CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freakashpop

Belum rezeki anak selepas berkahwin

mokcikKSKB replied at 19-7-2017 02:33 PM
Psl inlaw ckp macam2 tu buat dono je.lepas ni layan depa ala kdar je..bila dh tlebih baik ngan org b ...

Sebab layanan ala kadar la dilayan macam ni. Sedih tau tak? Husband saya memang bukan anak emas FIL. Nampak bias sangat layanan FIL berbanding dengan SIL SIL yang lain. Tapi disebabkan husband saya jenis lurus dan baik, dia selalu kena ambik kesempatan baik dengan family sendiri and kawan2 dia jugak. Lepas husband dah kahwin pun, family mertua still anggap husband macam budak kecik, disuruh itu ini..saya pun dah rasa tak best. Urusan rumah tangga kitorg pun nak masuk campur (disuruh tinggal sekali dalam rumah ada mertua, ipar duai, biras lelaki, anak2 buah etc). Tapi nasib laa bab ni husband tegas sikit, sebab kesiankan saya kena bertudung setiap masa dekat rumah kalau tinggal sekali dengan in law. Sungguh saya tak selesa! Sebenarnya banyak lagi, malas nak cerita haha. Sebab dah rasa tak best, saya memang layan diorg ala kadar je. Kalau takde siapa datang borak, memang saya diam. Saya jadi pendiam sungguh lah! disebabkan tu la diorang lagi pijak kepala. Entah la, nasib badan.

CardiGans85 replied at 19-7-2017 02:41 PM
Rilex la..nikmati saat2 yg ade..sy ni tt dah 3 times mgandung tp x jadi. Plg lama,18 weeks dlm kandu ...

Saya dah pernah cakap dengan husband, "awak tak kesah ke kalau kita takkan ada anak?". Saje saje la nak test dia. Dia cakap tak kesah la, dah rezeki kita tertulis dekat situ. Dalam hati saya memang la lega, insyaAllah jodoh panjang and berkekalan...

Bila time period datang je, tunjuk muka down, pastu cakap "nampaknya tak merasa baby lagi la", teruss saya down jugak hahah. Sebenarnya kekuatan kita pun bergantung pada pasangan kita jugak, kalau dia happy, aura happy akan pergi pada kita, kalau dia down, dengan kita2 sekali down. Insyaallah saya cuba menikmati saat2 yang ada ni. Thank you atas nasihat

moonbug replied at 19-7-2017 02:32 PM
Sabar byk2 ye. Mmg cliche tp insyaallah dgn sabar tu mesti ada kemanisan nnt. Kalau dah kahwin setah ...

Kadang2 kan saya cemburu dengan orang boleh bahagia walaupun takde anak. Mesti dia dikelilingi dengan orang2 yang positif je. Insyaallah saya ambik kata2 sis yang "dalam sabar tu mesti ada kemanisan". Aminn ya rabb!

manehnya replied at 19-7-2017 03:08 PM
relek la

kalu stress lg panjang lah ceritanya...

Stress saya ni bukan lebih kepada tak dapat anak lagi haha. Tapi sebab orang sekeliling saya yang bagi aura negatif ni, terus jadi tak keruan.

-electrifying- replied at 19-7-2017 04:05 PM
kwn iols 9 taun xdpt ank, naw bru2 ni bru dpt hamil... punyala lama

Alhamdulillah rezeki kawan awak tu, tumpang gembira

freakashpop replied at 19-7-2017 06:09 PM
Alhamdulillah rezeki kawan awak tu, tumpang gembira

khennn... mle2 tu mmg stress, org dok tnya je... smpai la dia mls nk pkir, dh xtertekan tup tup rezki hamil... dh 10 mggu...
sis jgn ptus asa ya, jgn stress2 pon effect jgak

Follow Us
freakashpop replied at 19-7-2017 05:58 PM
Saya dah pernah cakap dengan husband, "awak tak kesah ke kalau kita takkan ada anak?". Saje saje l ...

