CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] Bawa Buai Dalam MRT? #137 Gantung buai bahaya dan boleh dikenakan tindakan, kata

MH3709 replied at 25-7-2017 02:26 PM
sial punya INDON..kalau org mesia tak rasanya buat benda low kelas mcm ni..dulu masa fasa1 bukak,tak ...

kalo dlm bas siap gendong anak dgn kain batik

patut laa MRT takde lg kt sana...kalo ada, mau dia berpiknik dlm tren

finesse replied at 24-7-2017 08:09 PM
Asal acik indon kepam suka sgt pakai seluar ketat ek?? Ketat sampai ke pinggang..

bukan acik2 indon aje yg suka pakai seluar ketat baju ketat...
acik2 melayu cinos induss pun ramai jaaa yg pakai baju seluar ketat tak hingat...
perasan body cam kerengga... padahal berulas-ulas, berbonjol-bonjol...

tapi bila orang lain (yg normal body type) pakai cropped top ke, ripped jeans ke, choker ke... amboi, kutuk kemain...

so freaking judgemental!

kecimpret replied at 25-7-2017 03:04 PM
benda common kat msia...org nak kuar dia leh plak menggelupo nak masuk..tunggu org kuar dulu tak ...

bab escalator itu kena tengok si pelaku jua...sebab di banyak negara luar,,,, kena berdiri sebelah kanan dik naik turun escalator hatta di negara oriental singapore pun, di eropah pun sama

arasham replied at 25-7-2017 11:17 AM
Tambah sikit lagi, sbb tak suka tegur org sekarang ni salah satu manusia la ni ramai yg sombong da ...

yup...  orang selalu kecam kenapa tak ditegur orang2 yang buat salah tu...  masalahnya, sekarang ni bila kita tegur walau cakap elok2, kita kena hamun balik...  macam kita pulak yang buat salah...  tu baru cakap elok2, belum lagi kalo kita tinggi suara...  hahahaha...

penah kena sound dengan sorang mamat ni sebab aku mintak elok2 dia bagi seat kat sorang akak mengandung ni...  dah sarat dah pun akak tu...  obvious sangat2...  pastu kena maki...  tapi memang aku maki balik la sebab aku cakap elok2 kan...  penah jugak tengok sorang guard kena maki sebab tego sorang acik ni buang sampah merata2...  haish...  banyak lagi la...

mdmy replied at 25-7-2017 01:02 PM
toksah risaulaa, nanti bila tambang bayar full, stok pprt mcm uolz kata ni akan kurang drastik . skr ...

kalo camtu aku kena tunggu la tempoh tambang murah ni habis baru aku bawak anak aku try mrt ni...  kang anak aku tengok peel yang bebukan kang dia ingat peel tu ok untuk dibuat...

Cuma nak pesan kat ummah di sini, pintu mrt buka sekejap jer( 15 saat) kalau bawa anak2 yg ramai tu pastikan tangan pegang kuat2 dan ada org dewasa yg pegang setiap budak.  kalau asyik main hp nanti mak kat dlm coach, anak kebabai kat luar.

Acik pernah tengok kes mcm ni jadi depan mata kepala acik, mak ayah masuk anak tertinggal , subway jalan , mak meraung tengok anak tertinggal di luar . Budak tu dlm 3 tahun , ayah sebok dok marah abang yg besar sikit pasaiapa tak pegang adik. Trauma acik sampai skrg. tapi sbb kejadian kat negara barat acik yakinlah budak tu selamat. Kalau kat sini , entahlah ........

Follow Us
eyansss replied at 25-7-2017 04:43 PM
yup...  orang selalu kecam kenapa tak ditegur orang2 yang buat salah tu...  masalahnya, sekarang n ...

Sorry to say, mamat melayu dan yindonlah yg paling ramai tak faham papan tanda. Duduk kat designated seat tu mcm tak salah dan tegur pun wat tak tauu jer. Especially yg tengah dating tangan kait dengan awek , yg pompuan usaha merengek tak bagi dia bangun. Jantan tu apa lagi makin lentok kat seat org tua dan pompuan pregnant.

