CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikX87

ALKISAH BACKPACKERS - cikX87

untuk tak OT kita cita pasal pengalaman backpacking ya semuaaa. masyehhh.

airisa replied at 21-7-2017 04:57 PM
nak cite jugak ..

lama dah cite ni, dlm tahun 98/99 cam tu. bermalam di pedu lake resort sebab  ...

Kahkahkah.
Nasib baik kan cek bawah katil..
Kalau tak nant bawa balik cerita katil kena goyang kt org lain plak.
hahaha

cikX87 replied at 29-7-2017 01:58 PM
untuk tak OT kita cita pasal pengalaman backpacking ya semuaaa. masyehhh.

alright, hihi. .kisah elisa lam tu pun seram kat hotel, jeng jeng jeng. .hihihi

callalily05 replied at 23-7-2017 05:41 PM
I pun awal2 xsanggup. Tapi dah sign contract kena la go on je kalo tak bayar sebulan gaji. Huhu ta ...

i pun pnah keja hotel sekjap..dlm 8 bln mcm tu..so far xdala pnh nampak penampakkan yg menakutkan tp dlm tempoh i keja hotel tu dulu ada kes bunoh sorg senior staff hotel..d rmh dia la kes tu tp staff tu jenis yg sangat dedikasi dgn keja..mmg jarang tgk muka dia cuti..since kes bunoh dia tu weols kalau nak ke toilet mst bteman..sbb semasa hayatnya mendiang tu suka lepak d loker room perepuan (loker n toilet for staff perempuan) sementara tggu syif dia..dah la dlm loker room tu berlorong sbb loker d susun2 tepi dinding dan bercorner2 baru sampai toilet..mendiang punya loker opposite je toilet..so kalau dia mash hidup selalu la keluar toilet tgk dia dudok main hp dpan loker dia..xda pilihan lain kalau staff pon nak kencing..mmg tpaksa masok sana...kalau midnite syif hadapla kau tpaksa ke toilet sorg2..dah la loker roon suram yahamat...tp so far mendiang x pnh memunculkan dirinya waktu tu..juz rasa creepy semacam je la..

jiji85 replied at 31-7-2017 01:53 PM
i pun pnah keja hotel sekjap..dlm 8 bln mcm tu..so far xdala pnh nampak penampakkan yg menakutkan  ...

Aah iols perasan housekeeping/cleaner sementara nak tunggu masuk syif ke da siap keje ke dorang suka lepak toilet main fon. Kadang2 tu duk cak cak iols lol awal2 terkejut gak la

suka baca benang cenggini  

klu ada masa iols share cerita

Follow Us
Last 3 months pi bercuti di bangkok. Sebab i decide last minit, and sebab i travel sesorang, i pakai book ja mana hotel yg x mahal sgt n dekat dengan train station. First time sampai dah malam, flight kul 10 lebih terus g hotel. Tgk bilik semua ok je. Berani pulak i travel sesorang haha. So tido malam bukak tv layan cita siam. News, drama semua i bantai layan asalkan tertido. Lampu pun bukak.

Balik rumah, tergerak hati nak google cita nangnak. Rupanya hotel i dok tu tak jauh dari shrine untuk nang nak ni. Erkkk

helle replied at 24-7-2017 10:10 PM
Sebenarnya masa kecik2 dulu akak ni mmg jenis pemberani...masuk semak samun...main kat kubur...dulu  ...

Kenapa sy baca ni rasa macam nak gelak

Macam I haritu pergi Lisbon duduk hotel yang bangunan lama, hotel cantik tapi bangunan luar memang zaman alburkaki sikit. So dapat bilik hujung mulalah segala cerita pernah baca dekat benang hotel tu menerpa. Duduk sorang pulak tu ishh. Selalunya dapat roomate.

Tips  bukan islamik kalau taknak takut tidur sorang dekat hotel yang I selalu buat

Make Sure bukak TV - channel sukan atau channel masak sahaja sebab kemungkinan nak ada iklan seram pun tipissss.

Kat lisbon tu I bukak channel dua ni. bahasa tak faham takpe janji I tidur tak gelap tak sunyi. Nasib takde pape. Tak mahu la jumpaaa buat spoil mood.

Edited by Aurora90 at 4-8-2017 01:10 PM

Raya tahun 2016, team bola office aku ada buat friendly dengan team dekat kawasan Jerantut. Alang alang friendly, buat open house rumah coach (orang jerantut) so kitaorang akan bermalam sana 1 malam.

Players semua stay hotel sharing basis and yang mana bawak family stay hotel. End up dekat homestay 6 bilik gedabak, aku, adik lelaki aku, assistant coach and driver bas. driver bus ambik bilir luar sebab ada toilet sendiri so takde la kacau kitaorang. Rumah ni kiranya lepas esok bebudak check out, dorang akan berehat kat sini sementara nak tunggu game lewat petang.

