CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10977|Reply: 111

Belum rezeki anak selepas berkahwin

Assalamualaikum,

Saya dah berumah tangga since Oktober 2016, yes memang macam orang lain cakap masih dalam peringkat 'honeymoon' jadi kenapa perlu fikirkan sangat pasal zuriat? Terus terang cakap, saya tak push langsung untuk dapat anak ni. Memang relax je, memang tenang setenang2nya (cuma ada lah stress dengan kerja yg menimbun), but just follow the flow la kan...

Cumaaa, biasalah adat orang akan tanya pasal "dah berisi ke belum cik kak?" lagi lagi masa musim perayaan, open house sini sana..parent sendiri pun dah bertanyakan soalan yang mungkin buat kita terasa pressure dengan issue anak ni. Kalau ada sesiapa yang faham, kita geng! Lagi2 saya ni anak sulung, so meaning kalau dapat anak, anak tu memang akan jadi cucu kesayangan parent saya! confirm! Cuma parent saya asyik duk tanya soalan sama je "dah berisi ke?", "takkan takde apa2 lagi?", ok tenang... sy masih lagi boleh bertenang, sungguh!

Apa yang buat saya tertekan sangat is bila dah keluarga mertua saya dah start perli2, ok masa ni saya dah tak tenang... meh saya cerita

Husband saya memang sayanggg sangat dekat anak buah dia (anak2 SIL no.2) sampai SIL no.2 selalu ambik kesempatan suruh husband jagakan anak dia, untuk bagi peluang dia berehat. So husband suka la dukung anak2 dia, bawak kehulur kehilir, cuma ada sesekali saya join the club, main2 dengan anak2 SIL ni (2 org, satu laki, satu perempuan). Tapi, saya jarang dukung anak dia sebab anak dia lasak and pemalu dengan saya. Ok mungkin la saya orang baru. Plus saya ni kecik je orangnya, badan mcm budak sekolah (ni org yang cakap), even adik ipar saya form 4 pun lebih besar and tinggi dari saya. Nak dukung budak2 tu takut budak tu jatuh, sah2 mak budak2 tu salahkan saya! jadi saya tak berani.

Bila dah jadi macam tu, FIL and SIL no.2 perli saya tak mengandung2 lagi sebab JARANG pegang budak, sebab saya jarang pegang la tak dapat berkat. Saya macam what? perlu ke pertikaikan rezeki Allah? saya kecik hati. Bertambah lagi kecik hati bila husband macam mengiyakan..cakap dengan saya "awak kena selalu dukung budak2 tu". Sedih bila semua salah ertikan apa yang saya buat. Bukan la saya tak melayan langsung anak2 buah dia tu.

Yang keduanya, kitorg laki bini sekarang tengah gaduh dengan SIL no.1, SIL no.1 ni special edition sikit sebab perangai dia tu memang jarang2 orang jumpa. Perangai yang kurang ajar, suka maki, suka sindir, macam2 lah...memang patut lah dia asyik tukar2 kerja. Sebab ego dia sangat tinggi tahap langit ke tujuh, dengan boss pun dia boleh kurang ajar. Susah nak ungkap kata2 maaf walaupun tau tu kesalahan dia. Ok, saya saje nak describe SIL no.1 ni supaya korang boleh faham, now back to the story...SIL no.1 ni kalau ada issue dengan adik lelaki dia (husband saya) dia mesti akan petik nama saya sekali. Semua salah husband saya, dia akan jadikan saya punca kesalahan..contohnya, husband saya tak dapat turun rumah my PIL sebab ada urusan kerja, SIL no.1 bengang sbb dah kecikkan hati FIL.tp dia petik nama saya cakap sy control husband supaya tak pegi? ni salah satu contoh, sebenarnya banyak kali dia hina saya tp husband saya diam, tak balas apa2 (suruh saya bersabar je) sebab tau perangai kakak dia yang tak betul tu..and masa ni saya boleh bersabar lagi...sampailah one day dia melampau sgt, husband saya pun dah hilang sabar sebab saya dihina. "bini kau takde benih", perkataan tu masih terngiang2...and skrg dah bergaduh.