X pe tt..u msh muda lg..insya Allah..mudah2an lps ni ade la..x perlu tension n stress dgn apa yg org lain ckp.yg penting jg suami,diri sendiri n rumahtangga. Biasanya org yg mulut puaka ni jenis manusia yg x bsyukur dgn apa yg dia ada. Bersabar n enjoy every moment yg tt ada skrg

penmerah replied at 19-7-2017 04:22 PM
eeee tak kuasa aku
dari penceritaan kau... aku tak rasa kalo ko beranak 10 org pun in laws ...

Ermm itu lah sis, saya pun rasa benda sama. Ini lebih kepada masalah family..masalah attitude. Selama ni baca masalah orang, tak sangka kena kat batang hidung sendiri kan. Tapi bila tengok background family husband, gaduh antara adik beradik memang perkara biasa. Bila waktu raya (first time beraya dengan husband), PIL jenis duk terperap dekat rumah. Pergi open house pun antara jiran tetangga je. Takde pergi open house antara saudara mara, jarang sungguh! rupanya banyak cerita pasal saudara mara bergaduh antara satu sama lain, sampai dah putus silaturahim. Husband saya tak berapa nak rapat dengan sepupu dia. Ermm no wonder lah!

Berbeza dengan family belah saya, everyweek ada open house dari pagi, petang, malam..semuanya antara saudara mara. Hubungan saya dengan sepupu2 memang rapat macam adik beradik pun ye. Sampaikan husband saya sendiri cakap, "saya dah macam culture shock masuk dlm keluarga awak". Sebab dia tak rasa sama macam bila dia dengan family dia, dibuat macam orang suruhan. Tapi dalam family saya, semua orang respect dia! Alhamdulillah, rezeki dia dapat keluarga mertua yang respect dia.

sabar la TT, aku kawen dari Dec 2015 sampai skg blom berisi lg..biasa la mulut2 org concern.Sampai di compare nya kite dgn kazen husband kite yg OKU kaki lumpuh (pmpuan yg lumpuh) kawen bru2 ni da lekat..

kazen husband aku lg sorg pulak janda umo 42 pun da lekat katanya..

Aku yg sihat walafiat, selalu exercise ni nape x ngandung2 lg... selalunya mmg aku jwb kuat2.. Kalau lah order anak mcm petik suis lampu je..konfem sy petik selalu makcik2 concern oitt..hahahha

Dalam hati aku, lantak la dorg nk ngumpat aku x beranak lg..yg penting aku happy2 je ngn tok laki..p jenjalan, p sana sini relek je..
nak pegi memana kami pegi je short vacay, food hunter bagai2.. janji kami x ganggu hidup org ssh kan hidup org..

Tipu la kalau aku xde rasa terkesan ngn umpatan dorg tu..tp p lantak la..aku happy giler lg jenjalan sana sini ngn tok laki..main kejar2 kejaran dlm umah tanpa segan silu kut ade ank kecik...duit pun xde cpt habis..x pening nk pikir susu pampers lg..

Enjoy life while still can, bila rezki ank tu dah dtg..kite da x byk masa nk spend time laki bini together2..
Pape pun, all the best and semoga cecpt beranak pada sume pasangan somi istri yg blom ade baby..

penmerah replied at 19-7-2017 04:30 PM
aku pun belum ada anak
penah aje kene pasal pegang2 baby ni
yelah... anak2 buah belah suami mmg la ...

wow sonoknya toklaki dia
sporting gila
saya pun duk depan je umah mil
tapi bukan sbb suami suruh
sendiri duk depan

onexox97 replied at 19-7-2017 06:36 PM
wow sonoknya toklaki dia
sporting gila
saya pun duk depan je umah mil

Kikikiki ni lagi best
Takyah org suruh pun dok depan jerk
Like I care gitu ke chuols?
Ai is envy   