Sebelum tu, layout rumah, memanjang. Hall panjang. Lepastu bilik 1,2,3 4 dan 5 berdepan. Bilik 1 depan toilet. tepi toilet tu dapur jenis kena turun tangga. Bilik 6 dekat luar rumah kira tak share pintu main house. share dinding je.

Malam tu lepas maghrib ada jamuan raya dekat rumah coach, habis tu balik semula ke rumah. So tengah malam tu aku bertiga (aku, adik aku and Assistant Coach) plan nak borak kat hall. Hall dia memanjangggg and sofa paling hujung, so situlah kitaorang lepak. Aku duduk sebelah sofa Assistant Coach, adik aku kat dalam bilik mandi semua dulu sebelum turn aku.

TAPI

Assistant Coach ni tak tahu yang adik aku dok mandi. Dia nampak adik aku duduk sofa berdepan kitaorang tapi senyap je menunduk so dia ingat adik aku main phone. Dalam rancak borak, tetiba pintu bilik air bukak and dia nampak adik aku masuk bilik.

Time sembang tu adalah dia cakap kat aku "wehh, ingatkan esok aku nak cerita something", aku sejenis curious tanyalah benda apa. Dia kata tunggu esok. Insist aku tunggu esok. So aku pun dah penat, pergilah mandi nak tidur semua. Adik aku pergilah depan.

Fast Forward keesokkannya, aku bangun subuh kejutlah adik aku yang tidur kat depan dengan member aku tu kat bilik sebelah aku, aku perasan member aku tak tido. bila aku dah bangun baru dia cakap wehh aku nak tidur kejap.

so dah busy busy prepare kan makanan yang wife coach deliver ke homestay sebab bebudak bola semua kejap lagi nak check out. bila dorang datang lepak baru terbukak cerita.

Assistant Coach tu nampak adik aku duduk senyap menunduk depan kitaorang kat sofa depan. Bila dia nampak adik aku keluar bilik air baru dia tahu dia dah 'kena'. Dia tak tido malam tu sebab jaga aku yang tidur dalam bilik 1 and adik aku tidur dekat hall. Dia kat bilik 2.

Kalau aku tidur bilik 1, adik aku jadi orang paling hujung dalam rumah tu so dia risau. Kalau dia stay hall, aku jadi orang paling hujung. so dia risau. end up rupanya dia panggil coach and member coach datang lepak hall sembang sampai nak dekat subuh. Dia risau jadi apa apa kat adik laki aku or aku. And malam tu jugak dorang dah bercerita.

Bila dia cerita tu baru aku admit dekat dia, aku period time tu. and dalam homestay tu at that time, aku sorang je perempuan so no wonder la jugak member aku kena kacau.

so far pengalaman aku semuanya orang lain yang kena walaupun berkaitan aku.

Aurora90 replied at 4-8-2017 11:15 AM
Macam I haritu pergi Lisbon duduk hotel yang bangunan lama, hotel cantik tapi bangunan luar memang z ...

sama la kita
aku kalau nak tido takleh sunyi2 sangat.
kena ada bunyi2 baru aku boleh tido.
so sebelum tido aku pasang la tv dgn timer sejam dua sampai aku da lelap betul nanti tv tu off sendiri
selalu aku tinggalkan channel AFC.
masak2 takde iklan seram
pernah dulu terlelap dgn TV3 ke astro citra tah.
terjaga tgh malam sekali ilan cite hantu
lahanat betul

Aurora90 replied at 4-8-2017 11:15 AM
Macam I haritu pergi Lisbon duduk hotel yang bangunan lama, hotel cantik tapi bangunan luar memang z ...

I pon buka tv & lampu kalau tidur. Kalu travel sorang2, I make sure tak book twin bed. Takut terbayang ada orang tidur kat sebelah.

Edited by jeligoreng at 3-9-2017 02:46 PM

Sorry tt, i pun nak tumpang cerita. I pernah pi backpack seorang diri, i backpack pergi dua negeri tapi i pi satu pulau kat satu negeri ni dulu. Since i duduk seorang, tempat yang i pergi ni ada dua pilihan bilik, i chose satu ni dekat area hutan juga la, i pilih sebab nampak kat brochure macam elok je aman, memang aman pun, segar je udara. Masa i sampai tu memang ada bilik yang ada orang duduk. So i ok saja. Apa apa i fikir jerit je kat jiran. Satu malam i tidur situ, i dok terjaga. Sekejap sekejap terjaga. Macam ada orang kejut. Ada satu time tu i terjaga pukul 3 pagi, aduh, lepas tu baru teringat i tak solat isyak lagi sebab letih sangat lepas dinner i terus tidur. Lepas tu pun memang i dok terjaga. Sampailah subuh i terus bangun je la mandi and prepare untuk next aktiviti pagi tu. Then i pergi buat aktiviti, lepas balik tu, abang yang bawa i tu suruh i pindah bilik, sebabnya orang yang duduk area situ dah balik. Tinggal i sorang je kat area tu...... Nasib laaaa i tak nampak apa apa malam semalam tu. Kejut je tak apa la lagi. Pastu i pindah, dah takde yang kejut kejut i solat isya. haha

puteribaya replied at 19-7-2017 04:23 PM
penah pegi Cherating, balik tu sggah Kuantan and decide to tidur situ, puas keliling cari hotel ..pe ...

