak dekat habis filem ada adegan ala-ala zombie kampung pisang? Sangat tak takut okeyh. Mengarut sangat. Oleh sebab unsur seram agak mengecewakan jadi I berharap pada kekuatan plot cerita.

Plot cerita juga tidak begitu mencengkam. Banyak persoalan-persoalan yang tak dihuraikan secara jelas. Ending yang tergantung dan mengundang maki. Ada kesinambungan ke sebab ending dia tergantung? Banyak persoalan-persoalan yang tak terjawab.

Panjang juga I taip ni. Siapa yang tak tonton lagi filem ni I nasihatkan tak payahlah tonton. Tunggu je hari raya nanti confirm tayang dekat tv. Tak seram pun. I lebih banyak tergelak dari terkejut menjerit.

Yang I suka tengok ialah kecomelan Ian anak bongsu Bront Palarae dalam filem ni. Itu je yang I suka. At last, si Ian tu anak setan rupanya.

Total I bagi 2.5 bintang!

Rate

1

Follow Us
cmf_premierleag replied at 25-11-2017 07:49 PM
Which scene yg 18rated tu?  Tp aku tgk rini tu memanjang pakai skirt pendek atas lutut jah

Scene accident tu kot... selalu cite hantu PG-13 je.

Yg seram cter ni muka hantu dia jer... lbh seram la dr hntu omputih tp jln citer agak x munasabah. Nenek dia tu mati bunuh diri ke? lpstu jd hntu baik lindungi family tu? Mcm pelik.
Part last hntu pucong ramai2 tu pun mcm spoil ajer.. pun rasa pelik jgk. N ustaz tu pun xde fungsi, ingtkn dia nk lawan hntu ke last2 mati dgn mudah.
So setuju muvie ni agak overated smpi i snggup p tgk kt wyg tp still ok leh layan smpi habis.

Jiran sblh rumah tu salah 1 pasangn geng pemuja syaitan tu... mcm diorg mngawasi family tu jgk... rasanya lah.

Akak rasa mcm nak tweet je kat joko anwar. TAK SERAM PONNNNNN

bagi aku lah..skala keseraman bergantung kepada seseorang itu jugak. Cerita ni buat aku tak senang duduk dalam a few scenes, jadi aku leh cakap cerita ni best dan seram. lagi satu mungkin cerita ni dah ada sebelum ni jadi audience bagi expectation tinggi kat filem remake ni. chill chill oke

ada a few parts yang aku confuse. harap sapa2 boleh bagi pencerahan
1) surat last yang kawan nenek bagi pada rini. dia bagi tahu anak last adalah anak setan bukan untuk pengorbanan tapi untuk apa ye?

2) rini cakap hanya ian je kena kacau dengan hantu nenek. Jadi nenek nak selamatkan dorang. So nenek nak selamatkan dorang dengan ambil ian jadi hantu ibu takkan kacau dorang, gitu ke?

3) ian bila dah boleh bercakap maknanya dah jadi anak setan, gitu?

4) aku harapkan ustad leh selamatkan keluarga tu..nanhado mati jugak. Aku rasa ustad tengok je masa tangan rini kena tarik kat jendela sebab ustad memang taknak tolong. Hendra kan mati sebab nak tolong Rini

5) Couple sebelah rumah dorang tu aku rasa samada penyambah setan jugak atau penjejak benih benih setan. aku rasa lah

So far, I enjoy watching this movie. Hantu ibu menyeringai seram tak hingat. Benci aku dengan frame gambar ibu kat hallway tu. Seram oke! I bagi 4.1 out of 5

Rate

1

ren0_0 replied at 27-11-2017 09:13 AM
bagi aku lah..skala keseraman bergantung kepada seseorang itu jugak. Cerita ni buat aku tak senang d ...

1) rasa nya surat last tu ada ckp anak last sebagai gembala. mungkin anak last sebagai penjaga/org yg dihantar utk bunuh keluarga mawarni kot. sebab org tua Pak Budiman tu ada ckp ian tu bukan anak kamu dari awal lg. Mungkin ian tu tunggu umur dia 7 tahun utk dia reveal siapa diri dia sebenarnya.

2) rasanya nenek nk selamatkan dorg. even dah mati jd hantu pon gigih nk selamatkan. dan nenek yg rasuk bondi utk bunuh ian. tapi bondi syg pulak kt ian so dia xnk bunuh adik dia.

3) rasanya genap umur ian 7 tahun dia reveal kot siapa dia sebenarnya. sbb tgh malam tu kan hari jadi Ian. dorg semua stay up nk wish ian. dan tgh malam tu jugak la ian start bercakap jampi serapah tu.

4) ustaz bru hilang anak. dia terkejut lg. so dia tgk je la tgn rini kena tarik.

5) couple sebelah yg pompuan tu kan nama nya darminah. masa nk menari tu ada laki tu panggil pompuan tu darminah. watak darminah ni ada dalam filem pengabdi setan original tahun 1980 dlu. tp dlm filem lama tu darminah ni disebut sebagai "Darminah ternyata adalah setan yang berusaha mengintimidasi orang yang imannya lemah. Lalu, setelah diteror dan meninggal tanpa sempat bertaubat, orang itu akan dijadikan abdi setan di neraka"
Dalam latest filem ni darminah mungkin salah seorang ahli pemuja setan dan dia cuba mencari ahli baru kot. sebabtu dia cuba berbaik dgn rini.

