CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6248|Reply: 43

video: nasal spray ke hidung bayi yang menyedihkan :( (seksa tengok)

Pedih nya aku tengok, tertekan macam-macam bunyi baby tu buat...
kesian kau nakk.... aduuuuh....

ayahnya

omg..teriak sakan anak tu..macam terseksa je...ke normal macam tu

Ouh budak memang nangis mcmtu besenye klo lg2 usik idung die,klo anak aku nak gosok gg pon suh gosok xnak,mngs mcm kena dera

Tapi seram tengok di sumbat2 spray byk2 gitu kat baby tu kesian lah,

Saya pulak yg terasa pedih

Bukn biasa ke klu budak selsema. Korg ada anak x?

alah budak2 mmg susah sbb tu kena pelekoh!!

kalu bg makan ubat demam lg ngeri pada tu..

Follow Us
erk... apa yg kejamnya? budak biasa mmg xsuka nasal spray ni. tapi ini je 'ubat' utk baby bawah 6 bulan kalau selsema...

anak2 aku pon pakai nasal spray ni.. ada yg rilex je kena spray.. ada yg mcm ni la jugak gayanya mcm kena siksa. tapi lepas hidung dah clear.. aman2 aje.

anak aku yg kecik skrg setahun umur.. masih pakai nasal spray. xpernah makan ubat selsema. tiap kali kena selsema.. cuma cuci idung dgn nasal spray ni aje.. alhamdulillah.. cepat gak baik.

penmarker replied at 20-7-2017 10:15 AM
Bukn biasa ke klu budak selsema. Korg ada anak x?

hehe... dorang biar hingus kering keras kt hidung... xsanggup tgk anak menangis kena cuci hidung kekdahnya. gituu...

masalahnya salah cara penggunaan yg dia ajar tu, air boleh masuk paru-paru

aku dulu masa anak aku bb lagi aku buat steam je kat dia...mmg meraung2 sampai k=jiran dtg tgk, ingat aku dera anak kut

talapia replied at 20-7-2017 10:37 AM
erk... apa yg kejamnya? budak biasa mmg xsuka nasal spray ni. tapi ini je 'ubat' utk baby bawah 6 bu ...

Kejam sbb cara org tu Guna nasal spray tu salah...

Joannalee replied at 20-7-2017 03:51 PM
Kejam sbb cara org tu Guna nasal spray tu salah...

sebab budak tu meronta and baring ke? biasa aku buat masa anak duduk.. tapi meronta jugakla.. budak kan.. nak lap hingus pon payah.. xsuka.. apa lagi nak spray2 ni.. ada yang ok relax je kena spray.. ada kalanya camni jugakla gayanya.. menangis2

Edited by Super-M at 20-7-2017 05:02 PM

kejam sbb cara penggunaan yg salah. mana ada guna nasal spray pancut2 berkali mcm gitu.pengalaman lah juga dlu keje kat klinik ENT jap

sorry to say.. terlalu ramai doctor tak bertauliah skrg.yg pelik mak pak sijil bergulung pun dengan bijaknya ikut je.belum lagi yg bijak sucking snot out of baby nose.  ingat k..dlm mulut manusia ni banyak bakteria. jgn sebarkan bakteria pada bayi yg xberdosa.xpasal2 jd infeksi bakteria sekunder plak.selain tu kekuatan menyedut tu boleh mencederakan atau dtgkn kebengkakan pada hidung baby. kdg2 baby ni susah bernafas selsema disebabkan juga adenoid dia yg agak besar..

sbb tu lah dgn sijil bergulung,kerja hebat adalah untuk cari duit banyak. duit tu bukan je utk beli handbag,kete mahal jew. tp utk dapatkan yg terbaik buat kids. ni tidak.. org dlm fb tunjuk tepek belimbing buluh kat kat badan baby sembuh kuning ada gak mak pak ikut.. akai mana akai?? aku yg xcerdik pun tahu sifat belimbing buluh yg berasid tu boleh harm baby skin.  @ipes2 pakcik cer komen betoi x cara dia spray hidung bayi ghoper tu.

talapia replied at 20-7-2017 04:16 PM
sebab budak tu meronta and baring ke? biasa aku buat masa anak duduk.. tapi meronta jugakla.. buda ...

Doct I kata baring kan baby, if meronta Pegang kepala die then spray 1,2 kali then tgu kejb. Then tuka arah baring( klu tadi baring ke kanan then bring ke kiri pulak) spray 1,2 kali tgu kejb je then lepas... baby pun x trauma...

Kadang I pun buat masa anak duduk, ikut la mane selese anak tu kan...

Bukan. Nye suh Habis kan sebotol nasal spray tu...

Mesti die x baca instruction sebelum guna...

Cube klu kite plak Di spray kt hidung byk2 kali gitu salt water plak tu... x sakit hidung . Sure sakit kn...

Aku lg prefer yg nasal drop tu.. apa pandangan korang? Sbb bg aku yg spray ni xberkesan sgt utk ilangkan mslh idung tersumbat..

Super-M replied at 20-7-2017 05:00 PM
kejam sbb cara penggunaan yg salah. mana ada guna nasal spray pancut2 berkali mcm gitu.pengalaman la ...

Belimbing buluh pun blh ... akibat Guna pakcik google la tu... sume dlm web nak percaya.

Joannalee replied at 20-7-2017 05:11 PM
Belimbing buluh pun blh ... akibat Guna pakcik google la tu... sume dlm web nak percaya.

yup. yg parah ada mak mengadu dlm fb badan baby habis merah mcm rashes sbb pergi tiru org buat.sbb tu lah jgn memandai rujuk kat doctor fb.

Joannalee replied at 20-7-2017 05:08 PM
Doct I kata baring kan baby, if meronta Pegang kepala die then spray 1,2 kali then tgu kejb. Then  ...

iya.. iya.. betul.biasanya doc akan anjur kan 2,3x pancit bukan pancit sampai mcmtu.

sheqim replied at 20-7-2017 05:10 PM
Aku lg prefer yg nasal drop tu.. apa pandangan korang? Sbb bg aku yg spray ni xberkesan sgt utk ilan ...

bila our child sick,all we can think is giving them relief.tp kena lah melalui kaedah yg betul. bukan main taram.  samada melalui nasal spray atau nose drops dua2 ok.

kalau masih kecil, dia xboleh guna spray.guna yg drops dh ok. the drops gently go through the system and work to loosen and thin mucous, akan bagi baby soothing relief. sama je dgn spray.

kesilapan org dlm guna spray adalah tidak mendapatkan rujukkan. contoh cuma beli kat farmasi.biasanya kat private dia suruh kita buat, tgk reti x. kalau pergi farmasi beli shj pun kena tanya.dalam vid tu sendiri ada kesilapan.. seharusnya guna nasal spray mula2 kedudukan kepala kena betul. lepastu close other nostril,spray adalah utk aim back of nose, bukan center of nose.jd kalau spray xtepat xberkesan.kang salahkan ubat pulak. jd kalau baby susah guna nasal spray.. guna drops pun dh ok.

talapia replied at 20-7-2017 10:38 AM
hehe... dorang biar hingus kering keras kt hidung... xsanggup tgk anak menangis kena cuci hidung k ...

Budak tu meraung sbb hidung tersumbat..

Bukan sbb spray tu..spray tu x pedih pon..

Tapi eloknya lepas spray 2 3 kali tryla sedut..

Ini spray je non stop takut masuk ke kerongkong budak tu telan pulak..masuk paru2