Een ada sorg kawan keje hotel. Dia cerita mmg setiap hotel ada bilik angkernya yg tersendiri & bilik tu mmg x dibuka utk guest. Risau jugak kalau bilik penuh & een 'ter'dapat bilik angker ni

puteribaya replied at 24-7-2017 09:00 AM
emm..bole ke sebut ni..PM tepi lah..nnti kena saman lak

Puteri pm i jugak

haluuu agak lama terbiar tak berjenguk benangku ini. kasian deh lo.

nak stori apa ya? banyak sebenarnya kes kes time backpacking ni tapi tu lah. tak dapat nak recall. banyak nau makan ubat gamaknya.

tapi tiba teringat satu kes time baru balik dari backpack last two years rasanya. masa tu baru touch down, so decide stay hotel aja instead of balik rumah. ambek mu tak pasal pasal kena kacau. menyesal tu tidak sihhh.

kena kacaunya tak ada lah extreme sangat tapi cikX, kakak dan bapak cikX sempat sesat dan berlegar legar dalam kawasan parking bertingkat tu tak jumpa jalan turun (masa ni nak keluar kejap cari makanan, guna kereta sebab kereta memang park kat airport time tu). pusing pusing kat situ jugak. memula tak perasan tapi cikX pelik apesal da banyak kali pusing tak jugak sampai bawah? bukan tinggi mana pun hotel ni? getus hati kecilku.

untuk memudahkan korang hadam situasi tu, korang bayangkan parking bertingkat MIDVALLEY. yahhh, begitulah adanya. selekoh nak turun naik tingkat tu kecikkk nak mati. sempit.

cikX macam biasalah kalau dalam kereta sibuk dengan HP. tapi cikX macam perasan da lalu tingkat tu. sebab tiap tingkat kan dinding dia ada number level kan?

so dengan sewenangnya cikX pun berkata pada my dad, “eh macam da lalu lah sini.” tanpa rasa bersalah, takut dan sebagainya. dan benda tu diakui oleh kakak dan my dad. tak tau lah apa yang bapak cikX baca, tak lama lepas tu baru nampak EXIT.

sekian, kurang ajar betul nak sesat sesatkan orang. jangan memain dengan orang lapar!

olaoli replied at 3-8-2017 10:29 PM
Last 3 months pi bercuti di bangkok. Sebab i decide last minit, and sebab i travel sesorang, i pakai ...

iols pun penah pi bkk sorang2 bekpek
main redah sampai sana baru cari hotel
konon nak adventure dapat la bilik dalam 550-600 baht centu
malam tu mmg pasang tv sampai pagi
takde la nampak apa tapi rasa uneasy

tak lama pastu kan kuar movie seram thai
bilik & motel tu sebiji macam tempat iols menginap tu
semenjak tu iols bertaubat nak jimat2 sangat psl hotel

tapi hotel mahal pun ada gak antu nye
so ikut nasib la

syok pulak baca cerita memasing. lagi lagi

Tahun lepas aku pergi bercuti dengan encik somi di indonesia. Kalau aku sebut tempat ni, ramai yang tak tahu kot. Orang kita tak ramai bercuti ke situ.

Kami pilih chalet yang agak terpencil. Chalet ni cantik. Ada vibe santorini. Harga pon murah. Dalam 2km nak sampai chalet tu, jalan dia berbatu, takde tar. Kami sewa kereta dan bawa sendiri sebab nak privacy. Semak je ada supir. Kami pergi masa low season. Hanya ada 4 orang mat saleh yang tua dekat situ.

Chalet tu besar jugak. Jarak dia jauh2. Yang aku seram masa mula masuk tu dia punya syiling takde papan tutup. Ada kayu balak besar2 je atas tu. Aku dah terbayang si maya karin bertenggek atas tu.

Hari pertama, takde apa2 berlaku. Mungkin sebab letih sangat, ktorg tido mati. Malam kedua, laki aku dah tido dulu. Aku tak boleh tido. Setiap kali tido, asyik terkejut. Aku main hp la. Nasib line ok walaupun jauh dari bandar. (Simpati=telkomsel).

Tiba2 aku rasa macam ada benda libas2 atas katil tu. Aku dah rasa lain. Aku fokus baca mforum. Malas nak memandang ke atas. Sekali dia pergi maintenance pulak. Aku bukak 9gag. Libasan makin kuat. Aku bukak mp3 yassin dan lampu kepala katil, dan bunyi tu hilang. Sepanjang masa tu aku tak pandang pun atas. Baring pun mengiring. Laki aku tido mati, tak sedar apa2.

Esok tu nasibla kami dah check out. Aku rasa cik maya datang malam tu. Nasiblah dia tak paksa aku tengok dia.