Akibat dari semua kejadian ni saya jadi stress sangat! hurmm mungkin saya perlukan aura positif dari korang. Dah boleh consult dengan doktor untuk periksa kesuburan? banyak feedback saya baca kena tunggu atleast setahun, tapi..tapi...saya stresssss

pegi la chek, apa masalahnya awak ke atau husband awak ke, dah kenal pasti apa masalahnya baru boleh cari penyelesaiannya, apa2pun bersabar ajer la dgn org2 disekeliling awak, btw awk beruntung sebab husband menyebelahi awk.
sabar dan terus berdoa...insyaallah

Umur berapa kak?
Kalau masih 20an..ikut ckp doktor, memang kena tunggu setahun
Tapi akak boleh je jumpa doktor. No harm, utk dapatkan consultation.

Jangan stress sebab stress anatara punca jugak sukar mengandung.

Jangan bimbang kak, rezeki anak tu Allah yang kasi.
Yang penting usaha dan jaga emosi
Biasalah mulut2 orang
Yg bujang, tanya bila nak kawin
Yg kawin,tanya bila nak dapat anak

freakashpop replied at 19-7-2017 02:11 PM
Assalamualaikum,

Saya dah berumah tangga since Oktober 2016, yes memang macam orang lain cakap ma ...

Panjngnya luahan kau dekkk....enjoy jelah.kalau org tanya x berisi kata jela doakan lah berisi cepat.kalau x nk jwb gitu kata jelah xmo ada anak lg nk honeymoon pepuas.nnti kalau ada anak susah nk jga org lain bukan tlg jaga sakit makan minum anak pon..biar terdiam sket yg menanya tu.byk sgt tanya aihh...

Sabar byk2 ye. Mmg cliche tp insyaallah dgn sabar tu mesti ada kemanisan nnt. Kalau dah kahwin setahun boleh jumpa gynae utk consultation, just to check kalau ada apa2 masalah. Kalau takde, just continue your life and enjoy masa berdua dgn husband. Perancangan Allah tu mesti yg terbaik utk semua hamba. Yg penting jgn stress. Org takkan stop bercakap, tp you can choose to listen or ignore cakap2 org. I dah kawin 6 yrs and childless, i'm happy semoga dipermudahkan semua urusan u okay

Psl inlaw ckp macam2 tu buat dono je.lepas ni layan depa ala kdar je..bila dh tlebih baik ngan org biasa depa naik kepala.bila kita tunjuk kita terasa depa lagi suk..so buat derkkk je dekk

Follow Us
mokcikKSKB replied at 19-7-2017 02:31 PM
Panjngnya luahan kau dekkk....enjoy jelah.kalau org tanya x berisi kata jela doakan lah berisi cep ...

Nasihat uols ni mmg win      

lain kali kalau dorang laser, awak laser la balik..
ada anak pun kalau tak terbela buat apa..
biar la tak beranak janji tak menyusahkan orang

Rilex la..nikmati saat2 yg ade..sy ni tt dah 3 times mgandung tp x jadi. Plg lama,18 weeks dlm kandungan n sy nikah thn 2012. My cousin yg nikah 2014 pun da ade 2 anak. Itu da rezeki dia.

Pekak kan telinga n tabah kan hati. Sy penah sekali terasa akan hal ni n sy x bckp bbrapa hari dgn suami. At last,suami motivate diri sy n tya jika klu kami tgh ssh, pemilik mulut2 puaka ni yg menolong ke? Definitely NO. Tt pegi la jmpa doctor lain n bserah pd Allah swt. Kena igt bahawa REZEKI,JODOH DAN MAUT ni rahsia Allah swt.