Dik akak nasihatkan kau eat clean
Mkn buah banyak eg kiwi, avocado setengah biji sehari
Minum air suam banyak, 2 liter sehari at least, cut off sugar
No processed food
Makan vitamin esp zink, calcium and beberapa jenis yg dah lupa
Always be happy, jgn stress langsung. Alhamdulillah, akak kalo plan nak peknen, akak buat mcm Di atas. Tapi womb akak weak, takleh keje Berat (angkat laundry yg Berat pun bole jadik asbab). Early pregnancy kene jmp doktor utk cucuk ubat. Selalu tertangguh Dan dengan izin Allah juga akak miscarriage. Tapi takpe akak redha Dan  syukur jua

penmerah replied at 19-7-2017 07:19 PM
Kikikiki ni lagi best
Takyah org suruh pun dok depan jerk  
Like I care gitu ke chuols?

aa ah macam tu lah
sy suami anak empat ketul tu duk depan
dh siap masak depa jemput makan
bukan taknak masuk dapur
bila masuk dapur samada diorang serabutkan dapur atau diorang buat lasak kat depan
lagi naya kalu habis pecah pinggan mangkuk bunga kristal pasu kaca
jadi duk je depan lantaklah depa nk kata apa
tapi mil biasa sebut tak pa mama faham      

Ko kena faham konsep nk attack ni- amik isu sensitif yg aku ada, ko xde..sbb tu dia sindir psl anak. Ko plk mmg tgh hati tisu psl anak, lagi la luka sedia ada ditoreh toreh.. Kena amik konsep kesiankn dia, since life dia xde la sebes mana, that's why dia akn direct emosi dia pd org lain.. Psl diri sndr, pergi je la jumpa doktor x yh tunggu bln 10..tiga bln lagi nnt makin meletup plk ko..dh ada action, kira tau la ujung pngkal pnyelesaian dr duk sensitif manjang

penmerah replied at 19-7-2017 07:42 PM
Dik akak nasihatkan kau eat clean
Mkn buah banyak eg kiwi, avocado setengah biji sehari
Minum air  ...

akak ada berapa orang anak prior to the one yg miscarriage??

aku pun belum ada anak

Amboi uols sempat humble brag pasal laki uols ye. Menurun Fynn Jamal ke?   

aku pun belum ada anak

TUHAN itu MAHA KAYA lagi MAHA MNGETAHUI...dari ciri ciri  Yang hang pamerkan ! DIA lebih mengetahui  jika kamu dikurniakan zuriat...mati budak tuh didera hang.....
In short, You are probably just not fit to bear a baby for now.....or TUHAN itu MENYAYANGI diri hang dan tidak mahu hang jadik pendera.....

Sorry, no pun intended.....

skinsandstars replied at 19-7-2017 10:10 PM

Sepupu sebelah Suami perhaps, FYnn jamal?????

skinsandstars replied at 19-7-2017 10:10 PM

Betullah tu, laki sayang bini. Bini sayang laki

Abis tu nk sayang sape pulak? Bangla/aci sebelah
Tergelak aku kau sebut fin jamal

Ramai lg yg kawen lagi lama dik xde anak..

Klu u ada duit terusla gi ivf..  Allah ada  doa minta pada dia..pedulikn mulut org..orang boleh ckp mcm2..

Count your blessings dik.. jgn duk nmpk masalh je sbb tu u stress..
U dpt suami yg baik pon kira rahmat dah.. walau family gitu.. maybe SIL u tu x pnh kena ajar tu yg kurg ajar.. Syukurlah bukn u yg biadapnya.. bukn u yg punca masalhnya.. klu x SIL j pulak masuk sini tulis adik ipar biadap.. kawan akk ramai yg kawen lebih dr 10 tahun xde anak.. Enjoy je cr org xde anak.. Ada juga kawan akk yg suka sgt budak..akk klu jumpa dia bawak anak akk..yg kecik2 tu melekat ngan dia je..sampi akk risau takut kacau dia..tp dia suka n enjoy layan budak.... pon xde anak jugak.. xyah fokus sgtla kt mulut orang.. manusia sakit jiwa ni ada kt mana2..