CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: oldersis

Cara Masukkan Pesakit Mental dlm Hospital Sakit Jiwa..Please Help

oldersis replied at 19-7-2017 04:33 PM
ye..isap gam dari darjah 4 tu yg jadi mental...kerana kesilapan bapa..urm..da meninggal pun...poli ...

ya ALLAH dr kecik lg da isap gam
kesian adik ko tt

camne leh terhisap gam tu TT? saje tanye.

kt porum ni pun tak kenal psychiatrist, mgkn leh tanye kwn saya @Syd
dia selalu gak ckp2 dgn NGO

dauswq replied at 19-7-2017 09:15 PM
camne leh terhisap gam tu TT? saje tanye.

kt porum ni pun tak kenal psychiatrist, mgkn leh tanye ...

dia sekrg 27..dia start isap gam lps tak pergi sekolah..kami tak tahu sebab waktu tu ayah xbagi mak ambill..raya semua xbagi...n dia sendiri yg xmau datang atau duduk dgn mak..
saya sekolah..lps spm, masuk u..n habis u, ayah sakit masuk hospital..p tengok, dari situ dapat taw adik bongsu jadi mcm tu..

klu xnak bayar, try rumah kebajikan

Semoga ayah TT tenang disana, dialah punca adik bongsu TT rosak hidupnya sorry TT meols geram, kt opis ni pn ada kawan meols lalui pengalaman camni, mak xpeduli sbb ayah konon nak didik cara dia puii.. yg rosak hidup anak tu sendiri sbb ego bapak

abangadek replied at 20-7-2017 02:50 PM
Semoga ayah TT tenang disana, dialah punca adik bongsu TT rosak hidupnya sorry TT meols geram, kt  ...

yup..memang slh arwah ayah..huhuhu..disebabkan dia hidup adik rosak n skrg ni menjadi kan family kami serabut..apa2 dia tetap darah daging..but erm..entahlah..nak cerita lebih2 dah arwah pun dia...dulu adik beradik ayah semua sokong ayah ambil adik bela, xbagi mak...bila jadi mcmni semua terdiam....

Follow Us
updated: mak p tanya pejabat kebajikan..huhu..tak ada tempat untuk pesakit mental...

Edited by oldersis at 20-7-2017 03:17 PM
abangadek replied at 20-7-2017 02:50 PM
Semoga ayah TT tenang disana, dialah punca adik bongsu TT rosak hidupnya sorry TT meols geram, kt  ...

nasi da jadi bubur..tak ada apa boleh buat..kalaulah boleh patah balik,sure mak saya akan berkeras juga

kos nak jaga org besar yg ada masalah mmg mcm tu.. kira murah... sbb jaga baby pun dah rm400 sekarang...

oldersis replied at 20-7-2017 03:05 PM
yup..memang slh arwah ayah..huhuhu..disebabkan dia hidup adik rosak n skrg ni menjadi kan family k ...

sya tumpang sedih

saya cadangkan sis yang jaga adik sis semasa emak gi haji
besar pahalanya sis

zztop63 replied at 20-7-2017 08:20 PM
saya cadangkan sis yang jaga adik sis semasa emak gi haji
besar pahalanya sis

untuk pengetahuan...saya da kawin dan saya pjj dengan suami..suami di kedah..saya keja di selangor duduk sewa bilik..so, memang saya xboleh nak jaga..adik saya yg no.2 lak..wife dia bru bersalin seminggu, dgn anak2 lain yg sekolah lagi..jadi memang kami tak boleh jaga

org yg tak tahu cerita selalu ckp/mengata family saya bila adik bongsu ni lari balik dududk bangsal yg dulu bekas rumah kami...
kami ambil bela, sihat, dia xnak duduk..dia nak lari balik..mak saya pun dah tua, xlarat sangat nak layan perangai suka lari dia..
bila dia lari..mak saya p ambill..then  lari lagi..so mak saya biar dia..sampai 5, 6 bulan dia jadi worse sbb xmakan ubat..org report,polis ambil bawa p hospital..then hospital cll mak tuk ambil.begitula selalu

oldersis replied at 20-7-2017 03:05 PM
yup..memang slh arwah ayah..huhuhu..disebabkan dia hidup adik rosak n skrg ni menjadi kan family k ...

Sedara mara sebelah ayah awak tu blh setakat terdiam je.....bkn nk tlg selesaikn masalah punnn....

oldersis replied at 21-7-2017 08:31 AM
org yg tak tahu cerita selalu ckp/mengata family saya bila adik bongsu ni lari balik dududk bangsal  ...

Klu pakat dgn polis bila buat report tu kata dia mengamuk ngamuk....takut cederakan org....

Mgkin lepas tu hosp blh hantar le hosp bahgia

Semoga Allah permudahkan urusan sis sekeluarga

adik beradik ayah saya semua terdiam n lepas tangan..bukan anak dorg dorg kata...tapi dulu dorg tak ingt..dorg yg sokong ayah bela adik, xbagi mak bela..ikutkan semua kami 3 beradik dorg nak suruh dududk dgn ayah....
tapi mak bertegas ambil saya sebab saya pompuan...then adik no.2 sendiri lari masa dia tgkatan 1 dtg rumah mak nak tggal dgn mak..huhuhu..doa byk2 sekarang agar beban ini dipermudahkan..

oldersis replied at 21-7-2017 08:31 AM
org yg tak tahu cerita selalu ckp/mengata family saya bila adik bongsu ni lari balik dududk bangsal  ...

Yg time orang kampung report tu, report cakap Mulut sahaja or report polis.
Kalo report polis, tak boleh guna ke report tu utk masukkan adik kt sepital?

Saya doakan semoga Allah permudahkan urusan awak pasal Hal ni.

Cuba awak contact jabatan kebajikan masyarakat. Mebi dyorang tahu agensi kerajaan yg lain, yg bole handle kes camni. Or Mebi dyorg bole suggest ngo yg berkaitan.

semoga  dipermudahkan tt. cuma nak tanya hisap gam bole jadi mental ke? sebab kandungan bhn kimia ke? *maaf saya x tau.

tau pulak sedara mara ayah tt terdiam diri bila dh jadi mcm ni? patut sesekor tu hempuk je lesung batu kat kepala. budak sampai dah jadi mental. pandai pulak jadi bisu