Kalau bangla tu kalau jerkah sikit depa bangun juga.

mdmy replied at 25-7-2017 05:11 PM
Sorry to say, mamat melayu dan yindonlah yg paling ramai tak faham papan tanda. Duduk kat designat ...
yg pompuan usaha merengek tak bagi dia bangun. Jantan tu apa lagi makin lentok kat seat org tua dan pompuan pregnant.
kalo pompuan ni depan mata aku, memang aku sengaja tadah tangan doa kuat2 semoga masa dia mengandung, takkan ada sesapa bagi dia duduk walaupun tengah sarat cam nak mati...  dengan orang camni memang aku bahasakan camtu je...  sebab patutnya perempuan kena lagi paham perempuan...

mdmy replied at 25-7-2017 05:02 PM
Cuma nak pesan kat ummah di sini, pintu mrt buka sekejap jer( 15 saat) kalau bawa anak2 yg ramai tu  ...

15 seconds je yea...  bahaya ni...  nanti kalo aku bawak anak, memang kena pegang tangan dia kejap2...  takpun dukung je...  kalo terpisah, mampuih keras la tak jumpa anak balik...  nauzubillah...

eyansss replied at 25-7-2017 04:43 PM
yup...  orang selalu kecam kenapa tak ditegur orang2 yang buat salah tu...  masalahnya, sekarang n ...

Kan.. Kita niat baik.. Kang tak pasal2 kena maki.. Saya pernah tegur hamba Allah ni kat area ampang point merokok dan arah ke kami. Tegur elok2 ditengkingnya kami kenapa duduk sini? Kami malas cari gadoh dgn org bodoh..

arasham replied at 25-7-2017 07:30 PM
Kan.. Kita niat baik.. Kang tak pasal2 kena maki.. Saya pernah tegur hamba Allah ni kat area ampan ...

memang bodo pun orang tu...  kan dah tak boleh merokok di tempat awam...  dia tu yang kena berambus kalo nak merokok...  akal letak kat bontot...

Haha berita ni mesti mendunia kan? Kalah prc. Kau hado?

arasham replied at 25-7-2017 10:09 AM
Tak pernah naik MRT malaysia lagi, just nak tahu, ada tak jump rail, maksudnya ada mcm tukar/ pind ...

Saya pun belum berkesempatan naik mrt ni..

bukti jelas laluan MRT lebih pprt dr LRT

eyansss replied at 25-7-2017 08:43 AM

aku pon pernah kena dengar sorang brother yang isap rokok kat tepi autopay shopping mall. dah terang2 tulis dilatang merokok. Aku cakap elok2 kata dah ada signboard larangan. dia balas balik cakap yang dia isap kat luar bangunan pastu mengomel "mulut macam pu**mak". Masa tu belum trend viral lagi. Baru ni pon ade sorang smoker selamber berasap kat sebelah meja aku masa kat kedai mamak padahal aku duduk situ dulu & terang2 ade anak kecik kat sebelah. aku malas nak tegur (nanti pro-smoker bagi alasan siapa suruh aku bawak anak gi makan) so aku makan cepat2 pastu blah.

Jenis2 selfish gini orang tegur benda yang terang2 salah pon xleh terima

teruk nya perangai
indon kut yer..

When pprt people use common facilities. Terpaksa lah gomen buat short films untuk tujuan pendidikan, iklan kat the whole astro channels.

arasham replied at 25-7-2017 07:30 PM
Kan.. Kita niat baik.. Kang tak pasal2 kena maki.. Saya pernah tegur hamba Allah ni kat area ampan ...

tak payah la tegur2 kak..skrg ni ramai org mental..nanti x pasal2 bertarik rambut kat public..walaupun aku x suka viral2 nih..tp tu je kot cara nak mengajar caprut2 hauk kat malaysia nih

serinegara replied at 26-7-2017 10:37 AM
When pprt people use common facilities. Terpaksa lah gomen buat short films untuk tujuan pendidikan, ...

yup..gomen kena lah juga buat short film nak ajar caprut2 nih cara2 bertatasusila di tempat awam..tapi kena tunjuk dengan jelas la do's and dont's bila bila berada di tempat awam dan guna harta awam..tak payah la nak short film yg penuh drama emosi mcm iklan2 mesej awam yg ada kat tv skrg nih..nak berdrama sangat last2 mesej x sampai

I nie malas nk cakap bab2 nie.... org malaysia kebanyak terpelajar yg terpinggir tu mungkin ada masalah family... nie yg bukan rakyat malaysia, dah la baca pun x tahu, tulis pun x tahu... tgk tv pun bukan canel local.. apa yg dorg tau nakkkk senangggg je.. nak salah goment nnti ada ckp i nie pembangkang.. ke nak cakap org local pun dah mcm org luar plak pemikiran..