Apa2 bincang dgn suami bab ni.

relek la

kalu stress lg panjang lah ceritanya...

my niece kwen since  sept 2015 ok ja... still honey phase kekdahnye, x terkesan sikit pun

my fren, kawen nk masuk 9 thn baru boleh seorang baby, my cousin pun ada cm tu... sabar lah

kwn iols 9 taun xdpt ank, naw bru2 ni bru dpt hamil... punyala lama

eeee tak kuasa aku
dari penceritaan kau... aku tak rasa kalo ko beranak 10 org pun in laws kau serta SIL kau akan berhenti menyakitkan hati kau

katakanlah kau dah beranak...
dan tok laki tak dpt pi rumah mertua,
adakah ko rasa SIL akan paham serta tersenyum sumbing sambil berkata... 'ala... biarlah A tak dpt dtg, dia kan keje... nak jaga anak lagi'

aku tak rasa masalah ni akan berakhir selepas kau beranak
takde confirmation
ini adalah masalah family... masalah attitude yang mana kau kene hadapi for the rest of marriage life

akhir kata... aku ucapkan good luck, banyakkan bersabar dan always bincang dgn husband

Edited by penmerah at 19-7-2017 04:32 PM

aku pun belum ada anak
penah aje kene pasal pegang2 baby ni
yelah... anak2 buah belah suami mmg lawa2 comel

tapi aku takut pegang baby, malas layan baby lebih2. takat agah2 oke lah

tapi alhamdulillah sangat sbb suami aku sgt bagus dan memahami
kalo ada yg over2 bercakap pasal anak ni... tok laki aku sendiri yg akan stopkan depa

selalu jugak aku komplen kat tok laki...
'adik beradik awak seronoklah takyah buat keje rumah kalo gi rumah mak awak. almaklumlah... diorg ada reason pegang baby. mesti saya yg kene jadik bibik sbb takde baby'
tok laki jawab : sape suruh awak rajin sangat? lenkali dok depan ajer

penmerah replied at 19-7-2017 04:30 PM
aku pun belum ada anak
penah aje kene pasal pegang2 baby ni
yelah... anak2 buah belah suami mmg la ...

Aku baru nak seru ko masuk sini bagi sepatah dua kata. Dah berpatah-patah dah kata-kata ko rupanya.....

Deidra replied at 19-7-2017 04:40 PM
Aku baru nak seru ko masuk sini bagi sepatah dua kata. Dah berpatah-patah dah kata-kata ko rupanya ...

ko tunggulah kang dtg la sekor makhluk tu buat bahan penyataan aku kat atas nun

takde anak ni kene kental hati TT oiiii

penmerah replied at 19-7-2017 04:44 PM
ko tunggulah kang dtg la sekor makhluk tu buat bahan penyataan aku kat atas nun

takde anak ...

Mcm kan tak biasa  

Aku bukak terid pn jadi isu rampas tahta bagai..apatah lagi pengakuan jujur takde anak malas bersaudara malas masak segala.

Loya wehhh

banyak aje aku nak kongsi ngan TT tapi aku malas sangat sbb of course kang ada carik pasal

tapi yg penting.... jgnlah ko nak anak sbb nak memuaskan hati org keliling kau
takde gerenti org2 yg nak kau puaskan hati tu akan menyumbang bayar pampers, susu mahupun baby sitter

aku terbayang2 kestressan ada baby pastu melayan family in laws yg semua perkara tak up to their will ohhhh tidakkkkkkk

dik ko baru kawen dik

panjang lg masa nk hidup

akan jupe mcm2 masalah pasni

so nasihat akak chill je..bila dorang bebel ke apa ko anggap je kucing tengah mengiau kt telinga ko

ko jupe PIL tu brp hari je dlm sebulan

hadap je la dik

harrypoter replied at 19-7-2017 02:18 PM
pegi la chek, apa masalahnya awak ke atau husband awak ke, dah kenal pasti apa masalahnya baru boleh ...

Haa ada silapnya disitu. Husband saya ni kadang-kadang je backup saya. Kalau any of his family cakap buruk pasal saya, kadang2 je dia backup. Most of the time dia diam. Btw, thank you atas nasihat. Insyaallah after one year (bulan 10 ni), nak buat checkup kalau tak 'lekat' lagi.

cengkihgirl replied at 19-7-2017 02:22 PM
Umur berapa kak?
Kalau masih 20an..ikut ckp doktor, memang kena tunggu setahun
Tapi akak boleh je  ...

Masih 20an lagi, tapi almost late 20s memang kalau boleh tak nak stress. Mula stress masa puasa haritu and after raya dengan pelbagai drama berlaku sepanjang waktu tu. Huhuhu. Siapa la kita nak pertikaikan rezeki Allah kan?