Rate

1

shasya866 replied at 27-11-2017 12:05 PM
1) rasa nya surat last tu ada ckp anak last sebagai gembala. mungkin anak last sebagai penjaga/org ...

oh yes...baru aku teringat watak Darminah dalam Pengabdi setan 1980. Darminah yang jadi maid kepada keluarga kaya tu. yes!!!! make sense

lagi satu..lagu hits ibu dorang yang tajuknya Malam malam apentah tu sebenarnya chanting untuk ritual setan eh? sebab ada scene rini mainkan piring hitam tapi rosak last2 keluar jampi bahasa jawa kuno, kan?

nampaknya aku kena tengok lagi la. banyak scene yang aku terlepas sebab tutup mata. scene biji saga tu pun terlepas.

tak seram sangat
tapi props memang terbaik
Ian pun comel je berlakon
kesian rini miskin, tak mampu beli kain lebih
bront biasa je berlakonnya.. tak buruk tak hebat
hantu pocong tu dalam kumpulan pengabdi setan ke atau dalam kumpulan hantu
boleh ke pocong bunuh orang
kesian hendra ngan ustaz

cmf_premierleag replied at 26-11-2017 05:09 PM
Akak rasa mcm nak tweet je kat joko anwar. TAK SERAM PONNNNNN

ayo tweet aja sih.. Kahkahkah

owh... citer neh remake sebenarnya.tak penah tgk lak citerneh masa kecik2.sundel bolong penah la

I pun meletakkan harapan tinggi terhadap cerita nih, bila baca tweet memuji semua.
Risau jugak kalau cerita ni menyeramkan sampai tidur malam kena buka lampu.

Tapi I bagi 2.5/5 je lah.

Awal-awal cerita semua seimbang, kelakar ada, seram pun ada terutamanya bab bunyi loceng Ibu tu. Bilik Ibu pun seram, dahlah dekat tingkat atas.

First I ingat Ibu tu puja Setan sebab nak suara dia sedap dan ramai peminat, macam pakai susuk tu. Tak sangka sebab nak dapatkan zuriat. Lagi satu watak bapak tu macam tak sesuai dengan Bront, sebab Bront nampak muda sebaya dengan Rini. Bondi dan Ian sangat comel dan boleh belakon dgn baik. Rasa macam tak sampai hati je Ian tu jadi anak setan, sebab comel sangat.

Ibu memang seram, tambah-tambah lagi gambar-gambar itu tu yang tergantung dekat hallway.

Bila dah masuk  babak akhir tu I rasa dah macam mengarut sangat dah, tiba-tiba ada zombie bagai. Langsung dah tak takut, rasa annoying pulak. Mungkin diaorang plan nak buat sequel tapi bagi I, zombie tu macam tak masuk dengan cerita nih. Lepas tu, dekat akhir tu baru dia keluarkan Darminah, mcm nanti akan ada cerita pasal Darminah dengan family Mawarni nih.

To be honest, cerita Pengabdi Setan 1980 lagi beri message, sebab nak tekankan bahawa perlunya agama dalam kehidupan tu. Kan, masa tahlil tu Pak Ustad ada tanya Bapak pasal solat. Bapak cakap dia tidak solat dengan rasa tidak bersalah.

I suka lagu Kelam Malam tu, tapi takut pulak nak dengar sangat sebab takut lagu tu ada jampi-jampi memuja.

Rate

1

rasanya banyak scene kena cut dekat Malaysia ni. Kawan iols kerja kat jakarta n dia tengok movie ni dekat sana. Sekali last weekend, dia balik Malaysia n tengok lagi sekali dengan husband dia... katanya banyak gila scene seram kena potong.. tak tahu la.
so aku nak tunggu movie ni leak dekat internet yang indonesian punya market, baru boleh compare n tahu tahap keseraman dia

aku baru tgk movie ni weekend lepas.

dulu kecik2 kalau tgk pocong2 tu aku rasa seramla jugak. ni sbb dah terlalu banyak didedahkan dengan movie zombie, scene last yg patutnye plg menyeramkan tu jadi lawak la pulak.

banyak benda aku tak paham dlm movie ni.
Ian tu pekak dan bisu kah? sbb masa adegan die main nyorok2 ngan nenek tu, nenek tu ketuk2 dinding dia bleh dengar plak. siap leh kire 1,2,3. pastu masa adegan last die ckp ngan hantu tu, takde yg terkejut pun die bleh bercakap
ape yg bapak tu cakap kt mak die sblm mati? yg aku dengar kesian anak-anak. tu je
bukan ke kawan si nenek tu tgh diserang oleh pengabdi setan? jd camne plak tetiba die leh jadi hero plak last minit?
dan jiran-jiran tu plak sape?

Rate

1

akan ada Pengabdi Setan 2 kah?